Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ekonomika a úspory při vytápění

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Ekonomika a úspory při vytápění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 15:05 Muž filipsi [1296] Re: kraken
A co za navrhy si pouzil, a jak meris usporu energie? (spotreba na akva, nebo primo na vstupu do domu?) Aby si na tom nebyl podobne, jak psal bigboban, uspora u akvarka, a skoro stejne o vic jede plyn.
Izolovat akva (hlavne dno) blbost neni, ale ekonomicky prinos mi prijde mizivy (pokud akva neni v mistnosti, kde z nejakeho duvodu chceme 17 a nebydli v nem ve 30-ti tercovci).
Mluvis o uspore 0.5kwh denne? To radeji vypinej spotrebice ve stand-by rezimu a zamer se na uspory jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 13:02 kraken – Stav
dnes je takový, že za dobu této diskuse se mi podařilo některými uvedenými návrhy snížit spotřebu o 0,5kw za den , což je dost, a že něco nejde :-P kecy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 17:15 Štěpán
bigboban napsal: Každý joule/watt který uteče z akva vám naopak ohřeje místnost a o stejný peníz ušetří na výtápění.
Ne každý topí elektrickými přímotopy, že...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 17:14 Muž bigboban [19] Re: kraken
Takže pokud na to kouknu čistě fyzikálně - izolovat akva je blbost. Každý joule/watt který uteče z akva vám naopak ohřeje místnost a o stejný peníz ušetří na výtápění. Teď mluvím o zimě. A pokud je léto, tak podle mě klidně stačí nechat akva bez topení, sotva akvárka vystydne když vzduch má 35st že. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 23:04 marsz Re: chicko
Nevím, jak v akvaristikách, ale říká se ;-) , že odchovatelé rádi přitopí, aby rostly rybky rychleji a u tebe doma je tedy potom jen čeká STRAŠNÁ SMRT. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 22:15 Muž chicko [124] Re: marsz
Ano, ale jenom bych doplnil, že není zrovna dobré hodit čichavce do 22C, když si ho donesete z akvaristiky, kde třeba topí na 26C. Jiank čichavcům by mohl spíše vadit studený vzuch nad hladinou akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 22:01 marsz Re: kraken
U skalár i vrubozubců píšou v mé oblíbené publikaci „Jak se stát akvaristou“ z roku 1983 teplotu pro chov 22 stupňů. Ancistrus zvládne určitě míň a čichavci nepotřebují určitě víc. Navíc ti budou rybky v chladnější vodě žít dýl. A nebudou se furt rozmnožovat, co může být taky docela problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 21:36 kraken Re: marsz
Mam Skaláry s těch mam nej obavy, čichavce, krůnýřovce a Vrubozubec paví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 21:29 marsz Re: karaken
Při pohledu do starších knížek mi připadá, že spousta rybek a rostlin teplotu 20 stupňů zvládá bez potíží. O kolektorech vím prd. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 21:26 kraken Něco
a některé nápady jsou dobré, ale čekal jsem o něco více. Já vycházím z reality. Doma topíme v krbu v obytných místnostech a plynovým ústředním ve zbylých místnostech cca na 20 stupňů. Já se orientuji směrem ke slunečním kolektorům, zatím teoreticky zjišťuji co a jak. Vím že 180W výkonu kolektoru vyjde na 640Eur. Já mám 200 l akvárko ohřívač 300w při vytápění místnosti na 20stupňu a akvarka na 24 je spotřeba 2,4kw . Plastová okna. Skusím ten polystyrén, už jsem o tom uvažoval dříve, ale ještě jsem se k tomu nedostal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 10:23 Muž chicko [124] Re: Johan
Taky si myslím, že na akva, které je v běžném provozu se moc ušetřit, ani tím zateplením nedá-pokud se nejedná třeba o 500litrové akvárium, tam by pak i ušetřit šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 09:56 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Ondrej
osobně myslím, že když je teplota v akva kolem 25C tak je mnohem víc energie spotřebováno na svícení..na teplotě se o moc víc ušetřit nedá, jediné co se dá udělat, je zateplit akvárium, nebo mít v akva tvorečky, kterým je teplota šuma fuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 09:34 Ondrej Re: Naďa
Jestli je akva normalne v pokojove teplote tak se podobna teplota da udrzet i bez velkych nakladu - ja mam na 60l 100W, ale to je sepnuto par minut denne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 07:44 Muž Diego [72] Re: marsz
Já mám paví oka oka pořád v 19-21 stupnů.A jsou zdraví,ale jednou jsem na ně zapoměl (jeli jsme na dovolenou a přestalo se v domě topit),tak byly celej týden v 9 stupních a přežily to všechny,dokonce jedna samice porodila. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 00:54 marsz
Asi zkusím dát gupky na parapet, kde trochu táhne. Rybkám netopím, protože v pokoji máme 24,5 stupně a paví oka jsou pořád nějak šoufl. Bude pro ně lepší třeba 21?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 23:32 Žena bucliik [99] Re: (85.***.***176)
přes noc mám v pokoji 17 stupňů, v akva mám předřadníky, takže nějaký vytápění moc nehrozí.
myslím že nedostatek kyslíku by se na rybách měl projevit, ne? ancík v pokojové teplotě šťastně nevypadal-vybledl docela dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 23:26 (85.***.***.176) Re: Pepas
90% běžně chovaných ryb jde bez problémů chovat v 22°C. Naopak spoustě ryb teplota nad 24°C škodí a zkracuje život. Tedy nikoliv teplota ale podstatně nižší obsah kyslíku v takové vodě. V dnešních bytech je zcela běžně 23-25 °C a osvětlené akvárium má i bez topení 26°C. Spíš by se tu mělo uvažovat o chlazení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 23:03 Muž Jurasek [137] Re: BikerJames
To moc ekonomické nebude - zkrátíte životnost trubic a zvýšíte příkon osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 22:43 Muž BikerJames [19] - Cichlidy
A co když použiji k vytápění osvětlení.Tak že do osvětlení dám místo el.předřadníku običejný a celé to uzavřu pod krytem coze .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 22:41 Žena Naďa [33]
Mám sice akvárko teprve od vánoc (112 l), ale topení se ještě neseplo. Asi máme přehřátý obývák (23-24 st.) a v aq ráno 25, večer přes 26. Mám kryt (oba otvory stále otevřené), zářivky 2x 18, svítím od 8 do 23. Spíš větrám balkónovými dveřmi a obávám se léta.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 22:35 Pepas Re: kraken
pokud chcete mít požadovanou teplotu musíte topit,že náklady stoupají to víme všichni,ale opravdu je dobré aspon tu zadní stěnu obložit tím polystyrénem a samozřejmě mít dobře zakrytované akva,tam jsou ty uniky veliké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 20:32 Žena ufinka [28] - AsieRe: kraken
Taky by mne zajímalo..napadá mne nemít to u okna- buď profukuje nebo se prostě větrá...mít kryt na akva a mít ho zabudované v nábytkové stěně - Netopit jsem zkoušela, ale ony ty teplomilnější ryby při 22 st. chytaj nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 19:09 Štěpán Re: kraken
Polystyren se dá přiložit i na zadní, případně i jednu nebo obě boční stěny. Extra šetřílkové můžou zakrýt i přední stěnu, když nejsou doma nebo v noci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 18:35 kraken – Ekonomika a úspory při vytápění
Zajímalo by mne zda se někdo z vás zajímá o to jak snížit náklady na vytápění akvárka a jaké s tím má zkušenosti. Myslím, že náklady na elektrické vytápění porostou a dříve či později se tím začne zabývat každý.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3559x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5725?od=51