Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení plži

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krmení plži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 09:19 Žena Steinarka [7] - SumciRe: garga
ja som na šalátový list raz odobrala z AQ slimáky všetky ostali len dva ktorý boli vo filtri :-D X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 21:18 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: Pepan
Noo, já jich zas moc nemám :-D Mám jich jen 5, tak abych ty šnečky pak všecky zkrmila ;-) Ale děkuju za rady, už mám pár šnečků přislíbených potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 20:38 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: orlynka
Jestli můžu doporučit, tak ty ampulárky. Několik dospělých je schopno naklást třeba i tři, čtyři snůšky za týden a tím po vylíhnutí odkrmíte celou farmu vrtulníčků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 20:30 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: Linduš
Ok, díky za radu, ještě sehnat nějáké rychle množící se šneky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 20:27 Žena Linduš [166] Re: orlynka
čím víc žrádla, tím líp se množí. po hladovce nebyl k vidění jediný prcek.
potřebují taky trochu místa, kdybych s nimi krmila, přiklonila bych se k nějakému miníčku těch 10l, jak píše johny.
takže trochu místa s čistější vodou a hodně krmit, budeš mít vypasené čtverzubce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 20:23 Muž j0hny [86] Re: orlynka
Na odchov snekov potrebujes aspon 5 litrovku, lepsia je 8-10L elementka/minicko, menit polovicu vody tyzdenne.
V malej doze sa ti voda rychle skazi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 19:59 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: orlynka
Překrmování a dostatek vápníku. Já krmím špenátem a vločkovými krmivy a ampulárky se množí jako zběsilé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 19:54 Žena orlynka [13] - Labyrintky
Potřebuju, aby se mi šneci množily. Pro mé čtverzubce. Jak na to? Stačí, kdybych je chovala v nějákém kelímku či dóze? A co všechno pro to udělat? Díky za jakoukoli radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 08:46 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: JuraS
ne ne Tak to je na mňa moc. Kapra síce bez problémov zabijem aj vyčistím, ale hnusí sa mi zabiť niečo také malinké. Keď som chodievala s rybármi na ryby, tak som si pinzetou napichovala kostňáka (malý biely tučný červík) na háčik a chalani sa išli umlátiť od smiechu. Lebo oni to prstami napichovali. Tak isto sa mi hnusia dážďovky-žížaly. Brr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 08:39 JuraS Re: geminika
Nemusíš rozmačkávat...stačí když si vyrobíš háček z kousku drátu nebo z jehly na šití..zapíchneš pod víčko, zastrčíš co nejhlouběji, otočíš háčkem aby se na něj namotal a pomalu vytáhneš...žádné zbytečné skořápky...doufám, že jsi vegetarián a vegan či jak se jim říká..protože i z vajíčka by bylo malé roztomilé a žluťoučké kuřátko ..třeba Pity či jak se jmenoval...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 08:28 Žena geminika [39] - Živorodky
Fuj, ako môžete rozmačkávať tie chúdence slimáčiky. Aj keď idú na popravu, je to nechutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 22:33 Muž kortezhugo [983]
...par rokov dozadu som mal Akaru hnedu...a tak sa naucila na slimakov ze tam neostal ani jeden...
...len raz som ju dal do druheho akva - redukovat "snekov"...
...rano ked som vstal skoro som plakal sad -snek sice ani jeden X-) ale co jej "voslo do hlavy"? vsetky rastliny ako "salat" cca 0.5x0.5cm - proste vsetko nasekane na "srot"
-kto nevidel neuveri X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 22:07 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: protein007
No je to divný, že by pohrdli šnekama...
Prej je pro ně dobrej i zahradní, ale toho krájení nadrobno se trošku bojím, přece jen nejsem řezník :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 21:37 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: PaDa
Ano, teraz krmim iba levatkami, pretoze akvarko s okruzakmi zasiahla sinica a za tyzden vsetky chcipli... Vlastne v ten isty tyzden som chytil sinicu vo vsetkych akvarkach, ale to male to uz nerozdychalo, to bolo len 20l :-O

Mozno este ked sa mi velmi bude chciet, tak im skusim tie velke levatky nasekat nadrobno, snad ta vona mrenky vylaka :-) Lebo predtym po nich isli jak zraloky po kybli krvi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 19:45 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: protein007
A zkoušíš jen ty levatky? Jak jsou slizký, jsou jediný, co vydržej u mojí vodní želvy, jen k nim čuchne a nic...
Třeba se ty tvoje mřenky dopracovaly k témuž. Je fakt, že já ty svoje dokrmuju hlavně okružákama ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 17:50 Muž Gerrik [5]
Ja je chytám a dávám kamošovi, krmí s tím vodní želvu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 17:38 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: PaDa
Hmm, no jo, asi mi nic ine nezostava. Skusim dat zopar slimakov na zopar dni do nejakeho kybla s hnijucimi listami, a vyskusam. Snad mrenky pridu naspat k chuti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 16:45 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: protein007
Tak třeba se jim to přejedlo, kdo ví. ;-)
S tou sinicí bys jedině mohl udělat pokus dát pár různě velkých šneků bokem do sklenice, krmit je něčím pořádným a po třech dnech, až v nich nic z toho zelenýho hnusu nebude, je zkusit předhodit mřenkám.
Pokud to ale nezabere, tak fakt těžko říct, proč na ně momentálně pečou :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 16:19 fuky
Já šneky taky využívám jako krmení ale nezabíjím je.Každou chvíli kladou jikry a ty pak malí kančící zobou je to super výživa pro ně potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 16:08 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: geminika
Predchvilou som im tam vhodil 2 mini levatky (do 0.5cm), a po 15 minutach skoro ziadna reakcia - jedine jedna mrenka chvilu obracala jednu z tych levatiek, ale potom ju nechala tak. Naproti tomu ked som im rano dal 2 lupienky Sera Vipachips, tak sa isli utlct :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 15:32 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: protein007
Veľké sú dosť, to by ich mohli zlupnúť. Asi ich už nechú. A celkom malé slimáky chcú?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 15:26 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: PaDa
Su velke od 7 do 9cm. Predtym som tiez pestoval okruzakov a levatky v mikroakvariu, a tie tiez nemali vobec sancu pri mrenkach. Teraz im davam velke levatky z velkeho akva, kde sa mi trochu premnozili (vela rastlin tam zhadzuje emerzne listy). Ale zda sa, ze aj ked im hodim 1/2cm levatku, tak okolo nej len preplavaju, ako keby nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 15:17 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: PaDa
Ja mám parmičky nádherné a zlaté. Nie Sekavce. A tie slimáčiky im celkom chutia. Celé ako sú aj s ulitou.Ale len malé , úmerné ich papuľke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 15:00 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: protein007
Tak to se divím, mně přežívají v akvárku jen piskořky a sem tam nějaká levatka, co se drží u hladiny na splývajících listech valisnérie gigantey.
A když na dno hodím šneky z "odchovny", je to masakr. Nemají problém ani s velkými (cca 1,5 cm) okružáky.
Jak jsou tvoje sekavky velké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 14:37 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: PaDa
Chromobotia macracanthus :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 14:32 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: protein007
Přiznávám se ti, že jsem se ve slovenštině trošku ztratil: ty mrenky nádherné, to máš mřenky nádherné ( www.akvarista.cz/… ) nebo nějaké parmičky (mrenky)? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 14:22 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: protein007
Nemyslím, že to bude tým, čo slimák zožral. Skôr tou veľkosťou. Porovnaj papuľku rybky a veľkosť slimáka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 14:08 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: geminika
Mozno hej, nezeru hlavne tie vacsie slimaky (niekedy az 2cm velke), ale myslel som, ze nemaju problem si ich rozkusnut, ked si zvycajne odkusnu aj z tvrdeho zradla (napr. tablety na dno alebo mrazeny hrasok). Este ma napadlo, ze mozno im nevonaju, lebo obcas tie slimaky zozeru nejaku sinicu. Moze to byt aj tym?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 13:54 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: protein007
Nie sú im už veľké tie slimáky do tlamky? Možno ich nevedia už prehltnúť, alebo sa ich už prejedli. Ja som im tiež občas nejakého hodila a naraz vidím, že jeden si tam kľudne špacíruje. Samozrejme už podrástol, tak si ho nevšímajú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 12:44 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod
Zdravim vsetkych,

mam taky divny problem - mrenky nadherne mi prestali zrat v poslednej dobe slimakov. Krmim ich raz za cas levatkami, uz asi pol roka, a zatial s tym nemali problem. Ale posledne 2 tyzdne na slimakov uplne kaslu, aj ked ich necham cely tyzden hladovat. Maximalne zozeru 1-2 kusy, aj to take male (medzi 0.5 a 1cm) a aj to len vtedy, ked im ich rozmacknem. Ked som im skusal v ten isty den dat ine zradlo, zrali ho bez problemov. V com by mohol byt problem?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2009 20:15 Muž kortezhugo [983] Re: Primainfo
...ja krevetkam sem tam zopar rozpucim... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 18:19 Muž TomikVyskov [5] Re: Primainfo
já taky vždy když uvidím nějakého malinkého šneka tak ho rozmáčknu a živorodky si na něm pochutnávají (např.: black molly, mečovky, paví očka, atd....) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 14:12 Muž Primainfo [6]
Taky krmím rozdrcenýma ampulárkama Mřenky pakistánské, jen mi tuhle jedna chcípla, pak nevím jestli neměla problém s namačkanou ulitou. Zda se mi, že to žerou všechno a ampulárky už mají cca 1 cm. Měl někdo podobně špatnou zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 19:25 rolandmynar Re: Diego
Já mám v akvárku s krevetkama Okružáky, Plovatky a Piskořky schválně, a Plovatkami a Okružáky krmím Masožravé Tlamovce. Je to nejpřirozenější potrava některých druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 14:30 Muž Diego [72] Re: Duna
Mě se šneci taky nikdy nepřemnožili.Někdy je jich víc a někdy mín.(parmičky si s nima pořád hrají fotbal) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 14:25 Žena Lucianetta [43] re: Duny
Nooo, vzhledem k tomu, že "akvarističím" asi 4 měsíce smich tak ne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 14:17 Duny Re: Lucianetta
A to sa ti nikdy nestalo ze sa ti premnozili slimaci? ze si ich musela vyhodit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 14:08 Žena Lucianetta [43]
já docela přemýšlím o tom, že ač se to jeví jako docela dobrej nápad, jak zlikvidovat přebytečné šneky, a ještě u toho nakrmit ryby, u mě by to v praxi asi nešlo :o( Všechno, co mám v akva, se mi líbí, tudíž si prohlížím i šneky, jak sou barevní, jak vyrostli, kolik je miminek... a nedokážu zašlápnout brouka v bytě (v létě, ne že bysme byli nějaký hnízdo švábů nebo tak nějak :-D ), natož abych rozmačkávala šneky :-( :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 14:02 Duny
Podla vas zjedia aj take mensie rybky tych slimakou? ako napr. Gupka alebo panciernicek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 09:36 Žena Voloďka [59] - Tetry
Dřív když jsem neměla mřenku skvnoocasou, tak jsem je normálně drtila a rybky šílely o závod. Teď když ji mám, tak jsem si koupila 12litrovku kde chovám jen šneky aby měla mřenka trochu pestřejší jídelníček ;-) Osobně, chemii na šneky bych nikdy nepoužila!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 12:29 Metz
ja rozmackavam male ampularie,ryby po nichh nejdou,ale betta a skalary se muzou po nich utlouct :-D palec X-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 05:52 havs Re: marsz
Tak, tak, oni tam žádné stavební prvky nedodají, ta ulita vzniká z toho, co už v akvárku je, příp. co tam dodáváme s krmivem, nebo s vodou. Se schránkou mořských živočichů se to nedá srovnávat, ty jsou mnohem více alkalické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 02:37 Skácel Re: marsz
Já jim ty ulity drtím mezi prsty mimo akva a než je hodim zpět, tak je opláchnu mimo v hrnku nebo něčem. Ale nedělal bych si z těch ulit hlavu. Jsou dost lehký a po rozbití i malý a celkem dobře se odkalujou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 02:34 Skácel Re: garga
Na salátovku. Je pravda, že někdy se jim moc nechce. Je potřeba si najít místo kde jich je víc pohromadě, třeba mezi anubiasy. Okurku mám připíchlou na špejli, ale tak aby neležela celou plochou na dně. oni totiž raději jí ožírají ze zpodu, tak jí mám vždy nakoso. A hlavně mám čas, si počkám. Dnes jsem tady někde ve fóru četl, že se dobře zbíraj po ránu třeba v kokosu. přes noc tam nalezou a ráno jich máš hafo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 02:28 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: marsz
To netuším, ale problémy s rostlinkama vcelku nemám... Jestli šneky sežerou mřenky nebo chcípnou v akva sami od sebe, s ulitama to vyjde nastejno. To by nesměli ti šneci být vůbec nikde.
Co vím, tak hojně okružáků má v akvárku Václav a na špatný růst rostlinek si nestěžuje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 01:58 marsz Re: PaDa
No a nevydají ty jejich nestrávené schránky za jednu pěknou mušli v akváriu? Myslim jestli ty ulity rozkládající se ve dně nějak neovlivňují vodu? Jávský mech ji měkčí? Navzájem se neutralizují? Ten mech a šneci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 00:41 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: garga
Dávám jí okružáky ve velikosti 1 - 2 cm normálně celé živé, vždycky jednoho popadne, křupne to, pak ho trochu pomačká v tlamě, pak vyplivne skořápku a šnek maže do žaludku. Když jde se šnekem i kus skořápky, želvě to nevadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 23:54 Muž garga [0] Re: PaDa
Diky za radu. Jeste pro PaDu - s tim jak ty sneky rozmackas, a krmis jimi vodni zelvu. To ty sneky ocistis od ulity nebo to zelve nejak neublizi, kdyz je slupne i rozbitou ulitou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 23:19 Muž Jammes [72] - Afrikare PaDa
přesně tak po ránu stačí zvednou kořen a sundat je z něj, používám je jako krmení pro kožnatku i pro tlamovce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2008 23:13 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: garga
Lepší je na noc... Třeba připíchnout špejlí plátek bramboru cca 1 cm nad dno a ráno se můžou sbírat.
Jelikož já jimi krmím vodní želvu a mřenky, chovám šneky bokem v kyblíku.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 2996x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5483-krmeni-plzi