Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rájovec dlouhoploutvý - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Rájovec dlouhoploutvý - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 18:28 Žena bucliik [99] Re: Mrakoplash
sem pár odebrala kapátkem a náhodou,dneska se vykulili.sou v akva s bráchama tak uvidíme, jinak ten zbytek co zůstal je sežranej....ale rájovec už má zase hnízdo :-D palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 09:21 R Muž Mrakoplash [1776] Re: bucliik
tak je to nech sezrat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 09:20 Žena bucliik [99] – rájovčí hnízdo
Ahoj,mám ve 160l akva samce rájovce a dvě samice, už podruhé se vytřeli, ale nemám kam odlovit samice, páč sou dvě asi by spolu bydlet nechtěly a ani kam dát mimina,takže jsem se chtěla zeptat jestli někdo neví o nějakým fíglu jak samce přemluvit aby už nestavěl hnízda. Samozřejmě mám radost že se jim u mě líbí,ale nestíhala bych nakupovat akvária, s tou jejich rychlostí. Nechci tím ublížit ostatním rybkám,ale asi mají rájovce taky dost

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 16:18 Žena bucliik [99] Re: jjj
starej se tam má nechat,odlovit se má samice, starej se oddělá až když se mimina rozplavou,ale já ho tam neměla už od začátku,páč sem přelovovala hnízdo a zatím dobrý,aspoň je nikdo ze špatnýho rozmaru nemohl sežrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 13:55 jjj – starej
Má se starej rajovec po vylihnuti malejch odlovit pric?? nebo se tam ma nechat?? predem diky hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 13:28 motýlek Re: bucliik
v dobré akvaristice ti prodají sítko - velikost "nula" (já ho koupil za 90 peněz) - propláchneš vodovodní vodou a je to ;-) dělám to tak, že slanou vodu s nauplii přeleji přes sítko do jiné stejně velké a vrátím ji zpět, pak si vezmu vodu od mláďat do decovky, pod vodovodem properu sítko s naupliemi a tou decovkou s vodou od mláďat z opačné strany sítka do jiné decovky ty nauplie vrátím ... prohlídnu, jestli tam není moc nevylíhnutých a naleji po troškách tam, kde je nejvíce mladých ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 13:25 Žena bucliik [99] – artemie
Jak artemii zbavujete soli,zkoušela jsem to přes kapesník,ale zůstane na něm připláclá a nemůžu ju sundat,max ju rozmažu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 12:35 Muž matlala [798] - RostlinyRe: bucliik
nejméně 3 týdny aby se bakterie dostatečně namnožily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 09:20 Žena bucliik [99] Re: vojtak
Jedinej filtr kterej mám volnej je vnitřní,nastavila sem ho jen na malinkej výkon a pouštím malinkatý bublinky,ale nasává mě mimina dovnitř,některým to neva a pěkně tam plavou ale jiný to odnesly,,,takže jsem oddělala plastovej kryt a nechala jsem jen molitan,doufám,že to bude fungovat.Hned jak bude akva prázdný tak ho plánuju osázet,ale teď to bylo na hrr.Samec rájovec to s množením myslí evidentně vážně, takže snad bude co odchovávat.Chjo odjíždím na 4 dny pryč a bojím aby mě neumřely,jak dlouho musí být filtr zaběhnutej aby tam byly bakterie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 08:44 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: bucliik
Vse zavisi na zarizeni. Pokud tam mas zabehnuty filtr s dostatkem bakterii, tak to staci vycistit 1x za 2tydny. Jestlize nemas bakterie, tak kazdy den, jinak se tam objevi smrtelne mnozstvi nitritu(no2)a mladata to zabije. Ja mam na odchov 20 l akva s plnym zarizenim(substrat, kytky, filtr, topeni) a cistim ho 1x za 3 tydny a vse je v poradku. Z vlastni zkusenosti: jednou jsem zapomnel vycistit akva bez zarizeni jen se vzduchovanim a nasledkem bylo uhynuti asi 75% vsech mladat. Od te doby uz do takovehle nadrze poter neprelovuju. Je to riskantni nemit v akva zabehnuty filtr, ktery vyzname ulehcuje odchov poteru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 20:27 Žena bucliik [99] – čištění
mám tu jejich ubytovnu nějak čistit?buď je jim blbě a válej se po dně nebo tam sbíraj bordýlek a papaj,ale nevypadají mrtvolně,mám dno vysávat,jestli jo tak jak páč sou ážně pidimalinkatý,abych si je nevysála taky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 12:19 Žena bucliik [99] Re: solem
Tak u se rozplavali,poslechla jsem a posílám jim tam vaječnou mlhu :) ,najdou si to,dospělý rybky se po jídle ženou a když prckům drbnu do hladiny tak utíkají.
Edit: Starej rájovec si ze mě dělá srandu,buď postavil hnízdo na tom samým místě,nebo se rozhodl že ty svý 2 mimina co sem mu tam omylem nechala zabetonuje bublinama..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2007 22:53 Muž Miky [14] Re: bucliik
Ahoj právě odchovávám potěr čichavců a po čtrnácti dnech jsem je začal krmit Artemií chovám ji v kelímku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2007 22:43 Žena bucliik [99] Re: solem
Někde jsem četla že se v banánové vodě může přemnožit tetrahymena a mám po miminkách,tobě se to nikdy nestalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2007 15:48 solem Re: bucliik
až se rozplavou to poznáš, neboj, a hlady ti tak rychle neumřou ono žrádla je zatím v prázdném aqáriu dost, co se týče krmení tak na pár týdnů ještě na lon baby zapomeň, jestli jsi fanda suchého tak si kup od sery micron, nebo jaké koliv microfood, lon baby je veliký, ale jinak já jsem se naučil krmit "banánovou vodou" dáš šlupku od banánu do sedmičky a oni se ti tam rozmůžou všelijací prvoci, to je docela dobrý a nestávalo se mi že by to nějak drasticky kazilo vodu, jinak žloutek klíďo uvař vejce vyndej žloutek, nacpi kousek do kapesníku a jako to tam louhuj. labirint až ve dvou měsících to je nepravděpodobný u čichavců jsou to čtyři týdny ale to si zjisti přesně protože musíš zjemnit stravu, jinak vyjma vytváření labyrintu, je normálně krm třeba dafniema nebo pak můžeš přejít i na ten lon baby, ale to je nic moc výživnýho a nebo si najdi všechno o žábronožce solné (artemia salina), to je nejJEDNODUŠÍ a velmi výživné krmení, hlavně ve stádiu larev.;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2007 14:02 Žena bucliik [99] – rozplavání
jak vypadá rozplavaní,moje miminka už sem tam cestujou,ale jen malinko,spíš když se jim otřese hladina,nechci to propásnout aby mě pak neumřeli hlady.Jo to vejce mám nejprv prosát přes např kapesník?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 19:14 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: bucliik
me lon baby nezerou. akorat to kazi vodu. ten hnus tam nedavej. zacni zloutkem a po tydnu prejdi na drobnou zivou jako buchanky apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 17:13 Žena bucliik [99] Re: mch.sokolov
naháněla jsem informace o LON BABY, nikde jsem nenašla žádnou chválu,nemáte s tím krmením někdo zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 14:57 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: bucliik
nevim jak a kdy jim co roste,ale žrát budou po rozplaváni,ted maji žloudek:-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 14:53 bucliik – miminka rájovců
Ahoj , nevíte kdy začínají miminka rájovců papkat?dneska na mě vystrčili ocásky,ale nehýbou se,jen jsou u hladiny.Koupila jsem jim BABY LON,stačí to nebo mám něco přikoupit? nevíte někdo kdy rájovcům začíná růst labyrint, četla sem že v 2 měsících a pak v 15 dnech, co je pravda?Děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2007 08:29 bucliik jikřičky
tak už zešedlo,na bublinkách visí další malinkatý bublinky.má voda ve vytíračce mít nějaký specifický parametry?bublinky jim mám zapnout až se rozplavou,nebo rovnou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 17:56 Muž Roman [100] - Cichlidy
No to je pěkné.Ale pro ty co si mohou dovolit na zahradě malej rybníček.Zkuste tam dát několik rájovců a budete koukat jak pěkný ryby se tam namnoží ;-) A vydrží za teplých dní až do září.Navíc změnou teplot se u velkých ryb vytvoří dobrá imunita.Nedoporučuju dávat jiné labyrinky,nemusí ustát teplotu vzduchu.Ale rájovci jsou opravdu vyjímka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 14:20 Žena sharon [126] Re: solem
Každý má jiné zkušenosti :-), myslím, že to je jedno, samec se od hnízda nehne a dá se snadno přelovit i s hnízdem podebráním vhodnou nádobou (kyblíkem , miskou...). zatím jsem s tím neměla problém, ani samec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 12:42 maco Re: solem
ja prelovil samici i samce a po treni jsem odlovil samici a po 2 dnech samce, a od te doby jsou mlady sami ve vitiracce. ja bych prelovil jen hnizdo!!! maji plovouci jikry, takze je nemuseji sbirat. naber ho talirem a do vytiracky. at se dari v odchovu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 12:33 solem Re: sharon
V literatuře se obecně nedoporučuje přelovovat samce pokud se hnízdo přendává z nádrže do nádrže, teda pokud rájovci nejsou vyjímka, já u čichavců nikdy samce nepřelovoval a na plůdek to negativní vliv nemělo. Stojím si za tím že nepřelovovat, rizoko že se samec vystresuje a jikry sežere(ostatně mu nemusí dojít že jsou jeho) je podle mě hlavní důvod proč to nedělat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 11:51 Žena sharon [126] Re: solem
Proč bez samce? Já vždycky přelovuju hnízdo se samcem a odlovím ho až se potěr rozplave. Samec se o ně stará a chrání je klidně i tři týdny :-) Každopádně je velmi užitečný při vylíhnutí mladých, kdy novorozeňata zásobuje kyslíkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 10:48 solem Re: bucliik
Ahoj, tak hnízdo přelov rozhodně bez samce, a ty jikry poznáš jsou to malé šedé kuličky, uplně ti ta část hnízda při pohledu z vrchu zešedne.;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 21:38 bucliik – rájovci
Ahojki,samec rájovce právě postavil pěnový a nahání samici.ale mám je ve společném akva se skalárama,neonkama, jednou parmou čtyřpruhou,pancéříčkama a ancitrusama, bojím se aby mě je něco neežralo,jak poznám kdy samice naklade jikřičky a mám hnízdo přelovit i se samcem?děkuji mc za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 19:36 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: paaja
davam jim 3ml 3x denne a bordel z toho moc neni. ja mam molitanovej filtr s motorkem a ten to vysaje docela luxusne... ano ...ale musiteho zcistit 2x tydne... ;-) takhle to delam uz asi 2 tydny a ztraty jsou zanedbatelne. poter mi roste celkem rovnomerne. V jake velikosti prelovujete mladata k dospelim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 15:44 Muž ToGi84 [2] Re: paaja
Me se rajovci vytřeli snad tedkom třikrat za 2 tydny, nechám pludek rozplavat a asi tak 2 dny jim dám vajíčko na tvrdo, jenže to dělá strašny bordel v akva, tak na to nemám nervy jim to dávat déle, normalne jim udelám artemie, chvilku na to čumí jak puci, ale když zjisti, že to je k jidlu, tak se po tom hrnou a bojují s nemi, za tyden vyrostou tak, že jim ani nestačím artemie vyrábet :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 14:39 paaja – Artemie
Když se tady bavíte o množení rajovců, tak se mi pravidelně třou, a až teďka jsem koupil artemii pro plůdek skalárů, ale mám problém že když dám artémii k rajovcům, tak je bohužél ta artemie pomalu větší než oni tone Tak pochybuji že se toho nají :-( Nevite co s tim, nebo co mám dělat? Předem díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 19:15 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: ToGi84
vem 1cm krychlový žloutku a rozdrob ho do z poloviny naplněného kelímku od jogurtu. Špejlí promíchej tak, aby tam nebyly hrudky. Při zkrmování promíchejte a nasajte pipetou nebo stříkačkou potřebné množství. Toto krmení měňte každý den, když smrdí, tak také vyměňte.

Toto krmení není moc rizikové, pokud máte kvalitní vejce. ;-) ...jo a je to levnější než micromin ;-)

ještě k tomu žloutku. je z vejce uvařeného na tvrdo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 16:40 umax Re: ToGi84
s tim žloutkem opatrně nějkdy se z nej přemnoží nálevník a potěr zabije.zkusil bych Micromin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 16:18 Muž ToGi84 [2] Re: vojtak
No já mám rájovce už pres dva měsíce a rostou/nerosotou jak se jim chce, někteří mají už třeba 2 cm a někteří ani ne cm....jinak tedkom mám další jikry rajovcu ve společne nadrži, takže chci hned po rozplavání pludek odlovit a je fakt že artemie budou na ně asi velike.Jak přesně upravujete a podáváte ten žloutek?Tím jsem nikdy nekrmil, díky hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 14:32 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: jurek
:-) Děkuji. Čím si je krmil? Já je krmím jenom žloutkem a zatím docela rostou jsou staré 5 dnů po rozplavání a mají cca 5 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 17:30 jurek Re: vojtak
Já mám mladé cca 2cm velké,stáří 70 dnů.Jikry spočítané nemám :-P ,ale okolo 200 by jich být mohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 15:54 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Malí Rájovci
hmm Chtěl bych se zeptat. Jak rychle rostou mláďata? Kolik jiker může mít 5cm velká samice? děkuji hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 17:25 Baty Re: ToGi84
Tak už je to v pohodě, včera večer se vytřeli a je tam plno jiker.Samec se o hnízdo stará.Samice je sice trochu potrhaná ale už je v pořádku v jiným akva.Díky za odpovědi potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 16:34 jurek Re: ToGi84
Já používám čerstvě vylíhlou artemii a mladí ji bez problémů přijímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 16:10 Muž ToGi84 [2] Re: Baty
Mě samec sem tam do ni žduchal, ale že by ju vyloženě kousal to teda nee....měl bych taky dotaz, čím krmíte čerstvě vylihnuty pludek aby co nejrychleji rostl???Myslim taky rájovce, díky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 11:06 Baty Re: Ufinka
Tak jsem je včera dal do vytíračky(40l) a přez noc samec vybudoval pěkný pěnový hnízdo.Ale mám trochu strach o samici, protože jí samec dává docela zabrat, už jí odrbal pár šupin :-( .Taky vám samec samici před třením proháněl a kousal???Prosím poraďte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2007 11:09 Tóna Re: Baty
Nedávno se mi vytřeli a je jich kolem 100-ky je potřeba vypnout vzduchování pak už to jde samo palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2007 19:47 Žena ufinka [28] - AsieRe: Baty
Prostě to zkus:) Hl. že je samice tlustá, to už o něčem svědčí, ne?)
Třeba z toho moc pro začátek nebude, ale aspoň si to nacvičíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2007 16:38 Baty – Rájovci-rozmnožování
Chtěl bych se zeptat od kolika cm se můžou vytřít rájovci.Před dvěma tejdny sem si koupil pár rájovců dlouhoploutvích, samice má asi okolo 4-5 cm a samec asi tak přes pět cm.Chtěl bych se zeptat jestli se můžou už vytřít, samice je sice ještě mladá a menší, ale už se docela tlustá.dík za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2007 22:47 marsz Re: wayn
Článek je príma, ale pokud se odchov podaří podle návodu, nastane problém, co s třeba dvoustovkou rájovců. Na to tam návod bohužel není. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2007 22:12 Muž wayn [79] Re: ToGi84
Skvělý článek o rájovcích najdeš tady: www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2007 21:36 marsz Re: PetrP
No já sem neodlovoval ani samičku a v pohodě hlídali oba. Teplota v bytě 24,5 stupně pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2007 20:07 PPetr Re: ToGi84
Já je množím při 23°C, 28 je zbytečně moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 21:51 Muž ToGi84 [2] Re: Wampi
Tak malinky prcky už mám na světe, samec je pryč, ale chtel jsem se zeptat, jak to ted udelat s teplotou, mám tam 28...v jakym veku poteru mám teplotu snížit???Ď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 20:24 Žena Wampi [54] Re: ToGi84
řekla bych, že by to mohlo být stejné jak u čichavců. Samec se odlovuje po rozplavání potěru, do té doby se stará o hnízdo. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3433x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5444-rajovec-dlouhoploutvy-rozmnozovani-odchov?od=201