Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rájovec dlouhoploutvý - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Rájovec dlouhoploutvý - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 14:24 Žena bucliik [99] Re: vojtak
Tak to se musím hned zeptat v jaké velikosti jste je prodával-já je mám od prázdnin,někteří jsou menší a i ti větší se mi zdají pořád malí-i když na některých už jde poznat pohlaví(možná že na všech ale v tom chumlu je nestíhám :) )no já jako potravu nechám pro příště ty jikry.
Nevíte od jakého stáří se rozmnožují, abych se ráno neprobudila a nebylo po celém akva 10cm hnízdo.Já je chtěla odchovat jen tak pro radost, nu že ich přežije tolik jsem nečekala-ani jsem je netřídila podle velikosti-zatím se neperou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 14:19 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: bucliik
a teď ich mám stejně mraky-ale je mi jich líto-dát je do akvaristiky.zatím jsou pořád malí ale co s nima pak

Ja jsem to nak neresil ale pak jsem jich zacal odchovavat 50-100 a to uz sem to nek resit musel, protoze to presahovalo kapacitu me male pestirny. Do akvaristik jsem toho prodal, co vzaly(cca pulka) par jsem jich prodal na burze a zbytkem jsem zasoboval vsechny akvaristiky v okoli. Ale rajovci jsou velmi produktivni a tenhle zpusob nemohl vydrzet. Ted davam rozplavana mladata za potravu mladatum pestrencu(uz oddelenych od rodicu). Je to vyborne "krmivo", poter po nem roste jako po artemiich :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 11:40 Žena bucliik [99] Re: marsz
mě taky chtěl sežrat kapátko když jsem mu brala jikry. nějaký jsem mu tam nechala ale jak ho otravovali ostatní ryby tak je sám sežral.já už bych je taky cíleně neodchovávala-artemie stály dost peněz-otravovala sem kvůli tomu půl rodiny aby e o víkendech líhli a krmili....polovina jich zmizela(asi je nasál filtr když jsem je dala do většího) a teď ich mám stejně mraky-ale je mi jich líto-dát je do akvaristiky.zatím jsou pořád malí ale co s nima pak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 08:45 marsz Re: adraj
To, co akvaristi považují za vytíračky, mám já jako hlavní akvárka. ;-) Mám tam taky ty strasti popsané. Ten odlov by byl i problematický vzhledem k zarputilosti samečka, který mě normálně kousal, kdykoli sem se přiblížil. :-) Přes všechny klacky, co sem jim pod ploutve naházel, mi tu plave potěru, že si budeme asi muset pořídit další predátory. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 22:18 adraj Re: marsz
Já osobně bych doporučoval celé hnízdo i s jikrami přesunout do výtíračky, protože až se potěr vykulí, tak není možné ho odchytnout. I přesto je pak určitá možnost ho nechat rozplavat až se odlepí od rostliny a skel a pak vysát hadičkou. Je to však zbytečná práce a stejně se všechno nepodaří odlovit. Vykulený potěr jde krmit i suchým, ale v takovém případu je úmrtnost dost velká. Přežijí jen silnější jedinci. Nějakých stovek malých rájovců bych se nebál. Krmit žábronožkami? Nikdy jsem to ani nezkoušel, protože bych řekl, že potěr rájovců je na žábronožky malý. Pochopitelně nejlepší je prachový plankton, ale máme bohužel leden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 10:54 marsz Re: PaDa
No, to je pěkný návod na odchov, ale ať mi někdo vysvětlí, co má amatér dělat se stovkou rájovců. Jsem rád, že ti nejstarší kompletně zdecimovali ty menší a mladší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 01:55 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Seno
www.akvarko.cz/…
na čtvrté straně je odchov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 20:58 Seno Re: marsz
dík moc...asi udělám to samé...sameček není na samičku agresivní, tak ji tam asi nechám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 20:44 marsz Re: Seno
Jojo rájovci jsou výborní. palec . Odchoval sem je i na obyčejné sušené stravě. Baby Lon se to jmenuje, ale jsou určitě i jiné. Nikoho sem neodlovoval, protože nebylo kam. ;-) Samička tomu samci normálně pomáhala s hlídáním a nošením mláďat v puse. Beztak nevím, co teď s nimi. Zlomte vaz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 19:37 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: ToGi84
ne Predpokladam, ze se ti vytreli v chovnym akvarku a ne ve vytiracce. Po rozplavani je budes tezko lovit. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 19:33 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: Seno
odlov az mladata i s hnizdem tesne pred rozplavanim(cca 3 dny po vytreni) a krm je zivou potravou(prvoci, nauplie zabronozek) ;-)
PS: ja je krmim buchankama ale tam si nejsem moc jistej jestli zerou rajovci nebo buchanky, kazdopadne ztraty moc velke nejsou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 19:30 jurek Re: Seno
Poznáš to tak,že začnou sami plavat.Můžeš od prvního dne krmit čerstvě vylíhlou žábronožkou,není problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 19:28 Seno Re: ToGi84
Jak přesně poznám, že už jsou rozplavaný?jinak dík za odpověď potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 17:42 Muž ToGi84 [2] Re: Seno
Neni blbost je nechat s rodicema, mamku odlov a tatku s nema nech...jj, v prvnich dnech zhruba 4 dny po rozplavani je krm žloutkem a potom zivima artemiema
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 17:16 Seno
Mám rájovce dlouhoploutvé...před dvěma dny si sameček začal stavět hnízdo a od včera už tam jsou i jikry. Chtěl bych se zeptat, jestli mám ty jikry odlovit a dát do malé líhně nebo je vylovit až po rozplavání? Nebo je mám nechat u rodičů (ale to je asi blbost co? ne )? Kdy a čí je mám začít přikrmovat? Četl jsem na těchto stránkách něco o krmení vařeným žloutkem a pak patentkami? dík moc za všechny rady...jinak rájovci jsou úžasné a krásné ryby :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 15:03 Tereza Re: marsz
A proč ho tedy necháváš trápit, když ho neléčíš? Tak ho utrať ne? no Pak se divíš, že ti přežije umírá potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 14:26 marsz Re: bucliik
V obchodě měli namíchané rájovce dlouhoploutvé a černé. Převážně z těch dlouhoploutvých přímo viselo maso. Myslel sem, že jsou tak dorvaní, ale to teda bohužel ne. Prodavač říkal, že sou nějací vadní. Toho posledního samce sem už kupoval jen za pět korun, jako krmivo pro želvy. Argh. Samička je ale úplně v pohodě a žádný problém nemá. Samec už má stejně jako jeho předchůdci vychlípenou horní část tlamky. Za chvilku se mu začne bohužel s nějvětší pravděpodobností špatně nadechovat u hladiny a žrát. Zatím hlídá čerstvě rozplavané prcky, ale je od pohledu utahaný a skončí to zase jako asi vždycky, že je najednou všechny spolkne. No ale, co je to za nemoc tedy netuším. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 14:10 Žena bucliik [99] Re: marsz
nevíš jaká choroba-taky mám rájovce, tak mě to zajímá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 13:39 athaya
stava sa dost casto ze malinke LABIRINTKY pozdochynaju pretoze ked su este male vyvija sa im ten "labirint" a vtedy sa im musi davat velmi ale velmi jemna potrava, pri vacsich sustch sa zadusia! mozno aj preto vsetky pozdochynali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 11:51 marsz Re: wayn
Nemám možnosti k odchovu rájovců, které potom ještě navíc nebude nikdo chtít. Takže, když je taťka snědl, vyřešil problém. Asi toho posledního aspoň pojmenuju. Sem zvědavý, jestli je to samec nebo samička. Potřeboval bych samce, protože u jeho taťky se už projevila ta debilní choroba, na kterou zemřeli všichni rájovci v obchodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 11:29 Muž wayn [79] Re: marsz
Jestli ti zbyla z 60 jen 1, tak vhodná na chov není. Ale ne z důvodu, že by byla nějaká špatná. Pro chov není vhodný totiž jejich majitel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 22:40 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: marsz
No určitě nebude horší než těch 59. Být nějak handicapovaná, tak už neni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 22:20 Muž Nik [191] Re: marsz
No záleží na tom, co jsi s těma rybama dělal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 22:18 Muž filipsi [1295] Re: marsz
V akvarku tak uplne prirodni zakonitosti neplati (teda, ono to neplati vzdy ani v prirode). Ale utesovat se tim muzes, a mit ji ze vsech nejradsi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 22:16 marsz
Ahoj. Z 60 přežila jen 1, teda zatím. Zajímalo by mě, jestli poslední rybka ze šedesáti je úplně odolná a nejlepší pro chov, nebo ne. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 15:33 R Muž Mrakoplash [1776] Re: dox
po cca 3 tydnech se jim tvori labyrinth a v tomhle obdobi je vetsinou nejvetsi uhyn

napr. zminovanej studnej vzduch, vysoky vodni sloupec ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 15:29 JARDA111 Re: dox
ancistrus ti je nesezral,spise se zacali nadechovat nad hladinou a bud mas vysokej sloupec vody nebo nemas zakryte akvarko a nadechovali studenej vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 15:17 Žena Markii [10] Re: vojtak
To uz taky nemusi byt nazivu, pokud mu je nekdo zblajzne. Navic si myslim ze jikra snese prenos lepe nez mališek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 15:08 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: dox
Az se rozplavou nebo 1 den po vylihnuti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 18:36 dox – rajovec
Pravě se mi vytřeli rajovci a jikry jsou ve společenském akvarku. Mám je dat do odchovného akva ted nebo až se rajovci vylíhnou? Dik za odpověd. :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 20:07 Žena ufinka [28] - AsieRe: dox
Ancistrus? Myslim, ze to je hloupost. rajovci ti spis pomiraj z nekvalitni vody, vysokeho sloupce vody apod., nebo se uz poziraji)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 15:57 Žena bucliik [99] Re: dox
Tak to netuším, ale myslím, že když je můžou žrát ampulárie tak ancíci taky, ...ale rozplavaný potěr už asi ne, třeba umřeli a on sežral mrtvolky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 15:50 dox – malý rajovci
Prosim o pomoc. Může ancistrus asi 3,5cm sežrat 3 tydeni poter rajovcu? Začali mi totiž nejak mizet i když už tam byl i před tím sad :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 10:06 Adam
Prosim vas nevite nekdo jak dlouho trva než se v ty bananovy vode rozmnožej ty prvoci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 09:56 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – článek o rájovcích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 07:52 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: David
20l staci.Voda jako v chovne nardrzi nebo o 2stupne vyssi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 12:48 Žena bucliik [99] Re: David
průhledný, pak ztmavnou, plavou na hladině-některý zbělají a pak plesniví-ty se musí oddělat aby nezplesnivěly všechny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2007 13:20 David – Rájovci
Chtěl bych se zeptat, jestli jim na vytřeni stači 20l akva a kolik ma byt asi tak teplota vody? A nevite nahodou jakou barvu maji jikry rajovcu? Dik za odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2007 15:17 Žena bucliik [99] Re: Miro
moje samice taky zezačátku předstírala nezájem, ale pak se mu podařilo se během 14 dní vytřít s oběma samicema, hnízdo s jikrama sem mu dokonce unesla ale nevadilo mu to,dobublinkoval to a naháněl samice znova. když sem mu brala jikry tak mě málem snědl kapátko, byl pěkně vzteklej. měla jsem jednu samici ale byla málo, pořád ju otravoval, myslím že dvě jsou lepší, ale do 40l asi ne.ať se daří, neboj ona si dá říct
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2007 21:11 Žena Markii [10] Re: Miro
v tom to bude, bude to mladice co?neni lepsi mit dve? neni to jak u bojovnic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2007 18:48 miro03 Re: Miro
Nenapísal si aká stará je tá samica.Pokial je samica dospelá a pripravená k výteru ide to bezproblémov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2007 16:17 Miro – Nechce sa jej?
Dnes som si kupil samicku rajovca dlhoplutveho lebo samceka som zatial nechal staviat penove hniezdo ked som prisiel domov tak som samicku dal k rajovcovy samec uplne stmavol a rozprestrel plutvy.Samec sa o samicu obtiera ale samica rychlo odplava prec a tak samec ju prenasleduje a dobe do nej a stale sa o nu trie ale ona nechce.
Co je stym?
Edit: A este chcem dodat,ze to bolo mozno male akvarko(16L).Ale mam este jedno (40L) to hadam bude staci.
A nebude to vadit samcovi ak mu rozburam hniezdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 10:34 Žena bucliik [99] Re: darley
mě se taky schovávala, ale docela po ní šel, i pod kořenem a pod lístkama kytek, ale nic jí neudělal, spíš jen naháněl...jo kdyby bylo po samčím tak se třou od rána do večera.mě samici spíš oďobla druhá samice, ale nijak moc.gratuluju všem k přírustkům potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 10:21 Žena darley [12] Re: bucliik
mne sa samička schovávala za rastliny a kamene. Treba mať niekoľko úkrytov. Samec ju nebude veľmi naháňať po celom akvárku. Stráži si hniezdo. A aj tak bude trošku dobitá, ale prežije to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 09:46 motýlek Re: Ajo
není to z mé hlavy: samičku dát k samečkovi, ale aby jí neublížil, tak ji dát do průhledného kelímku na hladině - asi s dírkami pro vodu ... bez samičky asi nebude mít důvod stavět hnízdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 07:07 Žena bucliik [99] Re: Ajo
30l?no nevím, mě to přijde málo, ale záleží na subjektivním názoru samce :-) já je nechala vytřít(teda oni se moc neptali)ve společné nádrži a pak sem odlovila jenom hnízdo,aby mě samec nepožral jikry a mimina se teď mají čile k světu.ale i potom samec dost pronásledoval samice a hlídal svoje imaginární hnízdo, což by v těch 30l pro samici asi mohl být problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 19:56 athaya Re: Ajo
A nemali by byt spolu, aby zacal stavat hniezdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 18:00 Ajo – Rajovci
Ja by som sa chcel opytat,ze mam 2 rajovcov parik v 30L nadrzi a mam aj jednu 16L nadrz tak ked tam prenesiem samca rajovca nech zatial postavi hniezdo a potom tam dam samicu tak sa my budu triet?
Vysvetlil som to dobre?
Za odpovede dakujem. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 11:00 Žena bucliik [99] Re: darley
posledně se mu nějak nepovedlo hnízdo a neonky na ty poletující jikry naběhly jako piraně, ani je nestíhal skovávat chudák, ale hnízdo má postavený pořád...přes noc to trochu spadne, někdy rozhází, ale pak to dobublá a to ho nemá ani v plovoucí kytce, jen v rohu akva hmm chudery samice, ještě že sou tam dvě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 09:21 Žena darley [12] Re: bucliik
Ja v tom problém nevidím. Jednoducho ich neodchytávaj. Nechaj to tak a uvidíš či z toho niečo aj tak prežije. Ale pravdepodobnejšie je, že nie.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3433x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5444-rajovec-dlouhoploutvy-rozmnozovani-odchov?od=151