Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zářivka 45 cm

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Zářivka 45 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 18:26 Muž jisve [0]
Zdravim, zrovnaresim stejny problem, taky jsem novacek. mam akvarko dokonce mensi (54) adela se mi hneda rasa, tak mi bylo porazeno pridat na svetle. 45cm zarivku vetsiho vykonu jsem nesehnal, ale dneska jsem objevil novy kryt s moznosti dvou zarivek, cena cca 1600,-, OBI
teda pro muj rozmer, tj 60x35
hodne uspechu preju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 16:18 Muž tomaskupilik [9] Re: filipsi
Prozatím jsem to vylepil alobalem,ale zlatavé barvy, takže to září jako slunce potlesk Po té lepší zářivce se podívám. Tahle je philips 15W. :-( Ale jak jsem to polepil tak to vypadá líp ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 15:47 Muž filipsi [1296] Re: tomaskupilik
Jestli je tam puvodni, nejaka noname cina, tak pravdepodobne trochu ano. Hledej 830,840,860 v diskuzi. Ale necekej zazraky. Ale v tvem pripade kazda trocha dobra, pokud nechces prestavovat nebo delat novy kryz na 2 zarivky. Takze vymenit, pouzit reflektor, nebo alespon vylepit necim reflexnim. Idealne vymenit, pridat dalsi, pouzit reflektor nebo vylepit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 15:17 Muž Ludek [39] Re: tomaskupilik
To uz se tu take resilo, vyrobci setri, aby byli co nejlevnejsi.
No to Ti nepomuze to vubec nic neresi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 15:08 Muž tomaskupilik [9] Re: Ludek
no já jsem ted koukal co se nabízí na internetu,ale kryt 60x30cm má v sobě pokaždé zabudovanou pouze jednu zářivku :-(
A myslíš že mi pomůže koupit pouze jinou 15W zářivků ale jinej typ? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 14:54 Muž Ludek [39] Re: tomaskupilik
tomaskupilik: Tech temat reseni a prestavby krytu je tu "X". filipsi má pravdu hledej a najdeš. Jedna zarivka na Tvoji nadrz je dost malo, byt Tebou zvolim radikalni prestavbu.
Hledej na foru v sekci technika - osvětlení. Je mnoho druhů krytů, takže těžko napsat univerzální návod co a jak upravit. Ale řešilo se tady toho dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 14:48 Muž tomaskupilik [9] Re: filipsi
eh... jak mám přidat další zářivku?Není problém jí koupit,sehnat... to vím,ale jak jí tam namontuju... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 14:46 Muž filipsi [1296] Re: tomaskupilik
To je prvni zakladni krok, druhy bude asi pridani dalsi zarivky, reseno tady x-krat. Nebo se spokojit s hodne malo narocnymi rostlinami a vsechno delat hodne opatrne, hlavne neprerybnit, aby to slo i s malo svetlem (hodne malo i hodne moc svetla je na udrzeni rovnovahy docela narocne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 14:39 Muž tomaskupilik [9] Re: filipsi
A nevíš jak to mám jinak vyřešit?Myslím zlepšení dopadu světla a celkově lepšího osvětlení? Co třeba potáhnout okolo té zářivky nějakej alobal nebo podobně lesklej materiál který by mi to světlo odrážel...?! :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 14:33 Muž filipsi [1296] Re: tomaskupilik
Neda.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 14:20 Muž tomaskupilik [9] – Zářivka 45 cm
Mám malej problém. Mám kryt na akvárko se zabudovaným světlem (nebo spíš držákem na zářivku-běžně v prodeji) ve kterém mám téměř 2 roky zářivku dlouhou 45 cm o výkonu 15W. Nevíte jestli se dá sehnat stejně dlouhá ale s větším výkonem?Např. 30W???Dík předem ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3205x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5439-zarivka-45-cm?od=51