Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zářivka 45 cm

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zářivka 45 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2016 13:17 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: petromas
Informace - zářivku pro malého kluka - je celkem k ničemu, pokud teda není řeč o zářivce na strop do klukova pokojíčku. Pokud to ale chápu správně, jedná se vám o zářivku nad akvárko. Proto by se zde spíše hodila informace o akváriu. Nejen jeho délka, výška - neboli hloubka od horní hrany ke dnu. Pak by se také hodilo informovat zde co v akváriu je ... Jestli na holém dni je skupinka okružáků, které krmíte okurkou či jinou zeleninou, zářivku by jste ani nepotřeboval ... Takže šup sem s informacema, ať víme co poradit :)

PS: Předpokládám, že nehledáte zářivku pro akvárko, které na těchto stránkách prezentujete. To totiž nemá délku 45 ani není 54 litrů objemné! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2016 12:55 Muž petromas [10] – Prosím o radu
Do 54 l akva pro malého kluka kamaráda jakou dát zářivku teď tam má špatnou .málo svítí.nechci speciální aqva glo apod. Já má osram sky white 880 a supr jakou do 45 cm diky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 14:31 Muž Yirka [9126] Re: Designer
To víš, když vyrábíš "speciální" akvaristické zářivky, dáš jim i speciální délku. Důvod? "Speciální" cena... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 14:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Miriam
Kdyz se podivas do katalogoveho listu k T8 15W, treba sem:
download.p4c.philips.com/l4b/9/927922284014_eu/927922284014_eu_pss_aenaa.pdf
zjistis, ze jsou tam uvedeny rozmery. Ony se udavaji rozmery 3, delka bez byvodu, delka se zapoctenim vyvodu na jedne strane, a delka s vyvody na obou stranach. Podle toho, ktery obchodnik si ktery rozmer vemze, a jak blbe ho z ceho zaokrouhli, muzes u stejne zarivky najit rozmer od 43 do 46cm. Chces-li totalni jistotu, zmer co mas a porovnej s rozmery z linku.

Jinak pochybuji, ze by se naslo na svete pako, ktere by 15W T8 zarivku delalo o 1cm delsi ci kratsi, i kdyz ve dnesnim svete se uz nelze divit nicemu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 10:22 Miriam – Zářivka 45 neb 46 cm
Dobrý den, potřebuji se zeptat, na současné, již nefunkční, zářivce, je napsáno, že má 46 cm (18 palců).. všude po netu jsou ale zářivky 45 cm... Myslíte, že je to totéž? U těch 45 cm se neuvádí délka v palcích. Chcic si obejdnat zářivku online, ale ten 1 cm mě docela mate. Moje zářivka je Aqua-Glo 18 palců/46 cm T8. Když koupím 45 cm/T8, bude to stačit?

Díky moc ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 16:52 Muž RBeil [174] Re: Slav3k
Zářivky se v jedné delce dělají v 2 výjmečně 3 výkonech potom je akorát rozdíl jestli T5 nebo T8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 16:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Slav3k
Treba Ti pomuze tohle:
www.svetlosasa.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 16:30 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Slav3k
hledej, je to tu furt dokola
nejlépe mrkni na nějaký katalog
wattáž->délka a typ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 16:24 Muž Slav3k [23] – 60cm rampa
zdravím,

mám 60cm rampu na zářivky(vlastně 60cm má akva, rampa je asi menší). V současnosti tam mám 3x13w zářivky, a zajímá mě, jestli se nedělají v téhle velikosti výkonější, nebo to je prostě dané rozměrem a všechny této velikosti jsou 13w ?

díky za objasnění

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 18:53 Muž fido16 [631] Re: Milan
Doporučil bych ti glomat controller profizoo.cz/…
Mám to samé akva a tento samý controller v krytu namontovaný mrkni do prezentace 60L :-). Jinak bohužel silnější zářivku do svého osvětlení nedáš protože v této delcé je jen 15W. Takže do svého krytu nainstaluj glomat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 15:59 Muž azonic [63] - RostlinyRe: Milan
Doporučil bych ti tohle www.led-produkt.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 15:55 Milan – Prosba o radu
Zdravím a chtěl bych se zeptat jestli by to mohlo vyřešit problém s osvětlením
www.ledeye.cz/…
jinak mám akva...60na30 a výška 40.Jedna zářivka je opravdu málo 15W.
Zkusím ten alobal,ale kryt bych si chtěl nechat a zářivku T8 45cm s výkonem vyšším než 15W sem nenašel :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 19:46 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: DandyK
Kup tu trojpasmovu ziarivku, mohlo by sa to zlepsit, pretoze ta "fialovo svietiaca" nebude pre rastliny bohvieco. A narocnejsie na svetlo zasad rovno pod ziarivku, a zozen si cryptocoryne affinis- ten ti bude napriek málo svetlu rást pekne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 19:41 DandyK Re: Chaotic
jenze ja tam mam ten peknej plastovej kryt a vymenovat se mi zrovna nechce :/ A na dalsi v nem misto neni :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 18:43 Chaotic Re: Robin
Existují i akvarijní svítidla pro dvě 45cm zářivky T8 případně 55cm T5:
www.exo-eko.cz/…
www.exo-eko.cz/…
www.exo-eko.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 17:39 Robin Re: DandyK
na 45cm zarivku nejsou 2zarivkove svitidla vyresil sem to 2x jedno trubicove svetlo svetlo stoji kolem 200kc a ja vnem obycejna trubice dokoupil sem si trubici na aqa jednu 15W oceanic natural ajednu 15woceanic color kazda trubice stala 200kc a sem elekrikar tak sem si to zapojil sam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 17:03 DandyK Re: Lorsson
Prave ze ne. Krabici od ni uz nenajdu :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 11:47 Lorsson Re: DandyK
To je pouze oznaceni delky trubice a typu patice, nemuzes rici ze je smejdska :-) je tam jeste jiny udaj?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 09:42 DandyK Re: RADOVAN
Supr diky, porozhlednu se v obchode. To jsou specialni akvaristicke ze? Ted tam totiz mam nejakou z hornbachu sviti jakoby fialove, ale kdyz se podivam primo na ni je bila. Je na ni napsane 18"/46cm T8 to je asi nejaka smejdska ze?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 09:23 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: DandyK
ziarivku môzes vymenit ale zas iba za 15W, lebo vykonnejsie v dlzke 45cm nerobia.
Kup nejaku trojpasmovu( takú co má oznacenie 830 alebo 840...8xx), tá by mala byť lepšia ako tá čo máš v sete( teda ak nemas Sunglo-to je asi to iste).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 20:43 DandyK Re: RADOVAN
15W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 15:31 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: DandyK
Naco vymienat starter? Aku tam mas ziarivku teraz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 15:22 DandyK Re: RADOVAN
Vyska 35cm, svitim od 7:20 do 21:+- :)S rasou ani tak problem nemam, snad se uchyti, napadlo me, co vymenit sdtarter a zarivku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 14:46 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: DandyK
Treba si uvedomit jednu vec a to ze sa netreba riadit iba vzorcom 0,5W/l ,Je rozdiel ked svietis do hlbky 30cm ako do 50cm,
Ako radí pán Pelikán- presnejšie je dať 1 trubicu po celej dĺžke akvária na 30x30 bočnej steny.
Mne rastie pekný E.tennelus pri 21W úsporke pri hĺbke 40cm.
A práve som čítal K.Rataj-Akvaristika začína u rostlin, kde sa píše že je jedno či svietime 50W alebo 100W, dôležitejšia je dĺžka osvetlenia, pretože rastliny sa dokážu prispôsobiť zníženej intenzite svetla ale nezvládnu kratší čas osvetlovania.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 09:44 DandyK Re: RADOVAN
Vsechny co jsem si objednal maji 50W/100l+jedna 75W/100l a ja mam 0,25W/l. :/ Da se ten kryt z hornbachu nejak prekopat? Bez toho abych ho musel rozrezat? :/ Treba jen neco vymenit, v te vodotesne komore :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 19:15 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: Dandyk
Podľa toho aké rastliny si si objednal. Mne pri tom rastie Valisneria spiralis, Echinodorus Jenissej, Rotala rotundifolia-je zelená a iba vrcholky má ružové :-( ,
Ludwigia repens, Hygrophyla polysperma...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 19:14 Chaotic Re: DandyK
Výkon trubice záleží na její délce, tzn., že bez úprav do krytu víc jak 15W nedostaneš.
Záleží co za rostlinky máš. Některé si vystačí s minimem světla, jiné ho potřebují mnohem víc. Ale i pro ty náročné platí, že i s málem světla nezajdou hned. Takže nějaký ten čas na vylepšené osvětlení máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 18:23 DandyK
Čau, mam takový dotaz. Mam taky tento 60cm dlouhy set do ktereh se da dat jen jedna 46cm zarivka. Na modrem stitku od toho kde je starter pisou neco o 15W a na zarivce taky, takze tma asi vice nedam co? :/ No ale vic by me zajimalo, jestli se to da nejak zvysit to osvetleni. Taky nebude moc velky problem kdyz jsem si ted objednal nove rostlinky? Porostou? Nebo totalne vyzdychaj. Dik za odpovedi a rady :) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 22:35 Chaotic Re: isamik
To nevím, informaci o nich mám jen zprostředkovaně od táty. Ale prý jsou to takovéty klasické akvarijní šroubovací. Uvidíme, sám jsem na ně zvědavej.
www.elco-mb.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 22:32 Muž isamik [180] Re: Chaotic
Muzu se zeptat jake maji IP?

EDIT: jinak plne souhlasim s Pavlem :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 22:31 Chaotic Re: isamik
Ty jsou dost drahé. Patice, co snad budu mít, jsou za 45,- kus :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 22:29 Muž isamik [180] Re: Chaotic
Zajimalo by me o kolik to svetlo vyjde levneji pri pouziti patic arcadia... O dalsi dulezite bezpecnosti se ted nebavim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 22:27 Chaotic Re: Norton
Já bych řekl, že bezpečnost instalace je hlavně o těch paticích. Všechno ostatní už se dá udělat doma - slepit, zalepit, utěsnit... Ale když není patice s odolností proti vodě, tak už je veškerá další opatrnost marná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 22:06 Muž Norton [109] Re: Chaotic
Když "ono" to není jen o paticích. Jde o celkové provedení instalace, zapojení, izolaci, ochranu... Zkrátka není to práce pro "osoby neznalé". Osvětlení je zapnuté ve většině případů v naší nepřítomnosti. Nebo naopak v přítomnosti například malých dětí. Správné provedení a pečlivost je na místě!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 21:37 Chaotic Re: RADOVAN
Řešim něco podobného,..Nejdříve sem chtěl kupovat hotové osvětlení, ale když vidím ty ceny, tak se ho pokusím vyrobit.
Bohužel se vododěsné patice za normální cenu schánejí velice špatně. Ale teď jsem na jednu takovou firmu narazil, dokonce mají patice i na T5 trubice. Bohužel zvrtali objednávku a poslali normální. Příští týden by to měli napravit...tak snad budou i ty vodotěsné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 20:16 Muž Norton [109] Re: Evelina
Radovan má pravdu Evelíno. Pokud jak píšete nejste zrovna elektrotechnik (mimochodem inteligence podle mne není nikterak závyslá na barvě vlasů, takže jste určitě odborníkem třeba na biologii, či literaturu... ano ), tak je skutečně lepší investovat několik více stokorun do hotového svítidla, než například vyhořet, neřku-li přijít k úhoně na zdraví, nebo životě.
Mimochodem ta vyhláška:
Vyhláška 50/1978 Sb. o odborné způsobilosti v elektrotechnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 19:45 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: Evelina
Ak máš známeho, ktorý sa do elektriky rozumie, alebo ty, tak to môžeš aj zložiť.
Ako hovorí vyhláška čísloneviem, niečo v tom zmysle že do elektriky sa môžu miešať iba ľudia ktorí na to majú kvalifikáciu.
Ale ak predsa, tak ti potom treba buď el.predradník(500-600 Kc + 4ks pätíc(IP67 ak to chceš bez krycieho skla),
Alebo lacnejšia varianta: štartér-2ks, tlmivka-2ks, kondenzátor-2ks, nejaké vodiče, 4ks pätíc.
(pre 2 žiarivky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 19:01 Evelina Re: RADOVAN
Když já nevím, přijde mi to drahé... :-O Nebylo by levnější to složit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 17:40 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: Evelina
No, ja by sa ako technický antitalent do elektriky nepúšťal, takže buď kúpiť osvetlenie( napr. Atman 2x15W a k tomu nejaké 8xx žiarivky , alebo 2x podlinkové svetlo, alebo niečo takéto: www.akvashop.sk/… je to na T5 žiarivky( dĺžka 55cm, takže by ti to na 54 litrov vyšlo a svetla by bolo až až :-) , sám to asi tak budem riešiť.
Netreba k tomu nič len žiarivky a niekde to pripevniť.

tu je aj cesky www.zalevno.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 16:22 Evelina – zářivka
Zdravím, plánuji nové osvětlení. Ale pokud možno aby mě to vyšlo co nejlevněji a aby rostlinky pěkně rostly. Chci totiž pěstovat i červené druhy rostlinek. Takže uvažuji o philips 830 a 840-15W nebo narva 830 a 840-15W na 54l akvárko(čistý objem 40l). No ale co k tomu potřebuji dál, nejsem vůbec technický typ, nevím jak to všechno zapojit a tak... Prosím pomozte hloupé blondýně :) :-D .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 19:47 Muž filipsi [1295] Re: Porcupine
Pro Tve umele rostliny, dracenu a acorus urcite. Jinak bych je samotne nedoporucil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 16:27 Anonym Re: Porcupine
Porcupine napsal: Doporučil bych Zářivku Power Glo, 15 W x 45 cm popř. Akva glo (vhodná pro rostliny)...
Minimálně pro ty plastové dobrá bude. :) Kdo by chtěl živé, tomu doporučuji speciální obyčejné třípásmovky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 15:13 Muž Porcupine [11] Re: jisve
Doporučil bych Zářivku Power Glo, 15 W x 45 cm popř. Akva glo (vhodná pro rostliny),
pro větší intenzitu se prodávají nerezové kryty na zářivku které zajišťují odraz.
Pokud nechcete montovat patice na další zářivku je možné dosvěcovat žárovkou,pozor ale na přehřívání hladiny/žárovky... krycí sklo by to pak chtělo.
Vzhledem k velikosti akva by ale výše uvedená zářivka s odražečem měla stačit.
Podobný problém s délkou zářivek bývá u rohových akvarií..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 10:46 Muž tomaskupilik [9] Re: filipsi
O tom krycím skle vím, i u nás v akva bych si to mohl objednat a to dva pásky skla a k nim takové kolejničky na obě strany ;-) Jen nevím na kolik to může vyjít když by byly rozměry 60x30. A pak ještě to světlo. Al až budou peníze,tak se na to vrhnu tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 08:20 Muž filipsi [1295] Re: tomaskupilik
To se poklada na hrany akva. Take bych to mozna resil tak, pokud na plastovem krytu netrvas. Kryci sklo se da doplnit, u sklenare si nechas uriznout dva pasky, nalepis pod hranu akva, v bauxxx koupis kus plexiskla a hotovo. Ja na to vzdy pohlizel z pozice, ze tazatel na krytu trva. Ale tahle rada je opravdu nad zlato, nejjednodussi co muze byt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 00:34 Muž tomaskupilik [9] Re: Sid
Jo já jsem pochopil jak to myslíš s tím světlem. Jen ti říkám,že jsem to prozatím vyřešil oblepením a že to světlo na terária by u mě nešlo na co položit,protože nemám krycí skla a navíc by mi vyskákali rybky hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 00:30 Sid Re: tomaskupilik
Nedělám si legraci! :)
A tím světýlkem jsem chtěl připomenout, že existuje i tahle možnost, jak dostat nad 60 cm dlouhé akva 2x 15W zářivky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 23:55 Muž tomaskupilik [9] Re: Sid
Nedělej si ze mě srandu :-P Já to jen uvedl na pravou míru sad Jo to jsem taky viděl... ale kdybych tam dal to co máš ty na mysli tak nemám krycí sklo. Navíc si myslím že jsem to docela vyřešil tou fólií :) Viz nádrž..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 23:51 Sid Re: tomaskupilik
A co tohle, Tomaskupiliku, nováčku pouze na tomto webu, ne v oblasti akvaristiky? ;-) :-)
www.akva-exo.cz/…
To by se vám nelíbilo? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 18:36 Muž tomaskupilik [9] Re: jisve
Jsem nováček pouze na tomto webu, ne v oblasti akvaristiky ;-) (to už 10 let) S tou zářivkou jsem to vyřešil tak že jsem to oblepil zlatavou fólíí takže to vypadá jako pěkné sluneční světlo a myslím že to nijak dál řešit nebudu. Navíc ten tvůj kryt jak píšeš je o 5 cm širší,já mám délku 60 a šířku 30 :-( Škoda no :-(

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3205x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5439-zarivka-45-cm