Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Denní světlo a sluníčko

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Denní světlo a sluníčko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2008 13:49 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Vrubouš
k růstu rostlin, zářivkama slunce nenahradíš.. a pokud ti v akva rostou příliš řasy, slunce nebude jediný problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 13:47 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: lachon
Nevadí, já to mám několik hodin denně a bez žaluzií a ani ta zelená řasa na skle se nijak neobjevuje, naopak se mi v létě vždycky více rozrostou světlomilné červené rostlinky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 13:46 Vrubouš Re: Johan
Prinosne k cemu ?Akorat se vytvari rasy,a nevim jestli je tohle zrovna nekomu prinosem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 13:42 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: lachon
nic hroznýho to není, myslím že to vůbec nevadí.. pokud vyloženě nepraží na malé akva.. podle mě to je aj přínosné, ale na to má spoustu lidí i opačný názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 13:39 Muž lachon [8] - Cichlidy – Sluníčko
Zdravim všechný akva lidičky.Mám takovej dotaz myslíte že když mi bude asi tak 4 hod.deně prosvicet skvírama od žaluzií slunku že to něčemu bude vadit vždycky mi cestujou takoví dva pruhy po akvarku.Díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 12:26 Muž [] Re: matko
Trocha denního světla není na škodu.Třeba východní nebo západní strana.Jih je na nic.To jdou řasy dlouhé jak prapor rudé armády :-D Se Štěpánem se domlouvat nemusím.Myslíme to tak nějak stejně,akorát jinak píšem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 12:18 matko Re: Anonym
roman, kukni hore, ci som nahodou nepisal to iste... "prave naopak. kedze mame my dni kratsie, mali by sme svietit viac. lebo rastlinky, ktore mame v akvarkach su z koncin, kde [zmena] sa noci takto nepredlzuju."

a roman, dohodni sa este so stepanom o tom, co je vhodne. svietit samozrejme neprestavam, ale dat akvarko viac na svetlo by nemalo podla vsetkeho skodit, prave naopak. (alebo sa mylim?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 12:14 Muž [] Re: matko
Vzhledem k tomu že většina akvaryb je z tropů kde je po celý rok rovnodennost,tak je dobré svítit 12h denně.To kvůli kytkám.To nastrkování okolo okna je na ho*no rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 12:14 Vodník Re: Kate
Ancistrus se ti raději pustí do kytek než do řasy. Ta jeho pověst řasožrouta a čističe je mýtus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 12:12 Žena Kate [10] Re: Vodník
Ancistrus prostě žere řasy. Když je výkonej, tak ti krásně vyčistí akvárko. No a jestli máš nějaké větší akva, tak si jich můžeš pořídit i víc :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 12:08 Vodník Re: Kate
To stačí hodit do vody krunýřovce a řasy samy zmizí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 12:08 matko Re: Kate
a slimacik by nepomohol proti riasam? (krunyrovec.. to ma aky oficialny nazov?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 12:06 Žena Kate [10] Re: matko
No tak tam hoď krunýřovce a máš po problému s řasama ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 11:53 Žena Kate [10] Re: matko
No jo, já už ani nebudu uvádět zdroj těchto mých pochybných informací. Ale svítim jim pořád 13h, snad je to dobře. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 11:51 matko Re: Štepán
co sa tyka rias, rasli by tak isto aj pri ziarovke, tak o co ide :-)
takze hovoris, ze ak sa nebojim rias, dat akvarko viac do svetla je to najlepsie co mi mohlo napadnut :-)) no vsak uvidim co na to riasy, ci sa ich zlaknem :)

a tiez si este rozmyslim, ci to stoji za to... ale aj tak si myslim, ze tak denne, ako aj umele svetlo 12 hodin denne na seba nenecha cakat riasy ;-) (a oblaky su prirodzene aj v prirode, ci nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 11:50 matko Re: Kate
prave naopak. kedze mame my dni kratsie, mali by sme svietit viac. lebo rastlinky, ktore mame v akvarkach su z koncin, kde zmena sa noci takto nepredlzuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 11:49 Štěpán Re: Kate
Rybám je to asi jedno a rostliny musej růst co nejvíc, žádnej odpočinek!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 11:45 Žena Kate [10] – světlo
Jo a je pravda, že se na zimu má doba přisvěcování trochu zkrátit? Jako aby to bylo jak v přírodě, kde v zimě je míň světla. Tak aby ryby a kytky neměly takovej stereotyp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 11:34 Štěpán Re: matko
Naopak, denní světlo je nejlepší ze všeho! Ale přímé sluneční světlo je tak moc dobré, že probudí k životu i řasy!
V akváriu potřebuješ, aby ti rostliny rostly pořád, žádné výpadky díky zatažené obloze! Nemluvě o nedostatku světla přes zimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 11:24 matko – svietenie vs. okno
Ahoj akvaristi, ako je myslim zname, kedze sa v zime "skracuju dni", patrilo by sa v akvarkach viac svietit. Tiez je vsak zname, ze akvarka byvaju umiestnene v tieni tak, aby na ne svetlo nedopadalo. Aku vyhodu maju teda ziarovky, ktore nahradzuju denne svetlo, pred normalnym svetlom zvonku? Teda okrem toho, ze minaju elektrinu ;-) Co takto posunut akvarko trochu viac do svetla? :-O Skuseni akvaristi, preco je denne svetlo povazovane za "skodlive", zatial co svetlo umele sa berie ako velmi vhodne pre rastlinky a pod.?
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1694x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5438-denni-svetlo-a-slunicko?od=51