Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plži ve filtru

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Plži ve filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 16:11 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: zervan
zervan napsal: Pridám ešte o dosť lacnejšiu možnosť nákupu: www.ebay.ie/… - ale zatiaľ neviem potvrdiť, či je to rovnaké, mám jeden kus na ceste... Tak dnes mi prišiel... no, nie je rovnaký, má podstatne jemnejšiu sieťku. Mám dosť obavy, že táto sa bude upchávať. Tá predražená z našich obchodov má sieťku hrubšiu, podľa mňa ideálnu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 15:09 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Marcel G
Marcel G napsal: Ve velkém akvárku se tvoje "malá" kostka biomolitanu bez problémů ztratí, ale v mém 60L nano akvárku už to tak esteticky působivé nebude. Čo 60 l, ale ja to mám v 12 l a tam je to naozaj rozdiel :-) (momentálne tam mám cca 50 maličkých ancíkov a to som ešte z predošlých dorastencov 20 nepredal)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 14:03 Muž daren [408] Re: Marcel G
Delam to uplne stejne jako Marcel, jenom to chce ohlidat, kdyby byl clovek delsi dobu pryc, ma to tendence se rychle zanest tim jak to ma maly povrch. Tydenni interval cisteni mi zatim vzdy stacil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 13:36 Marcel G Re: Horác
Ve velkém akvárku se tvoje "malá" kostka biomolitanu bez problémů ztratí, ale v mém 60L nano akvárku už to tak esteticky působivé nebude. Já osobně používám filtry Eheim, a na nasávání nechávám normálně ten klasický košíček, akorát do něj nacpu kousek hrubšího molitanu, aby se mi tam nedostaly malé krevetky. Jednou týdně při výměně vody to sundám, molitan propláchnu, a zase to nasadím. A svůj účel to plní (a nepůsobí to ani rušivě). A ještě jsem ušetřil 200,- Kč za kovovou mřížku. rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 12:32 Muž Horác [3942] Re: zervan
Aha ... tak to je opravdu málo ... já jsem si představoval něco takového www.horacovoakvarium.cz/… (ten menší, modrý) ... a ten se mi nikdy neucpal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 12:27 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Horác
:-) V priemere cca 2-3 cm - len o čosi viac, čo tá mriežka. Resp. ako Marcel spomínal, porovnávajme vo výsledku rovnaké veľké objekty. Komu je jedno, aký je objem, nemá asi ani dôvod o mriežke ani uvažovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 12:13 Muž Horác [3942] Re: zervan
Malý molitán? A povedzte, vojín Kefalín, čo vy si predstavujetě pod takým pojmom "malý molitán"? :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 11:40 Marcel G Re: zervan
Já myslím, že tu nejde o kritiku té mřížky, ale čistě o srovnání třeba se stejně velkým kouskem molitanu. Pokud chce někdo ochranu před nasátím malých krevetek nebo rybího potěru a nechce si přitom hyzdit své výstavní rostlinné akvárium, tak je mřížka jednoznačně volbou nr.1. Pokud chce mít ale někdo kromě výše zmíněného i ochranu před nadměrným zanášením filtru organickým odpadem, tak mu v tom mřížka nepomůže, a jednoznačně nejlepší volbou bude kousek molitanu nasazený na nasávání (alias "předfiltr"). A pokud chce někdo skloubit obojí, není nic snazšího než šoupnout do té mřížky ještě kousek molitanu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 11:21 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Horác
Nie celkom súhlasím - v prvom rade ide o alternatívu k bežnému košíku, ktorý sa mi paradoxne zanášal viac ako táto mriežka - mriežka je síce jemnejšia, ale má odhadom tak 2-3× väčšiu plochu. Zatiaľ sa mi mriežka ani raz nezaniesla tak, že by to nejako znížilo prietok. Veľký molitán dávať nechcem - veľký interný filter som menil za externý preto, aby som ušetril miesto a nie preto, aby som si tam opäť dával veľký molitán. A malý molitán sa zanáša oveľa viac ako táto mriežka - odskúšané v odchovnom akváriu, kde som mal najskôr okolo rúrky malý molitán (tam veľký nešiel dať ani z konštrukčných dôvodov - šlo o závesný filter, vzdialenosť medzi sklom a rúrkou je veľmi malá) a za pár dní bol vždy upchatý a to bol práve dôvod, prečo som mriežku kúpil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.09.2014 09:27 Muž Horác [3942] Re: zervan
Ten nerezový předfiltr vypadá zajímavě, ale aby mohla jakákoliv pevná mřížka konkurovat klasickému biomolitanu, musí být velice jemná a tudíž se bude velice rychle zanášet (což u pružného biomolitanu není zase až takový problém - tam si voda vždycky nějakou cestu najde).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2014 12:20 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Robo
Áno, predfilter Eheim máme v inom akváriu, resp. len jeho polovicu :) Veľký ho spravili asi práve preto, aby bol väčší povrch = slabšie nasávanie = menšie zanášanie. Aby sme sa trochu držali témy: ani predfilter nezabráni zanášaniu hadíc rôznymi riasami a baktériami, ale aspoň sa tam nezasekne nejaká veľká nečistota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2014 10:51 Muž Robo [45] Re: zervan
Tak velikost je samozřejmá tu jsem měl ok, ale ta guma je špatně poddajná. Mě to hrozně ucpala Riccie. Dostala se mi všude i do travniku z Eleocharise a musel jsem cely travnik vyhodit. Teď mam předfiltr od Eheimu, ale nechápu proč to dělají tak veliké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2014 07:17 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Robo
Treba mať správnu veľkosť, ale je pravda, že tá guma je dosť tvrdá - no v prípade potreby sa dá dať preč a utesniť to napr. nejakou páskou. Zanášanie bude závisieť od typu nečistôt. V mojom hlavnom akváriu sa zanáša menej ako pôvodný košík, lebo je väčšia plocha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2014 06:09 Muž Robo [45] Re: bluedream
Tohle sítko jsem měl taky není to špatné, ale hrozně špatně se nasazuje na sací trubku.A hodně rychle se zanáší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 22:52 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: bluejack
Pridám ešte o dosť lacnejšiu možnosť nákupu: www.ebay.ie/… - ale zatiaľ neviem potvrdiť, či je to rovnaké, mám jeden kus na ceste...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 22:44 Muž bluejack [5] Re: zervan
No to je velmy dobra vec som ani netusil ze daco take existuje pre krevety si to zozeniem diki. Ja som si tiez nedavno dal na nasavanie molitan aby som zabranil tomu nasatiu a zajtra by som isiel cistit filter som zvedavu kolko krevetek tam bude a zmenim aj poradie filtracnich naplni dufam sa prietok zvisi aspon o kus .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.09.2014 15:26 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Gabruša
To nevadí, iba ak ti prekážajú samotné slimáky. Rybky neprekrmuj a ich počty sa ustália. Sú to prepotrební obyvatelia akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2014 22:00 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Gabruša
Ja síce nie (nemám ich vôbec v akváriu), ale inde som videl v externom predfiltri (akože prefilter v kanistri externého filtra) kopu uviaznutých maličkých slimáčikov a v dolej komore filtra si spokojne žilo stádo krevetiek :) Bolo to kvôli nezabezpečenej nasávacej trúbke - bola tam špára na vstupe do predfiltra. Po tom, čo sa poriadne utesnila, je po probléme. Kto nemá v akváriu predfilter, perfektne problém rieši nerezová mriežka (akvaland.sk/…).

V mojom filtri zase žijú podvodné biele červy, ako aj v substráte v akváriu. Neviem, či to je v poriadku alebo nie, ale nijako neprekážajú zatiaľ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 20:00 Žena Gabruša [0]
Hele a když čistíte vnější filtr - taky ho máte plný malinkých šnečků? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 13:32 JuraS
tak třeba já si do externího biofiltru nasadil šneky úmyslně..dal jsem tam marisy, piskořky i okružáky i levatky ale i helenu..jak se tam mezi filtračními hmotami protahují je mi jedno..jednak jsou jako signalizace zda není něco po biologické rovnováze filtru v nepořádku a jednak likvidují to co se dá sežrat a dostane se do filtru..mám v akvu 2 trubky 22 mm silné..jednu u dna a druhou v 1/2 akva..dole jen mřížka ze silonu a po stranách 10 cm jedna díra vedle druhé..kokal jsem, že i malé krevetky si dávají pozor aby se nenacucaly a tak časem dám tu silonovou mřížku pryč..zrychlí to průtok a podtlakem to bude nasávat víc volně letícího nepořádku...šneci jsou tam proto aby co se dá sežrat sežrali..a jejich trus dává žrádlo nitrifikačním bakteriím přímo...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 16:04 Muž Gerrik [5] Re: JuraS
Ti šneci jsou všude, takže se mi dostávaji i trubkama až do akva, ale tam dírami neprolezou, vždy zůstane jen ulita. Jinak se prochází i hadicemi, u vrtule, prostě všude rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 15:29 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: JuraS
Zbytky rastlin by tam mohli *tliet*, nie hnit..
Ano aj mne sa do filtra dostali piskorky. Su na spodku pod filtracnymi mediami. Su to velki pomocnici, neni dovod ich likvidivat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 07:38 JuraS Re: Gerrik
Já jsem šneky do filtru naočkoval schválně..měli by být v první vstupní komoře filtru jako likvidátoři rostlinných zbytků co do filtru budou nasáty..normálně by tam hnily ale šneci se postarají o jejich likvidaci..určitě tam jsou i krevetky a asi i gupky..jejich trus se přes filtrační materiál do akva nedostane ale navíc jeho rozklad slouží jako živina pro nitrifikační bakterie..takhle jsem to měl vymyšleno a zatím nemám důvod něco měnit..filtr budu čistit za hooodně dlouho..dokud bude voda protékat tak není důvod..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 06:45 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Gerrik
Ako sa ti moze dostavat trus z filtra do AQ? Mas tam predsa molitany a fitracnu vatu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 22:06 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: matlala
Jojo, odtamtud mají nejlepší ulity, se šnekama v akvárku, co denně bojují o život, se to nedá srovnat. Takový lázně pro ně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 21:24 Muž matlala [798] - RostlinyRe: PaDa
já mám sice přepadový filtry (bud přímo přehrazený akva nebo vnější), okružáci jsou všude, ikdyž nechápu jak se dostali přes cca 10cm u 12l a 45cm u holanďana a scammpi (počítám jejich cestu od nasávání k čerpadlu) až do 3 komory s čerpadlem. Ničemu to ale nevadí a vypadá že tam se jim daří nejlépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 21:22 Muž Gerrik [5] Re: grizly
No, byl toho plný kelímek od Termixu. Vadí mi jejich trus, to pak lítá do aqua rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 21:15 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Gerrik
Při každém čištění filtru mám ve spodní části desítky malých piskořek a nijak to nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 21:12 Muž grizly [145] Re: Gerrik
Nitrifikační bakterie určitě nežerou. Naopak ti pomáhaji likvidovat zbytky organických látek, které se do filtru dostanou, těmi se živí. A kolik to je "mraky šneků"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 21:02 Muž Gerrik [5] – Šnečí kolonie v externím filtru
Včera jsem čistil EX 700 a nestačil jsem se divit, mraky šneků ve filtru. Do akva moc nelezou, neprojdou dírami v trubici, navíc tam mám Heleny. Chtěl bych je z filtru dostat pryč, protože tam dělaji bordel a narušuji vytvořit to správné prostředí, požíraji bakterie. Mám hadice z filtru strčit do kbelíku a nakapat do něj nějaký svinstvo proti šnekům? Nebo jiný způsob? Samožřejmě se dá vyvařit celý filtr včetně hadic, trubek a tak, ale zase bude dlouho trvat než se vytvoří ty bakterie :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 16:15 Rover Re: Micky
Věřím, že to může být problém, šneci. Vzpomínám, že když se dřív čas od času přemnožili v akvárku mého dědy (a rozhodně se nedalo říct, že by měl v akva pro šneky vhodné podmínky překrmováním apod.), ručně je sbíral a z akva vyhazoval. Měl krásné rostlinné akvárium, hustě zarostlé a šneci dělali dírky do listů rostlin. Já rostlinné akvárium bohužel nemám. A nemám ani šneky. Tito malí spoluobyvatelé neměli v mém akváriu mnoho šancí. Chovám totiž dravé ryby, které šneky likvidují. Od kamaráda, jehož akvárium také postihla invaze malých, rozmnožování chtivých šneků, jsem si jich úmyslně co nejvíc přinesl (v domnění, že založím novou šnečí farmu). Vhodil jsem je do akvária a chtěl je pozorovat, jak lezou po skle. Bohužel pro ně (a všechny budoucí kolonie šneků v mém akváriu), pád do vody nepřežili! Mizeli mi před očima!!! Nestihli ani dopadnout na dno a už kančík perleťový šneka chňapal, skořápku rozlousknuv jak oříšek, každého šneka sežral... Byla to pro ně pochoutka. Chudáci šnečci, ještě teď je mi jich líto! Budiž jim lehká zem (šnekům). Vzpomínáme... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 11:15 švíco Re: Micky
Z něčeho ty šneci musí být živi, takže zřejmě mají dostatek potravy. Buď moc zbytků krmení nebo přemíra řas... Prostě máš v akváriu více živin-zbytků než je zdrávo. Zkus častěji měnit vodu (i větší část) a méně krmit. A taky ty potvůrky můžeš sbírat, urychlíš tim jejich ústup. Ale zbavovat se jich uplně není žádoucí... plní užitečné služby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 11:13 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Micky
Pokud ti tam tak moc vadí tak doporučuji ruční sběr, nebo nějaké rybky co je sežerou, případně jednu Clea Helenu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 11:09 Micky Re: Bob66
Když mně se tam nelíbí :-( Je to rybí akva né šnečí hmm A ehm, jaksi se mi nelíbí, když se koukam na ryby a před mýma očima lezou po stěnách 6 malých šnečků :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2009 11:06 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Micky
Pokud nepřekrmuješ a pravidelně měníš vodu, tak se šneci nepřemnožují X-) V přiměřeném množství plní v akva důležitou funkci zdravotní policie :) Fitrační média nepřevařuj jen to propláchni pořádně pod vodou, pokud budeš převařovat dno z akva + dekorace tak se jedná o znovu založení akva a budeš čekat na zaběhnutí akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 10:55 Micky – Šneci ve filtru
Ahoj. Prosím o radu. Chystám se na čištění celého akva, zejména z toho důvodu, že po roce je na stěnách akva mírný až neviditelný potah řas a taky problém - šneci. Nikdy jsem se šneky problém neměla až teď. Trápí mě v akva snad už půl roku a boj proti nim téměř nulový. Nevím, jak se v akva šneci vytvořili, nejspíš asi rostlinkami, co jsem si donesla z akvaristiky a nechala málo v hypermanganu a nějací bastardíci bohužel asi přežili. Z toho, že bych ryby krmila moc často a potrava zůstávala na dně akvárka, to u mě opravdu nehrozí (Ryby krmím tak 3- max. 4x za za týden a vločky s kterými ryby krmim, na dno akva nepadají. Raději po malém množství krmím rybičky). Na toto jsme si vždy dávala pozor, ještě předtím, než mě vůbec napadlo, že v akva se takoví camprdlíci můžou utvořit nebo do akva přenést. Nicméně k věci :-) Jak už jsem říkala, chystám se na čištění akvárka - ráda bych vyvařila kamínky, kořen, popř. i kokos, který v akvárku je, abych udělala vse proto, aby šneci mé akvárko nezatěžovali. Ale problém je -filtr. Filtr, který mám (viz. foto) - tusim Atman A 150 (nebo tak nejak:-P)je doslova "nasátý" šnekama a nejenom na povrchu, ale i v houbičce. Nevím, jak je z toho filtru mám dostat. Vyvařit ho rozhodně nemůžu, protože je nadmíru jasné, že by se zdeformoval...
Vedlo se už spoustu diskuzí o tom, jak se šneků zbavit, co na ně platí nebo ne. Z čeho se přemnožují atd. nicméně, vás žádám o nějaký tip, jak se alespoň částečně zbavit šneků z filtru. I když asi žádný způsob nebude. A koupit novou houbičku a bakterie do akva a zakládat ho naprosto celé, to se mi jako dobrý nápad nejeví. ( Je jasné, že jsou v něm nejspíš i nakladená vajíčka:-( )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 11:12 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Archa
To som rad ze nicomu neskodia.Nechcelo by sa mi stale otvarat filter palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 20:28 Žena Archa [14] - ŽivorodkyRe: prisavnik
A preco nie, mám ich vzdy plno vo vonkajsom filtri a zijú si tam, katastrofa bola, kde som este nemala sietku na nasávaní, to ich bolo fakt stovky a nie je to príjemné, kde sa zaseknú do vrtulky, to potom tak blbo skrka, clovek si myslí, ze má hlasný filter, i ked v skutocnosti je úplne tichý. ano úplne jemná sietka na nasávaní pomohla, nie sú ich uz kvanty, oni sa vedia prepchat potvory aj cez dierky roztrekovacej rampy a potom vandrujú hadicami az do filtra smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 18:43 Muž prisavnik [51] - Rostliny – levatky ostre vo filtry
Fotka k příspěvku ahoj,dnes som objavil vo filtry levatky ostre.Neviem ako sa tam mohli dostat.Mam saci kos so sietkov a roztrekovaciu rampu.
Levatky maju asi 1.5cm.Podla mna museli vliest cez rampu ked bol filter vypnuty,este ked boli malicke.Teraz nemozu vyjst von a koli nim nebudem rozoberat filter.Ako vidim dari sa im tam dobre aj bez potravy.Moze to mat aj vyhody,asi mi cistia molitany.Tak nebudem musiet filter tak casto cistit.
CHcem vediet ci je realne aby vo vonkajsom filtry mohli zit.. X-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 12:51 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: rolandmynar
Proleju horkou vodou jen ty plasty a komurku rotoru=byvaji tam nalepeny vajicka a drobotina. Molitan mam bokem v akva vode. Sry sem to napsal asi blbe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 21:04 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Naďa
pokud není akva jenom s kamenama, tak bych se toho nebál. když tam nalely, a žijou tam, tak je pro ně ve filtru dost potravy, takže proč jich tam nevyužít. Ano, můžou tam chcípat, ale pochybuju, že by se z toho nějak zkazila voda. já byh to fakt neřešil, ale to je vyloženě můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 21:03 Muž filipsi [1295] Re: johan
Sneci jsou ode me, dobre vychovani, bez prekrmovani se nepremnozuji. Jen nejsou tak teplomilni, jak ma nada doma, tak se proste pred teplem schovavaji do filtru, no.
Kdyz je nebude prekrmovat, ti zimomilnejsi umrou, ti teplomilnejsi zalozi novou generaci vychovanych plzu.
Ja ji varoval, ze tam urcite budou :)
Nado, jeste dotaz, nebezi ti ten filtr moc silne? Ja si porad nedovedu uplne prestavit, co by sneky donutilo se zavrtavat (a jak) dovnitr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 21:00 Žena Naďa [33] Re: Johan
112 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 20:58 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Naďa
já bych jí jen propláchnul, čili normálně čistil, a dělal, že tam šneci vůbec nejsou.. jak velké máte akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 20:56 Žena Naďa [33] Re: Johan
Oni jsou prolezlí v té modré hmotě, z ní je bez poničení (hmoty) nedostanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 20:53 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Naďa
a? váš filtr jsem neviděl, ale nevím co je tam k řešení. prostě při čištění filtu se šneci někam vyklepou a je po problému ne? o tolik práce navíc tam snad není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 20:51 Žena Naďa [33] Re: DrSova
Vajíčka šneků jsem asi přinesla s rostlinami a akvárko bylo do dneška bez ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2008 20:47 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Malapa
tak šneci v akváriích jsou přemnoženy z určitého důvodu, podlemě většinou proto, že jsou v akva ryby překrmované a šneci žerou zbytky. Když se jim neudělaj vhodné podmínky, tak se nemůžou přemnožit. A jestli vyprodukují spoustu trusu? ano, ale ze zbytků které by tam stejně hnily. Jak jsem někde čet, šneci se nepřemnožují, ale akvarista přemnožuje šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 20:29 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: johan
Sežerou co vidí a produkují spoustu trusu. Těžko se hubí, takže likvidovat dokud to jde, jak se namnoží, už se okružáků těžko zbavíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 19:43 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sedlo
co máte proti šnekum? stvoření které pomáhají udržovat akvárium..

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2207x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5369-plzi-ve-filtru