Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček kropenatý - odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček kropenatý - odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 11:50 Muž @ sendihorak [3] - Amerika – stavba hnízda
Ahoj všem,
Rád bych se zeptal na chování našeho samečka. Přes noc si vybuduje hnízdo,přes den o něj zase přijde,pořád dokola už týden.
Jak dlouho t chce ještě vydržet? :-D :-D :-D

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 23:09 Muž @ Attta [208] – stavění hnízda - video

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 23:27 Žena @ majka93 [76] - Živorodky
Dobrý den, nemáte prosím někdo na prodej samečka pancéřníčka kropenatého? hmm

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 07:37 Muž @ Zoidik [2152] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: PaDa
kupoval jsem ji před půl rokem na konci června nebo v první polovině července jako cca 2-3cm velkou rybu, takže ano, bylo to ještě mládě. Tyhle dva testy bych chtěl v pátek koupit. Jak tak zjišťuji ono to měření asi fakt k něčemu bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.01.2012 01:45 Muž @ PaDa [4042] - mřenky a sumciRe: Zoidik
Velmi pochybuji, že by to zabalil jen kvůli litráži. Ta sice není optimální, ale nechcípl by proto. Je to značně odolná ryba, pokud jí máš (měl jsi) v ještě nedospělém věku, zaměřil bych se na NO2 a NO3, v dospělosti pak vydrží skoro cokoliv...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 20:52 Muž @ Zoidik [2152] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: tillecek
za kolik peněz. zatím jednoho pancéřníčka mám, ale nedávám mu už bohužel dlouhý čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 20:46 Muž @ tillecek [131] - SumciRe: Zoidik
Za jak dlouho, nebo zač? Se domluvíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 20:40 Muž @ Zoidik [2152] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: tillecek
za?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 20:35 Muž @ tillecek [131] - SumciRe: Zoidik
Brzy budu mít k mání tyto: rybicky.net/atlasryb/pancernicek_napsky… palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 18:12 Muž @ Zoidik [2152] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Bob66
Jj, s tím počítám. V altase je psáno 5-6ks 50litrů. Tak možná aj těch 8 by se dalo pořídit.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 18:01 Muž @ Bob66 [2086] - CichlidyRe: Zoidik
Panda by vhodný byl, jen bych doporučil min.6ks, bude se lépe cítit v hejnu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 17:58 Muž @ Zoidik [2152] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Kropenáček umřel
Dnes jsem našel mrtvého kropenáčka v akvárku sad sad sad Jedná se o Nové akva. Při nákupu ryb jsem se unáhlyl a místo rozmyslu je kupoval asi jako většina neznalých ve stylu líbí nelíbí. Pokud od mé nádrže odečtu dno, kořen, kameny atd, tak jsem někde kolem cca 80 litrů, což je polovina toho co je vhodné pro spokojený pár. Mám obavu, že v brzké době můžu očekávat odchod na věčnost i druhého, tak se chci zeptat, kterého pancéřníčka byste doporučovali ke mě na dno? Ono jich je na výběr v atlase docela dost, takže se celkem blbě vybírá :-D Líbil by se mi pancéřníček panda. Byl by vhodný? Nějaké jiné doporučení z vlastní zkušenosti? Pokud možno aby moc neryl ve dně a dal rostlinám šanci zakořenit.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 10:41 xx - Ničemu nerozumím, nic neumím
Bylo v akváriu hnízdo, které by nějaký samec pancéřníčka bránil?
Čím byli krmení než se samec nafoukl?
Jak je na tom ten nemocný samec, pořád se nemůže otočit?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 10:36 Muž @ Tole [0] - Živorodky
Máme tam mečovky, čichavce, neonky, závojnatky, paví očka, a pár krunýřovců ti jsou max. do 15cm. Tak nevim jestli by je něco napadlo a nafouklého bříška jsem si nevšiml. Měli jsme 3 samce a 4 samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 10:08 xx - Živorodky – pro: Tole
Toto nebude způsobené bojem.

Samci jsou útoční jen v okamžiku, když vyrobí hnízdo a hlídají jikry. V jiném období když v akváriu není hnízdo probíhají šarvátky následovně - samci si hlídají každý své teritorium a když se cizí samec přiblíží k jinému, oba se zastaví na místě, zavlní tělem a "zavrčí" na sebe - téměř neslyšitelné pro člověka, ale ostatní sumečci to slyší a okamžitě reagují. Obě ryby se potom vrátí na své teritorium. To je všechno.

Agresivita je zaměřená na kohokoliv, kdo se snaží poškodit hnízdo a sežrat jikry. Útočí na jakékoliv ryby, klidně si troufnou na 40 cm krunýřovce, když je to nutné. Napadají i chovatele - koušou a plivou vodu. Nedovedu si ale představit útok, kdy by jeden pancéřníček poškodil druhému měchýř.

Můj názor je nemoc. Neměl to bříško už předtím nějaké nafouklé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 23:30 Muž @ PaDa [4042] - mřenky a sumciRe: Tole
Samec dokáže být hodně útočný, takže k nějakému zranění dojít může, i když takhle špatně to asi většinou nekončí. Kolik máš těch samců?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 23:28 Muž @ PaDa [4042] - mřenky a sumciRe: Mates1973
No on není pancík jako pancík, čeština zavádí, kropenatý rozhodně není žádný Corydoras ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 22:29 Mates1973 - mřenky a sumciRe: Tole
hojky , tak o bojích toho moc nevím ale chovám Corydory více druhu a nikdy se mi nestalo že by bojovali , vždy se krásně zlomí před samici a jde se pak lepit jikdy na sklo , a cca 20 cm čichule/ corydor to není to je tank ?? nemaš to špatně napsano ,
pokud to mněl udělano , tak zjinych přičin , Koukni pořadně jake tam máš ryby a nebo jestli si neublížil sám nějak ,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 19:56 Muž @ Tole [0] - Živorodky – pancéříček kropenatý
Chtěl jsem se zeptat jak drastické jsou boje pancéříčků kropenatých v době tření? ráno jsem našel samce s prokousnutým asi vzduchovým měchýřem protože plaval na zádech a nemohl se otočit? Nevím jestli by mu to mohl udělat vlastní druh případně čichavec pancéříček měl cca 20cm děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 21:32 Muž @ Martex42 [19] - Parmičky
Zdravím vás rozmnožil jsem pancéřníčky zlatopáse a mám takový dotaz čím mám krmit potěr po artémií. Vím že nejlepší by byly nitěnky, ale ty jsou poměrně drahé. Tak by mě zajímalo co by jste mi doporučili vy? Co třeba Cyklop nebo dafnie? Díky
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 19:22 Žena @ katterinecka [2117] - Rostliny – Re: PaDa
jsou v novým akvárku, asi se jim nechtělo čekat do rána :-) Myslím že jim to přez noc sežerou ancistrusi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 19:21 Muž @ PaDa [4042] - mřenky a sumci – Re: katterinecka
Ti moji to dělají pravidelně tak kolem čtvrté páté ráno, a než se rozsvítí akvárko, mřenky už jim to stihnou sežrat k snídani. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 18:12 Žena @ katterinecka [2117] - Rostliny – Re: katterinecka
tak už se začli třít :-) Zatím agresivní moc nejsou, ale je pěkné je pozorovat jak samice nosí jikry do hnízda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 13:03 Žena @ katterinecka [2117] - Rostliny – Re: Semtex
uvidíme snad to bude v pohodě. Samička už má docela buclaté bříško, ale o mladé moc nestojím. Pokud by byly problémy tak si asi nechám jen samičku a samce někomu daruji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 13:00 Muž @ Semtex [1168] - Labyrintky – Re: katterinecka
nádrž je 85 litříků....
teď jsou tam jen ti pancíci.... jestli z toho něco bude nevím..... Hnízdo staví celkem často, i 3x do týdne. Ale protože tam s nimi byli ty bojovnice, tak asi nic mladého tam není. Teď mají klid a .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 13:00 Žena @ katterinecka [2117] - Rostliny – Re: PaDa
moc těkuju, to jsi mě potěšil :-) tak uvidím jak to dopadne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 12:22 Muž @ PaDa [4042] - mřenky a sumci – Re: katterinecka
Samec hlídá jen bezprostřední okolí hnízda, takže ve čtyřstovce bych se ničeho nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.10.2010 10:42 Žena @ katterinecka [2117] - Rostliny – Re: Semtex
tak to mě moc nepotěšilo :-( A jak je ta nádrž velká? Je tam na něj 10 teter císařských a 4 akary(které ale ještě nejsou dospělé), zatím většinou všem jikry sezobali. Samec zatím agresivní není, snad se ostatní někde v té 1,5m dlouhé nádrži schovaj. Nejvíc se bojím o ty nové cichlidky (jsou to ty blue electric ze včerejší burzy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 10:07 Muž @ Semtex [1168] - Labyrintky – Re: katterinecka
naši kropenáči včera taky nabublali hnízdo, když jsem z nádrže chtěl odstranit utržený listy, aby tam nehnili, tak samec po mě vyjel.... a pak pokaždé, když jsem jen dal ruku k hladině....
a určitě půjde i po ostatních rybkách, pokud jich nebude na něj moc....
dokud u nich bylo asi 15 bojovnic, tak taky bublali, ale nijak agresivní nebyli. nechali jsme u nich jen jednoho samce bojovnice a do dvou dnu bylo po něm....

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 09:57 Žena @ katterinecka [2117] - Rostliny – nebude samec příliš agresivní?
Chtěla bych se zeptat jestli má někdo z vás zkušenosti s odchovem pancéřníčků kropenatých. Včera jsem koupila páreček ve střední velikosti (asi12cm) a hned dnes ráno samec začal stavět pěnové hnízdo. Bojím se jestli nebude moc agresivní na ostatní ryby. Mám je ve cca400 litrech, s tetrami, akarami hnědými a teď novým párkem cichlidek ramirezovych. Moc nestojím o to aby se mi po nádrži proháněli malí caparti, snad si s tím ostatní rybky poradí hmm
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 21:56 Žena @ klaviristka [0] - Tetry – Re: Horác
Díky za vysvětlení palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 20:49 Muž @ Horác [3447] – Re: klaviristka
To je u pancéřníčků normální. Polyká vzduch. Vtřebává kyslík bohatě prokrvenou střevní sliznicí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 18:54 Žena @ klaviristka [0] - Tetry – Re: Miras
Jo, chtěl by ostatním rybkám všechno sežrat, lakomec jeden :-D Ale on to dělá, i když se nekrmí... Hlavně večer, když koukáme na televizi, to jsou občas rány, že mám pocit, že vybourá ten kryt hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 18:34 Muž @ Miras [86] - Živorodky – Re: klaviristka
no tak moji to dělají taky, nevím jak moc ti tvoji, ale celkově lítaj po akva jak blázni, když jdu krmit tak to vypadá že vyleze a sežere pixlu se žrádlem smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 18:30 Žena @ klaviristka [0] - Tetry
Ahojky, mám na vás takový dotaz... Můj pancéřníček kropenatý občas blázní a strká hlavu vez z vody, jako by se chtěl dostat ven. Někdy to dělá celý den. Vzduchuju pořád i jídlo dostává.. Nevíte, proč to ten šílenec dělá?? rozzureny

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 16:54 Muž @ pepis [15] - Cichlidy
zbývající jikry nejspíš nejsou oplodněné, abyste nečekala třeba moc dlouho :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 14:01 Gabriela - Cichlidy – Re: Ivca
Doporučuji už počkat a jikry hlídat.Po vykulení je jemně odsávejte do stříkačky a přetáhněte je do rozplavávačky.Pokud by jste je teď chtěla žiletkou sundat,pravděpodobně by jste jikerný obal stejně narušila a za 1)by jste urychlila vykulení (což nemusí vždy vadit)a za 2)by jste je mohla poškodit.Do stříkačky jdou nasát krásně.(vlastní zkušenost) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 09:15 Ivca - Cichlidy – jikry
Ještě bych se chtěla zeptat. Přes noc se mi nějaké jikry vykulily, ale potěr jsem v akv nikde nenašla... Asi ho snědli jiné ryby. :-( Chtěla bych se zeptat, jestli je možné zbývající jikry za skla nějak odlepit a přendat do jiného akva, aniž by se poškodily.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 12:20 Ivca - Cichlidy – Re: ondra08
no já mám v tom akva cca 5 cm od horního okaje ze dvou delších stran nalepené asi 4cm široké pruhy skla. K nim mi dosahuje hladina vody, a tudíž jirky, ktré jsou v pěnovém hnízdě, jsou nalepené na tomto skle.. Jenom pro upřesnění. Jinak moc děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 11:18 ondra08 - Cichlidy
zdravím.panceřníček kropenatý se vytírá do pěnového hnízda, nevím zda je možná aby jikry byli na skle.Postup:napust nádrž do 10ti litrů s vodou z původního akva kde byli jikry,počet.do něj dej filtraci a jemné vzdchování přez kamínek,teplotu tak 24°C.nech to tak 1 den provzdušnit.Akvarko nech čisté nedávej tak štěrk atd.jikry přelep pomocí prstů,žiletky do připraveného akva.Pokod se ti již vylihne potěr tak ho odsaj hadicí.Nejlépší je až po rozplavání ale pokud by ho ostatní obyvatelé akva sežrali tak i vykulený.Po rozplavání krm jemnou potravou např:čerstvě vylihlá artemky,mikry,přecezený plankton z rybníka.Hodně štěstí! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 11:16 RAP - Cichlidy – Re: Ivca
Trochu vás poopravím, Pancéřníček kropenatý si staví pěnové hnízdo jako bojovnice apod. Přelovit ho můžete do vody stejných parametrů. Jako schovku nějaký kámen, kořen. Dobré jsou i plovoucí kytky. Krmit prachovou potravou či artémií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 11:08 Ivca - Cichlidy – jikry
Dobrý den. Včera jsem přojela z dovolené,a v akvárku jsem našla na skle přilepené jikry pancéřníčků kropenatých. Už se to uvnitř i "hejbe". Jelikož jsem se s tím setkala poprvé, chtěla bych se zeptat, jak mám dále postupovat. Jestli mám potom potěr přelovit do jiné nádrže, jak má být ta nádrž zařízená, a kdy mám začít krmit, a čím,... atd..
Předem děkuji za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 17:38 Muž @ discus [26]
Mne sa vytierali v 25 litrovom bez problémov. Inak boli vo väčšom a keď bola samička plná tak som vyložil pár do 25 litrového.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 13:20 Muž @ ludas [0] - Živorodky – sumci
já je mám ve 300 litrovým,ale na výtěr je dávám do takových malých(20litrů),tak se právě ptám jestli potřebují k výtěru bud velké nebo stačí i tak malé,myslím že je to jeden z broblémů kvuli kterým to nejde :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 13:01 Gabriela - Živorodky – Re: ludas
Teda,nevím,asi jsem to špatně pochopila,ale to máš ty hoplostrny ve 20l akva?Dost malý ne?Já měla 3 páry,a když jsem viděla,že se samičky zaplnily tak pak šli právě dolů pod stojan.Pár do 50l akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 12:58 Gabriela - Živorodky
Každý máme vyzkoušené svoje metody...Já je prostě dala dolů pod stojan do 50l akva a bez topítka,tam mi teplota postupně klesala na těch 18-19°C,nechala jsem je tak celý 2dny a pak jsem vyměnila vodu za teplejší a zase jí nechala ochladit.Fungovalo mi to tak pravidělně až do té doby než jsem je dala pryč,protože už jich bylo moc.Dělám to takhle i se sterbaiema,dupli.....a myslím,že jim to nevadí,protože výtěry mám prakticky pravidelně.A je pravda že je dobré je dokrmovat pěkně nitěnkama i patentkama. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 12:30 Muž @ discus [26]
Musia byť v nádržiach v pároch. Oni sú niekedy náladoví. Niekedy sa vytierajú bez problémov A niekedy som s nimi všeličo skúšal ako sa tu opisuje a nič. Treba biť trpezlivý oni sa začnú vytierať. Keď sa mi začali vytierať tak som nevedel čo s ikrami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 08:30 Muž @ ludas [0] - Živorodky – sumci
polystyren dávám destičku 7x9cm,krmím je patentkama,živýma nítěnkama a suchým tetradiskus.Ale zkouším to odchovat jenom ve 20 litrovém akváriu,tak nevím jestli je to postačující?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 01:36 R Žena @ Danila [4414] - Sumci
Ten polystyren se mi osvědčil na hladině, ale teplotou podle Gabriely nesouhlasím, sedm stupňů je moc, stačily dva tři. A chce to ještě krmit větším množstvím masité stravy - patentky.Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 20:53 ondra08 - Sumci
když chladnější vodu tak tak maximálně o 3 °C.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 2535x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/5213-pancernicek-kropenaty-odchov