Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Garra rufa - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Garra rufa - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 14:00 Žena Morticia [118] Re: Yirka
Vzhledem k přítomnosti Bojovnic mám v akva 26°C. Je to málo? V Atlase zde je u Garry 15-28°C, na jiných webech jsem našla podobné rozmezí.
Že je žrout pozoruju! Včera se mi pustily do kopřiv pro Ampulariu a dneska v tom pokračují - ale už jsem s nimi počítala a kopřivy je tam 2xtolik. Že žere rostliny se mi tedy moc nelíbí (nové info pro mě, taky jsem nikde nenašla..)! Snad pomohou příkrmy. A nějaké krmivo,co bys mi doporučil?
K okysličení - mám vzduchování z filtrace a ještě jedno,které zapínám jen přes den.Je to dostačující?
Vzhledově pro mě aktraktivní je,jinak bych si je nepořídila! A chování? Jejich aktivita a neustálé oždibování podkladu se mi též líbí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 13:52 Muž Yirka [9126] Re: Morticia
Vycházím ze zkušeností mého, bohužel již zesnulého, přítele, který byl před lety u zrodu mnoha odchovů této rybky a několik let je intenzivně choval a množil.
Co si vzpomínám a proč nedoporučuji je následující:
- Garra vyžaduje vyšší teplotu než je obvyklá
- Garra je neuvěřitelný žrout, rostliny v nádrži moc neobstojí, je schopna se cpát doslova k prasknutí až k úhynu z překrmení
- Garra vyžaduje hodně okysličovávanou vodu, daleko více než je obvyklé
Tolik z mého pohledu ty nejpodstatnější důvody nedoporučení. A okrajově - vzhledově ani chováním rovněž není příliš atraktivní. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 12:34 Žena Morticia [118] Re: Yirka
Jak to? coze Píše se tu "Neagresivní, nekonfliktní, přizpůsobivá ryba. Vhodná do společenského akvária..." Mě se líbila a nikde jsem nenarazila na to,že by je někdo do spol.akva nedoporučoval.
Yirko, mohu poprosit o info ohledně těchto rybek, děkuji. A také proč je nedoporučuješ.
ctibum: Ironie to nebyla, funkce jsem si nevšimla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 07:43 Muž Yirka [9126] Re: Morticia
Já bych jen dodal, že její chov ve společenském akváriu bych rozhodně nedoporučoval. Její životní a krmící potřeby a zvyklosti jsou s tím jen těžko slučitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 22:23 R Muž ctibum [6923] Re: Morticia
Fotka k příspěvku Zkus projít nádrže v atlasu, případně se zeptat majitelů... ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 22:18 Žena Morticia [118]
Chová tu někdo Garry ve spol.akva? Diskuze je tu dost stará a většinou se týká lupenky.... Chtěla jsem se zeptat na zkušenosti-snášenlivost,krmivo,rostliny...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 00:00 Lucie Re: Toník
Moc děkuji za radu ;-) doufám že s tím zatočím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 20:27 Muž Toník [396] Re: Lucie
Otrava N-látkami. (Zbytek už vám někdo dovysvětlí.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 19:34 Lucie – úhyn
Zdravím, pořídila jsem si do salonu komplet vybavení vč. ryb. Bohužel od počátku byl velký úhyn, který po více než týdnu neustal. Jedná se o 10-20ks za den. Já ani prodejce nevíme kde by mohla být chyba, děláme co máme. Ani cizí lidi tam nelezli. Rybky se i honí a zřejmě oždibují, prý to je když mají na sobě ranky. Ale to by tedy asi měly všechny :-D :-( Voda je u nás tvrdší, nevím zda by to mělo na rybky vliv. Chápala bych kdyby umřela většina hned, ale proč každý den několik kusů. Za každou radu budu velice vděčná. coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 11:39 tomasv – Garra x Řasy
Zdravim,
chtel jsem se zeptat jake mate zkusenosti s garrama na likvidaci ras v akvarku.
Dik
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 22:49 Er – Bojovnice, kanibalky
Tak jsem měla mladých 40 g.r. od 1,5-2 cm. Ty potvůrky mi lítaly přes celé akvárko tak rychle, že jsem je nemohla vůbec spočítat.
Uběhnul měsíc a řekla jsem si, že jim konečně dodělám akvárko včetně rostlinek a nějakého toho dna, aby furt neležely jenom na skle. palec
Těch potvor jsem napočítala 33 a nemám šajna, co se stalo, ale jsou 5-6 cm dlouhé. Zabraly mi celý akvárko a asi popřemýšlím o redukci na polovinu, jinak to neutáhnu. Jinak zdroje tvrdí, že určitě rostou 1 cm za 1 měsíc.
K úbytku jenom dodám, že vím jenom o jednom sebevražedném výskoku a o jedné kostřičce z dnešního rána. Kanibalky... ne
Tak jsem zvědavá, zda mi nové rybky, které po týdenní karanténě k nim přemístím, přežijou první noc :-D
Ještě poznatek: ty menší (4 cm) jsou snad duševně postižené, furt mi zalejzal do mušliček tak, že jim není vidět ani ocas...neumím si představit, jak je budu vysvobozovat, až tam opravdu uvíznou... :-|

Nevěřte všemu, co je na internetu...prý hodné milé společenské a přítulné...jedině ta přítulnost k nim sedí:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 14:27 Muž Yirka [9126] Re: matlala
Už Adolf Branald psal: Svět chce být klamán (Vandrovali vandrovníci).
I když ošetření těmito rybkami opravdu napomáhá, já si raději místo něžného vdechování pustím "Love me tender". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 12:38 Muž rudolf [4681] Re: matlala
Vám se nelíbí, že kolem vás rybičky něžně vdechují??? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 12:32 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Yirka
tady je těch blbin ještě víc :-D
fishspaostrava.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 11:38 Muž Yirka [9126] Re: LiborSprysl
O tom žádná, proto jsem psal o věcech v článku, jež jsou mimo. A není to jen to vdechování. Pokud je opravdu přesně popsána skutečnost, tak si to ten lazebník představuje jak Hurvínek válku. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 08:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
„Rybky nemají zuby, odumřelou kůži vdechují, takže je to naprosto bezbolestné. smich :-D smich ...no on i ten Sova je trochu vůl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 07:27 Muž Yirka [9126]
Dnes už může psát do novin každý. Některé věci v článku jsou, mírně řečeno, dost mimo.
www.denik.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 09:12 Aleš – info o rybičkách

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 12:44 Muž Yirka [9126] Re: Jitka
Ta problematika je poněkud složitější. Těžko lze jen tak poradit do začátku ať již se jedná o chov těchto rybek či pomocnou léčbu lupénky. Chce to nejdříve něco hlouběji nastudovat. Pramenů je poměrně dost, stačí zadat příslušné odkazy do vyhledávače. Ještě lepší bude před začátkem si tuto alternativní léčbu vyzkoušet. Je k mání nejen v Praze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 10:02 Jitka – rybky
Dobrý den. Chtěla bych si koupit rybky garra rufa na léčbu lupenky max.20ks. Prosím o radu do začátku. Děkuji moc mailto:jitkaan@seznam.cz
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 09:06 Muž Yirka [9126] Re: Bohunka
Vaše mailová adresa nefunguje, zaslanou poštu vrací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 08:43 Bohunka – chov rybek
Dobrý den,chtěla bych poradit s nákupem a chovem rybek,nejlépe nějaký kontakt na chovatele,abych mohla se osobně podívat,jak to vše má fungovat,chci je používat k léčbě kožních nemocí,atd.jsem z Ostravska a nemohu nikoho poblíž najít,děkuji moc.Email:-Dzierzovka@seznam.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 17:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: petr
Velmi často je má i v tomto množství firma Petra-Aqua
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 16:26 petr – garra rufa
dobrý den,chci otevřit salon s garra rufa a chci se zeptat de se daji koupit tyto rybky potřeboval bych jich ale asi 500 kusu,děkuji za odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 15:01 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Frenky
no myslím, že u základních informacích o této rybě bude určitě něco psáno o odchovu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 08:42 Muž Yirka [9126] Re: Frenky
Obecných informací je tu dost. Pokud máš zájem o přímé napojení na chovatele, ozvi se přes vzkazy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 13:00 Frenky Re: Yirka
Ahoj, hledal jsem informace o rybkách a našel tuhle stránku. Nakoupil jsem před časem několik desítek rybek, ale chtělo by to ještě další, aby bylo okousávání rychlejší :) Našel jsem tu zmínku, že lze Garry nějak rozmnožovat - tak se chci zeptat jak? Stačí nějaké obecné info, nechci být plantážníkem :-D Samozřejmě za každou radu, odkaz, atp. děkuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 08:34 Muž Yirka [9126]

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 20:19 Muž Yirka [9126] Re: Stene
Po zdravotní stránce určitě problém není, až na náchylnost k přežrávání a potřebu dosti okysličené vody není rybka až tak náročná. S odchovem je to složitěkší. Více ve vzkazech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 16:54 Stene Re: Yirka
5 kousků není moc. To já vím. Ale šlo by o takové oťukávání tohoto druhu. Jak po zdravotní stránce tak rozmnožování
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 08:55 Muž Yirka [9126] Re: Stene
Jde o to jakým způsobem a za jakým účelem chceš rybky chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 18:37 Stene – Garra rufa
Ahoj, jak velké akvárium bych potřeboval pro chov 5kusů této ryby? Nikde jsem se tam o velikostech akvária nadočetl :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 19:49 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Miguel
U nás na Slovensku ich majú normálne v chovprodukte, myslím, že je len otázkou času, kedy ich budú mať aj u teba ;-) Videl som ich v Nitre, v chováku v Mlynoch ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 15:00 Miguel
Dobrý den, též sháním ke koupi tyto rybky. A ještě bych chtěl poradit nějaký web nebo publikaci, kde je nějaký komplexnější návod na spraávný chov. Děkuji. mailto:nannook@centrum.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 08:57 Muž Yirka [9126] Re: Zdeněk Hrubý
Odpověď s detaily je na mailu-rybky z domácího odhovu jsou momentálně k dispozici k okamžitému odběru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 23:04 Zdeněk – garra rufa
Dobrý den.sháním rybky garra ruffa.Prosím o kontakt na nějakého prodejce.Potřeboval bych jich asi tak do 15 kusů podle ceny i více klidně někoho z domácího odchovu.myslíte si že jich 15 bude stačit?Mam to jenom na starší kůži na nohou ne na lupenku bude stačit?Moc vám děkuji snad se někdo ozve už je sháním hodně dlouho.Děkuji. můj email je mailto:zden.hruby@seznam.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 10:54 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Vanesa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2010 08:57 Muž Yirka [9126] Re: Vanesa
Znám velmi úspěšnou odchovnu kde se stále pohybuje minimálně 1000 rybek. Nádrže znám a ta litráž na rybku v odchovu je tedy hodně přehnaná. Chovány jsou však zásadně bez substrátu a to jak mateční rybky tak potěr. Záleží hlavně na N-látkách a krmivu - nejlepší pro ně je SAK. Od jiker je lepší je oddělit a jikry vyvíjet zvlášť, pak je výtěžnost nejméně 300 ks z vrhu. Je dobré u nich mít nějaké plže na dolikvidování zbytků potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 23:38 Vanesa – Rybky Garra rufa
Kdo ze zkušených prozradí pár rad s odchovem Garra Rufa?Musí býtna 1rybku 10l vody,když měří 2-3cm(mladé)?Upravujete jim vodu , tak jakými preparáty ?
Všude se píše,že jsou nenáročné?
Bohužel nikde není napsáno,jak dokáží tyto rybičky být čilé!!!Jedna rybka nám i vyskočila z akvaria.Odchycena a vrácena zpět. Ze začátku je mít určitě přikryté než si zvyknou.A oždibování začnou do 2 dnů .Určitě první dny je vhodné trošku přikrmit vločkovým krmivem.Zkontrolat testy No2,No3,PH,teplotu a přizpůsobit jim vodu .Jinak nesní jikry,když bude písek bílej s rostlinkama.Pokud máte jinou zkušenost ,dejte vědět ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 18:57 Muž Yirka [9126] Re: vesa
Není to tak jednoduché na popsání a je to také ještě trochu know how několika úspěšných chovatelů. Pár informací zde: akvapedie.cz/…
Pokud máš zájem kontaktuj mne přes vzkazy a dám spojení přímo na chovatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 13:33 vesa – odchov
Popsal by prosím někdo jak udělat vlastní odchov? poradit co a jak a čeho se vyvarovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 21:26 Muž Yirka [9126] Re: lucka
Gratuluji, mezitím se zde objevila prezentace kolegy jménem Jozef, kde jsou fotky odchovny GR.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 17:33 lucka – tak se mi to podařilo
Jen jsem se chtěla podělit. Máme doma 13 malinkejch garrek. Ani už jsem to nečekala, ale když jsem po týdnu naběhla na čištění akvárka,tak jsem zahlídla na kořenu malou rybku.Po přestěhování dospělých jsem jich 13 vylovila do menšího akvária a vrátila zpátky dospěláky.Miminka zřejmě zachránil jávskej mech a štěrkový dno, protože po průšvihu s topením,jsem se na vytírací rošt vybodla a nechala to svýmu osudu. Vím,že 13 rybek neni moc, ale nikdy bych si nemyslela, že z toho budu mít takovou radost. Snad se je podaří vypiplat. mějte se krásně

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 12:29 Muž Yirka [9126] Re: lucka
Není zač. :-) Je to opravdu zajímavá rybka s budoucností (i když asi ne v akvaristice, ale spíš vlázeˇnství). Jetedy trochu náročnější, ale je pravda že jejich reakce jsou velmi zajímavé. Stačí ponořit ruku a rybky v jakémkoliv stáří reagují a snaží se oždibovat. Mám dojem, že někde v inzerátech mám fotku s tímto jevem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 11:14 lucka Re: Yirka
Jen jsem chtěla poděkovat za odpověd. Bohužel jsem ještě ten samý den přišla o ty největší a nejkrásněší ryby které jsem měla zvášt na třecím roštu když mi odešel termostat na topení a teplotu 38 stupnů přežily jen 3 rybky z 20. Je fakt, že jsem to obrečela a chtěla se na celou akvaristiku vykašlat, ale zbylo mi ještě 25 rybek ve druhé nádrži, jsou sice menší některý maj i deformovaný poutve už od narození, ale jsou úžasně životaschopný. To je možná i důvud, proč k nim mám zvláštní vztah a asi každý,kdo tyhle rybky chová je musí mít rád pro jejich nenáročnost, přizpůsobivost a kontakt s lidmi. Mějte se krásně a at se vám daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 18:44 Muž Yirka [9126] Re: lucka
Můj kolega ve městě velmi úspěšně Gary odchovává, momentálně má přes 1000 malých rybek z několika posledních tření. Pohlaví lze poznat pouze v období těsně před třením, samička je zřetelně zaplněná. Vlastní péče o jikry je malá alchymie a trvalo mu půl roku (X výtěrů) než jich prvních pár odchoval. Jakmile se stal proces rutinou, má velkou úspěšnost. Je to hodně o vodě a o ošetření jiker proti zaplísnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 15:02 lucka Re: jirka
ja jsem jeste o krok pred vami mým rybkam by mělo byt kolem 8 měsícu a zatim se netřeli a ani nevim jak rozpoznat pohlaví, ale prý je dobré nechat jikry v akvariu s rybkami pořídit třecí rošt nebo jávský mech držim palce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 18:46 jirka – Odchov Garra Rufa
Přestože vytvářím podmínky dle literatury a ryby se bez problému vytřou, nedaří se mi odchovat mladé. Pochopitelně jikry oddělím od rodičů, upravuji pro ně vodu atd. Již tři neúspěšné pokusy - poraďte jak na to? Předem díky. J.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10669x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5178-garra-rufa-chov-odchov?od=51