Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výztuha u akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Výztuha u akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 11:33 Muž hubipv [13] Re: Cyklohentán
mam 120x40x50 bez výztuh (12mm sklo) a spí se mi dobře...sklorexu bych věřil-viz Jarry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 10:13 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: drvi
Ono to zas nemôže byť o veľa drahšie. Ja sa radšej dobre vyspím :-)

Ďakujem za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 10:12 Žena drvi [2894] Re: Cyklohentán
Já mám výztuhy i na 60 x 40 x 40 - sichr je sichr ;-) . Mně to přijde šikovný, že mám na co položit krycí skla ;-) , dělali mi to v Bráníku a dělají to prý od 60tek výš automaticky všude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 09:55 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Jarry
Len či sa mi bude dobre spať smich Dal som si urobiť cenu pre taký rozmer aj s výstuhami, tak uvidím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 09:54 Muž Jarry [1437] Re: Cyklohentán
Já je u takového rozměru mám, ale Sklorexu bych věřil, určitě to půjde bez nich:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 09:52 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – 80x40x40
Ahojky!
Budem objednávať od SkloRex, 80x40x40 cm akvárium. Robia to so 6mm skla, ale bez pozdĺžnych výstuh. Sú pozdĺžne výstuhy potrebné pri tejto veľkosti akvaria a hrúbke skla 6mm?

Bezpečnosť na prvom mieste.

Ďakujem za prípadné odpovede :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.12.2018 17:12 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: hunti
Výztuhy by měly být ze stejného skla jak akvárium. Takže dost tlusté na to, aby jim krycí sklo nevadilo. Běžně pokládám krycí skla na výztuhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2018 17:01 Muž hunti [4] – Lze položit krycí sklo?
Zdravím,

U akva 90x40cm mám podélné výztuhy. Rád bych je využil k položení krycích skel, které bych chtěl udělat dvě, každá tabulka zhruba 42x40cm, počítám asi 4mm tlusté.

A dotaz je, zda je bezpečné mít je volně položené na výztuhách. Jde mi o to, zda ty výztuhy při dlouhodobém zatížení se nebudou nějak prohýbat, nebo zda to prostě není nějak rizikové co do funkce těch výztuh.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2017 23:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: zervan
Mám obě krycí skla stejně velké, každé přesně na půlku akvária. Na jednom mám nalepený držák, aby šlo snadno odsunout. Obě jsou seříznuté v jednom rohu pro kabely a vzduchovací hadičky. Podle toho jak se natočí, je v rohu otvor nebo ten seříznutý roh kryje výztuha.
Já taky nejsem šikovný, ale když správně zadáš zakázku šikovným lidem, vyrobí ti to přesně podle tvých představ. A když to pak nefunguje jak má, tak to zadáš znova (musel jsem si nechat slepit znova externí skleněný filtr, ten první jsem blbě navrhnul).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2017 22:58 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: NHKG
To potom asi musia byť krycie sklá rozdelené inak - ľavé a pravé, však?

No musím sa na to vyspať a zajtra si ešte raz prečítať, čo ste mi tu popísali obaja a že čo vlastne spravím s tým. Je to prvé akvárium v našej rodine, ktoré sa kupovalo - otec si všetky lepil sám, aj stojany zváral sám - potom mal vždy všetko presne tak, ako si želal. Ja žiaľ taký šikovný nie som.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2017 22:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: zervan
Mám nádrž 80cm x 30cm x 24cm 30cm (30cm výška) a taky 6mm sklo. Výztuhy mám jen podél delších stěn, ale dávali je tam jen na mou žádost a klasicky končí pár cm od bočních stěn.
Původně tu nádrž chtěli lepit bez výztuh, ale mi ta výztuha přijde praktická na položení krycích skel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2017 22:39 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: NHKG, Yirka
Aha, takže je to naozaj neobvyklé - ja že som zaspal dobu a dnes sa to tak robí bežne... Rozmery akvária sú 73 cm x 23 cm x 35 cm (23 cm je výška), hrúbka skla 6 mm - tú som chcel ja, lebo hrubšie (ktoré ponúkali tiež) sa mi zdalo zbytočné. Krycie sklo jedno 7 cm široké (že pre odklopenie pre kŕmení), druhé zvyšok - tak som to chcel, nič iné som nespomínal.

Nechal som si ho spraviť u Fuljerovcov (www.akvariumonline.sk/…) - veď oni sú vcelku vychýrení. Lenže také malé asi ani bežne nerobia, mali tam nachystané na odber ozruty, aj paludárium, čosi aj pre ZOO tuším (podľa nápisov na krabiciach). Mne ani nenapadlo, že by tam mohli dať niečo neobvyklé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2017 22:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: zervan
U tak malého skla se ty výztuhy většinou nedávají, pokud to není požadavek zákazníka a i u středně velkých akvárií se dávají jen podél delších stěny. Kdo ti to lepil? rozzureny
Mám jedno akvárium oblepené ze všech 4 stran, ale to je z důvodu použití moc tenkého skla vzhledem k rozměrům akvária. Kabely tahám rohem, kde mám na to seříznutý roh krycího skla. Navíc to mám lepené trochu jinak, příčka podél kratší stěny je nad příčkou podél delší stěny.
Jaké má akvárium rozměry a jakou tloušťku skla? Ty příčky podél kratších stěn by šly možná vyřezat.
Vodu mám tak 1cm pod výztuhy, jak je až po výztuhy nedělá to dobrotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2017 22:19 Muž Yirka [9126] Re: zervan
1- pro vedení kabelů a hadiček se opravdu nechávají uřízlé rohy.
2- vodu mívám tak 4mm pod výztuhami

Je zvláštní, že tak malá nádrž má výztuhy, není z moc tenkého skla? Když už tam ale jsou, koupil bych vodící lišty a krycí skla zasadil do nich, aby se dala lehce posouvat při napouštění vody či jiných manipulacích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2017 22:11 Muž zervan [1123] - Rostliny
Fotka k příspěvku Pozdravujem, mám začiatočnícku otázku :-) Neviem síce, či je to výstuha, tak prípadne to presuňte do inej témy...

Totiž dal som si spraviť akvárium, dnes som ho konečne dal na miesto a som z neho trochu nešťastný. Zvyknutý som na staré klasické akváriá (všetky doma majú už pár desaťročí) - 4 steny a dno, na to položím krycie sklo (vonkajších rozmerov akvária), ktoré podvihnem nejakými podložkami a špárou v pohode idú káble. Párkrát som síce zhodil krycie sklo do akvária, ale to neberiem tragicky.

Lenže toto nové akvárium má akési divné priečky / výstuhy alebo ja neviem, čo to vlastne je - kolom dokola. Pritom je to malé akváriu, cca 50 l. A krycie sklá (chcel som na 2 časti - veľká a malá) mi narezali na vnútorný rozmer akvária, čiže ho musím položiť na tieto priečky. Čo sa zdá byť super, lebo mi sklo nepadne do akvária, lenže som z toho zmätený:

1. Kadiaľ mám viesť káble a hadičky? Keby aspoň rohy nechali voľné, lenže nie sú.

2. Pokiaľ mám vlastne napustiť vodu? Aby sa hladina zospodu dotýkala tej priečky? Alebo nižšie? Aj tak bude sklo príliš blízko hladiny, bude celé zaprskané. Či sa nebodaj má voda dotýkať krycieho skla? :-O

Asi to mysleli dobre, možno je to dnes normálne, ale ja mám chuť tie priečky povytŕhať - no to by asi nešlo bez následkov. A musel by som nové krycie sklá kupovať. Tak dúfam, že niekto poradí a uvedené problémy nejako vyriešim... A hádam si zvyknem na to, lebo momentálne som vcelku dosť naštvaný. rozzureny
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 23:57 Muž ludvik [1082] Re: UndeR
Nejdůležitější jsou ty podélné. Příčná je spíš k vzteku (sám ji mám, byl jsem asi zbytečně paranoidní). Že je to správně poznáš, že nepoznáš prohnutí skla po napuštění :-)
Ale přidat příčnou je asi to nejjednodušší, ji tam vlep. Ale nejlépe při vypuštěném.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2017 13:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: UndeR
Nemám akvárium ze Sklorexu, ale je to renomovaný výrobce. Tak snad vědí co dělají. Je pravdou, že při tech rozměrech a 8mm skle většina výrobců výztuhu dává. Mi delal sklenář akvárium 130*50*50cm 8mm a mám vyztuhy u dna podél delších stran, nahoře kolem všech 4 stran a jednu napříč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2017 13:18 Muž UndeR [80] – Příčná výztuha
Založil jsem 300l akva (120x50x50) a po zveřejnění profilu se mi začaly množit upozornění na to, že bych měl nechat doplnit příčnou výztuhu. Akvárium je ze skla tloušťky 8mm a objednával jsem jej ve Sklorexu. www.sklorex-akvarium.cz/… Tam tento rozměr standardně dodávají bez této příčné výztuhy. Tak se chci zeptat jestli někdo má zkušenosti s akvárii ze Sklorexu a popřípadě doporučení, jestli tam ta výztuha je skutečně nutná. Nerad bych našel 300l na podlaze... :-O Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2016 08:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: laKatos
No nalepil jich hodně, tak o tom ví. Zná sklo z kterého lepí... tak musíte doufat.... Ovšem já jsem se v časech, kdy jsem měl doma "jen" šestikilo sichroval i přes ujištění tvůrce. U kubíku už vůbec nemluvím... vlepil jsem si tam výztuhy sám... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2016 08:38 laKatos Re: LiborSprysl
To byl důvod proč jsem se ho na to ptal. Že mi udělal akvarium bez spodních podelnych výztuh. On na to že to mam predimenzovane, klasický by to akvarium dělal z 12 ale já si vymyslel 15. Udělal jen dělené dno. Prý to je lepší pro případnou nerovnost nosné desky.
Před objednávkou jsem taky řešil akvarium kompletně bez výztuh. Prý by to nebyl problém. Začal by ovšem na skle o síle 19mm s tím že bude značný pruhyb ale že to bude ok. Vsadil jsem raději na bezpečnost
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   25.05.2016 08:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
Jiří... jednorázové působení určitou silou na stěnu dřevěné bedničky je zcela něco jiného, než trvalé působení objemu o stálé hmotnosti... to byste teda mohl také vědět... selským rozumem... ;-) ahoj
(Edit: Trochu pomůže hláška - Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne... :-)... a ještě také přičtěte zcela odlišné materiálové vlastnosti... ) ... no prostě to selský rozum nebere jak vy jste to teda myslel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2016 08:20 Muž Yirka [9126] Re: laKatos
Vždyť píšu to samé. Při výšce mé nádrže 70cm jsem to kdysi řešil také....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   25.05.2016 08:19 Muž Yirka [9126] Re: LiborSprysl
Sice rád mínusujete, zejména mě, vektory můžete mít rád i mít pravdu, ale zdravý selský rozum vám schází. A nejen ve fyzické praxi.
Vezměte si tedy dřevěnou pivní bedýnku a zkuste ji rozlámat tahem-tlakem. Kde vám asi tak nejdříve povolí? Povolí uprostřed šprušličky u dna či u nahoře?
Tak studujte dál fyziku, rozdávejte rozumy o akvaristice, ale, pokud je to možné na mě nereagujte a i u jiných než se dáte do klikání, napočítejte si do deseti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2016 08:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: laKatos
A má pravdu. Třeba ta vše délka už je k tomu docela vhodná... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   25.05.2016 08:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
Jednu z mála věcí, které jsem měl ve fyzice rád bylo působení vektorů... Vaše kolego asi nee, jinak byste toto napsat nemohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.05.2016 07:24 laKatos Re: Yirka
Vcera jsem se bavil s Fardou na otázku spodních podelnych výztuh se ho ptal. Odpověděl narovinu že je to závislé predevsim na výšce akvária a stycne ploše lepidla tedy silikonu. Pokud je nedostatečná lepí se tam výztuha ..........ne z důvodu zvýšení pevnosti dna ale z důvodu pruhybu stěn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   25.05.2016 07:05 Muž Yirka [9126] Re: MomoMMC
Já si to tedy nemyslím. Tlak na případný průhyb stěn je větší nahoře, protože u dna jsou zpevněny právě oblepeným dnem, zatímco nahoře je nádrž otevřená a více náchylná k průhybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 22:09 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: Rado00000001
Mám nádrž úplně stejných rozměrů sklo také 10mm.
A mám tam jen dvě podélné nahoře žádné příčné nic a také v pohodě.
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 22:04 Muž MomoMMC [6] Re: NHKG
Suhlas, ze vrchnych je moc a namiesto nich by som siel radsej do vystuhy dna (predsa len tam je vacsi tlak) a na vrchu len jednu priecnu, ale kazdy to asi lepi inak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 21:18 Rado00000001 Re:
Toto akva ešte nemám, len ho chcem kúpiť,tak sa informujem radšej popredu. Ďakujem Vám palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 19:52 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Rado00000001
další výztuhy jsou i podle mého zbytečné , akvo 140x50x50 jen s podélnýma ,10mm sklo , při prvním napuštění po cca roce na suchu ,je prohyb na delší straně jen 0,5mm - není co řešit ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 19:31 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: MomoMMC
Už teď tam máš těch výztuh zbytečně moc. Ty výztuhy na boku by podle mě nemusely být.

Mám akvárium 180x50x50 a mám výztuhy podél delších stran nahoře a jednu uprostřed napříč. Pro 10mm sklo a tyto rozměry naprostá standard.

Ale pokud by jsi to dělal z 8mm skla, pak bych ty výztuhy udělal jak na obrázku a přidal podél delších spodních hran. Mám takové akvárium 130x50x50cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 19:00 Muž Horác [3942] Re: MomoMMC
Prečo? Mal som akva 170x50x55 (dxšxv), sklo 10mm ... a bez spodných výstuh ... a v poho :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 16:32 Muž MomoMMC [6] Re: Rado00000001
A ja, ze to mas postavene hore nohami coze . Tam by som urcite daval vystuhy aj naspod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 16:26 Rado00000001 – Výstuhy
Fotka k příspěvku Rozmery 150x60x50výška hrúbka skla 10mm
Dali by ste sem aj spodné výstuhy?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2016 17:12 Muž NASREDDIN [1383] Re: Petan26
Petan26 napsal: (jenže proč ta přední stěna drží i bez výztuhy ?)
Mohla být lépe očištěna, proto drží jak má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 17:09 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: NASREDDIN
Celé asi ano, místo je, čas taky, zkušenosti žádné ;-) teda skoro žádné, samozřejmě člověk občas něco doma namázne... jen se rozhodnout, zdali dát výztuhu i dolů (jenže proč ta přední stěna drží i bez výztuhy ?) tak dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 17:03 Muž NASREDDIN [1383] Re: motýlek
Však v pohodě, jen jsem si nebyl jistý, zda ten návrh chápu správně ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2016 16:57 Muž motýlek [275] Re: NASREDDIN
může být - já jen uvádím alternativu k tomuto řešení - méně pracnou, a nebude tolik na dně překážet - ale fyzik/statik nejsem ;-) ...
a nebo jak píšeš později ;-) ... to už by byla jistota ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2016 16:55 Muž NASREDDIN [1383] Re: Petan26
Ono to vypadá na špatně slepenou zadní stěnu.
To přetěsnění zevnitř sice asi zacelilo nějakou dírku, ale to jen dočasně.
Lepší bude stěnu odstranit a vlepit znovu, hlavně řádně odmastit.
No a při té příležitosti bych to akva přelepil celé ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2016 16:52 Muž NASREDDIN [1383] Re: motýlek
Pokud chápu správně, tak nalepit příčnou výztuhu u dna, ale ne na plocho?
Nebylo by lepší, vlepit u dna podél přední a zadní stěny podelné výztuhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 16:52 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: motýlek
...musím dohledat co přesně jsou kanty u akvarií, zřejmě půjde o něco co navrhuješ... ještě doplním že sklo je po přeměření posuvkou 10mm, jinak díky za nápad ještě počkám na další reakce... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 16:46 Muž motýlek [275] Re: Petan26
laicky bych na to šel tak, že bych dole spojil proužkem skla přední a zadní stěnu - tedy dole uprostřed - zdá se mi, že by to mohlo být nejjednodušší řešení???
5cm proužek postavit mezi přední a zadní stěnu - slepit po celé délce na dně plus na těch svislých stěnách ...
a možná pro jistotu nějak zafixovat spodem pod dnem - na to by mohl stačit úhelník s našroubovanými krátkými tyčkami - samozřejmě obalit nějakou gumou ...???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 16:30 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby – Výztuha
dobrý den, bohůžel odborník tady z portálu se mi neozývá, potřebuji radu, pokouším se zprovoznit 200 l. akva, rozměry 120x35x60, odkapávalo, přetěsnil sem zevnitř, ted podruhé se vše tvářilo OK ale po napuštění celého obsahu zase začala téct zadní stěna. Při zkoumání zadní stěny a její netěsnosti jsem zjistil, že zadní stěna po napuštění 2/3 a více se vyboulí, prohyb je hlavně u dna, samozřejmě nejvíce uprostřed délky, nahoře se téměř nic neděje, tam je výztuha na obou stěnách ale dole nic není ani na jedné stěně, takže zadní stěna se po napuštění vyboulí uprostřed u dna odhaduju tak o 5 mm asi i víc, čímž dojde jednoznačně k napnutí lepidla což mi nepřijde bežné... přední stěna se neboulí vůbec, při tom jsou zjevně obě lepené stejně. Zajímavé je, že i když je tam posun oněch 5 mm i víc lepilo nepustí ani kapku, netěsnost je víc u kraje stěny, kde není téměř žádný průhyb.
Objednal jsem Lukopren S 6410 a jsem smířený s rozlepením problémové stěny potřebuju ale poradit, jestli je prohyb zadní stěny způsobený únavou lepidla a takto by se stěna prohýbat neměla, zejména tedy v místě spoje dna a stěny v tom případě to napraví nové nalepení a nebo za další je na místě nové nalepení s výztuhou i dole? moc děkuji za pomoc
Doplňuji, že akva je lepené stěny posazené na dnu. Sklo 9mm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 21:49 Muž Mislow [304] Re: Sitius
No jo, tak ono tohle natoceni dava logiku tak jako tak ... :-) Ja vyztuhy pouzivam bezne jako odloznej prostor pro ruzny nacini, nuzky, pinzetu, dobry, ze jsou tam ... akorat me mlada furt pripomina, ze se taky musej cistit ... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 21:31 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: Mislow
ono pak nevychází zaříznutí krycích skel asi o cm tam kouká do toho vyřízlého rohu ta výztuha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 21:27 Muž Mislow [304] Re: Sitius
:-D Jo tak, vsak votocit to muzes jak se ti to libi. pivo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 21:25 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: Mislow
Fotka k příspěvku Ahoj, si nějak spojil dva lidi na co se ptaly ;-) já se jen ptal, která výstuha patří dopředu a která dozadu, mám jednu delší a jednu kratší, nakonec jsem na to už přišel ;-) a akvarium otočil :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 17:16 Muž Mislow [304] Re: Sitius
Ahoj, ja mam 780 l hruby objem, celni a zadni sklo 1 cm, bocni skla 8 mm a to jeste lepena ze 2 4 mm platu, tam uz jsou dobre vyztuhy potreba. Ted nechci kecat, ale jestli si dobre vzpominam, tak Rio 400, ktery ma 450 l hrubyho objemu, ma jen 2 plastovy pricny vyztuhy a tloustku skla 8 mm. Myslim si, ze by to melo stacit, jak to mas, zalezi taky ale na kvalite provedene prace v otazce lepeni, 12 mm sklo by prasknout nemelo. :-)
PS: Z toho obrazku neni tak patrne jak z toho, co jsi dal na chat, ze ty podelne vyztuhy uz mas propojene 2 pricnyma ... z toho vychazim ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2016 16:30 Muž Yirka [9126] Re: Sitius
Jen pro pořádek. Výztuhy jsou podélné. Kant by byl výztuhou příčnou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7214x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5036-vyztuha-u-akvaria?od=51