Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec síťovaný - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec síťovaný - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 20:19 Kejza Re: afc1886
Také zvažují zda jsem rybu nedostal už ve špatné kondici.
Ryba od začátku nepřijala potravu a ani nekálela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2020 18:44 R Muž afc1886 [14631] Re: Kejza
Určitě bych nasadil vodoléčbu a hodil tam rychlerostoucí nebo plovoucí rostliny.
Např. rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/limnobium_laevigatum atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 18:33 Kejza Re: Anthrax
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem dorazil z práce a ryba je zase mizerná, padá na bok, levá strana těla je jak ochrnutý. Oko padle, ploutve stvrdlé a nehybné. Tak fakt nevím co mu je.
Jen je zvláštní že tam mám 4male ancistrusi kvůli plísní na nových kořenech a ty jsou úplně v pohodě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 16:16 R Muž Anthrax [4730] Re: Kejza
Kapkové test jsou prostě přesnější a i ty jsou orientační. Barvící kořen nevadí. Každopádně bych měnil vodu dál. Ale raději v menších objemech. Snad se ti k tomu vyjádří ještě někdo další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 15:25 Kejza Re: Anthrax
Máme v akváriu nové kořeny koupené a psaly že hodně okyseli vodu. Tak proto, ale nevím zda je to tím.
Papírky pH tedy na prd?
Takže radši kapky na měření pH?
Vodu sem měnil takřka všechnu, byla objevena od kořenů, ale to píšou že by vadit nemělo.
Prostě tam ta ryba ještě neměla být, ale v kýblu ji nechat nemohu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 14:40 R Muž Anthrax [4730] Re: Kejza
Asi bych spíš změřil dusíkaté látky. Kolik jsi té vody měnil? Mimochodem ty papírkové testy stojí za starou bačkoru. Proč myslíš, že je problém v pH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 13:52 Kejza Re: Anthrax
Já vím já osobně jsem chtěl nechat to akvárium 2mesice bez ryb. Jenže jsem ho dostal od kamarádů co se dozvěděli že jsem si pořídil akvarium, takže jsem ho tam dal no. Břicho má trochu propadlé.
Výkaly žádné nepozoruji.
Edit: Dnes jedu koupit pH papírky a něco na ustálení pH. Ještě nějaké bakterie pro nová akvária. Jinak nevím co, proto jsem píšu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 13:45 R Muž Anthrax [4730] Re: Kejza
Těm flekům se říká stresové zbarvení. www.catfish.cz/…
A co břicho nemá ho propadlé? A výkaly? Nějaké hodnoty vody nemáš? Podle mě tam šel dost brzo. Nasadit 30 cm velkou rybu do 14 dní starého akva musí být pro tu nádrž celkem záhul a to se pak odrazí v kvalitě vody a rybě to rozhodně nepřidá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 13:29 Kejza Re: Anthrax
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Akvárium je nově založené třeba tak měsíc.
Ryba je tam 14 dní.
Má cca 30 cm.
Má na sobě fleky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 12:59 R Muž Anthrax [4730] Re: Kejza
Ahoj. Jak hodně nové to akvárko je? Jak dlouho je tam ten krunýřovec a jak je starý? Čím ho krmíš? Chce to nějaký informace, případně fotku. Takhle od čeho se odpíchnout a podle čeho radit. Pokud je reakce na výměny vody pozitivní, tak bych v nich pokračoval nadále.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 12:18 Kejza – Krunyrovce je Malátný
Zdravím všechny.
Mám nové založené akvárium objem 600litru.
Dostal jsem krunyrovce velkoploutveho.
Vůbec mi nechce žrát a je takovej Malátný. Převrací se a tak.
Vyměnil jsem vodu, už plave líp ale potravu nepřímá.
Pořadí nikdo zkušený čím to může být

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2020 08:21 R Muž Anthrax [4730] Re: Sára009
Sára009 napsala: podle čeho se to pozná Je to popsané v obou odkazech v modrém rámečku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2020 20:45 R Muž ctibum [6838] Re: Sára009
Yirka napsal: Jinak určitě víš, jaké velikosti poměrně rychle dorůstají a jak velké nádrže je třeba...
A víš a máš, co je třeba...? Podle fotek to tak nevypadá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2020 14:23 Sára009 Re: Yirka
OK díky. Stejně by mě to zajímalo podle čeho se to pozná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   17.09.2020 11:37 Muž Yirka [9117] Re: Sára009
Vzhledem k tomu, že se ti v zajetí nerozmnoží je dost zbytečné uvažovat o pohlaví. Jinak určitě víš, jaké velikosti poměrně rychle dorůstají a jak velké nádrže je třeba........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2020 10:40 Sára009 – Potřebuji určit pohlaví prosím
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravíčko, mám tady Glyptoper velkoploutvého, a potřebovala bych poradit jak se určí pohlaví. Četla jsem že to jde blbě poznat a já jsem ještě do nedávna žila v tom že je to samička. Nemá totiž ty fousky atd ale když je to takhle, tak nevím. hmm

Je tu někdo, kdo by mi mohl poradit jak se to dá určit? Chtěla bych totiž pořídit rybě partnera love

Jeslti to pomůže tak ryba se teď v posledních dnech chová jinak. Hrabe do substrátu u jeskyně, u velké kytky a dělá takové jámy kde se zdržuje po většinu dne.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 11:53 JoKa Re: Sucu
Připadá mi spíš jak P.Pardalis, nebo něco podobného, ale jistý si nejsem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 10:31 Žena Sucu [12] Re: JoKa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ha, povedlo se mi ho vyblejsknout poradne - je kupovany jako gibous
jinak betak v te nadrzi ceka na tu svoji, az prestane byt pro nej toxicka, se skalarama zijou v harmonii
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 23:22 JoKa Re: Sucu
Podle té nekvalitní fotky bych si dovolil podotknout, že to zřejmě nebude gibiceps... A také, že je buď v děsně malé nádrži nebo, pokud je v té 360l, tak tam nemá co dělat ta Betta se skaláry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 17:18 Žena Sucu [12] Re: rudolf
Fotka k příspěvku jako milacek je sladousek, ale tohle je otresny coze
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2017 16:59 Muž rudolf [4681] Re: Sucu
Bé je správně smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 16:55 Žena Sucu [12]
zdravim, mam otazku ohledne toho mojho mazlika ... ze neustale zere je ok, ale ty lijany co z nej neustale odpadavaji, to vycistim dno a za par minut mam zase vsude tu jeho kabelaz ... to ho prekrmuju nebo je to u nich tak jako klasika ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 12:59 JoKa Re: Lucianetta
Gibouše mám s vrubozubcema normálně. Nijak se vzájemně neomezují, ta kombinace se mi líbí. Jenom bych je tam dával mladé, ty vrubouny, aby si na sebe zvykali od malička...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 12:45 Angus68 Re: Lucianetta
Nevím,co si vyberete.Já ho mám taky a brzo se bude stěhovat do600ti stovky.Mám v plánu k němu dát dvě početnější stáda různých teter.On sám zabere dost :-D ,chci at tam má místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 21:44 Žena Lucianetta [43]
Jake ryby se ke gibikovi hodi? Nadrz cca 700l, je vhodny 1 gibiceps samotny? Uvazovali jsme k nemu nad nejakou cichlidou nebo vrubozubcem, ale nevim, zda je to dobra kombinace. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 16:01 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Hansel
Tak ty detaily se najdou u každého filtru :)
já bych jen nerada přišla za půl roku s tím, že filtr terčům nestíhá i při tom mím 2týdenním odkalováním..
No zatím to nechám a nebudu ho tam dávat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 23:24 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: grunda
Souhlas, nicméně se toho tam vejde v každém případě dost. Jsem s ním naprosto spokojený a můžu jen doporučovat krom pár detailů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 23:16 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Hansel
12 litrů objemu ano, ale ne 12 litrů filtračních hmot - a o ty nám tak nějak jde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 16:04 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: vendy
Má 12 litrů objemu, což je na kanistrák hodně slušný. Vřele doporučuji. Jinak k chouostivkám jako jsou terči, bych takové budoucí tele nedával. Přeci jen zvládne 40cm jestli né 50 a ona i délka nádrže b měla být minimálne 150+
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 15:51 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Hansel
ano našla jsem právě JBL CristalProfi greenline vnější filtr - e1501 20w ale pisou jenom ze ma velke filtracni objemy ale nenasla jaké. k terčovcům, panceřnickum, neonkám...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 15:42 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: vendy
O průtoku to není, jde o objem filtračních hmot a jejich kvalitu. Jinak např. filtry od JBL v řadách greenline zvládnou kolem 3000 l/h při objemu hmot kolem 20 litrů. Takže možnosti určitě jsou
X-)

Komu by měl dělat ten sumec společnst ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 15:23 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Hansel
no já si nemůžu přidávat na elektrice, bohužel jsem na maximum co může být takže o posílení filtrace a světla u mě nejde z finančních důvodů. Filtr mám druida průtok: max 2000 l/h a příkon: 55 W.. ještě sháním filtr s nižší watáží vhodný do tohoto akva. ale to zase jinde :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 15:03 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: vendy
Samozřejmě že z něj lezou špagety. Je to přeborník na výrobu detritu, ale do jisté míry je to úměrné krmení a je to hodně závislé na tom jak je akvo zaběhlé. Filtrace samozřejmě musí odpovídat, je to přeci velká ryba a žrout.

Pokud by ale stejně jeden gibbiceps v těch tvých litrech dokázal zvednou Nka, popřemýšlel bych celkově o posílení filtrace.
Další věc ale je, do jaké společnosti má být přidán.

Podtrženo sečteno, je to děsnej fekálník (JAKO KAŽDÝ KRUNÝŘOVEC) ale stojí to za to a fitrů není nikdy dost, ať už tam je gibbiceps nebo ne :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 14:31 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Hansel
Ještě jsem našla, že je to veliký čuňátko :) jak je to s detritem? nezvedla se hladina no látek? nebo silnější filtraci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 00:20 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: vendy
Ono hodně záleží na tom jaký to je kus jako individualita. Můj má 30 cm a rozhodně to není žádný hromburác, co je pro někoho dogma, ohledně žraní rostlin a podobně. Mohu skálopevně tvrdit že né vždy. Můj v životě nepoškodil jedinou kytku, a to byl i s jemnolistýmy, momentálne jen s echynodory. Pro mnohé je to sci-fi takový sumcec spinkající pod nádherně rostlým zachovalým echinodorem :-D , ale ať se klidně přijde podívat.

500 litrů by mu stačit mělo, ale záleží zase na ploše dna, oni si většinou stejně vyhrabou svou díru do které položí pupek a tam chrápou dokud je nepřepadne mlsná. Pokud jim tyhle snahy o hledání svého místa nebudeš hatit, mohou to být zlatí sumci a ohromná pomoc při úklidu drobků.

Dokážou se ale taky pěkně řezat, to to pak tedy lítá, takže doporučuji jen 1 kus. Menší krunýřovci pro něj nejsou výzvou a když si nějaký vyskočí,vyřeší to průpleskem ocasní ploutví a je klid.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 23:16 Žena vendy [27] - CichlidyRe: georg
no kvůli nízkemu osvětlení mě asi nemine vytřídění rostlinek a chtěla bych dát do kupy anubiasy a micsosoria na kmeny tak by tam potom místo bylo, ale ještě si to raději promyslím :) díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 21:24 Muž georg [112] - AfrikaRe: vendy
Akva je sice velké, ale já osobně bych jej tam nedával. Je to přeci jen torpédo, ale je to jen můj názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 21:20 Žena vendy [27] - Cichlidy
Ahoj,
mám dotaz jestli je vhodné ho pořizovat do společenského akva k pancéřníčkům a 3 ancistrusům, terčovci, neonky. Nádrž moc zarostlá není, spíše microsoria, anubiasy.
Akva cca 500l.. bojím se že nadělá melu kolem sebe a vše rozmlátí. Měla bych možnost si vzít 23 cm velkého.. díky za rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.05.2014 23:41 Slaj
zdarec, jsem tu zas jen naskok s info..že gibouš je zpátky ve 400 l od 30.4.a snad sem časem dovalím pár fotek.Velká radost.Vše se postupně vrátilo do normálu,tj. zorro mstitel - ráno u hladiny vyrvané kytky, uklizeno po celém dně, tak že dvě mechové koule byly druhý den roztrhané po celém dně jak starej sandál:-) fakt ho neskutečně sra.y. Bouchal do nich zleva zprava - neměly šanci na obranu. V neposlední řadě je to záplava zas správných hovnajsů. Nechlubím se,:-)není čím,jen že tahle ryba je neuvěřitelný bojovník, dokázal přežit téměř v nulovém prostoru a o vodě z 1/3 (v 70tce) toho co potřebuje několik týdnů, při tom ještě léčen na plíseň, střevní hajzly. Bylo to už na hraně a never more.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2014 21:24 R Muž romant [27977] Re: Slaj
Od toho je to fórum, aby se zde odpovídalo a diskutovalo, žádnej učenej z nebe nespadnul. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2014 21:20 Slaj Re: romant
děkuju Vám za vyčerpávající info,trpělivost a pomoc..snad bez otázek vydržím alespoň do zítra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 21:13 Slaj Re: Hansel
velký souhlas,neuvěřitelné kejkle vydrží,ať už se mnou, s vodou nebo se spolubydlícíma. Jen to je takový posránek nooo..hodně mi chováním připomíná scénu z filmu tuším Florenc 12.30,kdy Sovák jede v autobuse,a na všechno argumetuje "..ale co bych něco říkal,jsem neutrál". Takže ted už víte,že jak mu sem tam říkám. Snad se uzdraví.Nevíš kolika se v akva dožívají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 21:02 R Muž romant [27977] Re: Slaj
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 21:00 Slaj Re: romant
takže hodnoty před výměnou třetiny vody byly ph mezi 6,5-7 od sery,neměřitelné NO2-nejspíš nula(od rataje),NO3 neměřitelné vůbec,protože je to vždycky za hranicí škály -jakkákoliv voda co jsem dala(rataj) musím koupit lepší test)kh hodně měkká voda ke 4 stp.Ale dost mě dostala hodnat fosfátu ke 2mg,to je blbý.Po výměně dolit zatím jen aguatan,zítra přijde zbytek..takže jak to vidíte?Můžu udělat zítra kolaudaci? pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 20:00 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Slaj
Chlor nedělá většině ryb problem (ve vodě z kohoutku) jinak samozřejmě ano a gibbiceps je na chemismus vody držák. Jde o N látky jak vypisuje romant. Chloru se nebát. U nás je hodně chlorovaná (přistěhovalci z na VŠ kolejích apod. to často ani nejsou schopni a ochotni to pít :-D ), já rvu vodu přímo z kohoutu jako kdyby žádný chlor nebyl a zrovna onen gibbouš by si myslím stěžoval mezi posledníma kdyby něco. :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 19:39 R Muž romant [27977] Re: Slaj
Sledovat NO2, musí být nulový, neměřitelný a popř. amoniak taktéž nulovej.
Edit: Tím Aquatanem nic nezkazíš, klidně používat do doby vypotřebování lahvičky, potom už bez něho(odstátí postačí). Toxivec dobrá věc, právě na ty rizikový N látky, jeho efektivní účinnost mám ověřenu a to samý lze říci o Nitrivecu. Použij to v tom pořadí, jak to píšu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 19:29 Slaj Re: Legioix
ok, a co je u nového akva průserová hodnota?Máme tady dost chlorovanou vodu, bere se z nějakého potoka u pole,si umíte představit co to je za vyvoněnej materiál..takže používám den odstátou vodu a aquatan jako řešení.Objednán mám už toxivec a nitrivec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 19:16 Slaj Re: romant
nezkušenost často způsobí nedůslednost v jednání, to se nevylučuje :-),ale je pro mně nepřijatelné jakkoliv se nepostarat.Nejsem zastánce toho,že zítra můžu jít a koupit si dalšího. Beru to jako selhání.To mohl rovnou s uzlíčkem do světa, když se rušilo jeho původní akva.Takže jak?Přelovit do nového akva,a ještě 3 dny startovací bakterie + začít flagellol,každý den vyměnit tak třetinu vody?Sledovat hodnoty a až bude ok,tak vzít filtr po léčbě přes uhlí jak se píše?Počítám že se pustí pak do těch kytek,takže mi odpadne opět trápení se světlem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 18:50 Muž Legioix [574] Re: Slaj
Změř ty hodnoty v tom velkém AQ. V tom malém bych řekl, že tři dny už nevydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 18:48 R Muž romant [27977] Re: Legioix
Velmi dobře, to jsem tím chtěl vyvolat, ony příklady a diskusi. Osobně si to taky lajsnu, ale musím si to ohlídat svým okem a jak je někdo méně důslednej, tak ani omylem, nedoporučím to, holt špatný zkušenosti, jak jsem psal. Neříkám že je tazatelka nedůsledná, jenom apeluji na nepodcenění situace a není to určeno ani tobě ale tak nějak povšechně pro ostatní. X-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7233x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5035-krunyrovec-sitovany-chov