Chování ryb
No když pořádně projedeš místní fórum tak tu jistě najdeš spoustu připomínek a poznatnků v této oblasti...
0 21.12.2011 13:17 BrabaGene – Mečovky
Čus chtěl bych se zeptat na chování mečovek. Dělají to jen samice. Připlavou k nějaké kytce a bokem se otřou o list a rychle vystřelý vpřed. Občas to dělají i o dno.Co to znamená? U jiných ryb jsem to neviděl. A ještě jeden dotaz zase k samcum. Dělají to že nahánějí samice s tím že je předeženou a pak zabrzdí a vrátí se k samici pozpátku? žeby námluvy? mě to příjde že před samicema tancují.
A ještě jeden
jedna samice mečovky je tlustá jak pra.e a pořád se někde schovává co to znamená?
Díky za odpovědi
To je jako u lidí. Některý holky taky choděj s Black mollákama
děkuju moc za PS
nepřekrmuji ale nechápu toho black molláka
Filip980 převahu samic mám
Jo neboj nic to není, to moji samci taky dělali, hlavně měj převahu těch samic a bude to v pohodě.
Neboj. To je úplně normální chování. Samička se ubrání a něco k snědku si taky najde. Hlavně ve snaze aby se nažrala nesyp krmiva do akvárka moc! Že by ti umřela hlady v žádném případě nehrozí
P.S. Krásný dotaz
Ahoj. Můžu se zeptat proč moji samci pavích oček dávají na řitní ploutev tlamičku ? I když mám více samic tak to dělají pouze na jednu (největší) i když je už těhotná tak toho nenechají útočí takhle na ní cca 5 samců a dokonce někdy i 1 samec Black Molly ! Prosím poraďte mi moc se bojím že ji ubližují nebo že se chtějí rozmnožovat ale ona nemůže.... a samičku nenechají ani najíst ! Vždy když jí dám jídlo tak se na to samci vrhnou a samičce nic nenechají... moc mě to mrzí
a nevím si rady !!!!!!
Starší reakce
... a zkuste přidat informaci zda je akvárium intenzivněji osvětleno shora či ze strany...
Bude to zřejmě nevhodnejma podmínkama v akváriu a tipoval bych na počínající otravu dusíkatejma látkama. Jako první opatření bych nasadil vodoléčbu a to tím, že se vymění polovina vody v akváriu a s tímto se bude pokračovat i ve dnech následujících po 30% objemu akvária. Nic o tom akváriu nevíme, takže by to chtělo napsat alespoň základní informace, objem, počet ryb, údržba, krmení, kdy bylo avárium založeno atd. a jako optimální je založit si prezentaci, kde se informací zveřejní daleko více a případným rádcům se potom daleko lépe reaguje.
0 14.06.2011 12:54 bahno proč mi rybky plavou nerovně jakoby se naklání na bok -čím to je děkuji
Starší reakce
mno jsou to prvni obyvatele nadrze. Pokud budu dodavat dalsi obludky, naplnim jeste jednu kouli.
Buď rád, že nejsou ve stressu. A co takhle karanténa ?
Ahoj, chci se zeptat. neznate nekdo nejake odkazy na popisy chovani rybek?
Dnes jsem nakoupil celkem 11 kousku cichlid, (demasoni, maingano, zebra RED-RED, Auratus). V obchode byly v nadrzi v klidu, ale hned jak jsem je v pustil do sve nadrze, tak nejdrive byly tak 20 minut vyjukany, ale tad jsou desne zivy. plavou sem tam jak splasene, ruzne se honi, ale neutoci. jako by blbly radosti. Da se poznat ze maji radost? kdyz tam strcim ruku, tak se ani moc neboji, spise jsou zvedave a cumi co to tvorim (odstranoval jsem nejake hnede listy roztlin). dal jsem trochu cichlogranulek a sezrali to driv nez to dopadlo na zem.
Starší reakce
Na teplotu rybky většinou reagují obráceně. Málo aktivní jsou při nízkých teplotách, při vyšších jsou aktivnější.
0 05.07.2009 21:58 RAP – Re: Skanky
Při dosazování a hlavně přesazování mohlo dojít ke zhoršení biologické rovnováhy. Častěji měňte vodu, než se nové a přesazené rostliny ujmou.
Posledná změna kterou jsem udělal bylo že jsem vyndal ten velký kořen co jsem v něm měl. I pár kousků břidlice jsem odstranil. Dosadil jsem nové kytky a zároveň i nějaké přesadil na iné míso. Cele se to odehrálo asi ve středu. Do včerejšího večera však ještě rybám nic nebylo. Musím však říct že asi za poslední týden začala uhnívat S. subulata a Pistii opadavají kořínky.
Jako okamžitý zásah bych udělal výměnu vody a v té bych pokračoval do nulových hodnot NO2. Něco je tam špatně, i ta hodnota PH je trošku vyšší. Podle deníku se mi zdá, že do nádrže až příliš často zasahuješ.
Edit: Než jsem nastudoval tvou prezentaci tak mě Sid předběhl.
Měřitelné NO2 je špatně. Jestli souvisí s chováním vašich rybek, nevím... Ale co můžete udělat, jsou výměny částí vody, dokud nebudou NO2 = 0. Vodu si nechejte trochu odstát a vytemperovat.
Co jste provedl, že se proces nitrifikace narušil?
ahoj chci se zeptat co mohlo způsobit změnu chování jinak aktivních ryb. Pandičky leží nehybně v rohu akva, ancistrus je přicáplí na sklo taky bez pohybu. Nereagujou ani na dotyk, a před tím i při zavření krytu reagovali prudkimi pohybi.
Jedině neonky a bettice jsou v aktivite.
NO2 = cca 0,1
NO3 = nedokážu naměřit protože nereaguje ani na kalibrační roztok (oba testy Rataj)
PH = 7,5 (Ben test) ale ano tomu moc neverím protože ani jednou za 4 měsíce neukazalo jinou
Co by mohlo být příčinou nahlé ztráty aktivity ryb?
Starší reakce
0 25.04.2009 08:50 kreten – Re: kikuška
ano
Děkuji všem za příspěvky. Mně šlo o to, že mám v akva asi 22oC, když měním vodu, tak jsem ji vždy měnila za vodu o trochu teplejší - po výměně jsem měla 23-24oC. Ale tím, co jsem si přečetla, jsem si říkala, jestli něco nedělám blbě. Takže myslím si, že bude lepší měnit vodu tak, aby měla stejnou teplotu nebo trochu nižší.
0 25.04.2009 08:27 kreten – Re: kikuška
Ona ta zvýšená teplota až tak nevadí - podstatnější je vaše poznámka o zrychlení metabolismu - ryby rychleji stárnou. Jinak samozřejmě pohyb s teplotou, dolů či nahoru, je druh od druhu jednou z chovatelských fint, jak ryby "rozetřít".
Pro domácí chov je ideálnější držet se na spodní hranici teplotního intervalu, který rybě prospívá.
Obecně k běžné výměně vody: vodu měním přímo z vodovodního řádu, přibližně stejné teploty jako je ta v nádrži. Její teplota, respektive výkyv teploty při výměně by se neměl pohybovat více než +- 2-3°C, přičemž výkyv směrem dolů je akceptovatelnější. Při normálním koloběhu filtrace se stejně během několika desítek minut zcela promíchá s vodou z nádrže a topítko ji popřípadě dohřeje.
Při výměně rybky dle mých zkušeností oceňují a cítí daleko více než teplotu vody její čerstvost.
0 25.04.2009 00:37 marsz Ten odkaz na článek o teplotách je prima. Nic nepopírám. Doporučuji.
0 25.04.2009 00:21 marsz – Re: kikuška
Výborně.
Jikry pancéřníčků se mi vylíhnou až je dám do vody aspoň o 4°C nižší. Jinak zplesniví. Viz -
www.akvarium.cz/… Nenalezla jsem podobné téma a tak zakládám nové. Ve většině knížek jsem si přečetla,že vyšší teplota nabudí rybičky: zrychlí se metabolismus, jsou ochotnější ke tření. neplatí to samozřejmě ve všech případech, vyjímkou jsou např. neonky, které se třou v chladnější vodě. V akvaristiced jsem si vzala Sera rádce - propagační brožůrku a tam naopak je, že většinu ryb nabudí chladnější teplota vody- týká se to vody při výměně. Co si o tom myslíte vy, podstatně zkušenější akvaristé?Co je při výměně vody pro rybičky lepší - trochu vyšší nebo trochu nižší teplota vody než je v akváriu?
Starší reakce
nemáš zač
jsem ráda, že jsou rybky v dobrých rukách
no, mně už rodí snad 4 samičky ... a oba samečci jsou krásní ... jen mám pocit, že z těch mladých jsou tak z 90% samičky ... uvidím ... ještě jednou díky!
mě se záhadně ztratil endlerčí sameček, tak mi zůstala jenom samička a 3 prcci - ale samička je už zas těhotná, tak nedostakem endlerek trpět nebudu
jestli spíše nejsou aktivní když Tě vidí
- to já bych také byl ... ahoj! ... Endlerky se množí jako cikáni - už jich tam mám snad 30 ...
Mě to dělaly parmičky - spávaly tak. Když jsem zhasla akvárko i světlo v místnosti, tak přestaly "lítat" po akvárku, a všechny!! do jedné se naklonily - z mého pohledu - napravo dolů (nesvítila jsem a zvenku světlo nešlo) a jenom se mírně kolíbaly. V momentě, kdy jsem rozsvítila (byť jenom světýlko u linky), začaly být zase aktivní.
Ústrojí rovnováhy je u ryb ve vnitřním uchu.
To boční světlo je asi taky mate, musí se jim z toho motat hlava
viz.
aqarium.blogspot.com/…
Aha, díky. Je fakt že měly už tak 1/2 hodiny zhaslé v akva, ale v místnosti jsem svítil. čím to může být, že jim to hází s rovnováhou? Světlem jasně, ale co to způsobuje? Nervová soustava?
Nakloněné bývají když je akva osvětleno okolním světlem zboku - trochu jim to míchá s rovnováhou, protože jsou zvyklé na osvělení shora. Nebude to asi mít nic společného se spaním ;)
Mám akvárium už víc jak 20 let, ale teprve včera jsem si všiml, že když v akva zhasnu, tak jsou některé rybičky nakloněné na jednu stranu. Je to normální, že by se při spánku nakláněly?
Starší reakce
Starší reakce
já ho rozsvěcím když vstanu(od 6:45 až 7:20 podle školy, o víkendu nejdřív v 10) a večer zhasínám tak kolem 22:00 a nevypadá to, že by nějak strádaly, já takhle dlouho svítim, hlavně aby kytky rostli rovně, protože mam okno(i když jen střešní) na jih a druhý na západ(normální), tak když nepřesvítim Slunce, hlavně od jara až na podzim(ale i teď, i když v menší míře), se kytky točí za světlem, takže rostou křivě a neni to pěkný, ale třeba na limnophile a teď sem zjistil že i na ludwigii je nádherně vidět, kdy má jít spát, protože se po těch 13-14 hodinách prostě zavřou, i když se svítí pořád stejně a to se přes den "sluní"
0 18.01.2008 21:44 Duny – Re: gripen
ja som na tom podobne ako gripen len vecer ho davam tak do 21-22 hod.
Mno ja mam aqua v pokojiku takže ho zapnu rano (7-8h) a vypnu večer (19-20h)
Ja v pokoji večer nesvítím
0 18.01.2008 21:18 Vendy – Kdypak ryby spí?
Jak se ryby přizpůsobují našemu dennímu stylu? Většina jich pochází z tropických oblastí s 12 hod cyklem dne a noci. Náš běžný životní styl je 16 hod bdělosti (= světla) a 8 hod spánku. Mnoho akvárií je v obývácích aj místnostech, kde se kvůli naší činnosti svítí. To ryby určitě oslabuje a jsou náchylnější k nemocem. Jak situaci vidíte a řešíte vy?
Starší reakce
Ja bych prihodil Carinotetraodona travancoricus, to jak se umej ksichtit nema chybu
0 05.12.2007 15:04 Alofok – -
Já mám platy fotomodelky.Zatím co ostatní se fotoaparátu bojí a utíkají-platy mi doslova pozují.Všechny ke mě připlavou a vůbec jim nevadí když je fotím s bleskem.Jinak čichavec perletový mi vždy připlave pod ruku a nechá se chytit.
Přidat reakci
1 ...... ...... [5] 6
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6537x