Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Micranthemum a Hemianthus - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Micranthemum a Hemianthus - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 19:28 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: noiseless
ani to micranthemum by tam nevypadalo špatně. Když ho budeš přistřihávat tak se bude taky plazit po zemi a tak vysoké nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 19:24 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: noiseless
Já to vidím na HM, ale na mě nedejte. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 19:02 Muž noiseless [1] Re: katterinecka
Fotka k příspěvku tak mám lepšiu foto ...
HC alebo HM ???
. dnes som to zasadil, dnes sa mi to podarilo spojazdniť ... snáď to bude HC, lebo ak sa mi to tam vpredu začne ťahať do výšky, tak ma to nepoteší ....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 17:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: noiseless
bude to HC, micranthemum roste do výšky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 16:37 švíco Re: noiseless
Podle mě to je HC :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 16:33 Muž noiseless [1]
Fotka k příspěvku ahojte ...
kúpil som rastlinku, bol na nej štítok že je to hemianthus callitrichoides, ale neviem či sa to nepodobá viac na micranthemoides ... na čo sa to podobá viac vám ??? Je to HC alebo HM ?
je od rataja a štítok mal že je to HC, tak neviem, majú dôvod klamať ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.11.2009 15:37 Muž matrix069 [79] Re: Breathlless
Fotka k příspěvku Ja mám Micranthemum micranthemoides z Aqua-Daho a darí sa mu úplne perfektne už od začiatku,po cca 1 mesiaci už rozdávam rastlinku ďalej akvaristom v okolí. Preto sa mi vidí jej rast veľmi rýchly. A rastlina nenáročná.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 12:28 Muž Breathlless [6] Re: Chem
No já mám světla přehršle a stejně se tahá k hladině. Růst je střední , rychlost přizpůsobení novým podmínkám je delší. Mě než se rozrostla z takovejch zbytečků tak to trvalo cca 8 měsíců bez sycení CO2. Se sycením to bude určitě lepší.
Teďka mi konečně vyrašila po 4 měsících Camomba Carollina . Původní velikost byla 2 cm , teď je k hladině (17cm) a má 5 dalších šlahounů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 11:40 Muž Skanky [26] Re: Chem
jestli se mi vůbec chytne. zatim je jediná která na to nevypadá. i když po týdnu moc soudit nejde ale vzhledem k ostatním téměř nepovyrostla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 11:29 Muž Chem [837] Re: Skanky
Sice pustit par slahounu k hladine jde, ale hezky to rozhodne neni - vetsinou opadnou ty spodni listky a tim padem mas v akvarku neco jako steblo, ktere konci par listama.. Ale jestli mas dost svetla (coz asi mas) tak to zkusit muzes - listky pak opadavaji mene.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 11:09 Muž Skanky [26] Re: Pet
A tak se stalo že jsem si je v návalu objednávání spletl a objednal jsem vysokou místo plazivé :-) .
Čiže místo Micranthemum callitrichoides 'Cuba' mám Micranthemum micranthemoides.

Ale když si to tak představím tak pár šlahounů pustit ke hladině nemusí vypadat vůbec špatně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.11.2009 09:59 Muž Pet [56] Re: kortezhugo
Micranthemum micranthemoides a Hemianthus micranthemoides jsou stejná rostlina dorůstající až 30cm. Hemianthus callitrichoides roste plazivě a tvoří koberce na obrázku od matrix069.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 09:44 Muž kortezhugo [983] Re: zrada
...sranda to som si ani nevsimol...ja ho mam od matlala ahoj - zatial ako emers az sa rozrastie pojde do maleho aqua...
...to ma ta ista rastlina 2 rvozne Latinske nazvy??? - lebo ako cumim - tak cumim vyzera to tak isto coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 22:54 Muž Skanky [26] Re: matrix069
tak budu kričky :-) Ovšem ak sa jej zadarí.
popripade prisadim cubu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 20:57 zrada Re: chem
Přiznám se, že nyní nechápu já. Zřejmě je to na mě moc složitý větný útvar.:-) Nicméně Micranthemum micranthemoides a Hemianthus micranthemoides, ve smyslu původního příspěvku, jsou dva názvy jedné rostliny. Nebo ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 19:23 Muž Chem [837] Re: zrada
Myslim, ze vsichni pochopili jak to myslim.. Dosud je to nazvoslovi ve zverimexech, na burzach i leckde na internetu pouzivane tak jak jsem psal. Ale jasne, chapu - proc nepouzivat to co je spravne, nez to co je zazite...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 17:00 Muž matrix069 [79] Re: Skanky
Ale koberec z Micranthemum micranthemoides nevytvoríš,to skôr také kríčky. Keď tak pozri moje akvária Pokus 1 a Pokus 2,v jednotke bol Hemianthus "Cuba" a v druhom mám teraz Micranthemum (Hemianthus) micranthemoides. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 16:50 Muž Skanky [26] Re: matrix069
tak to je ono. mne pri objednavce spletla jeji uvedena velikost a to me spletlo v rostlinkach. puvodne jsem chtel prave tu co vytvori koberec. nevadi budu vic strihat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.11.2009 16:37 zrada Re: Skanky
Je jedno kterou zářivku použiješ, rozdíl je jen ve tvém dojmu z barvy světla.
Pokud ho nebudeš střihat a bude se u tebe mít dobře, vyroste až na hladinu, i kdyby byla zasazena metr hluboko. Ostatně stejně jako většina akvarijních rostlin.
Chem napsal: Micranthemum micranthemoides roste dobre i v hure osvetlenych akvariich narozdil od Hemianthu...a nepne se po dne jako Hemianthus.
Horác napsal: Hemianthus a Micranthemum jsou synonyma.
To česky znamená, že je je to jen jedna kytky se dvěma jmény. Takže Micranthemum je na rozdíl od Hemianthu stejná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 16:32 Muž matrix069 [79] Re: Skanky
Fotka k příspěvku Či 840,alebo 830,to je jedno.
HM je nenáročný a rastie dobre aj v tieni iných rastlín,avšak potom sa viac ťahá za svetlom a spodné lístky začnú uhnívať. Pri intenzívnom osvetlení sa Ti ľahko stane že niektoré stonky sa začnú plaziť po dne a z nich dohora vyrastajú odnože. V tvrdej vode pri intenzívnom osvetlení sa na lístkoch môže začať tvoriť biely povlak-biogénne odvápnenie. Dorastá aj do výšky 20 cm,ale dá sa ľahko strihať. Jeho rast je rychlý.
HC je náročnejší na svetlo,no dokáže vytvoriť nádherný koberec. Potrebuje však dostatok železa je dobré mu zabezpečiť aj Co2. pri intenzívnom osvetlení jeho výška nepresiahne 3 cm,Avšak ak je už moc hustý,spodné časti rastlinky začnú odhnívať,preto je dobré ho občas prestrihať,čo dá na väčšej ploche akvária dosť zabrať a je to piplačka. Ale výsledok stojí zato.

Toto sú moje osobné skúsenosti s týmito rastlinkam,preto sa môžu líšiť od všeobecných dostupných info. X-)
foto HC v 112 L
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 12:45 Muž Chem [837] Re: Skanky
S osvetlenim neporadim, nicmene Micranthemum micranthemoides roste dobre i v hure osvetlenych akvariich narozdil od Hemianthu. S vzrustem - dorusta se i tech 15 cm.. Ale da se zastrihovat na tech 5cm a tvori pak pekne koberce. Jen se musi sazet pinzetou a nepne se po dne jako Hemianthus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 11:52 Muž Skanky [26]
V přední části nadrže mám vysázeno Micranthemum micranthemoides.
Jaké osvetlení by jí víc prospělo vepředu 830 nebo 840?
momentálně mám trubice rozmístněné 830/840/840 zepředu


P.S.: V atlasu na strankch AQUA DAHO a tady se popis rostlinky liší.
Tady je to rostlinka se vzrustem 10-15cm a podle AD 3-5 stejne jako Hemiantus cuba
a proto jsem ji koupil.
Který atlas má pravdu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 00:40 Muž Horác [3942] Re: marsz
Micranthemum (Hemianthus) micranthemoides x Micranthemum umbrosum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 23:43 marsz Re: Horác
Jste si opravdu jistý, že nejsou obě rozdílné? Viděl sem teď fotky nějakého asi profíka a ten tam měl kytky nafocené pod oběma názvy. Na každý pád mám tu náročnou. ;-)

A ted odkaz www.aquacube.it/… ale nekontroloval sem jestli nefotil tu stejnou. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2007 22:22 Muž Horác [3942] Re: marsz
Hemianthus a Micranthemum jsou synonyma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 21:06 marsz Re: matlala
Musí na ni pořád svítit přímo zblízka světlo, jinak se začne tvářit nažloutle. Po přesazení z původního akvárka jí zbylo jen trošku, zbytky. Teď vytláčí z 12-ti litrového všechny ostatní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 20:14 Muž matlala [798] - RostlinyRe: marsz
jj mě nikdy nerostla a teď jsem založil 12l, vymezil jí 1/5 akva a roste dost rychle a nezdá se být náročná, tedy až na světlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 12:19 marsz Re: Page
Jedna je snadná a druhá náročná. V jednom akvárku mi chcípala a ve druhém roste hehe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 12:07 Page Re: marsz
Vždyť je to tatáž kytka ne?? Jen jiný název :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 12:02 marsz – Micranthemum a Hemianthus
Tyto dvě kytičky se v místním atlasu nějak překrývají. Tedy Micranthemum micranthemoides a Hemianthus micranthemoides. Je to tam i napsané. Jedna je náročná a druhá asi roste skoro sama. Nevím tedy jestli je pěstování úplně snadné či nikoliv. Možná by na ni v atlase stačil jeden odkaz. Čau ;-)
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 5040x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4887-micranthemum-a-hemianthus?od=51