Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Je nutné rozlepit a znovu slepit starší akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Je nutné rozlepit a znovu slepit starší akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.09.2022 21:35 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Tojsouvěci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Žiletka z holítka v akci.Rozborka se slepením,cca 4hod. včetně dvou káviček a pokecu u cigárka.Když se chce,všechno jde.Pozůstatky odříznutého silikonu ostraňuje ocelový kartáčový kotouč do vrtačky,případně drátky na parkety.Na zahraňování je vhodný jemnější karborundum brousek,nebo lamelový brusný kotouč do rozbrušovačky zrnitost 120+. Snímek ve finále před lepením.Opětovně došlo k přetočení fotek o 45°,ale to není moje chyba.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.09.2022 16:29 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: lubpet
Fotka k příspěvku Cesta nejmenšího odporu,žiletky s jednorázových holítek,nebo osmipramenné rybářské mikrolanko z wolframu,k odřezávání plošně přílepených vyztužovacích kant. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2022 14:32 Muž Sha [500] Re: lubpet
Bohužel, ne každý akvarista je vyzbrojen technikou a hlavně manuální zručností. Mnohdy za to bodnořezné zranění nestojí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.09.2022 12:56 lubpet – jak rozlepit lepené akvarium
Když máte velké a tím pádem drahé akvárium -příklad 300 l, 12 mm sklo a začne vám řasa narušovat spoj slepení je potřeba akvárium v ohrožených spojích rozlepit a znovu slepit.
Četl jsem spoustu příspěvků že to nejde nebo velmi špatně. Není to přitom tak složité. Vyrobíme si plastový klínek - tloušťka tak 2,5 - 3 mm pozvolna zbrousíme skoro do 0. Nahoře kousek vyškrabeme a opatrně postupně zatloukáme klínek - současně prořezáváme žiletkou.
Na žiletku je lepší si vyrobit držáček nebo prostě kousek něčím omotat. Chce to trochu trpělivost, ale jde co celkem rychle.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2021 14:07 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Beastie
Napusť, nech ten týden a uvidíš. Šanci, že bude ok, odhaduji tak na 90 %...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2021 11:01 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Beastie
...několik desítek let... Jednoznačně koupit nové - čím bude větší, tím lépe. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2021 14:15 Muž 4Sima [1897] Re: Beastie
Tohle bych nechal na osazení kaktusy nebo tak něco ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.07.2021 13:55 Muž Shimi [683] Re: Beastie
Ne, to zaručení bylo myšleno k "prohlásit za funkční". Prostě a jednoduše vám nikdo neřekne, jestli to akvárko bude 100% sloužit, protože nikdo nemáme křišťálovou kouli. Po přelepení sklenářem to samozřejmě bude jiná písnička. Ale jak jsem psal, přelepovat takhle malé a staré akva je z mého pohledu nesmysl. Už jen z důvodu toho, že za ty roky používání budou ta původní skla notně poškrábaná a vyšisovaná. Tohle není o plýtvání, tohle je o smysluplnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2021 13:31 Žena Beastie [320] Re: Shimi
Jakože se nezaručí ani sklenař za to svoje lepení novým silikonem? Myslela jsem, že nejčastěji tečou spoje, samozřejmě sklo může prasknout kdykoliv.

Chápu vaší logiku, nechtěla jsem plýtvat, když ho tady mám tak jsem myslela, že ho využiju. Myslíte si totiž, že když si budu kupovat nové, tak si koupím takhle malé? :)) bojím se, že když už do toho půjdu, tak si koupím co největší půjde a najednou jsme cenově jinde :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.07.2021 13:15 Muž Shimi [683] Re: Beastie
Zaprvé, u takhle starého akva se to nedá odhadnout a 100% se za to nikdo nezaručí a zadruhé, takhle malé akva je nové v ceně "jedné večeře v restauraci". Opravdu má smysl řešit nějaké přelepování a podobné nesmysly?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2021 13:05 Žena Beastie [320] – stress test akva
Dobrý den, dostala jsem po známém akva, které i on měl již několik desítek let, používané, pak jako pro želvu, pak několik let v garáži.
Snažím se ho co nejvíc ozkoušet, než ho budu reálně používat, aby se nestalo, že mi praskne nebo poteče.

Co myslíte, je lepší nechat rovnou znovu přelepit, nebo stačí jen týden někde nechat naplněné a když neproteče prohlásit za funkční? Jaké jsou vaše zkušenosti? Akva je malé, divný rozměr, d45xh25xv45
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 13:35 Muž Koxo [0] Re: Martin
Ak je to ešte aktuálne a nezáleží ti moc na estetike, najrýchlejšie riešenie máš olištovať ho ako veľké akvárko. Komplet dno a zvislé spoje nejakými 2-3cm širokými a napr. 4mm hrubými lištami. Bude pretesnené a zároveň aj spevnené. Je to rýchlejšie ako ho rozliepať a prácne čistiť od zbytkov silikónu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 21:18 Martin Re: _ucx_
Ao su to darovane akvaria (4ks) aj s bublifukovou technikou.
Len neviem ich vek, preto som ich chcel trochu zrenovovat. napr. naniest vrstvu cierneho silikonu do vnutornych spojov. Ma to vyznam?
Akvaria netecu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 21:10 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Martin
Můžeš ho rozřezat žiletkou/vylamovacím nožem nebo nečím podobným a slepit znovu. Ale to bych dělal asi jenom v případě, že by mi ho někdo dal za odvoz nebo ho někde našel a zrovna neměl co na práci. Určitě bych ho v takovém stavu nekupoval. To tvé stojí nové ve Sklorexu pod 500 Kč a mnohem větší 160 l z Hornbachu je za 1350 Kč, takže to nemá vůbec význam řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 20:58 Martin – silikon
Fotka k příspěvku Dobrý večer,
chcel by som sa opýtať, či má zmysel preventívne presilikonovať staré akvárium?
Mám na mysli, nechať pôvodný transparentný silikon, na ktorý by som naniesol novú vrstvu čierneho silikonu.
Akvárium je zlepené tak, že vo vnútornej strane je silikon iba v spoji, nič neprečnieva do vnútra.
Tam by som dal vrstvu nového silikonu. Spevní to spoje?
Rozrezávať a nanovo lepiť som neměl v plane.

rozmer: 50x25x30 (SxDxV), 30l,
hrubka skla: 4mm

Vopred vdaka za rady a názory.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   17.03.2018 12:50 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: RE5PEKT
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na rozřezání používám žiletky z jednorázových holítek,je vhodné případné rozklínování skel proužkem plastové folie,dočištění silikonu drátěnou vlnou na parkety,nebo jemným drátěnýn kotoučem do vrtačky při nízkých otáčkách.Domytí map po silikonu acetonem a následně odmaštění lihem.Rekonstrukce provozní nádrže na snímku,bez dočištění cca 2,5 - 3hod. ;-) Strýce by jsem nechal strýcem a zásadně lepil akvaristickými silikony. ;-)
Struna na rozřezání se jmenuje wolframové rybářské lanko,struny na autoskla,nebo kytaru jsou příliš silné.
1 očištěno před lepením
2 rozřezáno,před omytím
3 původní stav
4 detail žiletky v rozebíraném spoji
5 slepeno, zbývá dolepit příčku pro hamburský filtr,přepadové šroubení a začistit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 09:20 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Ovar
Já to vždy dělal kobercovým nožem a ani jednou se mi nezlomil. Ten nůž vždy přiložím ke sklu pod úhlem tak, aby se o sklo nůž ohnul a byl s ním přesně srovnaný a pak zajedu do silikonu. Někdo to prý dělá tenkým drátem/strunou. Pokud mi někde na skle zůstane tenký "neodříznutelný" kousek, tak to pak odmaštěným prstem jakoby válím dokud se to neoddělí.
Doufám, že všechny akvarijní silikony udrží velký tlak. Strýc vždy používal bazénový silikon, možná, že vydrží víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 21:27 Muž Ovar [0] – Lepené 500 L akvárium
Je tady nějaký šikula, který by dokázal pomoct s repasováním akvária, byl bych vděčný. Mám v pokoji 500 L akvárium, bydlím v podkroví a aby jsme ho sem dostali, museli jsme ho rozřezat na díly a slepit na místě (před tim fungovalo 8 let jako akvárko ve spodním patře). Jenže už to nešlo tak jako před tim, starý silikon nešel dolu ani za boha, zlomili jsme na něm 3 nože a mě nebavilo se s tim patlat, tak sme tam nafrkali sanitární a akvárko používáme na jiné účely než jako vodní akvárium. Každopádně bych ho rád třeba v budoucnu zprovoznil, ale potřebuju poradit, jak a čím šetrně odstranit starý silikon a jak se jmenuje ten akvariní silikon, který udrží velký tlak.. Nebo jestli se mam na to vyprdnout, přeci jen 500 L je pořádnej tlak a když se to neudělá správně, můžu ho napouštět 2x rozzureny .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2017 08:53 Žena petulinakk [2016] Re: petulka
petulka napsala: ...ne pujde to do popelaku a pockam v lednu na slevy a koupim pekny set
To je fakt škoda vyhazovat, můžeš to mít třeba jako skleníček na pěstování kytek ze semínek, nebo pěkné paludárko, stačí i jen trocha vody :-)
i.pinimg.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 08:36 R Muž ctibum [6926] Re: Pepan
No takle bych to počítal já u svýho :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 08:09 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ctibum
Tuba lepidla cca 120,-, trochu benzínu na odmaštění vždycky někde vyškemrám, šikovný mužský, který pomůže za kafe se určitě taky najde, žiletka nebo zalamovaí nůž na očištění se určitě v každé domácnosti najde a výsledkem je hrdý pocit "tohle akvárko jsem si slepil sám."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 08:05 R Muž ctibum [6926] Re: Jifi
80 l ve Sklorexu vyjde na 860,- Kolik může stát přelepení u sklenáře? Počítám, že sama se to toho pouštět nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2017 08:05 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Jifi
To je taky otázka financí. Pro někoho můžou být tři stovky bakšiš, pro jiného nedostižná suma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 07:57 Muž Jifi [675] Re: Pepan
A není jednodušší zajít do zverimexu a objednat si nové akvárko?
Nevím, jestli tazatelka bude mít chuť se s tím takto drbat. Zvlášť pokud to nikdy nedělala.
Vždyť nové akvárko není vůbec drahé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 07:40 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: petulka
Poslechl bych Ctibuma. Ono to na první pohled vypadá dost složitě, ale pár akvárek jsem si už doma slepil a můžu říct, že je to brnkačka. Jak je to akvárko velké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2017 07:33 R Muž ctibum [6926] Re: petulka
Přelepit neznamená napatlat nové lepidlo na to staré, ale tenkým nožem rozříznout staré lepidlo, rozebrat na jednotlivá skla, ta očistit od lepidla, odmastit a znovu slepit ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 07:22 Žena petulka [11] Re: Jifi
Ja jsem ani v noci kvuli tomu nespala...moc casto se mi nestava ze takhle neco vyvedu...ne pujde to do popelaku a pockam v lednu na slevy a koupim pekny set
Pestovat rostlinky emerzne to by bylo super ale nemam na to prostor no
Co se da delat ano odlupuje se to cele nenene nic prelepivat nebudu vyhodim tomate pravdu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 06:29 Muž Jifi [675] Re: petulka
No, ono je otázkou, jestli si můžeš být jistá tím, že to uvnitř drží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2017 06:28 Muž Jifi [675] Odlupující se silikon ...
Pánové, vy byste si doma opravdu nechali akvárko, ze kterého se odlupuje lepidlo?
Já rozhodně ne.
Ona cena akvárka je to nejmenší. Tady je to šetření na nesprávném místě.
Jedná se o malé akvárko (80 l).
Pokud vypadá lepidlo podezřele, tak bych to ani nepřelepoval. Dá se to použít například jako paludárium, pro emerzní pěstování rostlin.
Rozhodně bych z toho nedělal akvárium.
Tak malé akvárium nestojí moc, když si ho nechá slepit jako nové na míru. Anebo zjistí, že se jí domů vejde trochu větší akvárko a každý litr navíc se počítá.
K akvárku bude potřebovat osvětlení, stolek, filtraci, ...
Něco asi budou stát kytky, ryby, něco stojí provoz akvárka (např. elektřina).
Ve výsledném souhrnu je pořizovací cena akvária opravdu malá. Proč tedy řešit akvárko, které už na první pohled vypadá pochybně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 01:55 Muž Driv3r [236] Re: petulka
Než to vyhodis udelej tu zkoušku napustenim.nebo ho rovnou vem ke sklenari at ho prelepi a mas klid. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 23:35 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: petulka
Dyš nevíš, nech si poradit od Tudyho, ženská!

Seriózně: Doopravdy to vyzkoušej přes noc, zjistíš.

P.S. Kolik stálo? Není to takový: "Esli tohle nejni pravý zlato, tak mě vokradli vo 20 korun"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 23:06 Žena petulka [11] Re: ctibum
Tak jsemcetla ze to nevadi ze pokud to dri vevnitr tech spoju tak ta vnejsi vrstva kolem nevadi pry nektere akvaria ji ani nemaji
Dobrou noc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 22:55 R Muž ctibum [6926] Re: petulka
Udělej z toho vivarium ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 22:46 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: petulka
Samotný spoj může klidně držet dobře, i když se okraje odchlipují. Udělej tu zkoušku jak radil JirkaŠ, jinak nebudeš vědět nic. A když poteče, tak bych se obrátil na prodejce. Takhle krátce po koupi by to měl vzít zpět, pokud je slušný. Lepší to zkusit, než rovnou házet do popelnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 22:42 Žena petulka [11] Re: Tudy
Ono se to cele odchlipuje taknevim jestlisi to vezmou zpatkyto asi tezko.
Nenecham to tak vyhodim ho kdyz se to takhle odchlipuje tak to potece?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 22:39 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: petulka
Raději ho strč alespoň na noc do té vany a naplň ho na zkoušku. Můžeš si ho pak alespoň nechat jako náhradní akvárium pro případ nouze nebo jako přechodnou karanténu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 22:32 Žena petulka [11] Re: JirkaŠčobák
Cely ten silikon se odchlipuje...:( zitra to pujde do popelnice jsem blba no:(priste uz do toho nejdu ale koupim nove akva...chybama se clovek uci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2017 22:21 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: petulka
Nikdo nemá šajnu, co to akva zažilo.
Strč ho do vany, naplň po vokraj a dyž vydrží tejden, asi bude ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 18:33 Žena petulka [11] Re: petulinakk
Da se to prelepit nejak?

Ma to 80litru a to cerne toje zvenkune zevnitr co vidite to sloupane.

Edit: Myslim ze jsem udelala hroznou hloupost. Ten silikon se nahore loupe a ve zbytku nadrze jde pod tuvnejsi vrstvu dat nehet. Co ted? Do popelnice? Prosim poradte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 18:33 Žena petulinakk [2016] Re: petulka
Já bych se teda bála, ale já jsem celkově posera. Kolik to má litrů? Každopádně to zkus nejdřív napustit a nějakou dobu stát. Ideálně někde kde by louže zas tak nevadila :-)
Nešlo by tomu přilepšit silikonem navíc?
Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2017 18:29 Muž Kubaa [718] Re: petulka
Asi nezbývá, než to zkusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 18:28 R Muž romant [27987] Re: petulka
Pokud to akvo nebylo nějakou delší, říkejme víceměsíční dobu vypuštěný, tak bych se tím netrápil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 18:22 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: petulka
Obávám se, že tady nikdo nic negarantuje ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 18:21 Žena petulka [11]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku AHOJ za smesnou castku jsemkoupila ostarsi akvarium znacky marina. Je lepeno bilym silikonem ty spoje jsou takove zvenku vselijake. Posila fota muzete mi rict zda je to ok nebo bude treba to prelepit? Majitelka rikala ze to nikdy neteklo.
Je tam i stara zarivka 15 w da se misto ni dat LEd?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 09:33 Muž patamatix [408] Re: george
Přesně,tak rozřezat a znovu,nedělej věci na půl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 08:01 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: george
Rozrezať a znovu zlepiť!Za tie nervy to fakt nestojí,neustále by napätý kedy to zas prdne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 06:52 Muž george [3] - Sumci
já mám od švagra 270 litrovou ndrž které se rozlepila asi do poloviny cel přední strana akvária a vytopil panelák , :-D švagr akvárium nerozřezal ale jen slepil silikonem doromady a nechal ho asi půl roku ve sklepě , já jsem si ho vzal domů všude kde to šlo jsem to přelepil silikonem a napustil , voda v akváriu stála asi půl roku a neteklo , ale za ty noci co jsem poslouchal každý zvuk z akvária jsem na něj nalepil silikonem tři horní vzpěry , myslíte že to bude držet ? (atím drží)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 15:52 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: Kubino
Rapidní úbývání vody se stane zřídkakdy. Proto je třeba i sledovat zda-li se spoje nerosí či netvoří kapičky.

Jinak jsem zastáncem použití papíru. Ale ta tmavá látka zní také zajímavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 15:15 Muž Oskar. [23] - AmerikaRe: romant
Nebo vodu obarvit a okolo akvárka rozložit bílé ubrousky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 14:26 R Muž romant [27987] Re: katterinecka
Já místo papíru používám nějakou tmavou látku, třeba modrou(starý tepláky, košile) na tom je případná voda daleko líp vidět, než na novinách. ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1937x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4738-je-nutne-rozlepit-a-znovu-slepit-starsi-akvarium?od=1