Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Je nutné rozlepit a znovu slepit starší akvárium

NápovědaFórum » Technika » Akvária a jejich podstavce 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Je nutné rozlepit a znovu slepit starší akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   17.03.2018 12:50 Muž @ Tojsouvěci [1037] - Kytky s čudlamaRe: RE5PEKT
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na rozřezání používám žiletky z jednorázových holítek,je vhodné případné rozklínování skel proužkem plastové folie,dočištění silikonu drátěnou vlnou na parkety,nebo jemným drátěnýn kotoučem do vrtačky při nízkých otáčkách.Domytí map po silikonu acetonem a následně odmaštění lihem.Rekonstrukce provozní nádrže na snímku,bez dočištění cca 2,5 - 3hod. ;-) Strýce by jsem nechal strýcem a zásadně lepil akvaristickými silikony. ;-)
Struna na rozřezání se jmenuje wolframové rybářské lanko,struny na autoskla,nebo kytaru jsou příliš silné.
1 očištěno před lepením
2 rozřezáno,před omytím
3 původní stav
4 detail žiletky v rozebíraném spoji
5 slepeno, zbývá dolepit příčku pro hamburský filtr,přepadové šroubení a začistit

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 09:20 Muž @ RE5PEKT [243] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Ovar
Já to vždy dělal kobercovým nožem a ani jednou se mi nezlomil. Ten nůž vždy přiložím ke sklu pod úhlem tak, aby se o sklo nůž ohnul a byl s ním přesně srovnaný a pak zajedu do silikonu. Někdo to prý dělá tenkým drátem/strunou. Pokud mi někde na skle zůstane tenký "neodříznutelný" kousek, tak to pak odmaštěným prstem jakoby válím dokud se to neoddělí.
Doufám, že všechny akvarijní silikony udrží velký tlak. Strýc vždy používal bazénový silikon, možná, že vydrží víc.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 21:27 Muž @ Ovar [0] – Lepené 500 L akvárium
Je tady nějaký šikula, který by dokázal pomoct s repasováním akvária, byl bych vděčný. Mám v pokoji 500 L akvárium, bydlím v podkroví a aby jsme ho sem dostali, museli jsme ho rozřezat na díly a slepit na místě (před tim fungovalo 8 let jako akvárko ve spodním patře). Jenže už to nešlo tak jako před tim, starý silikon nešel dolu ani za boha, zlomili jsme na něm 3 nože a mě nebavilo se s tim patlat, tak sme tam nafrkali sanitární a akvárko používáme na jiné účely než jako vodní akvárium. Každopádně bych ho rád třeba v budoucnu zprovoznil, ale potřebuju poradit, jak a čím šetrně odstranit starý silikon a jak se jmenuje ten akvariní silikon, který udrží velký tlak.. Nebo jestli se mam na to vyprdnout, přeci jen 500 L je pořádnej tlak a když se to neudělá správně, můžu ho napouštět 2x rozzureny .

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2017 08:53 Žena @ petulinakk [1996] Re: petulka
petulka napsala: ...ne pujde to do popelaku a pockam v lednu na slevy a koupim pekny set

To je fakt škoda vyhazovat, můžeš to mít třeba jako skleníček na pěstování kytek ze semínek, nebo pěkné paludárko, stačí i jen trocha vody :-)
i.pinimg.com/…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 08:51 Muž @ Pepan [5006] - RostlinyRe: ctibum
ctibum napsal: No takle bych to počítal já u svýho :)
Pokud si seženeš šikovného mužského, tak Ti ty počty fakt budou sedět. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 08:36 R Muž @ ctibum [3023] - Snažím se to nezahubit...Re: Pepan
No takle bych to počítal já u svýho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 08:09 Muž @ Pepan [5006] - RostlinyRe: ctibum
ctibum napsal: 80 l ve Sklorexu vyjde na 860,- Kolik může stát přelepení u sklenáře? Počítám, že sama se to toho pouštět nebude...
Tuba lepidla cca 120,-, trochu benzínu na odmaštění vždycky někde vyškemrám, šikovný mužský, který pomůže za kafe se určitě taky najde, žiletka nebo zalamovaí nůž na očištění se určitě v každé domácnosti najde a výsledkem je hrdý pocit "tohle akvárko jsem si slepil sám."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 08:05 R Muž @ ctibum [3023] - Snažím se to nezahubit...Re: Jifi
80 l ve Sklorexu vyjde na 860,- Kolik může stát přelepení u sklenáře? Počítám, že sama se to toho pouštět nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2017 08:05 Muž @ Pepan [5006] - RostlinyRe: Jifi
To je taky otázka financí. Pro někoho můžou být tři stovky bakšiš, pro jiného nedostižná suma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 07:57 Muž @ Jifi [644] Re: Pepan
A není jednodušší zajít do zverimexu a objednat si nové akvárko?
Nevím, jestli tazatelka bude mít chuť se s tím takto drbat. Zvlášť pokud to nikdy nedělala.
Vždyť nové akvárko není vůbec drahé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 07:40 Muž @ Pepan [5006] - RostlinyRe: petulka
Poslechl bych Ctibuma. Ono to na první pohled vypadá dost složitě, ale pár akvárek jsem si už doma slepil a můžu říct, že je to brnkačka. Jak je to akvárko velké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2017 07:33 R Muž @ ctibum [3023] - Snažím se to nezahubit...Re: petulka
Přelepit neznamená napatlat nové lepidlo na to staré, ale tenkým nožem rozříznout staré lepidlo, rozebrat na jednotlivá skla, ta očistit od lepidla, odmastit a znovu slepit ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 07:22 Žena @ petulka [8] Re: Jifi
Ja jsem ani v noci kvuli tomu nespala...moc casto se mi nestava ze takhle neco vyvedu...ne pujde to do popelaku a pockam v lednu na slevy a koupim pekny set
Pestovat rostlinky emerzne to by bylo super ale nemam na to prostor no
Co se da delat ano odlupuje se to cele nenene nic prelepivat nebudu vyhodim tomate pravdu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 06:29 Muž @ Jifi [644] Re: petulka
petulka napsala: Tak jsemcetla ze to nevadi ze pokud to dri vevnitr tech spoju tak ta vnejsi vrstva kolem nevadi pry nektere akvaria ji ani nemaji
Dobrou noc

No, ono je otázkou, jestli si můžeš být jistá tím, že to uvnitř drží?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2017 06:28 Muž @ Jifi [644] – Odlupující se silikon ...
Pánové, vy byste si doma opravdu nechali akvárko, ze kterého se odlupuje lepidlo?
Já rozhodně ne.
Ona cena akvárka je to nejmenší. Tady je to šetření na nesprávném místě.
Jedná se o malé akvárko (80 l).
Pokud vypadá lepidlo podezřele, tak bych to ani nepřelepoval. Dá se to použít například jako paludárium, pro emerzní pěstování rostlin.
Rozhodně bych z toho nedělal akvárium.
Tak malé akvárium nestojí moc, když si ho nechá slepit jako nové na míru. Anebo zjistí, že se jí domů vejde trochu větší akvárko a každý litr navíc se počítá.
K akvárku bude potřebovat osvětlení, stolek, filtraci, ...
Něco asi budou stát kytky, ryby, něco stojí provoz akvárka (např. elektřina).
Ve výsledném souhrnu je pořizovací cena akvária opravdu malá. Proč tedy řešit akvárko, které už na první pohled vypadá pochybně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 01:55 Muž @ Driv3r [221] Re: petulka
Než to vyhodis udelej tu zkoušku napustenim.nebo ho rovnou vem ke sklenari at ho prelepi a mas klid. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 23:35 Muž @ JirkaŠčobák [1831] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: petulka
Dyš nevíš, nech si poradit od Tudyho, ženská!

Seriózně: Doopravdy to vyzkoušej přes noc, zjistíš.

P.S. Kolik stálo? Není to takový: "Esli tohle nejni pravý zlato, tak mě vokradli vo 20 korun"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 23:06 Žena @ petulka [8] Re: ctibum
Tak jsemcetla ze to nevadi ze pokud to dri vevnitr tech spoju tak ta vnejsi vrstva kolem nevadi pry nektere akvaria ji ani nemaji
Dobrou noc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 22:55 R Muž @ ctibum [3023] - Snažím se to nezahubit...Re: petulka
Udělej z toho vivarium ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 22:49 Žena @ petulka [8] Re: Tudy
Dekuji nevim no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 22:46 Muž @ Tudy [320] - ryby AmazonieRe: petulka
Samotný spoj může klidně držet dobře, i když se okraje odchlipují. Udělej tu zkoušku jak radil JirkaŠ, jinak nebudeš vědět nic. A když poteče, tak bych se obrátil na prodejce. Takhle krátce po koupi by to měl vzít zpět, pokud je slušný. Lepší to zkusit, než rovnou házet do popelnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 22:42 Žena @ petulka [8] Re: Tudy
Ono se to cele odchlipuje taknevim jestlisi to vezmou zpatkyto asi tezko.
Nenecham to tak vyhodim ho kdyz se to takhle odchlipuje tak to potece?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 22:39 Muž @ Tudy [320] - ryby AmazonieRe: petulka
Raději ho strč alespoň na noc do té vany a naplň ho na zkoušku. Můžeš si ho pak alespoň nechat jako náhradní akvárium pro případ nouze nebo jako přechodnou karanténu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 22:32 Žena @ petulka [8] Re: JirkaŠčobák
Cely ten silikon se odchlipuje...:( zitra to pujde do popelnice jsem blba no:(priste uz do toho nejdu ale koupim nove akva...chybama se clovek uci
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2017 22:21 Muž @ JirkaŠčobák [1831] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: petulka
Nikdo nemá šajnu, co to akva zažilo.
Strč ho do vany, naplň po vokraj a dyž vydrží tejden, asi bude ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 21:59 Žena @ petulka [8] Re: petulka
Myslim ze jsem udelala hroznou hloupost. Ten silikon se nahore loupe a ve zbytku nadrze jde pod tuvnejsi vrstvu dat nehet. Co ted? Do popelnice? Prosim poradte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 18:34 Žena @ petulka [8] Re: petulinakk
Ma to 80litru a to cerne toje zvenkune zevnitr co vidite to sloupane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 18:33 Žena @ petulka [8] Re: petulka
Da se to prelepit nejak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 18:33 Žena @ petulinakk [1996] Re: petulka
Já bych se teda bála, ale já jsem celkově posera. Kolik to má litrů? Každopádně to zkus nejdřív napustit a nějakou dobu stát. Ideálně někde kde by louže zas tak nevadila :-)
Nešlo by tomu přilepšit silikonem navíc?
Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 18:32 Žena @ petulka [8] Re: Kubaa
:) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 18:32 Žena @ petulka [8] Re: romant
Nevim co tim myslis jako je to v pohode? Ano nebylo napusteno. Trochu se to zvenku loupe ale vevnitr ok. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2017 18:29 Muž @ Kubaa [706] Re: petulka
Asi nezbývá, než to zkusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 18:28 R Muž @ romant [26771] Re: petulka
Pokud to akvo nebylo nějakou delší, říkejme víceměsíční dobu vypuštěný, tak bych se tím netrápil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 18:28 Žena @ petulka [8] Re: JirkaŠčobák
Muzes byttrochu konkretni prosim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 18:22 Muž @ JirkaŠčobák [1831] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: petulka
Obávám se, že tady nikdo nic negarantuje ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 18:21 Žena @ petulka [8]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku AHOJ za smesnou castku jsemkoupila ostarsi akvarium znacky marina. Je lepeno bilym silikonem ty spoje jsou takove zvenku vselijake. Posila fota muzete mi rict zda je to ok nebo bude treba to prelepit? Majitelka rikala ze to nikdy neteklo.
Je tam i stara zarivka 15 w da se misto ni dat LEd?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 15:52 Muž @ keydoc [393] - RostlinyRe: Kubino
Rapidní úbývání vody se stane zřídkakdy. Proto je třeba i sledovat zda-li se spoje nerosí či netvoří kapičky.

Jinak jsem zastáncem použití papíru. Ale ta tmavá látka zní také zajímavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 15:15 Muž @ Oskar. [23] - AmerikaRe: romant
Nebo vodu obarvit a okolo akvárka rozložit bílé ubrousky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 14:26 R Muž @ romant [26771] Re: katterinecka
Já místo papíru používám nějakou tmavou látku, třeba modrou(starý tepláky, košile) na tom je případná voda daleko líp vidět, než na novinách. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 14:22 Žena @ katterinecka [2129] - RostlinyRe: Kubino
silikon vydrží docela dost, nezbyde ti nic jiného než to zkusit (zezačátku raději vody míň). Dej ho třeba na nějaký papír aď líp vidíš jestli teče a kde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 14:08 Kubino - Rostliny – Zkouška akva
Ahoj...Jedno akvárko už doma mám,ale uvažuji že bych pořídil ještě jedno,které jsem ´objevil´ u přítelkyně v jednej místnosti :) .Jenže problém je že akvárko už je cca 10let odstavené,má rozměry 110x40x35 a právě přemejšlím nad tím,jak ho otestovat nejjednodužším způsobem,jestli někde neprotejká,tim že bych ho cele napustil na několik dní vodou a pozoroval jestli voda ubývá,nebo ne. Právě zase nějak moc nevidím do vlastností toho,jestli ten silikon se postupem času unavuje,nebo něco podobného. Tak se chci zeptat,jestli nemáte nějaké lepší rady,nebo tipy :-)
Díky za odpovědi ahoj

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 12:36 Muž @ Jammes [71] - Afrika
Perchlorethylen je nejlepší -výborně omašťuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 12:17 Muž @ mch.sokolov [160] - Cichlidy
aceton,tech.benzin musi stačit:)
edit: štěpáne a kde máš to akvo?si ho do dneška nedodělal? smich smich smich :-P
jinak použit strunu tě nenapadlo :-P smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 12:03 Štěpán - Cichlidy
Likvidoval jsem prastaré nedůvěryhodně vypadající lepené akvárium a byla s tím tak šílená práce (rozřezat spoje), že mi nakonec bylo líto že jsem se do toho pustil. Ještě v pohodě mohlo sloužit.
Já bych ho na bezpečném místě napustil, nechal nějakou dobu stát a pak ho ještě dodatečně mechanicky namáhal. Třeba se snažil vší silou odtrhnout každý spoj. Je na místě opatrnost, mohlo by se stát, že by se to náhle rozlepilo, sklo se zlomilo a něco člověku uřízlo.

Staré dobře slepené akvárium může být lepší než nové slepené špatně.

Mimochodem, jaké rozpouštědlo se používá na odmaštění skla při lepení? Toluen? Perchlorethylen? Stačí běžná technická kvalita nebo se musí používat čistý? Aby třeba na tom skle nezůstal neodpařený film nějaké příměsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 12:00 Muž @ mch.sokolov [160] - Cichlidy
tak ono jde jen o ten silikon pouze,ten koupit a pokud má kamaráda nákýho,mu to za láhvinku slepi:-)myslim že to je 370 litrů vody a to vyjde na 4000tis min koupit,pokud by to vyšlo na 1000kč,tak pěkný:-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 11:57 Muž @ Nik [188]
Jenže sklo na tak veliké akvárko nebude za hubičku. Když je člověk šikovný a není líný, tak to slepení už bude docela levné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 11:56 rolandmynar
no zase ve skřini nebudou takový výkyvy jako na půdě:-Pjá bych se toho bál....bud bych nechal přelepit a nebo koupil newanoa nemluvě o tej velikosti nádrže X-)

Jasně, ale přelepit se nevyplatí. Je to pracné, nebo drahé, nebo obojí. Radši rozbít a koupit nové. Mám ale akva, které bylo cca 5 let na balkóně a taky je v pohodě. Je lepené transparentním silikonem a jako nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 11:55 Muž @ Nik [188]
Osobně bych to rozlepil a očistil sám, načež bych to nechal slepit odborníkem. Na silikon jsou nějaké přípravky, které jej dokáží nějak odstranit (fakt nevím jaké, ale určitě to dokážeš najít, případně se zeptat těch, co ses ptal zda by to přelepili). Ale jinak věřím, že zrovna tohle bude největší piplačka. Jenže 350 litrů je už pořádná vana. Sousedi by asi nebyli moc rádi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 11:52 Muž @ mch.sokolov [160] - Cichlidy
no zase ve skřini nebudou takový výkyvy jako na půdě:-Pjá bych se toho bál....bud bych nechal přelepit a nebo koupil newanoa nemluvě o tej velikosti nádrže X-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 11:47 marsz - Cichlidy
Zatím používám lepené akvárium sice jen 20l a stálo mi ve skříni 17 roků coze
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 1373x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/4738-je-nutne-rozlepit-a-znovu-slepit-starsi-akvarium