Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nákup živorodek

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Nákup živorodek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2023 22:50 Tunakovi Re: ctibum
Díky, o tomhle pánovi vím, ale je to tuším slovák. I tak jsem ho zkusil, jestli neví o někom z ČR.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2023 22:36 R Muž ctibum [6867] Re: Tunakovi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2023 18:54 Tunakovi – Dunajská gupka
Zdravím kolegové,
Nechová někdo dunajské gupky? Jsem z jižních čech, ale teoreticky bych si někam i přijel. Asi na druhý konec republiky bych nejel. To by jsme se domluvili. Díky za případnou reakci.. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2023 21:49 Nagostad – Heterandria trpasličí
Dobrý den, sháním se po pár kusech zivorodek trpasličích v ústeckém kraji, nějaké nápady? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2023 22:49 Muž Xif [336] Re: zelenakapusta
SuperZoo Karviná Nápis na skle "Prodáváme jen v páru"
Zverimex kousek vedle "Jakou rybku a kolik" neptá se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2023 21:17 Muž Perlas [546] Re: zelenakapusta
Kdyz jsem byl u chovatele, tak to daval po parech, nebo trio. Jiny mi dal pocty co jsem chtel, ale vyslo to 2:1 (takze trio). To same i prodejny, pokud maj neceho vice muzou udelat vyjimku. Ale daj se nakoupit i jenom holky, nebo kluci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2023 18:44 Muž vlka [3441] Re: zelenakapusta
Také jsem se s tímto jednáním setkal a také u Pavích oček. Zřejmě mají strach, že jim zůstanou buď samci, nebo samice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2023 16:52 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Nepodařený nákup
Ahoj všem,

nevím, jestli je to běžné, ale dneska jsem si chtěla koupit samičky gupek, ale pán ve zverimexu mi je odmítl prodat s tím, že gupky se odjakživa prodávají výhradně v párech. Tak nevím, jestli to je pravda nebo ne, ale žádné jsem nekoupila. Samečků mám nadbytek, takže další fakt nechci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2022 15:31 Vortex2711 Re: Honza_B
Ano, už jsem je tam koupil. Nicméně se tam musím ještě vrátit, mám dva samce a oba mají naprosto jiný tvar ploutví a i barvy. Chci si tam vybrat další. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2022 11:34 Muž Jozef [311] Re: Honza_B
Sú krásne. Ale asi to nemá moc spoločné s tým čo myslel - nešľachtenú formu.
www.3dakvaria.cz/…

Edit: Ale vyzerajú naozaj rovnako ako tie čo v Jirkovom článku.
Do budúcna (ak prvé bude bez problémov) som plánoval vedľa menšie akva (50l), že nejaké ryby z Ázie. Ale teraz by som išiel možno aj do tohto (iba pre ne) - do Brna sa ešte dá ísť po ne pre mňa. Ešte to má čas (rozhodnutie).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2022 07:44 Muž Honza_B [24] Re: Vortex2711
Mají je v nabídce v 3Dakvaria, tak se tam zkuste zastavit ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2022 23:57 Vortex2711
Dobrý den,
jsem z Brna. Pan Sčobák neodpovídá na zprávy a tak hledám zde. Má někdo na prodej Dunajky nebo divoké Endlerky?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2021 16:33 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Silviebaris
Pročetla jsem si ten článek a jednoznačně souhlasím s tím že sehnat dnes klasicky zbarvená paví očka, je fakt kumšt.
Klasicky zbarvenou samičku poměrně snadné sehnat, ačkoli těžko říct, jaké bude potomstvo, ale najít klasického samečka, to se fakt jen tak nedá. Teď se mi mezi Dunajkami objevil jeden, který konečně vykazuje klasické zbarvení a jako endlerák.

Daleko jednodušší je sehnat kropenatého samečka, kterého jsem si nakonec koupila - Leopard - ale taky to dalo zabrat, protože dneska jsou ve fóru hlavně jednobarevné gupky. Tedy aspoň podle toho, jakou nabídku vídám ve zverimexech.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 18:31 Muž GeXeS [67] Re: jakaf
Jo, tohle jsem si kdysi myslel taky. Po sedmnácti letech se stabilní populací cca 40-50 gupek si to už nemyslím. (A to počítám jen od té doby, co jsem je dostal; podle všeho už v té době měla ta linie za sebou minimálně dvacet let v jednom akváriu.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 13:06 Muž RAP [1549] Re: jakaf
jakaf napsal: Ono je taky potřeba jednou za čas obměnit geny,aby všechny ryby nebyly do nekonečna příbuzný - stačí si 1x za čas vzít od někoho 2 páry jeho Dunajek a někomu jinýmu zas dát 2 páry tvejch Dunajek.....
Jelikož většina dunajek pochází z jednoho zdroje, navíc od jedné samice, jak jsem se dočetl v Jirkově blogu, tak tam ty geny moc neobměníš.
Proč páry, stačí samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.07.2021 12:15 Silviebaris Re: jakaf
www.akvarijni.cz/… ..začni číst..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.07.2021 12:03 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jakaf
Degenerované ryby se mě nerodí a u těch mých je těžko hledat nepříbuzné rybky ale samice se nezmenšují. Pořád ty tvoje ale nebudou čistá linie když je každá rybka jiná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 10:24 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: vaclav
Ono je taky potřeba jednou za čas obměnit geny,aby všechny ryby nebyly do nekonečna příbuzný - stačí si 1x za čas vzít od někoho 2 páry jeho Dunajek a někomu jinýmu zas dát 2 páry tvejch Dunajek.Jinak se budou stále rodit víc a víc degenerovaný ryby z vysoce příbuzenskejch genů.Pak budou samci mrňaví a samice taky + klidně po 1.porodu se vysílej a umřou.To je zákon příbuzenský genetiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.07.2021 09:56 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jakaf
Tak čistá linie je něco úplně jiného a na její udržení máš té směsice málo proto budou za pár let ty tvoje vypadat trochu jinak. Mám gupky 20 let a určitě se těm původním už tolik nepodobají, a navíc se hlavně samci zmenšují. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 06:59 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: mnuapel
Přesně tak!Já si od Jirky vzal schválně potěr,dal ho do odchovny 35 litrů ke dvoutýdenním xifám a až xify odrostou tak Dunajky tam zůstanou samy,aby se držela dál čistá linie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 06:37 mnuapel Re: Silviebaris
Dle mne je dulezite ze populace zila stabilne dlouhou dobu v prirode a tim padem ma hezky pribeh. Navyse se mi libi vzhledove takze ma zmysel se jim venovat aby se zachovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2021 21:50 Muž RAP [1549] Re: Silviebaris
Jenom Jirkův dohad.
Původní ryby byly vystaveny predačnímu tlaku a přežily ty nejschopnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2021 20:53 Silviebaris Re: RAP
Z deniku J.Š..
Dunajské gupky mají vzhled, že by se za originální, divokou populaci daly vydávat. Proto je otázkou, jestli se náhodou o originální divokou populaci nejedná..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2021 20:27 Muž RAP [1549] Re: jakaf
Aha. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2021 20:21 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: RAP
Protože za léta v říčním kanále zdivočely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2021 20:18 Muž RAP [1549] Re: jakaf
Tak proč je doporučuješ jako divokou formu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2021 19:50 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: RAP
To vím,četl jsem a s Jirkou se osobně sešel nedávno v Praze a vzal si od něj potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2021 19:46 Muž RAP [1549] Re: jakaf
Až na to, že tzv. Dunajské gupky nejsou divoká forma. Jejich původ je neznamý.
scobak.blog.sme.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2021 18:01 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Michal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2021 08:12 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Michal
JirkaŠčobák má divoké dunajské gupky a Jan Jonáš zase Wingeovky.Já mám od obou mladé,tak počítám že na podzim budu mít nové potomstvo od nich.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2021 07:47 Michal – Nabízí někdo divokou formu pávích oček?
Dobry den,
Měl bych zájem o divokou formu pávích oček, nevíte kdo nabízí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 17:05 Muž LiborSprysl [9015]
Tak jsem se vrátil z vylévání odvlhčováků ze sušící se rybárny... Jdu si tak kolem rybníčku a v odpoledním slunci se blýskne cosi hodně červeného a evidentně velmi živého... Ráno jsem viděl narvanou samičku...:-)... A ejhle je to on... Kluk. Čolek horský s krvavě červeným břichem... Voda ožívá...
Když jsem udal všechny ryby z rybárny, o něž byl zájem, zbylo po akvárkách několik různých pávčat, včetně endlerek. Nalil jsem všechno do rybníčku. Jak tak stojím a čučím do vody, našel jsem jich více než deset živobytných... A co se to mrská pod listy leknínů? Skupina dvou samců a tří samic amek... A to tu bylo tři dny poránu kolem pěti stupňů, na trávě zbytky šediváku... Jestli teplota nepadne ještě nějak víc dolů - a to nemá - to bude na podzim hodně silná populace...
Jo a abych to opepřil... ameky mají původ u Romana Slabocha, a tak jako se v jeho přírodních formosách často objevují žluté, u přírodně zbarvených amek od něj se objevují ameky černé... a to také v nemalém množství... ;-) ... akvárek a příslušenství je tu pořád docela dooost... ;-) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2016 13:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: LiborSprysl
Je to jak on-line... ještě stovka centimetrových Limia perugia ty ameky s mladými... a bylo by to...
Pokud někdo z okolí prahne po rozplávkách, dvoustovkách nebo čtyřistapadesátkách, koších na živrodky a dalším příslušenství... tak pište do vzkazů, ať tu neděláme binec... omlouvám se adminům
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2016 09:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: LiborSprysl
Tak už tu zbývají jen chovné Poecilia salvatoris s mláďaty, Limia tridens a Ameca splendens s mláďaty...Včera odjela velká várka do Jižních Čech a na Slovensko.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 14:12 Muž LiborSprysl [9015]
Pokud někdo z okolí bude chtít pokračovat v mém úsilí o zachování některých druhů divokých živorodek, pište do soukromých zpráv, volejte 603454572, pište first.unlimited@seznam.cz ... nechci inzerovat, aby mne zase někdo nepéroval. V důsledku utrpěného úrazu končím a je třeba odsud ryby odvézt co nejdříve....končím...je tu i spousta zařízení...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 06:46 hELLINGER P. Re: radovanovo

To by se pěkně prodražilo,chovám ji několik let,tak až budete mít cestu tak se stavte!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 22:08 Muž radovanovo [9] Re: Hellinger P.
Skvělé! Bohužel se v nejbližší době na Pardubicko nechystám..Posílat je poštou je asi "blbost", nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 21:34 Hellinger P. Re: radovanovo
Vlastním tyto ryby (Phalloceros caudimaculatus) ,máteli zájem,kontaktujte mě na č.t. 605 392 420 Pardubice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 16:21 kreten Re: 0
Právě dnes jsem viděl první mláďata retikulárek ve zlaté formě od divokého páru, který mi přijel z Francie:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 09:30 0 Re: radovanovo
Fotka k příspěvku Byl jsem nedávno u Dr. Romana Slabocha podívat se na 'divoké' živorodky , které ještě ve svých akváriích měl . Chov druhu Phalloceros caudomaculatus sice již ukončil ( míval i zlatou formu ) , ale kde na ně , určitě poradí.

Mnohdy stačí zadat hledaný název ryby do vyhledávače na Seznam ( najdu tam co neznám ) a zobrazí se i nabídky firem nebo inzerce.

Samozřejmě na některé chované , a též ze zahraničí na podkladě výměn a osobního vyžádání posílané "špeky" , nebo takové , jenž pocházejí z individuálních vlastních čerstvých odchytů z podniknutých výprav a získat tak F1 generace , nutno mít patřičné kontakty s přátelskými vazbami ( jinak se o tom člověk ani nedoví ) , a ani to kolikrát nestačí , aby se majitel cenného chovu podělil ( důvodem většinou je někdy velmi obtížné namnožení a udržení při životě ještě nedomestikovaných živorodek ).

Sám mám skoro třicet různých jak barevných forem tak i přírodních živorodých druhů ryb a v horní části vloženého snímku jsou vidět mladé čapaly pardálí s birchmannovými mečovkami , plus i jiné rybky v mojí nádrži Potok - v prezentaci se mi nezobrazuje , protože jsem ještě nevložil hlavní fotku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 21:12 Pepan Re: radovanovo
www.akvarium.cz/…
Hodně štěstí
Edit: Jenom na dokreslení. Když jsem sháněl na oživení krve pár samečků trpasličích živorodek, tak mi Dr. Slaboch z Mexika, kde byl na nějaké expedici, posílal kontakt na pana Bláhu, který bydlí v Opavě. Tak mě přesvědčili, že ta Koulezemě je fakt hodně malá a dodneška jsem jim oběma za ochotu hodně vděčný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 21:00 Muž radovanovo [9] – Živorodka Tiburonská (Limia tridens) a živorodka kropenatá (Phalloceros caudimaculatus reticulatus) - kde sehnat?
Ahojte! Ať hledám, jak hledám, nemůžu najít nikoho, kdo by tyhle obyčejné, ale zajímavé živorodky choval.. ne Prosím o radu, chová je někdo v ČR? Dají se vůbec sehnat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 18:22 kuba Re: kiLLt
Jo chci je chovat,to mas pravdu já je už 2x měl,a můžu dát za pravdu že uživit 6 ryb dá fakt zabrat,ale pro naročnost na potravu je chci chovat ,jelikož je jich málo.
Dá se krmit i patentkou do těch 7cm,ale pokud chci mladé je nutné krmit rybkami ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 18:17 Muž kiLLt [2] Re: kuba
kuba si si isty ze ich chces chovat? Neni to len take lahke neni to rybA ktoru pustis do akva a hodis jej vlocky.Dospela samica zozere aj 2 dospele gupky denne nemoze byt umiestnena spolu so samcekom v jednom akvariu hrozi ze ho zozerie potrebuju pomerne teplu vodu.Niektore okrem zivich gupiek ani nic nezeru no neviem inak v blave ich chova jeden pan Milan Murko ale to mas daleko inak ti pomoct neviem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 17:18 kuba Re: Semtex
Pan tomanec je chová,ale ted pres zimu nemá odchovy. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 13:12 Ploutev Re: kuba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 12:59 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: 0
Pan Tomanec, pořadatel Brněnské Akvaburzy je má taky. Má i vlastní web stránky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 12:50 0 Re: kuba
Fotka k příspěvku Naposledy jsem je naživo viděl při návštěvě Ostravy na jaře loňského roku v prodejně s akvaristickým inventářem v Porubském ' marketu ' TESCO .

K většímu rozšíření a chovu jsou vhodné i jiné dravé živorodky , které se dají 'snadno' sehnat a ve větších nádržích jich možno mít víc pohromadě , například 'bimaculaty' ( mladé rybky jsou na přiloženém snímku ).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 12:40 kreten Re: kuba
Tak asi budete muset čekat, protože pokud mne paměť neklame, nějak více ji množí pouze on a kolega Fučík v Praze, jinak nevím, kdo by ji v Čechách dělal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 12:34 kuba Re: kreten
Ten je momentálně nemá.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3919x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4710-nakup-zivorodek