Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Topítko ELITE

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Topítko ELITE
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 17:15 R Muž Silent [5949] Re: Feferonek ®
Moc se nespoléhej na stupnici. Ze zkušenosti vím, že termostat moc přesný není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 17:13 Muž Feferonek ® [14] - AmerikaRe: Silent
Děkuji.;-) ..Jdu ho otestovat..Snad budu spokojen.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 17:12 R Muž Silent [5949] Re: Feferonek ®
Topítko Elite je plně ponorné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 17:07 Muž Feferonek ® [14] - Amerika – Dotaz
Zdravím,
mám dotaz ohledně topítka Elite 300W. Smí se ponořit komplet celý pod hladinu ?

Díky za odpověď..

Z.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 23:22 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Pege1012
Pokud chceš kvalitní topítko, zkusil bych Jäger. Nemám sice osobní zkušenost, ale nečetl jsem na ně nic špatného.
O topítkách Elite jsem četl že stupnice na nich je většinou hodně orientační, tzn nenastavovat podle stupnice, ale podle toho jaká je teplota v akva.
TZN. ty máš nastaveno na 26°C, v akva je 29°C.. z toho mi vychází nastavit topítko třeba na 24°C a uvidíš co to udělá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 22:03 Muž Robi [27] Re: Pege1012
Zkusím poradit v rámci mých vědomostí.
Pokud nemáš voděodolné patice na zářivkách a elektronický předřadník, nebo tlumivku máš umístěnou v krytu, tak na odstranění krycích skel raději zapomeň. Během svícení by to bylo v pohodě, ale ráno by byl na veškeré elektroinstalaci silný kondenzát vody. Osobně bych šel do voděodolných patic + předřadník pod akva, krycí skla pryč a věřím, že to vyženeš alespoň na 25st. Otázka je, kam všude může teplo produkované zářivkami unikat ve Tvé skříňce. Vyšší teplotu dle mne nepotřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 21:21 Pege1012 – Topení v akvárku - poraďte?
Zdravím, potřebobal bych poradit ohledně topení v akvárku.
Akvárium funguje bez problémů má rozměry 120x 50 x 50 čili klasická 300 l. Na třech stranách je děláno 3 D pozadí, čili litrů asi méně.
Zpočátku jsem pouze svítil a to třemi zářivkami osram L 36 W/830.Svítil jsem od rána 8 hod do 21 hod večera. Ráno teplota 23 stupňů, večer 24-25.
První otázka - když mám akvárko na stojanu obloženo jakoby do skříňky s odklápěcím vrchním dílem,ve kterém jsou zářivky tak 10 cm nad samotným akvárkem, má cenu dávat na akvarium krycí skla? Nevytopilo by to bez těch skel více?

Dále mám tuto skladbu rybek. Skaláry (malé) a neonky červené a obecné, tetry červenoústé, 3 ancistrusy, pancéřníčky Pandy a dvě cichlidky Ramirezovi. Myslíte že by mohla stačit tato teplota z vytápění osvětlením což je kolem 24 stupňů?

Vzhledem k tomu, že jsem se dočetl o doporučené teplotě kolem 26-27 stupňů, zapnul jsem dnes topítko Elite 300 W. Topítko jsem nastavil na termostatu 26 stupňů a umístil jej na levé přední sklo, kousek od vývodu z vnějšího filtru. Teploměr mám na pravé přední stěně. Od dnešního dopoledne asi 10 hodin topítko jede tím způsobem že sepne hřeje tak dvě minuty, potom vypne, po 5 minutách opět zapne a tak pořád dokola. Teď v 18 hodin jsem topítko vyndal, v akvárku má 29 stupňů a pořád spínalo jako divé.
Evidentně je termostat v tahu.

Takže můj dotaz je ten, zda s mojí skladbou ryb můžu topit jen těmi zářivkami, jestli mám vyhodit krycí skla anebo zda teplotu držet opravdu na těch 26 stupních a potom bych rád kdyby jste mi doporučili kvalitní termostat-topítko. Nebál bych se ani zainvestovat do topítka korunu navíc, třeba do externího které se připevňuje na výtlačnou hadici z externího filtru, máte s tím někdo zkušenost? Obyčejné topítko do akva připevním dost obtížně díky třem stěnám 3D pozadí.
Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 22:43 Muž PepaV [30] Re: Mandragora
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 21:46 Mandragora – ...
Prosím Vás, možem to topitko celé ponoriť do vody, horizontálne? Dakujem..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 18:58 Muž vlacek [402] Re: ČichavecTom
Hmm, z me zkusenosti je to s tim maskovanim presne naopak a menim sklenene za krasne ploche, cerne, kratke a nelesknouci se aquaely...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 17:52 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Silent
Tak nakonec cena zvítězila a koupil jsem ELITE 50W mini. Tak jako tak to v tom rohu budu muset zamaskovat a ta skleněná zkumavka bude asi snažší na skrytí než placka podobné výšky. ELITE už jedno máme v 60sátce a funguje v pohodě tak to risknu. Snad se krevety neuvaří - na véču by to stejnak nestačilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 11:15 R Muž Silent [5949] Re: ČichavecTom
Do topítka Elite bych nešel nemám s nimi dobrou zkušenost. Termostaty jsou dost nepřesné. Topítka Aquael Easy Heater bývají dobrá, ale u jedné výrobní série byla velká poruchovost termostatů a zůstávali v sepnuté poloze což je velmi riskantní. Bohužel si nepamatuji číslo série ani rok výroby. Jinak je alternativa Aquael Neo Heater který má elektronický termostat a ty jsou skvělé, bohužel jsou dražší. A co třeba Atman HIGH CLASS 25W. Taky to není žádný obr a jsou levné, záruka tři roky a poměrně přesně nastavitelné. Těch lepších značek je více např. Eheim Jager, Ferplast, Sera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 10:51 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: ČichavecTom
Myslím že menší je Easy Heater 25W a dle mého názoru se i líp maskuje. Ale záleží na tom jaký tvar topítka člověk preferuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 10:40 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Něco opravdu malého
Určitě už se to tu řešilo tak se omlouvám, ale....

Je ELITE 25W mini to nejmenší regulovatelné topítko anebo existuje ještě něco menšího?

Vybírám topení pro nové mini akva 22 litrů. Přes zimu mám v pokoji tak kolem 17 stupňů a chtěl bych se dostat nad dvacet. A potřebuju něco co snadno schovám protože nemám rád tyhle obludnosti v akvárkách - patří tam jen rostliny a živočichové...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 09:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Silent
Asi bychom meli uklidnit, ze topitko 25W s termostatem pro 14l pouzitelne je. Pri prvnim pouziti topitka jej radeji hlidam, idealni je prvni pouziti v sobotu rano (proste v den volna), aby se clovek mohl pres den obcas podivat, ze je vsechno jak ma byt a pripadne mohl zasahnout. Jiste, je to mozna prehnane, ale clovek o to co chova nechce prijit, takze je radeji opatrny, coz u vyrobku za cenu 200 az 300Kc uz jen s ohledem na tu cenu nepodcenuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 09:22 R Muž Silent [5949] Re: Designer
Topítka bez termostatu jsem záměrně neuváděl, protože jsou prakticky neregulovatelná. A bohužel nejmenší topítko s termostatem má výkon 25 Wattů. Jinak je topítko určené přímo pro želvárium shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 09:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Veronika
Na 14l vody a vytapeni z bezne pokojove teploty na 28C by stacilo klidne i jen 10W, jenze takova topitka se vetsinou daji koupit jen bez termostatu, tedy topi stale, nevypinaji se sama po dosazeni teploty. Pri pouziti 25W topitka (tedy topitka s vyssim prikonem nez je potrebne) s termostatem se snadno stane, ze bude teplota kolisat v rozsahu 2°C, ale samozrejme je to zavisle take na proudeni vody kolem topitka a vyrobci, jak dobre ma termostat v topitku vyresen. Pozor na odchylky teploty od nastavene, zacit radeji na teplote o neco nizsi a pak pridat, teplota vody se muze od nastavene o neco lisit, i kus od kusu stejneho vyrobku. Dalsi veci je, ze pokud se sviti, muze byt voda ohrivana jeste od svetel, takze pak termostat drzi nejakou teplotu a behem dne muze teplota jen svetly jeste o neco povyrust (topitko se sice vypne, ale ta svetla topi cely den), ale to samozrejme zavisi na tom, jak je svetlo reseno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 22:29 R Muž Silent [5949] Re: Veronika
Bohatě stačí 25 Wattů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 22:18 Veronika – 14LITROVÉ AKVÁRIUM
ahoj, potřebuji poradit: mám malou vodní želvičku, 14ti litrové akvárko a potřebuji vytápět vodu na 28 stupnů. Poradíte kolikka wattové je optimální??? Děkuju moc!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 09:08 Jitka Re: wladys
Jo, taky přemýšlím o koupi topítka Jäger. Jen ještě nevím, jestli jestli nebudu mít víc než 25 litrů, to bych pak potřebovala 50W.
Každopádně díky všem za reakce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 00:18 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Jitka
mám tohle topítko taky v jedné mé vytíračce a nejsem s ním vůbec spokojený..každou chvíli se zapíná po pár sekundách vypne a furt do kola....navíc to ruší elektrické přístroje(televize,monitor) ..příště už bych do toho šuntu nešel.Odzkoušel už sem dost značek,ale Jager je prostě jen jeden ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.08.2008 18:53 Muž TomášB [12] Re: Jitka
mám to tam taky, je to tam schválně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.08.2008 09:14 Muž filipsi [1297] Re: Jitka
Neboj nic, vypada to jako nejaky kus netkane textilie ze skelnych vlaken, a je to tam pravdepodobne schvalne, aby pri prudsi manipulaci nebouchla keramicka vlozka do "zkumavky" a nerozbilo se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 07:19 Jitka – Má to tam být?!
Fotka k příspěvku Ahoj, taky jsem si koupila topítko ELITE mini 25 W a dole pod sklem, kolem toho keramického jádra, jsem si všimla nějakého 'papíru', hmoty či co to je. Předpokládám že to tam nemá co dělat...?! :-( Poradíte?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 16:01 honza9 Re: Nik
ted mi to hodně pomalu kolísá mezi 26-25-nikdy i 24'C :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 13:18 Muž Nik [191] Re: georged
mluvil jsem o naprosto stejných podmínkách (jedna místost, vedle sebe umístěné vytíračky, stejná výška hladiny), jen dvě různá topítka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 07:09 honza9 Re: georged
tajto topítko si ještě tak půl roku nechám aby to nebylo zbytečný vyhazování penez (220kč)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2007 23:30 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: Nik
V terárku mám do dneška zkumavku s odporovým drátem a je to topení k nezaplacení :-D. Ono záleží na více věcích - třeba na teplotě v místnosti. Budu-li mít v místnosti 24C, tak na 30C vytopím lehce i s 8W, budu-li tam mít 15C, tak už se mi to nepodaří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2007 23:27 Muž Nik [191] Re: georged
no po pravdě mám doma prehistorické (aspoň 13 let saré) 8W topítko s termostatem, které mi tu 20 litrovou vytíračku dokáže vytopit na 32°C, takže z toho mám pocit, že nám za tu dobu i ty Watty nějak postihla inflace... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2007 23:23 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: honza9
Kde jsou ty doby, kdy si člověk topítko udělal sám hmm. Ono 25W topítko je tak na 10L vytíračku, takže jak již bylo napsáno kup 50W za stejné peníze(ono 100W je taky za ty samé peníze, ale to nekupuj! To už by bylo moc. Sice to má termostat, ale i tak by jsi tam měl vyšší teplotu než by jsi chtěl - zde zmíním zkušenost s bývalým spolužákem, který na 40L akva použil 300W topítko s termostatem a místo chtěných 30C měl v akva 35C a šel to reklamovat, že mu kvůli tomu pochcípaly rybky coze ... teplota tam kolísala, protože ve chvíli, kdy termostat vypnul tam už bylo 35C a sepnul zase při 30C, což takové kolísání takto vysokých teplot rybky nepřežily sad )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2007 23:03 honza9 Re: isamik
dneska sem ho úplně vyčistil a voda mela tak 19-20
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2007 23:01 Muž isamik [180] Re: honza9
Kouukam, ze akvarko uz chvili zalozene mas, to ti takhle kolisa stale? Aha uz to vidim teplomer a topitko porizeno dnes. Jak velkou cast vody si menil a jakou mela teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2007 22:54 Muž Nik [191] Re: isamik
jestli myslíš tu 100W tak abych měl vodu jen 24°C tak na topítku mám 22°C. Když nastavím na topítku 24°C, tak voda má 27°C. Proto víc než 24°C jsem nezkoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2007 22:51 honza9 Re: isamik
asi tak za 6hodin to vystoupalo z 19 'C na 24 'C hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2007 22:48 Muž isamik [180] Re: honza9
A jak dlouho meris tu teplotu honzo? Za nejakou chvili se teplota stane vicemene konstatni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2007 22:47 honza9 Re: isamik
ja mam teploměr ale bojim se že ráno vstanu a na teploměru bude 30 'C hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2007 22:46 Muž isamik [180] Re: Nik
Niku, takze od nastaveni >24°C tve topitko nereaguje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2007 22:42 Muž Nik [191] Re: honza9
u Elite musíš mít teploměr (mám i 100W který když dám na 24°C tak je schopen akvárko vytápět na 27°C) a stylem postupného kroucení knoflíku to dotáhnout na tu teplotu, kterou potřebuješ. Jinak ta 25W i když ji dáš na maximum, tak mi 20 litrovou vytíračku na víc než 27°C nevytopí). Lepší je zainvestovat do 50W topítka (od Elite), když už je za ty samé prachy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2007 22:40 Muž isamik [180] Re: honza9
Teplotu je dobre zmerit teplomerem. Klasickym, nalepovacim prouzkem ci digitalne :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2007 22:37 honza9 – topítko ELITE 25W mini
chtěl bych se zeptat jestli máte zkušenosti z tímto topítkem. protože nevim jak rozpoznat teplotu nastavenou na termostatu(nejsou tam čísla)předem děkuji! :-) :-) :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2963x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4639?od=51