Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sera Baktopur

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Sera Baktopur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 16:07 R Muž romant [27480] Re: DavFM
Holý akvária to použití directu snášejí daleko lépe než akvária s aktivním dnem. Ve tvém příspěvku spatřuji jednu podstatnou a zdůzarnění hodnou věc a tou je ta správná doba léčby bez výměn vody. Ono jsou prostě momenty, kdy je vhodný vodu neměnit(což je ode mě jistě divné :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2018 08:47 Muž DavFM [1079] - Corydoras&ApistogrammaRe: RE5PEK7
Má zkušenost je trochu jiná. Většinou se píše, že sladkovodní akvárium to nenaruší a to mohu potvrdit.
Akvárium 250l,bez dna, pouze velký kus hnědovky,filtrace větší kostka biomolitanu, cca 80 středně velkých skalárů, na pár kusech (5-6) plíseň,spíše asi bakterie,takové skoro až hnisavé rány. Acriflavin nezabral,zkusil jsem hypermanganem potírat postižená místa,ale bez úspěchu, dal jsem tedy Bactopur direct, 1 tableta na 50l vody.
Ty rány se vyčistily,pak zčernaly a postupně se úplně zahojily, až nebylo vůbec poznat, že tam někdy chyběly šupiny.
Léčivo jsem nechal 4 dny (v návodu se píše 3) a pak jsem vyměnil cca 2/3 vody. I po tomto léčení jsem dále měnil vodu tak, jak jsem byl zvyklý, tzn. co 5 dní (někdy i 7) cca 80%.
Nepozoroval jsem žádné známky narušení biologické filtrace, vše bylo prakticky tak jak před léčbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 08:03 Muž RE5PEKT [248] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Sid2
Ideálně přelov ryby pro účel léčby do jiné (karanténní) nádrže, protože v stávajícím akvárku by ses tímto přípravkem připravil o biologickou rovnováhu. A aplikuj Bactopur pouze do karantény. Pokud nemáš nějaký honič vody do karantény, tak alespoň umístit na dno vzduch. kamínek.
Pamatuj, že v karanténě budeš muset měnit často vodu (ideálně 1/2 každý den), protože by se jinak v důsledku absence biologické filtrace hromadily dusitany a jiné sajrajty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 21:21 Sid2 - Život je jeden z nejtěžších. – Baktopur a vzduchování
Zdravím!
Chtěl bych se zeptat, jestli lze použít Baktopur i bez vzduchování.
Za odpověď předem děkuji...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 09:26 R Muž romant [27480] Re: Daviman84
Použij Bactopur direct, pamatuj na jeho schopnost likvidace nitrifikačních bakterií. Před použitím nádrž, kde byla použita eSha pořádně vypláchnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 09:23 Muž Daviman84 [9] – Z eSHa2000 na Baktopur
Zdravím, léčím bakteriální rozpad ploutví u bojovnice přípravkem eSHa2000... Léčba trvá týden s nic moc výsledky. Mám to s ním zkoušet dál nebo můžu zkusit Sera Baktopur? Nebude problém se změnou léčiva?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 07:34 Kknchr – Sera baktopur
Ahoj nevíte po jak dlouhé době se můžou opět aplikovat Sera Baktopur kapky?
Dávkování je takové: 1 den : 22kapek na 20 litrů
2 den : kapky vynechat
3 den : 22kapek na 20 litrů
Pak se mění voda...........
Ale nikde jsem se nedočetla po jak dlouhé době se toto může zopakovat, nemáte s tím někdo zkušenosti?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 11:13 Žena hannyy [13] - Labyrintky – Krunýřovci, Danio rozpad ploutví
Ahoj moje bety mají rozpad ploutví koupila jsem baktopur, ale potřebuji vědět jak jsou na tom s tímto onemocněním Dania a Krunýřovci. Všude na fóru se dočítám že sumečci a podobné nemají léčiva v lásce. Nemoc mi propukla v akvárku, bety mam v karanténě. Jde mi o to jestli léčit preventivně celé akvárium (krunýřovci jsou většinu času poschovávaní a vylézají až s tmou, nevím jestli to mohou taky chytit), u Dánií nemoc zatím nepropukla a je potřeba vzduchovat? Moc Děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 19:33 R Muž romant [27480] Re: FRENKY
Třeba krupička, ale to je první co člověka napadne, nikdo nic o tvém akváriu neví, tak opravdu těžko soudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 19:00 FRENKY Re: Danila
MNE SE OTIRAJI RIBY O KITKY NEVITE CO TO MUZE BEJT ZA NEMOC
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 10:51 R Muž Silent [5935] Re: romant
Připojuji se k doporučení :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 10:50 R Muž romant [27480] Re: Klára
Z těch komerčních přípravků třeba ten Nitrivec o jehož účincích jsem Ti psal již v první reakci na Tvůj dotaz, tato kalamitní situace k jeho použití vybízí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2012 10:47 R Muž Silent [5935] Re: Klára
Pokud jsou rybky na tom špatně díky zvýšené hladině NO2 je podávání Baktopuru silně kontraproduktivní. Tento lék totiž vymlátí i to málo nitrifikačních bakterií co v nádrži patrně je. Ideální je, jak píše Roman, provádět "vodoléčbu".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2012 10:46 Muž LiborSprysl [8828] Re: Klára
Jestli jsou otrávené, tak je léčivy jen dorazíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2012 10:44 R Muž romant [27480] Re: Klára
Vodoléčbu, vodoléčbu a zase vodoléčbu, to je to co Tvému akváriu teď pomůže nejvíce. Už žádný tablety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 10:41 Klára Re: Haimdol
Napsala jsem to špatně, rybky jsou nemocné z toho že tam bylo moc NO2, ale hlavně bych potřebovala vědět zda bych ty tablety měla dávat všechny tři dny, a nebo ten první den, protože jsem to z návodu moc nepochopila =(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 10:37 R Muž romant [27480] Re: Klára
No a když už jsme u těch doporučení co na plísně, tak nejlepším "léčivem" je udržovat akvárium v takový kondici, aby k tomu zaplísnění vůbec nedocházelo, protože tím použitím léčiva se léčí následky, ale příčiny Ti pravděpodobně zůstávájí v nádrži. Základem je správná hygiena dna, odkalovat dle potřeby a pravidelně měnit alespoň 1/3 vody týdně a když už se nějaká plíseň vyskytne, tak nejdříve skusit vodoléčbu v podobě intenzivnějších výměn vody a teprve potom se uchylovat k použití komerčních přípravků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2012 10:29 R Muž Silent [5935] Re: Klára
Libor má recht ;-) . Baktopur na plíseň není. Pokud zůstaneme u výrobků Sera tak na plísně velmi dobře zabírá Mycopur a jako doplněk podpůrně Ectopur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2012 10:19 Muž LiborSprysl [8828] Re: Klára
To bude tím, že Baktopur direct není na léčení plísní na rybách právě tím nejvhodnějším léčivem... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 09:50 R Muž romant [27480] Re: Klára
Postupuj dle přiloženýho návodu a měj na paměti, že tím léčením, pokud je prováděno ve společenským akváriu si z akvária vytváříš mrtvou zónu, protože použitím toho bactopuru dochází k likvidaci nitrifikačních bakterií, takže bude nutné provést restart nádrže, buď intenzivníma výměnama vody, aby se suplovala činnost filtrace a nebo si lehce pomoci použitím třeba příprvku nitrivec, který vsobě obsahuje mletej zeolit a tím bude na sebe vázat škodlivý N látky, který se Ti začnou ve větší míře v akváriu tvořit a zároveň obsahuje kulturu bakterií, takže dojde k jejich rychlejšímu namnožení.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 09:43 Klára – Plíseň =(
Dobrý den, léčím na našich rybkách plíseň Baktopurem direct již 2 dny a příjde my, že mi to moc nezabírá. Mám tam ty tabletky dávat pouze první den? Nebo i ty další 3? Popřípadně co by jste radily? Předem díky za realce =)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 10:20 R Muž romant [27480] Re: Majkky
Pozor na ty sumce, nejdřív to nastuduj, osobně se mě to moc nezamlouvá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 10:17 Muž Majkky [0] - Cichlidy
Ďakujem tak použijem ten costapur do celej nádrže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 10:13 R Muž romant [27480] Re: Majkky
Osobně bych přeléčil tu krupici costapurem celou nádrž. Když použiješ ještě ten bactopur, tak si vymlátíš nitrifikační bakterie a budeš se dostávat ještě do větších problémů. Pokud léčit tím bactopurem, tak bych léčil jednotlivý ryby v separé nádrži, ovšem pokud mají všichni krupici, tak je nutný to přeléčit všechno tím costapurem. Rozhodně postupuj dle návodu a doržuj dávkování a časy.
Edit: Na to léčení sumcovitých se podívej sem www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 09:55 Muž Majkky [0] - Cichlidy
Rybky majú krupičku a na sumčekoch po tele vydno na kožy krvavé ranky a po tele biele ako to písať chumáče ako vata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 09:40 R Muž romant [27480] Re: Majkky
Co tak chceš léčit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 09:38 Muž Majkky [0] - Cichlidy – Kombinácia
Dá sa prosím Vás kombinovať baktopur s ostatnými liečivami od sery????Napr súčastne dávkovať Bactopur a costapur?????????????????? Ďakujem

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 18:28 stefina - Cichlidy – pestřenec versus baktopur?
Fotka k příspěvku Dobrý den.

Je to již delší dobu, co pozoruji u jednoho samce pestřence červeného zvláštní nárůstek u ploutve. Po čase se přidal problém s tlamkou. Jakoby se někde poranil, ale postupně se to zhoršuje. Zkusil jsem nasadit třídenní léčbu baktopurem od Sery. Zlepšení ale žádné. Nevíte náhodou o jaké onemocnění se jedná a co by mohlo zabrat?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 09:36 surpan - CichlidyRe: Designer
Děkuji za odpověď. Myslel jsme si, že to tak je. I Nitrivec jsem si předem pořídil. Teď nezbývá než čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 15:37 Muž Designer [5674] - CichlidyRe: surpan
Vysledek vyvrazdeni nitrifikacnich bakterii, filtr i dno je z tohoto pohledu fuc, ted bacha na otravu ryb slouceninami dusiku, jejich prevod na neskodny NO3 se nekona. Projevuje se to mimo jine i tim, ze se ryby dusi.

Kdyz uvidis, ze se neco takoveho deje, ale jeste neni cas na dalsi davku, vymen vodu a pridej davku Baktopuru, kterou jsi s vodou odebral - snad ale nebude az tak zle. Pred kazdou dalsi davkou Baktopuru vymen klidne pulku vody, akvarko pak vydrzi do dalsi davky. A po vyleceni klidne men vodu i tretinu denne, az to akvarko zase sedne kam ma, a po dobrem odstraneni leciva vymenou vody (nebo i filtraci pres aktivni uhli), si muzes k jeho obnoveni pomoci treba pripravkem Sera Nitrivec.

Po takovem lecivu bohuzel nastava kbelikova katastrofa, tedy pokud nemas hadice primo k akvariu, holt se nabehas :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 19:58 surpan - Cichlidy – Zakalení po baktopuru?
Zdravím, prosím o radu k baktopuru. Použil jsem poprvé baktopur kapky na léčení rybek, dle dávkování. Hned po první dávce velmi slušně vypadající akvárko vypadá jako zanesenej rybník, voda je kalná, na skle a rostlinách je nános. Rybky a šneci zběsile rejdí u hladiny i když od rána vzduchování kvůli nemoci jede naplno. Je to normální? Mám to jen přečkat nebo to je nějaký vedlejší účinek? sad
Děkuji za odpovědi
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 20:38 Muž donleo [1] – jak po 3. dni?
zdravím, mám v léčení 2 tetrovité ryby. v návodu je jen postup na první tři dny a dál nic. rybky se zdají lepší, ale nechci nic uspěchat... má tím být léčení ukončeno? jsou odlovené v malém akva, tak nevím, jestli už je čas vrátit je k ostatním.... díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 13:59 david – léčba baktopurem
ahoj mám nemocného jesetera který má opuch v oblasti plic a dnes mi v akvaristice odporucili léčbu baktopurem máte s ním nekdo skusenosti? dekuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 22:06 Žena Nerina [7] – Re: Bob66
Díky, potvrdili jste mi, co jsem si myslela, chemii ne e. Ploutve mají v pohodě, ty malé jsou trochu otřepené, ale to měli vždycky, jak se pošťuchujou, v apetýtu jim to nikdy nebránilo. Jinak mražené jsem jim dneska koupila, zatím bez zájmu hmm No tak ještě uvidíme... Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 21:33 Muž Bob66 [2097] - Cichlidy – Re: Nerina
Nasazení Sera baktopuru u tebe není vůbec na místě X-) Baktopur je na bakteriální rozpad ploutví a silné bakteriální infekce ;-) Pokud nemají žádné příznaky tak je nech někdy trvá delší dobu než si ryby zvyknou na proběhlé změny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 21:33 R Muž Silent [5935] – Re: Nerina
Než tam lít preventivně jakékoli léčivo tak podle mého názoru bude rozhodně lepší jim třeba nabídnout jiné krmení. Možná jim stávající prostě nechutná. Zkuste jim podstrojovat kvalitním mraženým. Tím snad nepohrdnou ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 21:24 Žena Nerina [7] – Bactopur
Ahoj, uvažuju o nasazení Bactopuru, ale jak bylo uvedeno výše, nechce se mi léčit zbytečně. Mám problém se skaláry, kteří po přestěhování do nového, většího akva ztratili chuť k jídlu. Vypadají úplně normálně, vybarvení, plavou si po akva, ale když jim nasypu krmení, tak místo toho, aby se vrhali po žrádle a mlaskali na hladině, tak koukají, až co jim nechají platy a black molly, no a potom opatrně začnou vyzobávat, co ostatní nechají. Ze začátku něco vyplivnou, pak začnou pomalu žrát, ale žádná sláva. Bobky mají po červeném vločkovém krmení do červena, konzistence mi přijde taky normální... Myslíte, že má smysl "pro jistotu" nasadit bactopur? Jinde v diskuzi jsou tyhle případy delší aklimatizace zmiňované, ale už jsou to tři týdny, co tak nějak žerou nežerou... Předem díky za radu.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 19:54 Muž Bak [159] - Raci, krabi, krevetky – Bactopur
Někde jsem četl že účinná látka je shodná jako u přípravku Furanol. Ten je v tabletách a původně jsem verzi F II koupil pro krevetky, ale teď jsem zjistil, že je to použitelné hlavně na ryby, opravdu velice šetrná látka, můžu jen doporučit na bakteriální problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 19:40 radous - Raci, krabi, krevetky – zadost
prosim vas o radu pri davkovani sera baktopur (stratil sem navod) dekuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 09:50 Muž Bob66 [2097] - Cichlidy – Re: basa1313
Pokud jsi ji ještě nevyhodila zkus ji pořádně detailně nafotit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 09:45 Žena basa1313 [18] - Parmičky
mrenka to uz ma za sebou, ale vsimla som si ze jej byvale kamosky sa v akva obtieraju... len tak plava a zrazu sa zacne mykat a obtrie sa o rastlinu koren alebo kamen, zda sa mi ze si obtieraju viecka je mozne aby to mohlo aj za to chudnutie?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 08:41 Žena basa1313 [18] - Parmičky
idem sa na nu pozriet fotka z boku bude problem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 23:09 Muž karelpavel [18] – Re: basa1313
zkus i trochu z boku hodit foto :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 21:59 Žena basa1313 [18] - Parmičky
Fotka k příspěvku

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 21:57 Žena basa1313 [18] - Parmičky
Fotka k příspěvku fotim fotim tu su fotky ale uz je odlovena tak fotky iba z hora

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 21:46 Žena basa1313 [18] - Parmičky
no hnede, trochu tensie ale nie velmi , rozpadavaju sa a chvilku vysia na analnom otvore ale nie dlho, ide skor o to ze ona vykaly uz ani velmi nema chuderka... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 21:45 Muž Bob66 [2097] - Cichlidy – Re: basa1313
Jaké má výkaly? Tipnul bych střevní bičíkovci a na ty je Flagellol ;-) Lék není nejlevnější, jde o to aby se to vyplatilo koupit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 21:41 Žena basa1313 [18] - Parmičky
no je velmi chuda a uz mi na to dve zdochli ale s odstupom casu...a teraz teda ake to liecivo? len ci to pocka do pondelka...snazila som sa ju krmit vsetkym moznym...hrasok, pakomare, granulky, rozne tablety...nic nechce... je asi aj dost slaba podarilo sa mi ju odlovit a to velmi rychlo...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 21:39 Muž Bak [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: basa1313
Účinná složka tohoto léčiva by měla procházet snadno i do ryb samotných. Ekvivalent by měl být třeba JBL Furanol. Opravdu jsou ale obě léčiva na zlé bakteriální nákazy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 21:37 Muž Bob66 [2097] - Cichlidy – Re: basa1313
Jsou hodně vyhublé? Co fotka ;-) Vypadalo by to spíš na vnitřní parazity a na ty baktopur ani costapur není, na ty zabírá Sera Flagellol případně Nematol X-)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 4127x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/4412-sera-baktopur