Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vstup a výstup vody u externího filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Vstup a výstup vody u externího filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 17:38 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Usine
A když bude ta hadice zapíchnutá v molitanu v horní části ( výška molitanu 25 cm ),tak přeci musí voda projít zespodu celým molitanem,než se dostane k trubce,nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 17:10 Usine Re: Přéma
Pokud budeš mít nasávací hadici zapíchnutou do molitanu bude se ti rychle ucpávat Voda nebude proudit celým objemem molitanu ale jen v místě zapíchnuté hadice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 14:52 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: bigboban
Právě ,,projektuji,, mé nové akva na 460 l a budu to dělat skoro tak,jak to má Horác,jen s tím rozdílem,že nasávací trubka bude na dně té komory a bude prostě zapíchlá v biomolitanu,který bude vyplňovat polovinu objemu ( do výšky ) té komory.Takže voda než dojde do vnějšího filtru bude nejprve přefiltrovaná přes biomolitan.Na tomto biomolitanu bude posazen ještě jeden,do kterého bude zapíchlé čerpadélko ATMAN 201,které bude nasávat vodu přes oba biomolitany a vracet do druhé komory.
Vnější filtr bude pracovat co nejpomaleji-biologická filtrace- a ATMAN bude mechanický filtr.
Obě komory,stejně tak jako pozadí bude oblepené břidlicí.
Věřím,že to bude fungovat tak jak má. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 14:43 Muž isamik [180] Re: bigboban
Myslim, ze tam ma horac jeste bublifuk ktery mu s tou hladinou hejbe :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 14:40 Muž bigboban [19] – vstup a výstup vody u externího filtru
Uvažuji o novém akvárku 100-130l. Pro něj jsem chtěl původně vyrábět (lepit) vlastní externí filtr ale asi prostě koupím Fluval 105. Ale zajímají mě 2 věci:

1) Jak řešíte vstup vody, tedy nasávání? Viděl jsem totiž názory že nasávací koš pověšený kus nad dni se zanáší. A pak jsem viděl pro mě šokující řešení - www.horacovoakvarium.cz/…
Trochu záhadou je mi jak to může pod povrchem nějak kloudně nasávat vodu. coze Máte to takto taky někdo?

2) Vracení vody do akva. Opět se mi líbí řešení z výše uvedeného odkazu, kdy vracející se voda nic nevíří. A opět - máte to takto někdo? Co si o tom myslíte? Nebo je lepší vodu vracet pod vodou nebo lepší cákat na hladinu?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3405x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4411-vstup-a-vystup-vody-u-externiho-filtru?od=51