Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vstup a výstup vody u externího filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vstup a výstup vody u externího filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 12:14 Muž Jarry [1433] Re: Waaw
1. rovnoměrný proud (pokud je rampa na zadní stěně), navíc celkem jednoduše regulovatelný velikostí děr v rampě. Vhodná je řekl bych především pro rostlinná akvária, kde je potřeba, aby byly všechny rostliny v mírném proudu. Jinak si myslím, že dobře umístěná a nastavená trubka je také ok - případně se dají koupit (eBay, aliexpress) za pár $ různé rozdvojky atd., aby bylo možné proud z trubky rozdělit. www.aliexpress.com/…

2. u JBL skimmeru je u spodního sání takové šoupátko na závit, které při ucpává / otevírá spodní mřížku, takže jde více vody vrchem. Reguluje se to takovou plastovou tyčkou, ta se vždy vyndá. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že to funguje velice dobře - je potřeba akorát občas očistit spodní mřížku, jinak se zanese a jde více vody vrchem, což při větším průtoku už dělá trochu hluk, protože uvnitř skimmeru pak klesá hladina a voda padá z větší výšky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2018 12:00 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Waaw
To ti moc nedoporučuji musíš jí občas vyčistit a to je nejlepší ji vyndat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 11:54 Waaw Re: Anthrax
Zabudovavat rampu do 3D pozadi se mi tedy moc nechce, i kdyz by to asi taky slo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 11:27 R Muž Anthrax [4730] Re: Waaw
Hlavní výhoda je, že nemáš jeden silný proud vody na výstupu z filtru ale několik menších čůrků po celé délce rampy. Takže i když máš nějaký silný filtr, tak se ti tam netočí voda dokola jak blázen a a hladina je klidnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 11:20 Waaw
Jeste mam dve otazky:
1. V cem je vlastne lepsi rozstrikovaci rampa proti obycejnemu vytekani vody z trubky? Nebo proti pretekani prepadem?
2. Nevite nekdo, na jakem principu funguje u skimmeru regulace pomeru nasavani z hladiny a odspodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 16:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Waaw
Zbytečné, lepší bude čistit svinčík až v první a druhé komoře filtru. Vyměníš vatu a odsaješ binec a hotovo. Určitě to bude jednodušší než vytahovat molitan a pak ho čistit. Navíc pokud by byla malá plocha kterou voda do molitanu vstupuje, mohl by se ucpávat. Mi se ve 4501 dokázaly za týden ucpat molitany o ploše cca 300cm2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 15:17 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Waaw
"ho schovat pod substrat,ale v okoli ho zasypat jen hrubsimi oblazky. Blbe by se to ale cistilo" Co ho dát 2 cm nad substrát a okolí zasypat hrubšími oblázky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 15:10 Waaw Re: NHKG
Jo, tak nejak to asi udelam. Jeste jsem uvazoval zda neudelat do pozadi plochou sachtu, do ktere by se presne zasunul hruby molitan (jen tak 1cm tlusty) a slouzil by jako hruby predfiltr a vytahnul by se tou sachtou pri cisteni. Pres nej by voda proudila k nasavaci trubce, takze by zaroven branil rybam a byl by zamaskovany previsem.
Dalsi myslenka bylo dat sani uplne ke dnu, cili ho schovat pod substrat,ale v okoli ho zasypat jen hrubsimi oblazky. Blbe by se to ale cistilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 14:58 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Waaw
Buďto uděláš výstup v barvě pozadí a vstup zakryješ nějakými kameny. Nebo můžeš v 3D pozadí udělat jakoby svislou kapsu, která bude do tvaru pismene U (při pohledu zhora) a tím ti při celním pohledu bude zakrývat vše, co je za ní. Nebo můžeš udělat vstup i výstup za 3D stěnou (pak ale musíš zajistit, aby se ti voda nehonila tam a zpět jen za tím pozadím - nějak to oddělit, a taky zajistit dostatečnou cirkulaci vody a prokysličení).

Pokud nebude 3D pozadí z cementu nebo břidlice, stékání vody po něm bych se vyvaroval.. voda je svinstvo (vezmi si, jak jsou ohoblované kameny v řece).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 14:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Waaw
Pokud bude v úrovni akvária, tak předfiltr určitě do něj. U me slouží jako předfiltr vata. Měním ji při maximálním zatížení akvária rybami každý týden.
Vstupy a výstupy z filtru budou svislé trubky, takže ty mřížky bych dal vodorovně a zamaskoval nějakým převisem z toho pozadí.
Kukni se na mou prezentaci Rio Ostrava, mam tam fotku mého externího filtru s hladinou v úrovni hladiny v akváriu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 14:44 Waaw Re: Jarry
Vse je zatim ve stadiu planovani. Predpokladam ale externi komorovy filtr s hladinou ve stejne urovni jako hladina akvaria. Slo mne hlavne na zamaskovani vstupu a vystupu v pozadi. Na vetsine DIY pozadi totiz vidim dve kulate diry. Jednou trubkou ven druhou dovnitr.

Uvazuji, zda predfiltr muze byt mimo akvarko, aby se pri jeho cisteni nemuselo do akvarka vubec zasahovat. Pak by ale v akvarku byla jen kulata trubka, do ktere mohou ryby. Nebo mit v akvarku jen hrubou mrizku a predfiltr mimo.

Vystupni trubka je jednoducha, jen jsem uvazoval, zda by slo nejak schovat do pozadi rozstrikovaci rampu, nebo naopak vodu nechat stekat po pozadi do akvarka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 14:38 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Waaw
A nebylo by lepší udělat akvárium s trochu větší plochou dna a celý filtr schovat za pozadí? Vyjde to levněji a je to podle i lepší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 13:10 Muž Jarry [1433] Re: Waaw
Já bych nespoléhal na to, že bude externí filtr nasávat nečistoty ze dna - podle mého navíc ani není žádoucí, aby se tyto nečistoty do filtru dostalávaly, proto na sací trubici dáváme ruzné molitany jako předfiltry.

Jaký filtr to vlastně bude? U akvária nad cca 500 litrů bych počítal s tím, že kanystrové externí filtry budou pravděpodobně potřeba 2, takže by se toho skrývalo více. Také se docela hodí skimmer, který je možné napojit na vstup do filtru (např. JBL takový vyrábí, jsem s ním maximálně spokojený).

Možná bych opravdu udělal v jednom rohu něco jako přepadový komín, kam by se vešly 2 sací trubice (a ruka, aby šlo košíky ze sání vyndat při údržbě), komín by mohl nasávat přes hřeben vrchem i přes otvor spodem. Ten by se dal oblepit pozadím a na spodní sání by se dala nějaká mřížka.

Výstup je asi ok, pokud by stačila 1-2 trubky, tak to jde zakomponovat do pozadí celkem jednoduše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 10:12 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Waaw
Musíš si vybrat (buď bude filtr schopen odstraňovat větší nečistoty z vody NEBO ti nebude nasávat rybky).. já bych zvolil život rybek a smířit se s tím, že budeš občas muset šáhnout do vody a odstranit hrubé nečistoty. Na nasávání se používají nasávací košíčky, kostka bioakvacitu nebo dámská silonka nebo něco podobného (síťka na ryby, síťka na pletení, atd.), fantazii se meze nekladou (já si nedávno dělal sítko na externí filtr z víčka od MillerMilku, do kterého jsem vyvrtal 3 mm dírky palec )

Nebo udělej něco na styl Hamburského filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 17:28 Waaw
Planuji externi filtr, kde vstup i vystup bude schovan v 3D pozadi a resim kde a jak nasavani nejlepe ulryt a jak ho zakoncit. Na jednu stranu by mel mit dostatecny prutok, pritom nenasavat drobnejsi rybky, mel by nasat i necistoty ze dna, ale idealne moznost jednoduse cistit na vstupu od ucpani vetsimi necistotami, jako jsou ulomky a listy rostlin. K tomu by nemel byt vubec videt. Jak to idealne zkombinovat?

Jeste k dotazu. Samozrejme se da skryt trubka u dna. Nebo trubka s nejakou mrizkou na vstupu. Pri ucpani listem ale musim sahat do akvarka. Druha moznost je nejaky mechanicky hruby filtr nebo usazovaci komora na zacatku externiho filtru.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 00:34 Muž DeRosa [12] - CichlidyRe: NHKG
Dík.No právě nějaké Perleťovky bych tam později chtěl.Zatím tam přesunu sestavu co mám v provizorní nádrži: Hejno osmi Akar hnědých a párek Herosu.Čerpací hlava s molitanem je zajímavé řešení.Ušetřil bych za velkej filtr.Ale aby to zas ten Eheim utáhl.No a kdybych nakonec dal ty dva externí,tak jestli sem tě dobře pochopil tak dát krátké rozstřikovací rampy na pravej a levej bok a hnát proudy proti sobě?To nebude ničemu vadit?To vzduchování raději pro zichr dám.Ale budu muset koupit nějakej tišší motorek.Mám Hailea a ten teda pěkně vrní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 23:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DeRosa
Plovoučky nemají rády pohyb na hladině a v BW potřebuješ buď hodně čeřit hladinu, nebo vzduchování. Obzvláště ryby rodu Geophagus jsou náchylné na nedostatek kyslíku. Přišel jsem při poruše filtru čeřícího hladinu kvůli kyslíku přes jednu noc o 20cm G. pindare a 15cm G. red head. Ničím jiným to na 100% nebylo, protože velký externí filtr jel jak měl.
Osobně bych tam to vzduchování dal, já už ho mám i na UPS, aby se mi při výpadku proudu neudusily ryby. Čeření hladiny jen od rozstřikovací rampy nestačí (taky odzkoušeno).

Bez vzduchování by to šlo jedině kdyby jsi měl výstup minimálně jednoho z filtrů bez rozstřikovací rampy v úrovni hladiny a ideálně ještě s přisáváním vzduchu. Pak se ti ale budou točit plovoučky a musel by jsi je nějakými přepážkami zadržet na druhé půlce akvária (taky odzkoušeno, jde to udělat například z průhledného plastu, který přilepíš ke střední výztuze tak, aby zasahoval aspoň centimetr pod hladinu).

Ideální ale bude vzduchování, výstupy filtrů na kratších stranách akvária a sání v protilehlých rozích akvária. Pokud budou zeměžrouti, místo toho sunsunu bych vlepil filtr do rohu akvária(skleněný/HMF), případně koupil vnitřní filtr nebo čerpací hlavu s molitanem, protože u zeměžroutů je hodně důležitá i mechanická filtrace.
HMF a sání externího filtru v něm mám použité v jednom akváriu a je to super. Externí filtr nebrzdí předfiltr a díky tomu že jeho sání je až za molitanem HMF se moc nezanáší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 18:04 Muž DeRosa [12] - Cichlidy – Výstup vody blacwater
Zdarec.Budu zakládat blackwater 450L (180x50x50) a přemýšlím jak nejlíp vyřešit vývody s filtru.Budou dva vnější: Eheim 4+600 ten už mi jede v jednom aq a druhý mám vyhlídly SUNSUN HW-703A .To by snad mohlo stačit.Plánuji na hladinu plovoučky a zároveň bych se chtěl vyhnout vzduchování.Napadlo mě že bych dal do rohu jen rozstřikovací hubice Jbl OutSet wide.Nebo jeden filtr dát třeba do rozstřikovací rampy na půlku zadní steny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 19:07 TomF Re: Rammer
Plán je takový, že nasávání (vstup) bude cca 5 cm nad dnem a rozstřikovací rampa těsně u hladiny, tedy asi 15 cm výše. Delší hadici zkusím tedy dát na vstup a uvidím jak to poběží. Ach jo, člověk chce zlepšit filtraci oproti vnitřnímu filtru, který byl doteď a narážím spíš na problémy a nedostatek informací u všech výrobců :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 18:24 Rammer Re: vaclav
já si myslím že v tom problém nebude, dokud nevypnou proud ... pak se může stát že čerpadlo ve filtru vycucá co může a v přívodní hadici nebude dost vody aby vytvořila dostatečnej podtlak aby to normálně natáhlo a zase běželo dál ... tzn že by to to možná chtělo co nejdelší přívodní a tu výstupní spíš kratší
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 17:28 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TomF
Jsou to vlastně spojené nádoby a filtr překonává jen odpor potrubí. Chtělo by to někoho kdo podobný filtr má. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 15:36 TomF Re: vaaclav
Václave, díky za reakci. Tím rozdílem hladiny myslíš vzdálenost hladiny v nádrži k vrcholu hadice, resp. okraji akva? Jaký rozdíl už můžeme považovat za "velký"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 15:17 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TomF
Hrncové filtry nejsou dělané na příliš velký rozdíl hladiny a tak se ti může stát že filtru podstatně klesne výkon. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 10:15 TomF – výtlak a délka hadic
Ahoj. Mám v pláu koupit vnější filtr Eheim 2422 pro želvárium. Protože má želvárium poměrně nízkou hladinu vody bude muset filtr vytlačit více než bývá u akva. Rozdíl mezi hladiou a vrcholem hadice (horní hranou želvária) bude asi 20 cm. Nebude s tím problém? Vzdálenost dna filtru od hladiy bude 88 cm a horní hrana želvária bude 108 cm.
Vstup do filtru bude pravé straně nádrže a rozstřikovací rampa na levé. Filtr bude pod nádrží a může být buť vpravo nebo v levo. Má smysl řešit umístění s ohledem na délu hadic? Je např. lepší mít delší hadici na vstupu a kratší na výstupu? Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 07:27 Muž Peacemen [11] Re: KARBURAToR
Ahoj. Vstup a výstup u ex. filtrů bývá zpravidla stejného průměru. Podle mě na 800 l/h se používá hadice 12/16, nebo 16/22. S výtlakem si nedělej hlavu, protože výtlak je jenom od hladiny k nejvyššímu bodu hadice, to je cca 10 cm při plném akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 01:31 Muž KARBURAToR [0] - Cichlidy – Průměr sací hadice
Zdravím,
řeším výrobu vlastního externího filtru a potřeboval bych poradit s průměrem sací hadice.
Filtr bude umístěn cca 50cm pod akváriem (pod vstupem do hadice). Výkon čerpadla je 800l/h, max. výtlak je 160cm a průměr výstupu 10mm. Čerpadlo bude tlačit vodu do výšky 120cm.
Bude stačit sací hadice o průměru 20mm?
Nevím, jestli je schopno čerpadlo vyvinout nějaký podtlak, tak mě zajímá, zda bude takový průměr stačit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2017 13:28 Muž Yirka [9117] Re: powery
Nemusí. Je to uzavřený obvod honěný čerpadlem. A už z principu máš nasávání níže než výstup rampou či tryskou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 12:54 Muž powery [250] – Délka hadic
Musí být vstupní i výstupní hadice u externího filtru typu "kýbl" stejně dlouhá? Má nějaký vliv na funkci filtru jejich různá délka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 20:23 GP Re: sachlj
jen ze prave to kapatko v tom setu by bylo fajn na zamezeni nechtene difuze hnojiva z hadicky do akva. dlouhodobe se to sice vyrovna a davky budou dobre, jen jinak rozlozene nez planovano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 15:20 sachlj Re: GP
jehly jsem zavrhl..jednak se špatně shání infůzní set www.lekarnagalenica.cz/… v lékárnách..tam je napojení jehly na hadičku..a jednak se špatně lepí ocel na plast...to spíš ty stejné plasty půjdou lepit třeba teplem... bude to řídit automat takže sotva se rozvítí světla tak se přidá hnojivo na 3 fáze, prostě během dne na několik dávek..a mezi tím se bude bublat co2..na co2 použiju asi externí reaktor www.ebay.com/… ..takže jde jen o vzduch a hnojivo..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 14:52 GP Re: sachlj
možná slabá jehla? ale kapalina by asi měla být oddělena, aby se to nemíchalo když nemá. pokud by mělo jet vzduchování zároveň s co2 jednou hadicí, tak by to bylo celkem plýtvání.
osobně bych volil kapání na hladinu do proudu a nějaký typ přisávání vzduchu proudem vody na výstupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 14:37 sachlj Re: hirafazel
Mezitím mě napadlo, že vezmu obyčejnou plastovou trubku co se vleze do hadice a do ní vyvrtám potřebný počet dírek do kterých epoxy vlepím akvarijní trubičky na které lze nasadit hadička. Ty před tím seříznu aby do nich voda nešla tlakem. Zpětné ventily na hadičky s plynem. A vyřešeno. U difuzeru se furt řeší nějaké problémy..já chci řešení kdy si množství vzduchu budu moci řídit sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 14:21 hirafazel Re: sachlj
Fotka k příspěvku Kovový spojky na pneumatiku. Do spojů namotat teflonovou pásku. Lze i levnější řešení z plastu. GMS mám kousek od firmy tak beru od nich (viz. příloha). Do každé větve bych přidal zpětný ventil. Je to asi mosaz (nebo něco podobného s mědí), ampulárie mě v nádrži nechcípla, tak bych neměl strach o kontaminaci vody.

www.gms.cz/…
www.gms.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 12:39 sachlj
Roky jsem používal jiné typy filtrů tak teď trochu tápu. Vadí mi maximum techniky v akváriu. Nechci ubírat už tak omezený prostot rybám nějakými hadicemi, vzduchovadly atd když to není třeba. Teď jsem dal z časové nouze rampu na výstup eheima 2226. Chcui ji dát pryč a do akvária dát jen krátkou rouru se směrovým proudem. Potřebuji ale do výstupu přidat pár věcí. na co2 použiju reaktor. Potřeboval bych ale přidat i vzduchování a vstup tekutého hnojiva. Hledám tedy nějakou možnost jak bezpečně na hadici 16mm přidat dávkování kapaliny a vstup vzduchu. Napadá vás nějaké řešení krmě toho co napadlo mě a to proděravění hadice a vlepení tam silikonem hadičku. Něco pevnějšího pokud se prodává a nebo nějaké domácí řešení.
Našel jsem prodávané difuzory pro eheima tak možná využiju tohle řešení...tak mi aspoň doporučte nějaký vhodný..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 20:34 Těhňajs
Máte někdo zkušenost s under gravel jets (UGJ). To je vyústění vody z filtru u dna. Jde mi o to, jestli tento způsob přívodu do akvária stačí pro správnou cirkulaci vody v akváriu. Odtok do filtru bude přepad z hladiny. Bojím se, že se mi sloupec vody při tomto přívodu vody nevyfiltruje, že budou vidět částečky "bordelu"

děkuji za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 13:35 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Timo
Nasávání do předního rohu. Měl bys mít svažitý terén, takže by se kal měl hromadit vpředu. A výstup je nejlepší rozstřikovací rampou po zadní stěně, cca 5-10 cm pod hladinou, nasměrovanou dírkama šikmo vzhůru. Pokud nemáš rampu tak výpustní trubku ke stěně, kde máš nasávání, ale vzadu. Docílíš tím koloběhu pro dobrý přísun živin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 12:54 Muž Timo [0] – Externý filter - umiestnenie hlavíc
Dobry den chcem sa opýtat kamje najlepšie umiestnit nasávaciu hlavicu a potm aj tu ktorou vada vyteká.
Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 09:03 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: tube
Ten biomolitan použij hrubší a bude to OK.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 07:58 tube Re: Přéma
Fotka k příspěvku Děkuji za Vaše příspěvky ale mě hlavně zajímalo to moje řešení jak to bude fungovat a jestli použít biomolitan jen na sací trubku nebo i na trubku s dírama co je lepší.Jestli se ta horní část při filtraci nějak vůbec uplatni.Mám vnější filtr Eheim a tohle je jenom úprava sání složící jako(předfiltr)pro externí fitr.Tak že řešení typu různé komory vlepené do akva. velké kusy biomolitanu s čerpadlem nejsou pro mě řešením .Mám Juwel Rio a z toho jsem právě kdysi vypreparoval ten vnitřní filtr, proto jsm volil návlek biomolitanových válečků na trubku sání
která není v akva vidět. :-) .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 22:40 Muž Roman [100] - CichlidyRe: tube
No nebudu to tady číst celé,ale já mám kostku bioakvacitu nasazenou na sacím koši, je lepší hrubší, jinak se to zenese jak píše Václav.Výhoda je v tom, že filtr čistím tak 2-3x do roka, což je optimální.A při tom co mám za prasata ryby, se divím že to šlape.Kostku čistím s každou výměnou vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 17:16 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: tube
Jak je uvedeno výše (příspěvky v diskusi rok staré),tak jsem to i udělal,už to funguje skoro rok.Sací komora je vyplněna biomolitanem a Aquaclay filter medium a NAD tím vším je sací koš vnějšího filtru.
Foto zde :http://www.premovoakvarko.cz/technika.htm

U svého nového akvária (není ještě zaběhlé,tak tu není prezentace) jsem to provedl trochu jinak.Sací komora je celá vyplněna biomolitanem č.5 od Rataje a sací (děrovaná) trubka od vnějšího filtru je v něm zapíchlá.
Popis (zatím bez fotek) zde :http://www.premovoakvarko.cz/ryasnicka_amerika.htm

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 11:24 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: tube
ja som práve že musel dať molitanovú kocku na nasávanie, lebo sa mi predtým zavzdušňoval filter(Eheim Classic 2211- aquaclay + molitan + filtračná vata)a musel som ho rozoberať každé 3 týždne, čo sa nedalo v izbe spať kôli tomu chrapotu. Teraz s molitanom na nasávaní nemám problém. Raz za mesiac ho vyčistím a všetko ok. A filter som už nemusel čistiť 4 mesiace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 10:55 tube Re: filipsi
No já to mám zatím týden a je to v pohodě .Žádné omezení výkonu filtrace není znát (náplň filtru spodek mechanické válečky 3cm dále jen biomolitan.
Jinak ta sací trubka je dělená(3 části) a koš jde v pohodě sundat(s molitanem) 2 vteřiny bez jakéhokoliv násilí tak ,že předpokládaná frekvence čištění předfiltru (část na sacím koši)při pravidelné výměně vody a odkalování.Horní předpokládám jednou za měsíc možná i déle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 10:20 Muž filipsi [1295] Re: tube
Moje zkusenost s "zamolitanovanim" vstupu neni moc dobra, ucpavalo se to velmi rychle. Ale mnoho lidi tam kostku nasazenou ma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 09:58 tube – vstup avýstup vody u externího filtru
Fotka k příspěvku Rozhodl jsem se dát na sací stranu předfiltr (vnější filtr Ehem 2213,set sací Eheim).
Bude tohle řešení dobré nebo je lepší dát biomolitan jen na sací koš?
Uvažoval jsem , že když se začne zanášet spodní část biomolitanu (na koši)začnčne se více uplatňovat druhá část biomolitanu a sání nebude tak omezené.(menší frekvence čištění biomolitanu) na sací trubici.
Zároveň doufám ,že tato část pomůže k mechanické filtraci.Nebo je to zcestné.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 22:48 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Usine
Ještě nemám,chci ho jako doplňkovou filtraci k vnějšímu filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 19:29 Usine Re: Přema
Proč tam to čerpadlo máš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 18:48 Muž Horác [3942] Re: bigboban
Já si toto "šokující řešení" nemohu vynachválit. :o) Původně jsem to vymyslel kvůli thorakátům. Vadilo mi, že při svém bagrování stále víří již usazený detrit. Jednak to samozřejmě blbě vypadá, jednak to nedělá dobře rostlinám (hlavně těm jemnolistým). Velký sklon dna v kombinaci se sacím košem umístěným u předního skla omezuje množství bordelu, který mohou bagrující ryby zvířit, na minimum. Písek má takovou zrnitost, že koš nijak neucpává. (Stejným pískem mám naplněný i vlastní filtr). Dno v tomto případě plní roli jakéhosi mechanického předfiltru, který umožňuje prodloužit intervaly mezi jednotlivými čištěními vlastního filtru. Toliko k této diskusi a k Tvému mailu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 18:23 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Usine
Aha,tak já to tak udělám,tzn. spodní část komory bude vyplňovat biomolitan (v = 25 cm) nad ním bude vyusťovat sací trubka vnějšího filtru a zároveň tam bude to čerpadélko ATMAN 201.
Mám ho také ještě osadit biomolitanem?Původně jsem to měl v plánu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 18:14 Usine Re: Přéma
Neměl by jsi hadici do molitanu zapíchnout ale mít jí tak 2-3 cm nad ním. :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3404x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4411-vstup-a-vystup-vody-u-externiho-filtru