Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kde koupit nové akvárium?

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Kde koupit nové akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2021 17:42 Muž Sigismund [3] Re: Lojza007
Díky moc všem za tipy. Truhlářství mám za rohem, ale na webu se tváří hrozně hogo fogo. :)

Nicméně zkusím se tam zastavit, co mi řeknou. Za pokus to určitě stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2021 17:40 Muž Lojza007 [1180] Re: Sigismund
Obvykle je to tak, že akvaristika spolupracuje s nějakým truhlářem, který jim dodá objednanou skříňku. Pokud máš nějakého svého oblíbeného truhláře, tak si nech udělat skříňku od něho a akvárium někde objednej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2021 15:40 Muž Sigismund [3] Re: marvvin
Z Prahy, firma je koukám z Kralup nad Vltavou, to je za rohem. Díky za tip!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2021 15:37 Muž PetrO [752] Re: Sigismund
Ještě se můžeš zeptat ve Sklorexu.
Měli by dělat i nějaké ty skříňky, ale chce se to určitě zeptat jak to mají s dekory a dopravou..

www.sklorex-akvarium.cz/…

Lepší tam určitě zavolat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2021 15:15 marvvin Re: Sigismund
Ahoj, nevim odkud jsi, ale tenhle clovek mi lepil dve mini akvaria, takze jeste funguje, a dela pry i nabytek, ale s tim zkusenost nemam ... www.akvadolezal.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2021 15:05 Muž Sigismund [3] – Akvárium i se skříňkou
Ahoj, máte někdo představu, které z firem vyrábějících akvária ještě fungují? Plánuju druhé akvárium, ale je to řekněme prostorová výzva a potřebuju kromě něho i skříňku na míru. Navíc manželka chce dvířka v lesku, což už sám vyrobit nedokážu.

Ideálně bych firmu, co je schopná udělat obojí. V nejhorším půjdu kvůli skříňce do truhlářství. Zatím jsem kontaktoval Akvamex, ale hrozně jim trvá odpověď (zatím od poslední odpovědi 4 dny). Zkouším ještě Zekiu. Ostatní firmy, co se tu různě zmiňují, už asi neexistují. Buď web dávno nefunguje, nebo je starý a rozbitý.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2021 16:22 Brodys Re: ManuChavez
Nechával jsem řezat krycí skla u sklenáře a v mezičase se ptal co a jak a povídal, že dělá,co ho baví a právě i párkrát do roka akvárium.....je to o štěstí narazit na někoho ochotného a šikovného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2021 15:45 Muž Lada50 [161] - RostlinyRe: Shimi
Za mě taky Brillant Jablonec,mám od nich 840l akvárium,zpracování perfektní a cena byla necelých 10 000.Bylo do v r.2010,dnes už to bude asi o něco víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2021 14:07 Muž Shimi [682] Re: ManuChavez
Za mě Brilant z Jablonce nad Nisou www.brilantjbc.cz/… , dopravu mají vlastní. Mám od nich 375 a mohu jedině doporučit. Veškerá komunikace probíhala po mailu a spokojenost maximální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2021 14:04 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Brodys
Právě, peníze nejsou problém, rád bych koupil u fachmana a ideálně si to i dovezl sám - mám čím.
S Top Transem mám špatné zkušenosti. Sice jako společnost se nebojí vzít do přepravy cokoliv, ale to nic nemění na tom, že zaměstnanci se pak k tomu umí chovat jako hovada. :-) Jako všude.

Zaujal mě tenhle pán z kousek od vedle, ale zatím bez odpovědi, zítra ho ještě zkusím vyzvonit:

www.akvariateraria.cz/…

Nemá ani ceduli na baráku, byl jsem se tam včera kouknout, tak nevím, jestli ještě funguje. :-/

A kdysi v pravěku, ještě když byl v Bdeněvsi, jsem si nechával lepit u Hájka, ale tam vůbec nevím, jak je na tom dnes.
www.aqua-design.cz

Všechno zde ověřené je Morava, což je prostě na individi dopravu (ne Top Trans) už daleko a mě se tam taky hrnout nechce. :-)

Tak jsem tu právě zkoušel najít ještě nějaké konkrétní reference na někoho ze západu. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2021 12:08 Muž nekdo [353] Re: ManuChavez
OT: tak zrovna akvaria u toptransu bych se nebal... jedna z mala firem (prepravnich), ktera se neboji vzit i akvarium a prepravit ho ...ale samozrejme to musi vedet, ze je to akvarium :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2021 11:45 Brodys Re: ManuChavez
Já měl štěstí na sbazaru, viděl jsem tam člověka,co prodává akvária a ryby,tak jsem mu zavolal,zjistil, že slepí i na zakázku a měl jsem to i s odvozem a opravdu nemůžu najít kaz :) A rovnou k tomu bylo dost rad, ryby, rostliny.....tak zkusit štěstí na síti ano

Edit: U toho místního fachmana si výrobek prohlédneš a pak domluvíš na přepravě, prostě a jednoduše nekupuješ zajíce v pytli. Poslední dobou se tady na fóru se zmetky roztrl pytel, to tady nehrozí a cena je podobná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2021 11:28 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevety – Západní Čechy
Než objednám akva u Sklorexu a budu trnout, co s tím cestou Top Trans vyvede, neměl by někdo tip na kvalitní firmu v Západních Čechách?
Dojedu si defakto kamkoliv na západ od Prahy.

Pár firem už jsem obepsal, ale buď napíšou, že nemají čas, nebo neodpoví vůbec a mě tohle prostě nebaví. hmm Nejsem obchoďák o2, abych se někde vnucoval.
Ale kdyby někdo věděl o někom spolehlivém, tak bych to ještě zkusil.

P.S.: Přesně tohle je pak důvod, proč jdu radši pro sériovku do Hornbachu, nejde mi o ušetřený dvě stovky, ale nebaví mě dva tejdny obvolávat x firem a přijít si, jako že je vlastně ještě obtěžuju. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2020 18:28 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: vlka
Přesně. Za ty prachy se da poridit jednou takové akva s dobrým filtrem a světlem. Chce to jen se dívat a trochu hledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.08.2020 18:13 Muž vlka [3443] Re: KarelStein
Čauky, za ty prachy je to normální zlodějina...
www.happyzoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.08.2020 15:37 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: KarelStein
Navíc na bazoši a nebo i fauně můžeš sehnat zánovní akva v perfektním stavu někdy i s vybavením za rozumnou cenu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.08.2020 13:27 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: KarelStein
Yirka má pravdu. Tyhl seťáky navíc mívají nevyhovující úplně všechno a věci levné, dvakrát placené, nakonec moc levně nevycházejí. Taky bych se zamyslel nad nějakou literaturou pro začátečníky, to je jedna z nejlepších investic :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.08.2020 11:36 Muž Yirka [9118] Re: KarelStein
Akvárium nakupujte raději u odborného obchodu nebo si ho nechte zhotovit u sklenáře.
Tam těch 130 litrů pořídíte včetně vybavení za polovic, jen nebude panoramatické. O úrovni obchodu již svědčí popis produktu... objem 130ml může napsat jen ten kdo o tom nemá ani páru, filtr nic moc, ve vybavení zbytečnosti, nu a i zařazení mezi elektrozboží o lecčem hovoří. Jinak panoramatické je módní nepraktičnost.

Vlastnosti pr​o toto elektro zboží:

Barevné provedení: Stříbrná
Materiál produktu: Sklo
Typ vody: Sladká
Tvar akvária: Panoramatické
Objem: 130ml
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2020 10:42 KarelStein
Ahoj. Já teď plánují k Vánocům dceři koupit akvárium netobchodak.cz/… na rybičky a zajímá mě, jestli máte zkušenosti s touto značkou nebo radši na míru? Vůbec se v tom nevyznám. Předem díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2019 09:07 Muž xOB [83] - CichlidyRe: Celsiq
Mam od nich 4 akvaria a jednu skrinku a mohu vrele doporucit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2019 11:08 Muž Celsiq [50] – pořízení akvária
Dobrý den, rád bych se zeptal, zda máte někdo zkušenost s výrobcem/prodejcem Zekia.cz
Zajímá mne akvárium i skříň.
Děkuji,

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 00:20 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: File1980
Máš pravdu. Podíl sice ve firmě nemám, ale doporučuji nemám co vytknout (po 4 letech) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2018 21:36 Muž File1980 [53] Re: bobik0cz
Akorát tam neumějí moc počítat typ SA3 60x30x60 objem 216 l smich chybička se vloudila zřejmě vynásobením x 2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2018 21:12 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Maja16
Mám od nich AQ, kryt, osvětlení a skříň pod AQ cca 4 roky a nemám jim co vytknout. (Dodáno vlastní dopravou až před dům)

Vybíral jsem mezi fa. Zekia a SklorexBrno v té době to byla špička na trhu (aspoň podle fora). :-P Sklorex neměl truhlárnu na nábytek.

PS: čti pozorně v textu, najdeš odpověď na tvoji otázku na sklo :)
www.zekia.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2018 20:20 Maja16 – Výběr akvária 200l
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli někdo z vás nemá zkušenost s firmou Zekia a akvarii která nabízejí ?
Případně z jakého skla jsou akvária vyrobená (Na stránce jsem to nemohla dohledat)
Dekuji a přeji hezký večer :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 16:12 Mireceeek – Akvárium
Já bral akvárium tady www.akvamex.cz/… a maximální spokojenost :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2014 21:59 Muž Hrabi [2] - AmerikaRe: Aquasky
Jak poznamenal Radek, všechna skla jsou Float, tedy plavené na cínové lázni a následně válcovány na požadovanou tloušťku.
Já bych koupil akvárium od Fardy, Sklorexu, Zekie, Akvatera, JVT... Těch firem je více.
Konkrétně od Akvatera je 200l za 1.890,-Kč. Rozměry 100x40x50cm. Záruka tři roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 21:18 Muž Aquasky [35] Re: PEPIS1
ahoj, no jde mi o to nejlevnější tedy float plavené sklo...nemyslím si že by sklo dělalo rozdíl mezi akvárii...hlavně nehodlám dát 5 tis jen za hromadu skla a za značku...ale díky za tipy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 21:16 Muž PEPIS1 [11] - RostlinyRe: RadekH1
Měl jsi akvária ze všech třech skel někdy vedle sebe? Je to srtašnej rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2014 18:49 Muž RadekH1 [129] Re: PEPIS1
No ja si myslim ze 200 pod 1800 jentak nesezenes. To je 9 korun za litr a to bude hodne tezky. Za me je 1800 krasna cena.

Edit: Ještě bych chtěl upozornit, že všechny skla jsou float. I optiwhite je float. Jen je to obchodní název produktu od AGC. U nás je normální sklo planilux, extra čiré sklo je diamant. Teď jsme přešli na výrobu planiclearu, který nahradil planilux a rozdíl mezi normálním sklem a diamantem je u 8mm skla téměř neviditelný. nazelenalý odstín je trochu vidět až u lepených 2x8mm skel. a pak u pochozích, kde se lepí 3x10mm.
U akvaria je to v podstatě uplně jedno, protože máš zelený kytky, vodu zbarvenou od kořene a třeba tmavý pozadí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 18:36 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Aquasky
nekoukal bych až tak na cenu , spíš na ověřenou kvalitu .... když se koukneš na diversu a podobně , za cca stejnou cenu 10kč za litr - nevystěrkované rohy atd ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 18:35 R Muž romant [27982] Re: Aquasky
Zkus to u Kalinky. www.zlatestranky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 18:30 Muž RadekH1 [129] Re: PEPIS1
Proc myslis ze sou tmavsi? Rozdil propustnosti svetla je asi 3%. Float je do zelena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.05.2014 17:54 Muž PEPIS1 [11] - RostlinyRe: Aforte
No ono není hlavně sklo jako sklo. ;-)
Dělají se nádrže z Floatového skla, jsou nejlevnější ale nejtmavší. Poté ze skla Guardian a Optiwhite a ty jsou pomalu 3x dražší. www.prirodni-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 17:15 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Aquasky
Sám sis odpověděl. Zkus kontaktovat nějakého sklenáře v okolí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 17:11 Muž Aquasky [35] – kde v hradci?
Ahoj nevíte kde pořídit akva v Hradci a okolí?...hledám tak 100x40x50 a podobné...prostě 200-250 l abych se dostal pod cenu akvária diversa z e-shopu,...tedy pod 1800 Kč/200l myslím že v případě soukromého lepení by to neměl být problém :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 16:25 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: KEDAR
Hmm, to vypadá dobře, děkuji za radu. Určitě budu rád, když budeme v kontaktu, nechám si poradit ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 15:55 Muž KEDAR [0] - CichlidyRe: MartinHorák
Akvária Farda
Dělnická 9
Odry 742 35
Mam od nich 600L a je super.
www.akvariafarda.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 15:51 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: riso
Hm, to je zajímavá informace, děkuju. Teď už jen s někým pořešit jaké akva, jestli udělat uvnitř přepážku na filtr, jestli dotáhnout vodu do pokoje atd. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 15:33 Muž riso [129] - CichlidyRe: MartinHorák
kdyz od nich vezmes i kryt + rampu + skrinku pod akva, tak doprava tech 80 km bude max. 5% z ceny cele zakazky. A to jsem jeste dost prehnal ;-) . Nebo at to spoji s nejakou jinou zakazkou ktera bude tvym smerem jestli na to nespechas ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 15:24 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: riso
Nad těma jsem taky přemýšlel, jen je to k nim 80km a to už bude doprava přeci jen něco stát. Nebo se nemám bát si dovést akva sám? Dodávku máme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 15:22 Muž riso [129] - CichlidyRe: MartinHorák
www.zekia.cz

Mam od nich 2 akvaria a spokojenost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 14:45 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy. – V plánu je nádrž 500-600 litrů
Dobré odpoledne všem
Jelikož se už za měsíc stěhujeme, tak nastává okamžik přemýšlet nad vysněnou velkou nádrží - cca 500-600 litrů. Budeme bydlet ve Valašském Meziříčí a mé otázky tedy jsou:
1) kde na Valašsku si nechat udělat či koupit nádrž daného objemu
2) zda-li je tu bydlí někdo, kdo by s podobnou nádrží poradil, ideálně osobně
3) zda-li má někdo chuť se semnou podílet na vzniku radami, které bych publikoval zde na fóru, tak aby i další vášnivci nemuseli pracně procházet stovky a stovky diskuzí a článků, v kterých se člověk snadno utopí.
4) pokud najdu z Valašska spřízněnou duši, která mi s tím vším pomůže tak budu happy a klidně pozvu na grilovačku apod.
Dííííky Martin pivo
A ještě doplním info: nádrž bych měl rád hotovou příští rok v létě. Do té doby provést rekonstrukci pokoje, vymyslet stojan (železo? dřevo? vyzdít?), popřemýšlet nad krytem, osvětlením, jak přivést vodu a či vůbec atd. atd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 13:35 Muž bigbob [0] – Nove AQ
Ahoj, planuji koupi noveho akva o rozmerech 80x35x40. Zna nekdo nejaky kvalitni a dobry obchod nebo lepeni v Praze? Napadlo me jit do ZOO branik (mam to kousek), jestli mate nekdo zkusenosti, tak mi pls dejte vedet.

diky moc!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 19:55 Muž dudak [1885] Re: Vachi
v zekii mas tenhle rozmer 1023Kc
www.zekia.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 18:50 Muž RadekH1 [129] Re: Designer
Kupoval jsem začátkem roku klasickou 200 a stála 1800. To je 9 korun litr. A je to 8mm sklo.
Myslím že menší akva s menším sklem by měla stát méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 18:06 Vachi Re: Treeman
No právě... Za ty prachy bych měl 240l :-D

www.mamejeradi.cz/…

V místním akva obchodě stojí 80x40x40 (nebo 35 teď něvím) okolo 1200, ale bez lišt a krycího skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 17:18 Muž Treeman [249] Re: Vachi
No popravdě cena přemrštěná u nás v Jablonci nad Nisou máme sklenáře a ten by tohle zmáknul cca za 1280kč a bonus krycí skla grátis možná poptat jiného sklenáře??

Jen pro představu:
www.sklenarstvi-bulvar.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 15:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Vachi
Nevim, jestli to jeste plati, pac uz jsem dlouho akvarko neobjednaval, ale co si pamatuji z poslednich let, pocitalo se pro takoveto bezne rozmery a tyhle velikosti kolem 12Kc za litr akvarka, tedy pro predstavu co to bude stat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 10:43 Vachi Re: laKatos
OK, ještě uvidím co mi řeknou místní sklenáři a pak bych dal vědět. Jednoho už mám vyřízenýho, když mi odpověděl že akvárko 80x40x40 by stálo 2300,- nevím kde na tu cenu byl, ale taková suma se mi zdá moc ne

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6703x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4293