Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to terčovec?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaký je to terčovec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2020 15:10 Muž Jarry [1437] Re: Korvin
Řekl bych, že je to normální tyrkysák:-) Dle nějaké oficiální klasifikace asi stripe turquoise. Těch tyrkys forem je více - briliant turquoise, red turquoise atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 13:38 Muž Korvin [33] – poprosim
Fotka k příspěvku zdravim mozete mi pomoct aka je to farebny forma dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 14:17 Žena Nellynka [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Po ctyrech mesicich trosku barvy ,ale zadna slava ... Do jakeho veku se tercovci zbarvuji ? Cca
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 15:27 Žena Nellynka [0] Re: Tojsouvěci
K tomu pribuzenstvu ... Pokud jsem to pri nakupu dobre pochopila meli by byt od stejnych rodicu ,ale take me zarazi velky rozdil v strukture zbarveni i v samotne barve ... Jeden je vyrazne modry a druhy spis do zelena ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 23:26 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Priest
Nellynka požadovala určení přesného názvu zbarvení ryb,nedovolil bych si s naprostou 100%ní jistotou tvrdit: Určitě Snake skin,další specifikace bude možná až po vybarvení.
Omlouvám se,zapomněl jsem ve svém předchozím kometáři dodat:Pokud jsou ryby potomky od jednoho rodičovského páru.
Mezi snímkem A a B,jsou markanty vybarvení v oblasti hlavy a hřbetu na první pohled naprosto rozdílné,může se jednat o křížence variant snake skinů,počet pruhů jim sice přísluší(tolerance +-),ale mohou je podědit i kříženci s odlišnými formami,nebo druhy terčovců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2016 12:32 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Tojsouvěci
Tak tady si stojím za svým :-) .Snake skin to je i kdyby trakaře padaly. smich
EDIT-Jen dodám že varianta snake skin se neurčuje podle kresby, ale podle počtu svislých pruhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 10:40 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Priest
To bych netvrdil,na snímcích jsou sice mladé nevybarvené ryby,přesto již mají naprosto rozdílnou kresbu.Pravděpodobně se jedná o nestandarty a degradaci chovatelských forem.:-(
youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 06:54 Muž metal [96] - CichlidyRe: Nellynka
hnedy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2016 15:58 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Nellynka
Určitě Snake skin,další specifikace bude možná až po vybarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 20:58 Žena Nellynka [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer ve spolek ,chtěla bych se zeptat jestli tu není nějaké bystré a znalé očko k určení přesného názvu zbarvení mých placiček :) děkuji stydim

 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 17:12 JagerMaister Re: RAP
sú tam len na skok, dnes som ich dával do pripravenej 300večky ..prišli mi skôr ako som čakal a tá tanganyika bola jediné východisko a voľné akvárium,zabehnuté 3 mesiace a nechcel som ich držať deň a pol vo vedre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 13:26 RAP Re: JagerMaister
Dávat terčovce do akvária připraveného na Tanganiku mi nepřijde mírně řečeno rozumné. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 20:24 JagerMaister Re: acik
s mojou xperkou je to strašné, ale lietajú riadne, keď sú hladné
čiže red tyrkys ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 18:56 Muž acik [416] Re: Priest
nene ostřil špatně... tím jsem si jist :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 18:54 Muž Priest [325] - CichlidyRe: acik
Byli tak rychlí,že se nedali zaostřit. :-D
S těma tyrkysákama měl Roman pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 18:49 Muž acik [416] Re: JagerMaister
člověče tobě tám lítaj rychle,to já mám lenochy teda :-D :-D měl jsi jít s mobilem dál,ostřil jsi na něco jiného za plackama :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 18:47 JagerMaister Re: Priest
skúsim urobiť video, inak na spodných plutvách sa im ukazuje modrá farba
Edit: www.youtube.com/… blbé ale snáď pomôže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 18:39 R Muž romant [27987] Re: Priest
Osobně bych nic nedal za to, že to jsou nějací tyrkysáci, ale je to hodně velká tipovačka, ovšem skuteční znalci, až se zastaví, jistě svůj názor připojí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 18:34 Muž Priest [325] - CichlidyRe: JagerMaister
Z těch fotek se toho moc poznat nedá,mohou to být i hnědí nebo San Merah.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 18:28 JagerMaister
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku zdravím, jeden pán mi zohnal terčovce, mali to byť red melon ale nakoniec je to nejaký iný druh a pán si ho nezapamätal, tvrdí že je to modrý terčovec, čo je ale relatívny pojem, mám tieto len tieto dve fotky, neviete o aký druh ide? podľa googlu by to mohol byť red tyrkys ale nie som si istý
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 20:05 R Muž romant [27987] Re: Lucianetta
Podívej se třeba k pepíkovi pejšovi, tam máš záruku, že co je psáno, to je dáno. www.pejsadiscus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2013 19:52 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Lucianetta
:-D smich Z našich ryb to těžko jde ,protože se u nás kříží kde co s kde čím a prodává něco za co ve skutečnosti neí.
Royal Blue-přírodní varianta a nazývají se tak nejmodřeji zbarvení terčovci divoké formy
Red tyrkys základem přírodní varianta vyšlechtěna zejména v Západní Evropě a kladen důraz na červené vlnkování a světlejší podklad,je zde poněkud široké rozpětí poměrně znatelné příčné pruhování.
Tyrkys briliant by měl mít modrý podklad a hustou kresbu nejčasteji tmavě hnědou ,ale jsou i s červenou.U nás se za brilianty opravdu prodá kde co.Název pěkně zní a lidi kupují ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 19:51 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Lucianetta
Netroufám si tvrdit že jsem fundovaný :) ,ale briliant tyrkys jsou skoro celoplošně modří,u red tyrkys je podklad červený a na něm je modrá kresba no a royal jsem dodnes nepobral stejně jako ty smich .Ono pokud kupuješ tuto formu terčovců tak se Ti může stát i to,že z red tyrkysů se po čase vybarví brilianti a naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 19:17 Žena Lucianetta [43] – Barevné varianty terčovců
Dokáže mi někdo fundovaný vysvětlit, jaký je rozdíl mezi barevnými variantami RED TYRKYS, BRILIANT TYRKYS (a ten je totéž co blue tyrkys??) a ROYAL? Mám 9 terčovců, 3 od každé této varianty... a ehm.. vůbec netuším, který je který stydim Podle obrázků na netu mi přijdou všichni buď prostě modří, nebo red tyrkys :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 15:41 Muž miro03 [27] - CichlidyRe: Bob66
Pardon teraz ked to čítam,napísal som melanin a mal som na mysli lutein.
Každý terčovec je sám o sebe krásny.No ja mám oblúbené práve Pigeone.Je to extravagantná chovatelská forma s širokým spektrom,možnostami dalšieho kríženia.Musím Ti však dat za pravdu,pokial chce človek odchovat svoju kvalitnú krv tak najlepší materiál na ich odchov sú práve prírodné formy. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 15:12 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: miro03
miro03 napsal:Stačí trochu s nimi obchodovat mat ich novinky doma a človek po čase zistí že žltá farba(melanin)pokial ju do krmenia nepridáš je proste s terčovcov preč,snadno sa to pozná aj na vode u takto sfarbených rýb.Farbivo odbúrajú cez ladviny a voda je pekne žltá. Proto jsem se postupem času dopracoval k tomu že přírodní formy jsou nejhezčí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 15:04 Muž miro03 [27] - CichlidyRe: Bob66
Noro je to to tak,chovatelských foriem je mnoho a stále pribúdajú nové.V úvodzovkách myslené niektoré akože nové variety sú kúzlom farbenia.Malajsci to majú natrénované skvele a preto sú taký rýchli.Človek si myslí že to je cieleným krížením a pritom je to práve cieleným farbením.V čom sú proste na svete jedničkami.Stačí trochu s nimi obchodovat mat ich novinky doma a človek po čase zistí že žltá farba(melanin)pokial ju do krmenia nepridáš je proste s terčovcov preč,snadno sa to pozná aj na vode u takto sfarbených rýb.Farbivo odbúrajú cez ladviny a voda je pekne žltá.Inak vysoká škola nie je potreba len stačí bit taký magor ako som ja do terčovcov a časom sa človek vyzná.Prípadne s Malajscami trochu vychcane komunikovat a prinútit ich priznat svojimi pozorovaniami farbu(pravdu).Keby tieto riadky čítali tak asi bi mi už nepredali ani plutvu.há há. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 14:53 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: miro03
Díky za upřesnění ;-) Na to určování z čeho to vzniklo a jak se to jmenuje aby měl člověk speciální vysokou školu :-D Zvlášť když jedna forma může mít několik obchodních názvů :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 13:45 Muž miro03 [27] - CichlidyRe: Marketa
Fotka k příspěvku Len ešte doplním kolegu(bob66).Tieto jedince v základe mali krv Pigeon blood s Pearl tyrkys,dalšie kríženie bolo krížením vybraných jedincov f1 Pearl pigeon a Checkerboard pigeon,matka a potomok s generácie f1,pokial sa kríži matka potomok dosiahneme lepšie ustálenie kresby,vyfarbenia,pri krížení otec s potomkom f1 dosiahneme robustnost a vetšiu velikost.Čo je vlastne vidno aj na jedincoch vo videu.Línia nie je ešte ustálená alebo sú to jedince ktoré boli práve zakúpené do chovu,ked sa človek dobre pozrie tak vidí že medzi jedincami sú s náznakmi Pearl pigeon tak i Checkerboard pigeon.Kríženie je beh na dlhú trat a jednak sa jedná o 2.roky starú novinku.Ustálenie chovnej línie trvá 4-6rokov. ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 11:09 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Marketa
Pigeon Red Map, vyšlechtěný z pigeon blood X-) Můžeš zkusit inzerci www.discus.cz/… nebo objednat z Malajsie ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 10:39 Marketa – Jaky je to druh tercovce a kde jej sehnat
Ahoj,
prosim jaky je presny nazev tohoto tercovce a nevi nekdo, kdo jej chova a kde se da u nas sehnat? dekuji za informaci.
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 19:25 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Romy
Uznávám pochybení, pravda je na tvé straně palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 19:16 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: jaa
Toho prvního bych tipnul Blue zafír,2 Marlboro, 3 Hnědý X-)
Tak dlouho čumim na ty fotky až mě Romy předběhl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.06.2009 19:07 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: jaa
1.mix Pigeon x Diamond
2.Marlboro
3.bych si jen tipnul mix San merah x hnědý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 18:08 Muž jaa [5]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku prosim miestnych odbornikov na discusi aby mi poradili aky discusi mi to plavaju v akva. Mam tam tri druhy..........prvy
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 20:20 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: danulavo
Upřesnění po konzultaci s odborníkem, 1.Pigeon red,3.Red white a 5.kříženec Red tyrkys a Hnědého :) Ostatní jak jsem napsal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 23:57 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: MilanRada
Red tyrkys může být modrý,stejně jako červený,záleží na tom,že červená je podkladová barva,a barevné dobarvení je více modré,nebo i jiné barvy.Takto velké ryby se těžko určují a jak psal Yirka,chovatel by měl vědět co prodává.Chtěj vidět rodiče,pak uvidíš sám co by z nich mělo být.
www.discus.cz/…
www.akva.sk/…
www.flickr.com/…
pets.webshots.com/…
www.ratemyfishtank.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 18:45 Muž Yirka [9123] Re: MilanRada
Pokud bys nevěřil chovateli že neví co ti prodává tak od něj raději nic nekupuj, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 16:56 Muž Landvir [57] Re: MilanRada
Taky si myslim ze jo ale jen tak na 80% nemám s touhle rybou velkou zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 16:55 Muž metal [96] - CichlidyRe: MilanRada
je to tirkys on sa pomali bude farbit do modra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 16:36 MilanRada – Je to redtyrkys?
Fotka k příspěvku Chtěl bych se zeptat jestli tohle je mladý RedTyrkys, protože si ho chci koupit od jednoho chovatele a nechci aby mě dal nějaké jiné.

Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 08:04 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: vladislav
Jj vypadá to na Red white X-) www.aquainvent.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 02:26 terčovec Re: vladislav
Red White. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 20:25 Muž Sakul [13] - CichlidyRe: vladislav
Terčovec červený. Můžeš porovnat www.discus.cz/… ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 17:40 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: danulavo
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tam jsem tam dnes zajel...mohu jen doporučit...paráda..ryby začali jezdit okamžitě s ostatnima...žádné schovávání do rohu..... palec Hlavně ten žluto..červený je moc pěkný... ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 10:07 RAP Re: danulavo
A co se zeptat toho chovatele? Ten by to měl vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 16:21 Žena danulavo [3] - CichlidyRe: Anče
Moje placičky jsem nakoupila u chovatele v Plavsku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 10:51 Žena Anče [7] Re: danulavo
Já si myslím, že 5. je terčkovec hnědý Alenguer. Kde jsi koupila tak pěkné ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 18:38 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: danulavo
1 a 6 Pigeon blood, 2 Marlboro Red melon, 3 Marlboro možná Marlboro White face, 4 a 5 Red tyrkys, 7 a 8 Blue Diamond. Můj odhad :) ale možná se pletu některé mě připadají jako kříženci ;-) Budu rád když mě někdo opraví nebo upřesní X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 17:31 ondra08 Re: danulavo
hádám 4.re tyrkis,7 blue diamond

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8683x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4235