Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky v kulatém akváriu

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Krevetky v kulatém akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 09:26 yanilishka Re: vejvar
Jj, koukam , ze krystalky jsem nevybrala jako nejlepsi priklad.:-O Fakt je ten, ze u Red Cherry uz pisou, ze staci pouze 19 stupnu, coz uz je takova normalni pokojova teplota. Ale pokud tady maji chovatele dobre zkusenosti s chovem i pri nizsich teplotach, tak je to asi opravdu jenom o tom, jak odolny druh a asi taky jedince si Kikusko poridis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.03.2009 06:03 Žena Voloďka [59] - TetryRe: yanilishka
Mno já mám normální red cherry v kuchyni, kde přes tuto zimu jsem měla teplotu i 16stupňů a akviško (12l) bylo a bude bez topítka, filtrace i osvětlení. Všechny přežily a svlékají se (takže se jim daří)...tento postup jsem neměla jako pokusný, ale jak je vidět, není zase tak pravda, že musí mít 22-27stupňů. Je to asi případ od případu a když si na to zvyknou, tak asi proč ne...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 21:32 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: kikuška
1)filtr ani topitko nepotrebujes, staci to vzduchovani

2)co se tyce krevet crystalky, na ktere odkazuje yanilishka sou pro toto akvarko naprosto nevhodne, bo sou celkem dost narocne, ale bez problemu tam muzes dat par kousku red cherry rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_neocaridina_denticulata_var_red_cherry

3)to ze je akvarko kulate krevetam nevadi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 20:45 yanilishka Re: včelař
Aha, tak to jsem nevedela. Ja mam sice mini filtr od ELITE a zkousela jsem ho do koule, ale praveze se mi nepricucl na stenu. Ale jak rika Sid, jestli staci vzduchovani... Co se teploty tyce, jak jsem cetla, nazory lidi se taky lisi. Nekdo tady psal, ze ma krevetky na kolejich pri teplote 18 stupnu. Holt Kikusko, mozna to budes muset zkusit a uvidis. Drzim palce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 20:35 Muž Sid [6640] - RostlinyRe: kikuška
Fotka k příspěvku Filtr není nezbytnou součástí takového "akvária", ovšem nějaký zdroj pohybu vody je žádoucí. U mě je to jemné vzduchování.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 20:32 Muž včelař [44] Re: yanilishka
dělají se i filtry mini a ty jdou krasne uchytit do koule. videl jsem to na vlastní oči. S topítkem to je horši ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   30.03.2009 20:18 yanilishka Re: kikuška
Ahoj, myslim, ze co se toho tyrani tyce, u koule je hlavne ten problem, ze se do ni tezko dava filtr a topitko. Jestli mas v pokoji, kde koule bude, teplo, nemuselo by to az tak vadit. Ale kdyz se podivas do atlasu ostatnich zivocichu, treba sem: rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cantonensis_var_crystal_red zjistis, ze tato pomerne bezna krevetka potrebuje teplotu 22-27 stupnu a rekla bych, ze to neni bezna pokojova teplota. Dalsi vec je filtr, spousta lidi jej v krevetkariu nema, ale co jsem cetla nejake clanky, tak se doporucuje. No jo, ale jak jej do koule uchytit? Je to otazka, kterou budes muset sama uvazit. Ale uvidis, co ti reknou ostatni. Kazdopadne hodne stesti pri vyberu vhodneho krevetkaria ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 20:05 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – krevteky do koule?poraďte
Musím se zeptat jestli mohou být krevetky v 5l akvárku?
a ještě k tomu v kouli?(viz.obrázek) Chtěla bych si je pořídit do 5l akvárka a zrovna do koule, ale říká se že to týrá ryby a tak..je to pravda mohou tam být krevetky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 21:51 Žena Gabi [11] Re: Sidonius
Díky moc, ono to nespěchá, je to výhledově, ale chci vědět, po čem jdu, až se rozhodnu, ne jako když jsem zakládala svoje první akva :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 21:46 Sidonius Re: Gabi
Stačí jedna samička nosící vajíčka. Za chvilku bude v kouli veselo. smich
Vážně: stačí ze dva páry. Pokud se nic mimořádného nestane, brzy jich bude plno... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 21:37 Žena Gabi [11] Re: Sidonius
To jsem ráda, krevetky se mi líbí. A kolik bych jich tak tam měla asi dát, aby jim nebylo smutno, ale aby jich tam nebylo moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 21:24 Sidonius Re: Gabi
:-D
To krevetkárium v kouli stále existuje, ale v docela jiné podobě. Z rostlin je v něm jen Hemianthus callitrichoides a Hemianthus micranthemoides. Krevetkám koule evidentně nevadí - brzy bude výlov! Nějak je tam těch cvrčků stále víc a víc a už zase jsou některé samičky v naději... smich
Asi udělám nějakou fotku... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 21:08 Žena Gabi [11] Re: Norton
Děkuji, to je moc hezké, to tam mám teda zatím těch rostlinek ještě málo smich Ale ve svém akva mám stále nějaké přebytky, takže do budoucna nejspíš z pěstírny přebytků bude krvtárium :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 20:59 Muž Norton [109] Re: Gabi
Krevetkám to vadit určitě nebude. A když je tak chová i sám Sidonius, tak to berte jako fakt.
Si dovolím dát link na Sidoniovo "krevetkárium" rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 20:56 Žena Gabi [11] – Krevetky v kulatém akva
Ahoj, můžou být krevetky v kulatém akva nebo je pro ně také nevhodné? Mám založené kulaté asi 13L, kde pěstuji jen rostlinky... Jestli by jim to nevadilo, jaký druh by byl vhodný a kolik minimálně? Díky moc

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2366x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4233?od=51