Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Preventin

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Preventin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2010 06:51 weishauplik Re: Redvoo
já preventin dávám i když filtr běží ale nesmí tam bejt aktivní uhlí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 22:40 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Redvoo
Pokud chcete něco preventivně přidávat do vody tak vitamíny(fishtamin).Preventin ač název k preventivnímu používání přímo svádí je léčivo a používat by se mělo jen v případě zaplísnění nebo napadení ryb parazity i když já osobně bych ho nepoužil ani v téhle situaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2010 21:52 pansuu Re: Redvoo
Preventin používám preventivně, při každé výměně vody, pár kapek. Nikdy jsem neměl žádný problém. Jen nedokážu říct, zda je to tím Preventinem nebo jestli jsem tak dobrej :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 21:07 Muž Miras [111] Re: Redvoo
každopádně bych se držel návodu, mě vždy pomohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2010 20:57 moliro Re: Redvoo
Pokud akvarium dobre funguje, zadna "chemie" neni potreba ani preventivne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 19:16 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Redvoo
ja se drzim hesla, ze pokud neni potreba, necpu do akvarka zadnou chemii, zatim se mi to vyplaci. ale urcite jsou tu taci, co maji primo chemicke akvarium a poradi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 19:14 Redvoo – Jek na to?
Jaký je váš názor na Preventin. Zajímají mě zkušenosti o použití. Zda dodržovat příbalové rady či jestli to mám nějak upravit.
A také jestli je při výměně vody dobré používat aquatan a taktéž jestli se mám držet příbalového návodu. Díky. stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 18:49 Muž Jrk [143] Re: Miras
Výměnou vody určitě nic nezkazíš...
Edit: Po léčbě, před léčbou, v průběhu léčby snad neměnit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 18:43 Muž Miras [111] Re: Jrk
děkuju, vypadá to dost podobně, ale není to ono, ale zajímá mě jen ta výměna vody, jestli nechat nebo část měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 18:22 Muž Jrk [143] Re: Miras
Nevypadá to takto rybicky.net/k/forum/149627.jpg Jestliže ano, zkus se přesměrovat se svými dotazy na toto vlákno rybicky.net/forum/9526… - z něj je ten obrázek, třeba Ti někdo poradí... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 17:58 Muž Miras [111] Re: NASREDDIN
no skalár má nějakou zdá se plísňovou vyrážku či nádor u oka, takže zkouším preventin, právě že v návodu nic o měnění vody nepíšou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 15:09 Muž NASREDDIN [1383] Re: Miras
A co napsat, co vlastně léčíte?
Třeba někdo poradí.
Pokud na léku není napsáno, že se voda musí měnit, tak bych ji neměnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 15:06 Muž Miras [111] Re: NASREDDIN
no to právě nevím, samozřejmě po léčbě ji vymením, jen mě tak napadlo, že při spoustě léčiv se mění denně část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 15:00 Muž NASREDDIN [1383] Re: Miras
A je potřeba tu vodu měnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 13:15 Muž Miras [111]
píšou při akutním onemocnění až 5 kapek na 1l vody, ale nikde jsem se nedočetl kolik měnit denně vody.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 20:14 Muž Yirka [9126] Re: Pekische
Myslím, že krupička to není a že to bude nějaká malá plíseň nebo oděrka. Stav je stále stejný nebo se změnil. Pokud je to horší pouvažoval bych ještě o eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 19:44 Muž Pekische [3] Re: Yirka
Fotka k příspěvku Tak přidávám ty fotky,jak jsem slíbil. Pancéřníček měl na sobě tři bílé tečky.Jednu na levé, jednu na pravé a třetí na ocasní ploutvi. Na fotkách je vidět, že už ale tečky bílé nejsou. Spíš takové šedé. Takže opravdu spíš ta plíseň než krupička a nebo to může být ranka po cizopasníkovi, který už odpadl? Na pravá břišní ploutvi ta tečka je pořád bílá a taková vystouplá malinko. Ale na tu stranu se mi prostě ryba ne a ne natočit... A co ty žábry, nejsou moc zarudnuté?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 16:00 Muž Pekische [3] – Re: Yirka
ok, nafotím a pověsím to tu.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 15:59 Muž Yirka [9126] Re: Pekische
Já jsem hned na začátku tušil, že ta otázka je oprávněná. Jak píše kolega f. preventin a krupička je slušně řečeno hloupost, stejně tak jako názor prodavače o šetrnosti. Právě EXIT je šetrný a u něj by ses vůbec ptát nemusel.
Zkus problém nafotit. Někdy začátečníci panikaří při nějaké bílé tečce na rybce či jejich ploutvích ale často to může být planý poplach. Ta rybka nežije ve sterilním prostředí, občas na ní může něco ulpět, pokoušet se o ni plíseň atd. V trochu dobrém prostředí zalarmuje svůj imunitní systém a za týden o problému nevíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 15:49 Muž filipsi [1295] Re: Pekische
Aha. Preventinem krupicku nevylecis, v beznych davkovanich. Muze pomoci pouze pri prevenci nasledneho zaplisneni a podobnych komplikaci. Preventin = metylenova modr.
No sam uvidis, neni nad osobni zkusenost.
(edit - ale moc se mi to jako krupicka nezda, objevit pred tydnem tri tecky, a bez leceni po tydnu byt stale u stejnych tri tecek ...)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 15:45 Muž Pekische [3] Re: filipsi
Kdyby si v akvu nic nedělo, tak tam nestrkám nic. ani preventin. Jde o to, že před asi týdnem se mi na jedné rybě objevila krupička /teda já to tak identifikoval aspoň, vidím to poprvé, jsem začátečník/. Takže jsem najel na net a všude psali, že se krupička má léčit okamžitě(!). Jenže byl večer, doma jsem nic neměl, jen tu sůl, která je většinou považovaná za takové "babské" léčení. No ale když nebylo co jiného po ruce, ublížit to snad nemůže. Druhý den jsem běžel do obchodu. Chtěl jsem eSHa Exit. Neměli. Prodavač mi dal preventin, že by to mělo fungovat a je to šetrnější. Preventin jsem z diskuzí samozřejmě znal. Všude rozporuplné recenze na něj. Jedni, že je dobrý, druzí, že je k ničemu. Ale tak 1:3 ve prospěch těch negativních ohlasů. Jenomže to byl den, kdy jsem vůbec neměl čas běhat a shánět se v dalších obchodech. Takže jsem si řekl, že lepší než stokrát číst je jednou sám zkusit. Takže jsem vzal ten preventin /přímo v letáčku píší, že má fungovat i na krupičku/ a aplikoval 1 kapka/ 2L vody - je to nejnižší doporučovaná dávka. No pancéřníček, co krupičku měl, ji má stále - tři tečky na ploutvích. Ale žádné mu nepřibyli, ani se krupička neobjevila na žádné další rybě. Pancéřníček se chová normálně. A protože jsem někde četl, že léky proti krupičce likvidují jen ty parazity ve vodě, nikoli už na těle ryb, tak vzhledem k tomu, žese u dalších ryb po jednom aplikování preventinu zatím (!) nic neobjevilo, tak odvozuji, že by to mohlo fungovat. Upozorňuji, že jde o opravdu hodně včasné zachycení nemoci, takže by ten preventin snad opravdu fungovat mohl. Poprvé jsem ho dal do akva před týdnem, teď chci dávku opakovat... ale hlavně, chci si prostě tem preventin sám vyzkoušet, abych věděl, jak to s ním je... stále se učím a budu dlouho, takže proto jsem se nakoc rozhodl "lít"... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 15:22 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Pekische
taky mi prijde davkovani preventinu trochu prehnany.... pokud je vse v akva, jak ma, rybky jsou zdrave a vyslovene chcete preventin davat, tak teda pet kapek bych kapla pro pocit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 15:19 Muž filipsi [1295] Re: Pekische
Jen pro zajimavost, jak probihalo to dilema lit/nelit a co je duvod pro to lit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 15:13 Muž Yirka [9126] Re: Pekische
Při svých začátcích s velkou nádrží jsem dávkoval podobně, měl jsem v ní několik ampulárek a nikdy nebyl problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 15:03 Muž Pekische [3] Re: Yirka
Dík za dobře míněnou poznámku, ale otázku, zda lít nebo nelít preventin, jsem si už vyřešil... Tak prosím, jak je to s těmi šneky? Dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 14:55 Muž Yirka [9126] Re: Pekische
Vím, že se ti to bude zdát OT, ale já bych si nejdříve položil otáku. Musím dávat Preventin do nádrže? Osobně si myslím že je Preventin dobrý pouze tak při ošetřování jiker proti zaplísnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 14:42 Muž Pekische [3] – peventin a šneci
Jde dohromady Preventin a šneci? Potřebuji do 60L akva dát dávku 1kapka/2L vody Preventinu. Snese to konkrétně jedna ampulárie a jedna neritina? Nebo je mám dát raději na dva tři dny do náhradní nádrže? Raději bych je ale nepřesouval, vypadají v té současné docela spokojeně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 12:43 Muž deathfoe [58] Re: eso
Na obalu se píše, když chceš dávat preventivně, tak denně 1 kapku na 2 litry vody a pří léčbě až 5 kapek na litr vody (doufám, že jsem to napsal dobře po paměti).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 12:40 Muž eso [0] - TetryRe: Piky
dakujem a preventin si ako casto davala ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2009 12:32 Ivulik1 Re: eso
Ja mam dobrou zkusenost s Eshou 2000. Uz jsem ji parkrat pouzila, kdyz se zacaly trepit ploutvicky, belat tlamicky, nebo posledne po nakupu novych rybicek (neonky mely trochu orvane ploutve). 100% spokojenost palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 12:24 Piky Re: eso
Ahoj, no mě se ma prevenci Preventin osvědčil, jinak na většinu nemocí mám Multimedikal a jednou dvakrát jsem léčila bakter. rozpad ploutví - Baktopur od Sery. Nic jiného jsem neměla a nepotřebovala, naštěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2009 10:56 Muž eso [0] - Tetry
Zdravim,ja som skusil preventin len prenedavnom,inak som ziadne lieciva nepouzival takze nemam s liecivamy ziadne skusenosti.Chcel by som sa teda opytat ake preventivne lieciva by ste mi odporucili z vlastnej skusenosti ktore vam pomohli a ktore mate odskusane.Dakujem ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 20:27 Muž Miras [111] Re: ČUPR
super díky moc, to jsem potřeboval vědět ano palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.06.2009 20:16 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Miras
Miras napsal: v akva léčím beťáka Preventinem, píšou přidávat každý den, ale voda je celá modrá. Mám před přidáním odkalit část vody, nebo stále jen přidávat Preventin?
Můžeš dávat preventivně každý den 1 kapku na 2 litry vody - to ani zabarvení za pár minut nezpozoruješ. Odkalovat nemusíš! Pokud použiješ ale razantní dávkování 5 kapek na 1 litr vody, tam už musíš po 3 dnech vyměnit 1/3 vody a to z důvodu právě toho léčení. I v tomto případě ale za 3 dny zelené zabarvení zcela zmizí. POZOR - pouze zůstává zabarvena dekorace - hlavně kameny. Před aplikací je tedy nesmyslné odkalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.06.2009 20:10 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Dusyk
Kdekdo tvrdí, že PREVENTIN je k ničemu, dokonce mi to řekla i prodavačka v Akvaristice. Já na něj ale spoustu let nedám dopustit - (viz moje nedávné problémy s velkým úhynem ryb u nově založené nádrže). Pokud se na rybách neprojevuje žádné výrazné onemocnění, hynou a nevíš ČÍM léčit, je v takovém případě PREVENTIN v dávce 5 kapek na 1 litr vody tím neúčinnějším přípravkem. V takovém šíleném dávkování neuškodí ani rybám, ani rostlinám, pouze je nutno počítat s přechodným zabarvením dekorace (hlavně kamenů) do zelena. Já tím zachránil další úhyn ryb téměř okamžitě po první aplikaci. Dodnes nevím PROČ mi uhynulo každý den tak 2 ÷ 3 rybky. Jinak přidávám denně preventivně v dávce 1 kapka na 2 litry akvarijní vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 16:37 Muž Miras [111] Re: Dusyk
no já na tom zas čto na léčbu zaplísnění a spoustu jiného ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 16:15 Dusyk Re: Miras
S týmto vám nepomôžem, ale dosť často som na prevenin čítal, že je na prevenciu a nie na liečenie. Mali ste ho tam dať asi skôr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 15:25 Muž Miras [111] Re: Dusyk
zaplísnění, ale jde mi jen o to, jestli mám část odkalit a dát novou vodu, nebo jen přidávat Preventin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 15:15 Dusyk Re: Miras
A na aku chorobu ho liečite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 14:22 Muž Miras [111]
v akva léčím beťáka Preventinem, píšou přidávat každý den, ale voda je celá modrá. Mám před přidáním odkalit část vody, nebo stále jen přidávat Preventin?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 22:23 Muž Barney [61] Re: iiiv
Moje neonky měly krupičku ve 100l akva. Nakapal jsem tam 20 kapek preventinu a 5 špetek soli a za pár dní byly neonky naprosto fit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 22:21 Žena iiiv [0] Re: VVV111KKK
děkuji, ale opravdu se ted nikam nedostanu, zatím zkusím ten preventin, a jestli to pandík do pátku přežije tak mu koupím nejaký pořádný léčivo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2009 22:03 Muž VVV111KKK [61] Re: iiiv
Níže přeposílám vyjádření od pana Filipa z Dajany. Ten tomu rozumí. Podobný problém jsem řešil před 14 dny a Prevent je opravdu na bakterku slabý. Já osobně NITRFURANTOIN nesehnal, ale použil jsem něco podobného - FURANOL. Podle návodu separace dvou plat v obyčejné 5ltr sklenici, se silným vzduchování, naprosto bez krmení a týden. Bylo to drastické, ale platy jsou dnes naprosto OK.
Ale pozor. FURANOL - 233 Kč / panceřníček 18-20 Kč. Já koupil lék.
Pane Kuric , co to ode mne požadujete? Přípravek (domnívám se, že se jedná o chybu = jinak jej neznám!) - by se mohl jmenovat PREVENTan. Ale stejně jedná se výrobek jiné firmy a mně NEPŘINÁLEŽÍ jej jakkoli komentovat, lituji.
Pokud jste příznaky správně popsal - mohlo by se jednat o téměř učebnicový příklad BAKTERIÁLNÍHO onemocnění u živorodek. Jde dobře rozeznat. Flexibacter columnaris - postrach obchodníků s rybami (importy) - většinou VELMI rychlý průběh a smrt.
Léčivečka tohoto typu jsou na podobné příhody vyloženě „směšná“ a samozř. naprosto nefunkční.
Tato bakterie způsobuje, že většinou za „smrtelně“ krátkou dobu již není co léčit.
Ale pokud to stihnete (nebo do budoucna), okamžitě sehnat NITRFURANTOIN a způsob léčby si dohledejte v mnoha předchozích ODPOVĚDÍCH na poradně. Nechci to dokola vypisovat.

S pozdravem
Slávek Filip, technolog Dajany pet. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 21:46 Žena iiiv [0] Re: jajaapaja
myslíš 1 kapka na 2 litry vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 21:45 Žena iiiv [0] Re: deathfoe
doma bohužel nic jiného nemáme a do akvaristiky se můžu dostat až v pátek a to se bojím že bude už pozdě:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 21:39 Muž deathfoe [58] Re: iiiv
Spíše bych toho panceřníčka izoloval a aplikoval nějaké pořádné léčivo. Řekl bych, že preventin je spíše taková nouzovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 21:36 Muž jajaapaja [174] Re: iiiv
Když dodržíš předpis tak jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 21:03 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: iiiv
jj mám skušenosti že jo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 20:21 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: iiiv
Ja myslim, ze v pohode :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 20:18 Žena iiiv [0] – praventin
mohu přidat do akvárka kde mám krevetky preventin? vypadá to že muj pancík má bakteriální rozpad ploutví:-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5507x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4163-preventin?od=51