Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnědé skvrny na rostlinách

 

NápovědaFórum » Řasy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Hnědé skvrny na rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2023 11:10 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Starka
Já bych to nijak neřešil jen pokud by to dlouhodobě nepřestalo řeší se pak obsah křemičitanů ve vodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2023 09:27 Žena Starka [207] Re: vaclav
A mám to nějak řešit? Nebo se to nějak samo vyřeší? :-D Sice to není estetické, ale jinak mi to nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2023 08:52 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Starka
Rozsivky vcelku běžné v nově založených akváriích. rybicky.net/forum/p68 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 20:41 Žena Starka [207] – Co s tím?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím. :-)
Před měsícem jsem si založila akvárium. Záběh probíhal s filtrem ze starého akva, a záběh byl naprosto bez problémů (žádné řasy, nálevníci zákaly apod). Po 3 týdnech záběhu jsem přidala 9 neonek (ty už jsem měla v malém akvárku). Údržba doposud je každý týden vyměnit třetinu vody. Vše se zdálo být ok, rostliny se rozrostly, akorát že zesvětlaly - nejspíš kvůli silnému přímému světlu??? No a za nějaký čas to vypadalo, že začínají hnít, hlavně polysperma, ovšem při údržbě jsem zjistila, že nehnijí, ale mají na sobě hnědý povlak, který jde rukou setřít. Povlak není drsný, ani nijak mazlavý.

Zajímalo by mě, co to je a co s tím mám dělat nebo nedělat. Jde mi hlavně o to, ať to není nějaká řasa nebo něco, co se rozjede a bude se toho špatně zbavovat.

Akva o kterém píšu je zde:
rybicky.net/nadrze/33902-rybce

Deníček není dopravý, každopádně jsou tam základní údaje a fotka doby svícení.

Děkuji za reakce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2022 20:35 Muž Foligno [28] Re: afc1886
Už jsem to zkonzultoval i s panem Doubkem. Ten má akvaristiku kousek od bydliště a má to v bytě má poměrně dost akvárií coby takové layouty- jaký by byl krásný český název?Některé nádrže byly pod CO2 některé ne a říkal. Svítím min 10 hod denně a koukněte na tu intenzitu. Zkuste odhadnout.Kdyby mi šly ty anubiasy barteri/nana a kryptokoryny červené úplně bych byl spokojený.Asi to jsou rozsivky protože dolů to jde prstem.Teď je třeba vychytat tu příčinu a bude dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.04.2022 17:40 R Muž afc1886 [14655] Re: Foligno
Na telefonu to špatně vidím, ale podívej se na rozsivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2022 16:41 Muž Foligno [28] – prosba o radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte. Nevíte, co mi na ně sedá? Je to dlouhodobější problém něco se s tím snažím dělat viz deníček ale v podstatě tápu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2021 20:46 Žena Kety [20] Re: Markusenka
Mě to setřít vůbec nejde. Dřív když jsem měla v akvariu hnědou řasu tak ta šla setřít krásně jak z rostlin, skla a podobně ale tyto fleky jsou jak zbarvení listu než že by na nich byla řasa. Nakonec je tam těch fleků tolik že je list celý hnědý viz první foto anubias list :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2021 18:57 Muž Markusenka [89] Re: vaclav
U mě ten hnědý povlak setřít šel, nehtem. Udělalo se mi na listech Anubiasů co jsou moc vysoko u světla, když ho bylo moc a asi to nějak chutná i krevetkách, jak se to objevilo, hned na tom seděla celá banda.
Teď aktuálně po dosazení nového světla, se mi to objevilo také, měl jsem nastaveno cca 60% max, ale bude to stejně hodně, takže jsem utlumil na 45% max.
Přirovnal bych to k povlaku od černého čaje, přitom voda je křištálová.
Takže pak hnědá flekovitá? Filtrace ale u mě není nezajetá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2021 14:14 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Markusenka
Jde to setřít? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2021 14:06 Žena Kety [20] Re: Markusenka
No ta zelená ano na anubiasu ale ty hnědé fleky to přece nebudou ne?.. ty zelené tečky jsou z přímého světla budu ho muset přesadit na stinější místo ale ty hnědé fleky jsou i na rostlinách které jsou u dna kde není tolik světla.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2021 12:18 Muž Markusenka [89] Re: Kety
Ahoj, podle mne zelená přisedlá řasa. Moc přímého světla. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2021 11:52 Žena Kety [20] – Hnědé fleky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem, nedávno jsem si všimla že na jednom listu anubiase se objevily hnědé fleky a dnes už se dívám že jsou i na dalších listech rostlin. Nejde to setřít příjde mi to jako zbarvení zevnitř listu. Hnědou řasu jsem měla a ta šla setřít a nedělala takto pravidelné flíčky. Nevíte prosím co to může být a jak se toho zbavit? Děkuji moc :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.04.2019 13:17 Maq Re: Kozlik
Ten echinodorus je pravděpodobně nový, že? Oni ho v pěstírně pěstují emerzně, a pak když ho dáš do akvária, tak on tvoří nové, submerzní listy a ty staré pomalu pouští. Akvaristi tomu říkají přelistování.
Takže pokud je to jen na nejstarších listech, nedělej nic.
Jinak ve Tvém akvárku by se toho dalo udělat hodně. Například ho nanovo založit s vhodným substrátem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 13:17 Silviebaris Re: Kozlik
Proč tam liješ to Tekuté Rataj CO2 Vital.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2019 13:14 R Muž Anthrax [4739] Re: Kozlik
Řasa to není. Listy prostě odumírají. Kytky si u tebe musí zvyknout, tak je běžné že shodí staré listy a vyženou nové. Neuděláš s tím nic. Nech rostlinu ať si z listu stáhne živiny a až budou hnědé, tak je odstraň. 15 W zářivka není zázrak ale pro běžné rostliny by měla být dostačující. Nicméně uvažoval bych o výměně dna. To co tam máš je drť obsahující vápník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 13:10 Muž Kozlik [4]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj objevili se mi rostlinách takové to skvrny. Je to řasa? Akvarium cca 60 litrů. Žárovka 15W( je to malo)? Co s tím mám dělat?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 21:03 R Muž ctibum [6870] Re: Mireben
Určitě dozvíš. Pokud je to sinice, projdi si odpovídající vlákna. Ty problémy jsou víceméně pořád stejné a dokola se opakující a tedy i rady...
rybicky.net/forum/4641
rybicky.net/forum/9608
rybicky.net/forum/10321
rybicky.net/forum/12496
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 20:03 Mireben Re: romant
A jak se toho zbavit se tu asi nedozvim ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 14:55 R Muž romant [27982] Re: Mireben
Potom bych si myslel že to bude nějaký druh sinice, ale nejsem vševěd, je to jenom můj názor z dostupných informací.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 14:54 Mireben Re: romant
Spíše mazlavý, i když jak na které rostlince.. někde mi to zase přijde hrubé na dotek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 14:44 R Muž romant [27982] Re: Mireben
Je ten povlak na rostlinách na omak drsný a nebo je to mazlavý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 14:36 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Mireben
Ahoj, založ si tu prezentaci, ať se dá o nádrži zjistit co nejvíce :). Potom se bude snáz radit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 14:19 Mireben – Hnědá řasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, potřeboval bych poradit, mám asi 2 měsíce založené akva 160L neustále se mi tvoří na rostlinách, kamenech a dokonce místy i na skle takoví hnědý povlak (asi řasa). Nevím co dělám špatně ale vždy po setření je do pár dnů zpět.. osvětlení je 2x30w t8 jedna zářivka je sun glo 4200k a druhá aqua glo 18000k. Myslíte že se tvoří kvůli slabému osvětlení? Přijde mi že by toho světla v akva mohlo být víc. Vážně už si nevím rady, jinak používám Co2 z bomby a hnojím bioflor od rataje. Některé rostlinky mě i uvadají, nevím jestli je to vlivem řasy. Ph 7,0 No3 kolem 40mg/l
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2017 22:17 Muž Driv3r [236] Re: Petr
Vážně tekutý dusík? smich Proč to akva zamrazuješ? aby vydrželo déle čerstvé?, asi chtěls napsat co2.což? X-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2017 17:03 R Muž romant [27982] Re: Petr
Starý přirozeně odumírající list, tedy podle mě normální jev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2017 06:32 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Petr
Místní znalci pracují na základě poskytnutých údajů a rozhodně nejsou takoví blázni, aby věštili z koule. Chtělo by to založit prezentaci a do ní uvést co nejvíce údajů, aby se ten, kdo Ti chce poradit, měl čeho chytit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2017 22:10 Petr – černe skvrny na listech
Fotka k příspěvku Ahoj. Poradite mi nekdo,co by to mohlo byt? Akvarko cca 2 mesice po zalozeni,pravidelne PMMD a tekuty dusik.
Dekuju za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.06.2017 16:07 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: fingerstyle
Podle mě se jedná o staré emerzní listy, ale rád bych viděl fotku nových listů, které se vytvořily pod vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.06.2017 15:54 Maq Re: fingerstyle
Netvrdím že to nemůže být něco jiného, ale měl jsem echinodory, které přelistovávaly zrovna takhle.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 15:49 R Muž romant [27982] Re: fingerstyle
Pokud to jsou listy staré, tipoval bych to na odumírání emerzních listů, neb tam ty rostliny nemáš moc dlouho. Pokud je to na listech nových, potom se musí zapojit někdo s více zelenýma rukama než já. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 15:48 fingerstyle Re: Maq
cca 4 týdny.Právě se mi to jako přechod nezdálo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 15:43 Maq Re: fingerstyle
Jak dlouho ten echinodor máš? Někdy takhle vypadá přelistování po přechodu z emerzu pod vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2017 14:24 fingerstyle
Fotka k příspěvku Mám tyto hnědé skvrny na listech.Mám přidat nějakou složku hnojiva?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 15:02 Marcel G – Hnědo-černé fleky na rostlinách
Fotka k příspěvku Ahoj všem,

mohl by mi prosím někdo poradit, co za problém způsobuje, že se mi na rostlinách anubias objevují hnědo-černé fleky (viz foto)? Hledal jsem podobné téma zde na fóru a narazil jsem na fotku, kde zobrazená rostlina vypadá skoro identicky jako ta moje; akorát tomu člověku nikdo kloudně neodpověděl (svádělo se to na nedostatek světla nebo substrát, což můj případ alespoň částečně vyvrací - viz dále). Na větších anubiasech se tvoří na vrchní straně listů takový černý povlak (když se ho snažím houbičkou setřít, jde to dost špatně). Na té menší rostlince mi pak vyrašil nový list, ale po pár dnech jeho část jakoby odumřela, a ta odumřená část se začíná úplně rozpadat (viz foto). Nevíte někdo, čím by to mohlo být? Napadlo mě ještě, jestli by to nemohlo být způsobeno hnojivem, které v těsné blízkosti těchto rostlin přidávám do vody (pomocí stříkačky). Přidávám denně 3 ml PMDD bez KNO3. Koncentraci dusičnanů mám totiž v nádrži běžně kolem 20 mg/l. Amoniak i dusitany jsou na nule. KH = 3, GH = 3, pH = 6.5-7.0. Přes den přidávám do vody CO2 (koncentrace je podle drop checkeru někde kolem 20 mg/l. Z roslinek tam mám "Hemianthus callitrichoides" a "Eleocharis parvulus" (koberečky) a pak nějaký ten echinodorus a anubias (Echinodorus bleherae, Anubias barteri, Anubias congensis). Echonodory prosperují výborně (akorát tomu největšímu se trochu kroutí listy). Jinak ale všechno roste velmi dobře. Přesto se mi ale před osazením asi 20ks krevetek rozbujely v nádrži řasy (a mám podezření, že se mi je daří držet pod kontrolou jen díky krevetkám, které mi nádrž od řas neuvěřitelným způsobem vyčistily). Osvětlení mám 2x28W na 100 l nádrž (čistý objem) = cca 0,5W/l. Na měření obsahu fosforečnanů nebo železe nemám testy (pokud by to také mohlo mít nějakou souvislost). Jinak ten větší anubias (Anubias congensis) mám přichycený ke kamenu, takže není přímo v substrátu, ale to by snad nemělo vadit. Menší anubias (Anubias barteri) je normálně v substrátu, ale přesto trpí obdobnými problémy. Jinak jako substrát používám velmi kvalitní ADA Aqua Soil (takže v tom by snad problém být neměl).

Budu všem vděčný za rady.

Marcel
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 17:24 Žena petulinakk [2016] Re: SmilodonDCA
Poradit nedokážu, ale doporučím dát toto téma spíš do hlavní diskuze, třeba do vlákna rybicky.net/forum/3947-uhnivajici-rostlinky
a úplně nejdřív si to vlákno přečíst, třeba tam odpověd někde bude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 15:27 SmilodonDCA – Hnijúce rastliny
Fotka k příspěvku Ahojte ,do nedávna som mal všetko v norme ,kvalita vody ,zdravie rýb aj rastlín. Tri dni dozadu sa však na rastlinách začali objavovať malé priesvitne fľaky a teraz je to v štádiu doslova hnitia. Tým myslím na všetkých rastlinách na všetkých listoch. Tie najhoršie som už odstránil a tie ďalšie podľa štádia rozkladu.
Nedávno som si kupoval jednu rastlinku tak neviem či som si spolu s ňou niečo priniesol a či je to vôbec možné ,alebo či som to neprehnal dávkovaním CO2 ,čož by som aj vylúčil lebo na chovaní rýb sa neprejavovali vysoké dávky CO2
Ak má niekto nejakú skúsenosť alebo radu budem vďačný
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 20:35 Muž sollik [257] - CichlidyRe: adushka
Fajn. Povíme si po výměně vody..... :) Vyřešila jsi důsledek. A co příčina ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 16:54 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: andushka
Pokud ti to pomohlo a za dvě stovky, buď ráda, ale toto není můj typ boje s řasou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 10:06 adushka – přípravek proti hnědé řase na kamenech
Dobrý den, chtěla bych se s Vámi podělit o zkušenost s hnědou řasou, která mi asi po měsíci od založení akvária začala napadat kameny i štěrk v akváriu. Jelikož mám v akváriu jasně bílé kameny, nevypadalo to vůbec hezky. Zkoušela jsem řasu odstraňovat mechanicky, ale přibývala den za dnem přímo před očima, zvýšila jsem množství ancistrusů v akváriu s domněním, že budou řasu třeba ožírat (v té době už se přidala i zelená řasa na kamenech a na skle), ale marně. V teraristice mi pak doporučili asi 5 přípravků pro boj proti řasám a vybrala jsem si Algol za 204,-(pro 100 l akvárium vystačí na 3-4použití). Bála jsem se, co to udělá, proto jsem do akvária nalila o něco nižší koncentraci, než se má dávat, a po asi 3 dnech bylo vidět, že už řasy nepřirůstají, ale zároveň se jim ani nějak nechtělo zmizet. Přidala jsem tedy ještě trošku, čímž jsem se dostala na doporučenou koncentraci dle návodu a do 2 dnů byly všechny hnědé řasy pryč. Kameny mám zase krásně bílé. Rybičky jsou naprosto v pohodě, přípravek jim neuškodil a co se týká rostlin, tak jsou mnohem vitálnější než byly-nemyslím si samozřejmě, že jim přípravek na likvidaci řas pomohl, ale zřejmě jim řasy braly dost živin a teď je vidět, že se mají lépe. Setkala jsem se tady s mnoha názory, že řasy do akvária patří, ani já nejsem proti řasám, ale záleží na typu akvária, do některého určitě patří, ale když chce člověk zdůraznit taky místy krásu pěkného, čistého kamene, může být z řas dost zklamaný.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 15:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sid
Vzdyt ano, ta hodnota W/l zarivkoveho svetla je takova vachrlata :). A nerika ani nic o spektru svetla. Kdyz to uplne prezenu, takova UV zarivka nad akvarkem optimalni asi nebude ;). A co treba jeste vyska akvaria, tedy vyska vodniho sloupce? Jiste mate pravdu, ze pokud se nevyuziva svetlo zarivky vyzarene na druhou stranu, jen hloupym kusem reflektoru (vzdyt to muze byt i kus ohnuteho plechu, hure i nalepeny alobal) se da dost prisvitit. Urcite dobry namet, diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 15:37 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Designer
...Je to 60W zarivek na 180l, tedy 60W/180 l=0.33W/l...
A kolik W/l je to s kvalitními reflektory? :-)
(Chci jen poukázat na to, že nejde jen o typ použitých zářivek, ale i o schopnost předat co nejvíc jimi vyzářené energie kytkám...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 12:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: makkikka
Je to 60W zarivek na 180l, tedy 60W/180l=0.33W/l, a kdyz se podivas na to, kolik ktera rostlina chce, byva to aspon 0.5W/l. Jiste, je to jakasi z praxe zjistena hodnota a prikon zarivky take neznamena jeji svitivost (pri stejnem prikonu ruzne zarivky nesviti stejne a lisi se podle typu i vyzarovanym spektrum). Takze vseobecne to rict nejde, ze je to dobre ci spatne. Existuji subjektivne tmava akvaria (malo osvetlena) a presto tam ledacos roste, treba pomaleji, ale roste (tohle nejsou dostihy, kdyz vyhodim mesicne mene prebytku, take se nic nestane, kdyz jsou rostliny zdrave). Na druhou stanu lze videt akvaria, kde svetlo do nich vylozene prazi, a take je vsechno fajn a dokonce i rasy muze byt mene, nez v mene osvetlene nadrzi. Kazde akvarium je komplexni organismus, a rict cokoli takhle na slepo, bez znalosti predchoziho stavu, bez vyzkouseni co co udela, by bylo nezodpovedne. Je asi jedina moznost, zkusit. Pokud to tedy nema byt vedecka prace na urovni posouzeni vody na vsechno mozne... ale vzdyt to vsichni zname, ten nejhloupejsi sedlak muze mit nejvetsi brambory... chce to zkusit co co v konkretni nadrzi udela. Ja osobne bych zkusil vice svetla, ale nemusi to nakonec byt vubec ke prospechu veci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 21:23 Žena makkikka [3] - ŽivorodkyRe: Designer
A myslíte ,že ten můj problém může být způsobený právě tím dnem ?? A co máte vy za dno ? a kde ho zakupujete ?? Když budu časem čistit celé akvárko :-) chci posbírat co nejvíce informací ;-) S tím octem to vyzkouším a uvidím :-D Já nevím co myslíte měla bych přidat světla ? Když svítím dvěma 30W zářivkama ? Nebo ubrat ? I pro funkčnost akvária.Za každou radu budu ráda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 20:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: makkikka
Vedel bych jak ubrat svetlo bez zasahu do elektroinstalace. Staci na hladinu polozit Pistia stratiotes rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes . Osobne nechavam jen male, vetsi vyhazuji. Desne rychle to roste a ty male cloni podle poctu jak je potreba - vyhazenim vice kusu je vice svetla :-) . Navic male jsou castecne prusvitne a male plodi nove male, velke plodi nove velke. Pridat svetlo je horsi, specialne u zarivek, protoze at uz predradniky, nebo indukcnosti (spolu se starterem a kodanem v klasickem usporadani) se k zarivkam davaji podle jejich konkretniho prikonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 20:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Usine
Staci nabrat trochu toho dna (treba do kelimku od jogurtu), nalit do toho ocet a kdyz to bude sumet, do akvarka to nepatri. Pritelkyne mi ted rikala, ze i kdyz se polije lestena mramorova deska octem, ze je to nestesti, uz nikdy nebude vypadat jako pred tim. Takze i kdyby to byl vapenec ve forme mramoru, sumet s octem bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 20:30 Usine Re: makkikka
Bílé kamínky to je mramor a to je krystalický vápenec, ten do akvária nepatří. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 20:26 Žena makkikka [3] - ŽivorodkyRe: Designer
Moc děkuju opět za názory ;-) Dnes jsem vyměnila třetinu vody v akváriu..odsála ze dna nečistoty a odstranila ten nános z listů. A uvidím co to bude dělat. :-O Jak myslíte že mám špatně dno ?? Je to směs bílých a černých kamínků a na dně mám substrát jako výživu a hnojení pro rostliny.Všemu se mě dařilo do té doby než se objevil ten hněděj "sajrajt" :-D A dneska mi uhynula jedna mečovka tak nevím jestli byla stará a nebo jestli jsou nějaké změny v akváriu. :-( Jinak k těm zářivkám -vlastně akva mám zakoupené jako set takže mi tam nebude sedět jen tak nějaká zářivka..má to určitou dělku a parametry :-) tak nevím jak bych to jinak vyřešila.A nemůžou se zakoupit normální zářivky v elektru ale dvě 36 W ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 13:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: OpalineLeFay
Mno, ten sterk okolo nevypada, ze by byl plny kalu, ze by se mel rozvireny kal usazovat na listech. Navic ten sterk vypada hrubsi (pokud to mohu z tech foto a pomeru k rostlinam hodnotit), do toho lehce sajrajty zapadnou a pak nelitaj vsude. At si to je co chce, zkusil bych to setrit, pak odsat ze dna co pujde, zacal treba den co den menit tretinu vody (stirat z kytek co se objevi a odkalovat), a take bych zkusil poexperimentovat s osvetlenim. Otazka je, jak moc to pujde dolu... Co to je fakt nevim, ale co vim urcite, na kytkach bych to nechtel. Valcim ted s vlaknitou rasou, a co uz vim, kdyz ji nedam pokoj, a vytahuju ji jak se da, vlastne to ani neni takovy problem, jen pridavny konicek, ted uz spis nejpodobneji jako hledani hub v lese :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 09:17 R Muž Silent [5949] Re: Sid
Fotka k příspěvku Pravda. Ophiopogon je mnohem lepší na parapetu. Taky jsem ho měl chvíli v akvárku, ale na okně je mu mnohem líp.
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 4520x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4099-hnede-skvrny-na-rostlinach