Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do Malawi

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Jaké dno do Malawi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 11:01 Muž xOB [83] - CichlidyRe: AlexT
Tlamovci maji radi mekkou vodu.
Neplet si ph s tvrdosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 23:29 AlexT – a co takovy koralovy?
Svadi mi pouzit koralovy pisek (3-5mm) pro tlamovce, vypada hezky, navic pridava tvrdosti vode, coz by bylo pro ne dobry. Co na to rikaji zkuseni? Mam ho ve mnozstvi pro cca 3-5 cm vrstvu na cele dno. Nekombinoval bych ho s nicim, jen na to vapencove kameny...
Mate nekdo s tim zkusenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 22:27 RAP Re: invalida
Bílou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 21:06 S Muž invalida [3881] – barva
Jen se zeptám jakou barvu má ten písek do filtrace? Václav

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2009 14:30 Muž isamik [180] Re: wladys
S frakci 0-4mm se prodava kde co. Takovy liapor kuprikladu. 0mm jsou podle me prachove casti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2009 13:54 Muž wladys [291] - CichlidyRe: zet
Zrnitost "0" je opravdu zajímavá. :-D Zajímala by mě hromada písku zrnitosti 0mm. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2009 10:20 zet Re: Libor
Já osobně jsem si koupil písek u nás ve štěrkovně a za cca 300kg jsem platil nějakých 200kč.Frakce 0-4mm,ale těch 4mm kamínků je tam hodně poskromnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2009 09:31 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Libor
Nejvhodnější je jemná vrstva písku o zrnitosti kolem 1mm.Klidně použít i ten filtrační,ikdyž říční vypadá přirozeněji.Vhodné je i ten jemný písek,pro přirozenější vzhled, doplnit o trošku hrubší frakci.Ovšem obě frakce by neměly být kontrastní. Mělo by to k sobě ladit. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 21:03 Muž Příba [2] - Raci, krabi, krevetkyRe: Libor
Souhlasím,kupoval jsem v Mountfieldu už přesně nevím ale asi 25kg pytel,krásně čistý,už jsem to ani nepropíral a ještě jsem si zatočil a vytočil 70procent,tak mě to vyšlo na nějakých 60Kč,super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 20:09 RAP Re: Libor
Proč by se měli zadusit? Stačí se podívat na fotky z biotopu. ;-) Hodně akvaristů požívá filtrační písek do filtrací k bazénům. Vyjde to levněji než v akvaristice.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 19:39 Libor – Písek pro tlamovce
Zdravím, chystám se založit akvárium pro tlamovce. Na dno nádrže bych chtěl písek. Bojím se ale abych nezvolil moc jemný písek. V akvaristice mají několik zrnitostí. Nejmenší 0,3mm. Není to už moc málo? Nechci, aby se mi ryby zadusily.
Díky předem za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 22:02 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: Miruška
Z toho si nic nedělejte. Teprve se to učej. U mne se jim to povedlo až na čtvrtej nebo pátej pokus a nakonec je stejně odchovávám vedle, protože se s nima tak rádi motali okolo odtokové trubice, až mi jednou praskla gumička u síťky a nasál jim je filtr až na jednoho. Kterýho pak jim někdo zblafl v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 14:51 Žena Miruška [1] - CichlidyRe: Farrael
Poohlédnu se po nějakém v akvaristice, nic moc tam ale nemají, kdyžtak koupím něco přes net. S mladýma nějak nepočítám, samička jikry po 2 dnech vždycky sežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 14:22 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: Miruška
Stačí tmavé černé. Jemnost tak 1-3mm. Moji ho mají také a jsou spokojení :-) Můžou hrabat atd. Hrubší štěrk nedoporučuji. Sice hovínka budou dobře zapadávat, ale pak taky zapadávají i mladí a blbě se jim bude odchovávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 13:50 kreten Re: Miruška
Ono záleží na tom, jak moc vás ty "hovínka" iritují, on ten bílý písek časem také trochu ztmavne. Ale fakt jste mne dostala s tou otázkou, inu když chcete aby tmavé výkaly nebyly vidět, no tak holt tam dejte tmavé dno. Ovšem, že by z něj ryby byly unesené, to nepředpokládajete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 13:41 Žena Miruška [1] - CichlidyRe: kreten
Měla jsem na mysli, vyměnit dno za jiné hrubší a barevné, aby to nebylo tak vidět!!!!A poradit,jaké je pro ně vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 13:29 kreten Re: Miruška
No inu slečno nevím co jste čekala, že rybky budou chodit na toaletu a po sobě splachovat a mýt záchod atd.....?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 13:16 Žena Miruška [1] - Cichlidy – Dno pro Pestřence
Ahoj, jelikož jsem zakládala akva pro Pestřence, dala jsem na dno bílý křemičitý písek. Jenže, i když tam mám pouze 2 kousky a ancíka, pořád se po colém dně povalují hovínka. Odkaluji tak zhruba po 10 dnech, ale už za 2 dny je jich tam hafl. A jak napotvoru, jak pořád ten písek přesívají, hovínka drtí na malé kousíčky. Mám to dno vyměnit za jiné tmavé, hrubší? S tím ale přijdu o podívanou s prosíváním. Poraďte. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 22:33 Muž hanz [27] Re: Dušan2
Já jsem jeden čas ten písek používal a vždycky to trvalo minimálně 4-6 týdnů, než jsem ten prach s toho písku vyfiltroval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 19:41 Dušan2 Re: Proky
Na Tlamovce je 112 litrů opravdu málo. Pokud jde o vodu tak může pár týdnů trvat než nebude kalná, to dnem nebude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 12:19 Baset Re: Proky
Zrnitost písku je dobrá, ale máš zbytečně velkou vrstvu, stačí polovina. Jinak na tlamovce je to akva malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 11:39 Muž Proky [3] - CichlidyRe: hanz
Právě, že mám bílý křemičitý písek zrnitost 0,3 mm a vůbec to není OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2008 11:32 Muž hanz [27] Re: Proky
Tlamovce nechovám, ale určitě světlé a co nejemnější. Podle mého nemá cenu kupovat nějaké drahé, určitě postačí obyčejný plavený stavební písek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 11:05 Muž Proky [3] - Cichlidy – Jaké dno pro tlamovce?
Ahoj, chtěl bych se zeptat jaké dno je nejvhodnější pro tlamovce? Bílý křemičitý písek? Jaká zrnitost? Nebo něco jiného?
Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 14:24 Vitman Re: Jurys
Tlamovci chtějí zásaditou, tvrdší vodu. Takže jestli máš měkkou nebo středně tvrdou, tak ti to vápenec v písku pomůže udržet. Nepoužíval bych ho jedině jestli máš vodu hodně tvrdou. PH upravíš jednoduše sodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 14:21 Muž hanz [27] Re: Jurys
Pro tlamovce je to v pohode... ;-) Ale nechceš si o tom napřed něco zjistit? Tohle jsou úplné základy chovu afrických tlamovců. Aby to pak neskončilo neslavně na nějaké prkotině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 13:37 Muž Jurys [0] Re: V.Malawi
Tak mám doma teda takovej neutrální o zrnosti 1-3mm ale skusil sem ho hodit do toho octa jak tady někdo psal a trochu šumí co s tím??Prej je to špatnej??A je špatnej tak moc??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2007 19:46 V.Malawi Re: Jurys
Jen pro upřesnění,já se bavil o pískovně průmyslového podniku,kde používají křemičitý písek v pískovací lince...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2007 17:45 Muž Jestr64 [8] Re: ufinka
Jo i když je praný, tak ho radši vyper, to jejich "praný" známe :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2007 17:44 Muž Jestr64 [8] Re: Jurys
taky sem si koupil teda vlastně jsem dostal písek v pískovně zadarmo prej to ani nestálo za řeč :) jak říká wladys ty naši miláčci si přece zaslouží abysme zapojili ruce ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2007 17:34 Žena ufinka [28] - Asie
videla jsem v nabidce piskovny, ze snad maji pisek i prany, je to mozne? Ale i tam to asi nebude nic moc...ale furt lepsi, nez s hlinou )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2007 16:52 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Jurys
Oblasti jezera malawi i tanganjika mají různé substráty.Je spousta tlamovců co žijí na příkrých stěnách nad hloubkou a ke dnu dorazí zřídkakdy.Takže je to opravdu podle rybího druhu.Jinak jsou tam písečné pláně ze světlého písku,ale není zcela bílé byrvy.Spíše je to nažloutlá směs z více druhů hornin.Jinak přesátý říčák o zrnitost 1-3mm bude akorát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2007 13:01 Muž Jurys [0] Re: wladys
Tak budu muset jít vyplundrovat zdejší pískovnu a zapojit teda ty ruce :-D No uvidíme s čím mě tam oslnijou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2007 12:31 V.Malawi Re: wladys
Jo,já pískovnu navštěvuju rád a často...Pak je ještě možnost mít známého co dělá průmyslové podlahy,ti ho mají balený po 25kg palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 23:53 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Jurys
Nejlepší je písek z pískovny....barevně i velikostně souhlasí...cenově je na tom super...jediná nevýhoda je,že se musí více zapojit ruce.Ale co bychom pro ty naše miláčky neudělali.Že? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 20:33 george58 Re: ufinka
souhlasím s jemnějším pískem a valounky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 20:10 Žena ufinka [28] - AsieRe. Vitman
jj, dobra je 0,8 mm, videla jsem tu hrubost, barva je skoro jedno, co maji, to maji. Uplne bilou bych nebrala. Blbe je, ze v akvaristice chteji za 2,5 l 37 Kč, vyděrači. Když chcete levněji v nějakém OBi, tak to zas mají jen veliké pytle. A z pískovny to aby jste propíral týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2007 20:08 Vitman Re: Jurys
Na té barvě nezáleží, důležitá je hrubost. Měla by být kolem 1mm, protože tlamovci písek rádi přehrabávají a jemnější občas polykají. Pro Aulonocary to je dokonce nezbytnost, jelikož písek pořád přebírají v tlamce a zas vyplivují - hledají tam zbytky potravy a různé breberky. Což je super protože ten jemný písek pak tolik nehutní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 18:34 Muž Jurys [0] Re: Vitman
Tak tam seknu asi zlatej střed ani tmavej ani světlej a bude ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 17:40 Vitman Re: Jurys
To záleží na tobě.
S bílým není práce - stačí koupit a nasypat do akvária (používá se ten na filtraci do bazénů), ale je na něm vidět veškerej bordel a když začne zelenat od řasy vypadá hnusně.
S říčním je práce (nabrat,přesít,proprat popř. vyvařit), ale vypadá mnohem přirozeněji a bordel na něm není tak nápadnej.
Já si vybral říční a v kombinaci s valouny ze stejný řeky to vypadá skvěle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 17:25 Muž Jurys [0] Re: Vitman
hmm Tak teď nevím už vůbec mám dát bílej jakej se mi líbí nebo hnědej jakej tam fakt je??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2007 17:16 Vitman Re: Jurys
Písek v jezeře Malawi je žlutý až světle hnědý.
Fotky přímo z jezera: www.cichlid-forum.com/…
Na druhé straně tématu jsou vzorky písku vyfocené i s měřítkem, průměrná velikost je 1 mm.
Nejlepší je prosátý říční písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 17:06 Muž Jurys [0] Re: filipsi
Tak sem z toho jelen já zas někde vyčet že je tam písek spíš tmavší :-( coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 16:56 Muž filipsi [1297] Re: Jurys
Obecne to pro ryby plati, ze tmavsi je lepsi, a ne moc jemny, ale u tech tlamovcu ma vetsina lidi bily. Asi se pri radach v akvaristice ridili obecnou pravdou. Nekde nekdo mozna vyhrabe odkaz na fotky a videa z malawi (primo pod vodou v prirode), a co jsem videl, jestli dobre pamatuju, vse tam bylo svetle. Takze jim to asi vyhovuje.
Koren nevim, jestli byl dobry napad, "okyseluje" vodu, moc korenu se v jejich biotopu nenajde. Ale proc ne, vapencove kameny to snad spravi. Ph maji radi zasadite.
V malawi nadrzich take diky tomu, ze nejsou zarostle rostlinami, byva mnohem slabsi osvetleni, nez by jinak clovek dal. Tak to asi moc oslnovat nebude.
Tlamovce jsem nikdy nemel, je to jen vyctene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 16:54 Muž Jestr64 [8] Re: Jurys
podle mě čím menší zrnitost tím lepší tak do 1 mm a taky bych zvolil tmavší barvu písku, ale když se podíváš ke zkušenejším akvaristům uvidíš sám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 16:42 Muž Jurys [0] – Jakou barvu písku pro tlamovce???
Mám nové rohové akva tak sem nakoupil lávu kořen udělal 3D pozadí dle vašich rad (dosr dobrý)ale nevím jakej písek???Líbí se mi takovej bílej superjemnej jakej sem viděl ve vašich akva ale v prodejně mě tvrdil že je lepší tmavší(prej se líp zbarvěj ryby a bílej je prej oslnuje a je nepřirozenej??) a hrubší aspon na 1-4mm?? coze

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 2767x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4003?od=51