Krmení pro ancistruse
Tak já do těch proměnných vnesu trochu zmatku...
PaDa - Dávám stejnou okurku ve stejný čas do dvou akvárek, z jednoho po cca 24 hodinách vytahuju sice ožranou, ale pevnou okurku, kterou vytáhnu na drátě na kterém byla přichycená. V druhém je z toho blátivá kaše, kterou musím nabrat do dlaně. Já - není rozdíl také v obsádce nádrže? Zubatí krunýřovci hlodaj jak diví, ti méně zubatí si čekají až okurka poleví...
Narozdíl od krmičů čerstvým, krmím celou zimu mraženou cuketou...ačkoliv se to zprvu zdálo jako špatný nápad...Druhý den mléko, nyní množství vím celkem přesně podle nádrže a "bláto" není problémem. Pokud neplesniví, je zkrmitelný odpad. Pokud voda zbělá, je to někdy docela prospěšné, protože třeba v nádrži chovných falcatusů jsou stovky mladých a krmím tam ampulárky. Po mléku z cukety mladé ryby poskočí v růstu před očima (asi se tvoří nálevník, ještě jsem to nikdy nezkoumal, protože druhý den je to pryč). Takže já bych se nebál čerstvou zeleninu nechat v akváriu i déle než jeden den, jak se obává romant. Rostlinná složka potravy nechybí v jídelníčku ani dravcům pod vodou a tak bych se opravdu obával jen těch plísní...
Viděl bych to podobně jako romant, že to ovlivní i velikost nádrže, nejspíš i teplota vody.
Dávám stejnou okurku ve stejný čas do dvou akvárek, z jednoho po cca 24 hodinách vytahuju sice ožranou, ale pevnou okurku, kterou vytáhnu na drátě na kterém byla přichycená. V druhém je z toho blátivá kaše, kterou musím nabrat do dlaně.
LiborSprysl napsal: No jo...u vás na jihu...u nás mají tři cenťáky... ,,,10cm heč,,,
No jo...u vás na jihu...u nás mají tři cenťáky...
Ano, nechal jsem ji tam pres noc
a rano byla skoro pryc. !
,,,právě jsem dal spařit tašku mladých kopřiv,,,
Určitě, těch proměnných je jistě více. Když se bude akvarista držet poučky, že méně znamená více, tak by k chybě nemělo dojít, byť okurkama nepřikrmuji.
Teď mi napadá ještě třeba také druh ....
Řekl bych, že to souvisí i s velikostí nádrže a počtu okurkových plátků do nádrže hozených.
Docela zajímavá otázka. Jsou okurky, které začnou kalit vodu po 24 hodinách, jsou okruky, které mohou být v nádrži i pět dní a nic. Nevím s čím to může mít souvislost. Snad čerstvost?
Pokud jí nesežerou dřív, tak do druhýho dne a kdyžtak vyndat.
Ahoj chci se zeptat jak ta okurka tam může zustat dlouho ? syrová. Aniž by začala nějak kazit vodu ?
díky
Starší reakce
dnes jsem poprvé vyděl ancíka na okurce, měl jsem radost, ale ten 2.(ze 2) se ji ani nedotkl, tak uvidíme.
1 04.12.2011 08:45 kačka díky všem, zákal během 24 hodin zmizel, takže to bylo kombinací malého objemu akvárka a velkých tablet. Díky ještě jednou za všechny rady, hned v pondělí se v akvaristice po něčem poohlédnu. Malí lumpíci jsou zatím na okurce a vypadá to, že jim jede.
Řešíte to tu moc vědecky.
Malé ancíky krm jakým koliv sušeným krmením, nastrouhanýma mraženýma patentkama, až to zvládnou tak celýma. Před lety jsme jim dával mražený špenát, sice ho žraly jako diví, ale nikterak rychleji po něm nerostli, spíš jim škodí. Velký podíl kyseliny listové ve špenátu jim podle literatury nedělá dobře, ale nebude to tak zlé. Špenátem se krmí hlavně ve velkochovech, levné krmení.
Koukni ke mě do prezentace, aby jsi viděla, že nejsem teoretik, ale praktik. Ancistrusi potřebují živočišnou složku, jiank nedorostou plné velikosti. Ono dnes je to docela bída, kvalita ryb se nedá srovnat, s tím co bylo k sehnání před dvaceti lety.
Souhlas, Sera viformo mi žerou nadšeně úplně všechny ryby, krevetky i šnečci (krom zarputilých vegetariánů jako neritina).
Jo, ty jsem chtěl vyzkoušet, ale ta cena, za kterou jsem je našel byla ještě větší, než za Hikari...
Jak psal Yirka, Hikari jsou dražší, za to kvalitní (šneci mi je teda taky žerou a pak jsou enormně velcí). Promiň, ale 22l je jak "plivanec", to je opravdu malé akva a celou tabletu do něj hodit, to si dokážu představit, jak to tu vodu zakalí i kdyby z ní krunýřovci zobali. Dával jsem Dajana tablety, ale ty mě právě vodu hodně kalily, i když ryby je docela braly, teď už z tablet jen Hikari. Základní a opravdu pravdivé pravidlo je nepřekrmovat a vždy dát radši méně, než pak brečet nad "stvořeným mlíkem"
jé díky, ani jsem nedoufala, že někdo odpoví tak rychle.
mám jich sedm prťavých (tak 3cm délky). Takže jestli to se mnou zvládnou a porostou, budu muset pořídit větší akvárium, jestli tomu dobře rozumím? Mě se to moje zdá jenom na párek dost velký, mám pocit, že by ani nebyli vidět.
tabletky jsem dostala od kamaráda, který ryby chová a říkal mi, že jsou to nějaké lepší, ale že pak můžu kupovat i ty obyčejné.
zkusim tedy vydržet do večera, jestli zákal zeslábne nebo zmizí. děkuju za všechny rady na další druhy krmení, budu to postupně zkoušet.
Já ancíkum občas přilepšuju tabletama od Dajany a taky trochu kalí vodu,ale do rána zákal zmizí,tablety žerou, ale nějak odvázaný z nich nejsou... Zato když jim dám patentky tak jezdí po dně jak vysavače
Jinak 22 litrů se mi na ně zdá dost málo.Chtělo by to aspoň 50 litrů pro pár..A odpadnou i problémy se zákalem.
Jenom k těm tabletám dodám, že osobně jsem je koupil od Rataje a jediný kdo mi je žere, tak je banda šneků, ancíka jsem na ní neviděl ani jednou.
Kup jim mražené patentky, budou vděční za ně myslím víc než za tabletu.
Jen na úvod, to že je voda zakalená ještě nemusí v každém případě znamenat že je špatná. Ale k věci. Každá tableta nemusí být tím nejlepším. Jsou kvalitní a méně kvalitní, to je ty, které kalí vodu. Mezi nejkvalitnější patří tablety Hikari, pravda, jsou trošku dražší.
Nevím nic o tvé nádrži (stáří, ostaní osádka, technika) a taky o velikosti-stáří Ancistrusů. Ale v podstatě ta nádrž pro ně nemusí být optimálně velká. A také je nutno vzít v úvahu, že A. nejsou jen býložravci, naopak, starší rybky pro dobrou prosperitu potřebují dostatek potravy s podílem bílkovin.
0 02.12.2011 09:52 kačka – okurka a tablety
ahoj. potřebovala bych radu. Dala jsem do 22l akvarka jednu tabletu pro ancistrusy a behem hodiny se voda uplne zakalila. Noc pred tim jsem poprve zkousela platek okurky, ale bala jsem se, že to zkvasi, tak jsem ji rano radsi vyndala. No a pak jsem zkusila tu tabletu a když jdu okolo, byla voda mléčná. Vymenila jsem ji (chudinky ryby, bala jsem se cekat, tak jsem jim ji nalila neodstatou). Večer to bylo zase trochu zakalené, dala jsem novou tabletu (jine krmeni nemam) a rano mliko. Prosim poradte mi, mam ty ryby rada a tyhle zacatecnicke chyby by je mohly rychle zlikvidovat. Je to zakaleni normalni, nebo je tableta moc velká do tak malé nadrze a mam davat jen kousky? Nebo to bylo tou okurkou?
Díky.
Mě Evi ta okruka vydrží tři dny, ale je to fakt nejkrajnější termín kdy musí jít ven. Jak si na ni zvykli, tak za den byla fuč. Dnes jsem jim dal větší kus tak uvidím. Hrášek? Ten si dám sám raději
Na papriku mi nešli a salát bych taky mohl někdy zkusit.
já jsem jednou byla líná a nechala jsem okurku dva dny a voda se mi zakalila,tak proto píšu..tak to si je tím vyloupaným hráškem hýčkám
...mrkev mým nejede,ale co zbožňujou je ledovej salát...ale ten málokdy dostanou,na tom si pochutnám já
V malým asi jo ale ve velkým se ztratí...hrášek neloupu...mrkev je dobrá...jaro a podzim je někdy nebezpečí otravy z rychlený zeleniny
Hned jak jsi se zeptal, jsem se šel podívat jestli je okurka, tak taky dostali. Oni zbaští asi skoro každou zeleninu, jenom ji objevit a ochutnat, ale nepřeháněl bych to s ní moc. Občas na spestření jo proč ne. Já zkusil papriku a tou jsem potěšil jenom okružáky
jen přes noc, protž jsem s bál, ž s zkazí voda
a jinak dnes jsem okurku nenašel, tak jsem zkusil dát kousek řapíkatého celeru a ?zelí? ale zatím bez reakce, uvidim ráno, možná si myslí, že je to past, tak si na to musej zvyknout. Dík za eakci, myslel jsem, že je to výjmečné.
Patentnky jim dávám tak, že naleju do akvárka víc než stihnout sežrat ostatní ryby a to co spadne je ancíků pokud si toho včas všimnou. Když jsem jim dal poprvé okurku situace byla stejná, hodně šneků a ancík nikde. Nechal jsem ji tam tři dny a postupně ji začali ožírat. Na další okurky už šneci nestihli vlézt. Jak dlouho jsi ji tam nechal? Ono ty tři dny je krajní maximum, potom se začne kazit voda.
1)Jednou jsem zkusil dát okurku, ale ani se jí nedotkl(jestli by tam měla být díra, nebyla vyditelná), ale bylo tam spousty šneků. Zkusím to znovu, ale stalo se vám někdy, že by to nejedly?
2)jak bych mu měl dát patentky, aniž by je žrali ostatní ryby(živorodky)
jednou mi po patentkách chcípl cichlidy, tak jsem k tomu skeptickej. a paví očka se taky netvářili nijak dobře otírali se o věci v nádrži, ale mohl to být nezvik a nebo prostě bylo něco s těma určitejma patentkama.
ps:promiňte, že jsem odbočil od ancíků.
Starší reakce
Jsem přehlédl zářijový dotaz, omlouvám se. Část kopřivového listí suším, část melu zazelena a dělám "buchty". Přidám do té mleté kaše krupici, vajíčko, rybí moučku a když jsou nějaké zbytky (vločky, granule), tak i to. No a usuším to.
S patentakami pro ancistrusy bych byl opatrný, zelenou hmotu žerou jakoukoliv, ale víc zamlada, dospělejší sice také, ale raději maso. (Třeba filé).
Kup jim ve zverimexu mražené patentky a máš to budou ti za to víc vděční. Ja jim to dávám tak 2x-3x týdně. Ale dobře je proper ve vodě.
0 28.10.2011 10:04 sevca23 – jj
ok
Ti moji jabko žerou zkus a uvidíš. Ale radši jim dej patentky
0 27.10.2011 16:48 sevca23 – krmivo
prosím, můžou ancistrusi jablko nebo brokolici? jsem rád za, každou odpověď
Starší reakce
a to je jen usušíš a potom sušené přímo zkrmuješ nebo je ještě nějak upravuješ? říkal jsem si že bych si je na půdě usušil a potom nabalil samotné listy do sáčků kvůli skladování atd
Mám jich na zimu plnou půdu každý rok
Starší reakce
Tak cryptocorynu mi neokousal, za 25 let ani jedinkrát. Je to na něj tuhý. Jedině, že je list odumírající, nebo ancík nasmrt hladovej, jinak si to neumím představit.
mno tady jde vicemene o to, ze treba cryptocorynu jednu mi zlikvidovali uplne, patentkama krmim, nitenkama taky, tablety, spenat, listy, vsechno a porad to ty potvory zerou, preci jen to nevypada hezky, kdyz jsou v akvarku okousany kytky :-/
když je v akvárku hodně kytek a ancíků není moc, tak se to docela ztratí. Obvykle okusujou jen některé druhy (většinou echinodory).
Záleží na tobě jak moc ti to vadí
Zkus na ně jít s masitou stravou(patentky, komáři, filé), jsou to všežravci a tímto způsobem si z nich děláš vegetariány, který mají potom daleko větší chuť na rostliny. Ovšem je nutno poznamenat, že když ancík jednou s tím broušením kytek začne, tak už se to obvykle neodnaučí nikdy, takže jako další krok, pokud chceš mít v akvárku neokousaný rostliny, je se jich zbavit.
Protože je již jednou ochutnali. Již je to neodnaučíš. Bohužel.
Proc mi ancistrus zere kytky?
dostavaji denne tablety, znacky stridam, dokrmuju okurkou a presto mi jde na Kryptokoryny, Hygrophilu a dalsi kytky, mam 2 samice a jednoho samce, velikost cca 8cm, kytky kazdy den rano derave :-/
Starší reakce
Tak jsem tam tu okurku nechal ještě přes noc a skoro celá zmizela
Přidat reakci
1 ...... [7] ...... 11
Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 10893x