Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak dlouho vydrží lepené akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Jak dlouho vydrží lepené akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 09:40 HaDaS Re: O.Tom
K nervozitě máš oprávněný důvod. Je to docela zfušovaný. Nebylo to původně terárko? Víš určitě, že tento výtvor byl používán jako akva?
Jak jsem psal, nejlepší bude akva vrátit původnímu majiteli, nebo přelepit.
Jenom rada pro příště. Spoje jsou u akva to nejdůležitější. Můj sklenář například použivá trojnásobného lepení. Spoje kontroluj jako první. Před koupí zatlač zevnitř na protilehlé stěny akva, jakoby je od sebe odtahuj. zapruží-li, či vydají nějaký zvuk, je něco špatně.
Přeji Ti hodně zdaru. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 09:28 Muž O.Tom [439] Re: HaDaS
Akva je ted na polystyrenu a ten primo na podlaze, tloustka skel 10mm a ten silikon, misto kde jsem ho mackal a zkousel elasticitu se asi zacal odlepovat od skel, neco jako kdyby byly spatne odmastene pri lepeni.
No a na spojich predniho skla zevnitr vpodstate zadny silikon neni, skla jsou prilozena ksobe a zatazena silikonem zvenku.
vypada to asi spatne a zacinam ztoho byt stale nervoznejsi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 09:16 HaDaS Re: O.Tom
1. Zdá se mi, že styk nejdelšího skla (čelní?) s bočními, není na plocho, ale pouze přes hranu. Jestli to tak je, tak stěny v tomto styku jsou drženy pouze vnitřní vrstvou silikonu z interiérové strany akva. To by nebylo dobré.
2. Zdá se mi, že sklo je docela subtilní, ale zase je dostatečně vyztužené kanty. Jaká je tloušťka skla?
3. Připadá mi nedostatečná mocnost vnitřního přetmelení (kouty ve spojích). Tady bych doporučoval přetmelit.
4. Na druhé fotce to vypadá, že silikon je nesourodý (zvrásněný), ale není to příliš dobře vidět.
5. Nemůže k pazvukům docházet i tím, že je akva umístěno na překližce? Je to překližka, ne?

Z toho co jsem viděl na Tvých fotkách, doporučuji akva buď vrátit bývalému majiteli, nebo celé rozebrat a přelepit. Klonil bych se spíše k první variantě. 400 litrů v takovém akva bych já osobně neriskoval.
Asi jsem Tě moc nepotěšil, ale jistota je jistota. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 09:05 Muž O.Tom [439] Re: HaDaS
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jinak silikon se zda pruzny a akvarium bylo odstaveno na chodbe panelaku, kde teploty urcite nesly do minusu.

tak fotky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 08:57 HaDaS Re: O.Tom
Můžu jen spekulovat, ale pokud bylo akva, po dobu co se nepoužívalo, v teplotně nestálém prostředí, kde se střídaly teploty od mínusových do plusových, tak mohlo dojít k degradaci lepeného spoje (něco jako strouchnivění). Zkus nehtem silikon, víc přitlač, přejet od shora dolů, jestli se na okrajích neolupuje nebo nedrolí. Načatý silikon poznáš i podle toho, že když ho takto přejedeš, tak zanechává jakoby vlnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 08:52 Muž O.Tom [439] Re: HaDaS
je to silikon, zacalo tu i u kornich list predniho sklaa aty jestemaji k vode daleko. Fotky zkusim, ale predni stenu mam zrovna u steny jako nejdelsi na rozlozeni vahy, momentalne je to napousteno na zkousku a to lupani jsem necekal a hoodne me desi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 08:43 HaDaS Re: O.Tom
Možná by to chtělo pár fotek akva, hlavně detail spoje (akva lepidlo vs. sklo). Bude se lépe hodnotit.
Praskání může být zapříčiněno nečistotami (zrnka písku) mezi lepidlem (silikonem) a sklem. Tlak způsobený vodou tlačí na takové místo - zrnko vrže, praská a sklo skučí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 08:39 Muž O.Tom [439]
Ahoj, koupil jsem starsi (udjne 5 let) rohove akvarium s objemem zhruba 400 litru, lepeno pravdepodbne sklenarem. Pri napousteni slysim obcas jakoby lupani silikonu u nejdelsi, predni strany. Akvarium bylo pul roku az rok bez vody. Je to OK, nebo silikon praska a za chvili mi cele predni sklo vyleti ?...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 21:46 S Muž invalida [3881]
Mý první drží už 32let ve tmelu na vokna :) když neuvidíte neuvěříte..bylo mi 10 ano smich rám už je jen rez co drží barva...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:32 Muž Roman [100] - Cichlidy
¨112l mám lepenou šedým silikonem z NDR tak to je nějakých 20let v provozu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 19:20 Muž ghostik [81]
Ja jsem ho ted menil a mnelo vic jak 20let. Menil jsem ho jen ze strachu :o) Zatim neteklo ale bylo na vice mistech odstiple a nejvic jsem se bal odstiple casti na vrchni hrane predni steny uprostred. Dale se zacal v jednom rohu nahore trochu roztahovat silikon ( vzdalenost skel od sebe bylo uz cca 3mm nahore dole to uz byly jen desetiny )
Tak jsem z nej udelal terarium a koupil nove :o)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 19:08 Radek.S Re: wayn
zaručeně mám starší... lepil ho ještě můj táta, vůbec netuším čím, když mi bylo cca deset let... Teď je mi 40... tedy i přes 30 let může lepené akvárko vydržet :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2007 08:18 LuXy Re: georged
Riasa prerastie aj čierny silikón, len ju tam nevidno X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 16:33 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: Miluška
Bílý silikon má větší pevnost(vydrží větší tlak na stěnu akvária - ale to má význam uvažovat až u bazenóvých akva, ale prorůstá řasou). Zatímco černý má menší pevnost, ale zase v něm řasa tak neroste(a pokud přelepíte hrany černou elektrikářskou páskou, tak neroste vůbec).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 12:43 Žena Miluška [9] Re: DrFidel
Já měla akva staré cca 13-14 let, lepené bílým silikonem a bohužel začalo téct. Naštěstí jsem na to přišla včas a sousedy jsem nevytopila. Už jsem s ním nic nedělala a raději koupila nové. Je to jen 80l, tak to zas tak velké peníze nejsou. ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 10:13 Havel-st Re: wayn
Taky mám dvě karanténky 34 l asi tak z r. 1980 lepené Cenusilem od soudruhů z NDR. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 09:31 Sidonius Re: wayn
Ta otázka přišla pozdě... Letos jsem jedno takové zrušil... Teď je v něm morče. :)
Lepené Cenusilem blahé paměti! Stáří něco mezi 25-30 lety. (Ale "flikované" už bylo. hmm )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 09:22 Muž wayn [79] Re: DrFidel
Mám akvárium 72 l staré 22 let, lepené průhledným silikonem a až na asi 2 letou přestávku v něm pořád je voda. Je kupované v době kdy lepená akvária začínala. Kdo má starší? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 22:45 Muž Roman [100] - CichlidyRe: DrFidel
mám nádrž z 2 ruky a vlastním ho dobrých 13let.a drží.sice jsem to musel vyspravit,ale je to pohoda.jde o to jak to je slepené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 22:30 Žena Dinamit [68] Re: DrFidel
V mém akvárku kdysi bydleli křečíci, potom asi 3 roky rybičky. Toto akvárko pak vystřídalo nové a staré šlo na půdu. Asi za 2 roky se objevil človíček, něco jako já, že by si ho rád vzal. Tak je u mě. Rybičky v něm plavou už přes půl roku a všechno je zatim OK. Akvárko bylo původně lepeno nějakým silikonem, netuším jakých vlastností, ale důležité je, že rybičky žijou a akvárko nevypadá, že by bylo unavené...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 21:29 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: DrFidel
Hlavně když to lepíš sám, tak v to nemáš takovou důvěru(pokud nejsi odborník nebo velmi šikovný :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 21:29 Page Re: DrFidel
Pokud si to ten člověk nelepil sám doma na koleně nějakým obyč silikonem tak bych se toho nebál. Dřív jsem si své 112l akva lepil obyč transparentním silikonem a za 4 roky prorostl řasou. Tak že to opravdu chce akvarijní silikon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 21:25 DrFidel Re: j_j
Tak to jste mě docela uklidnili, mám trochu strach že když bych to lepil přes ten silikon co už je to s nim slepené že bych to neudělal moc pěkně :-O . To akvárium má 400litrů je vysoké 60cm a stěny by měly být 10mm. Jo a nahoře je prý podélná výztuha. Takové akvárium se trochu hůř zkouší jestli neteče, tak se radši ptám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 21:18 Muž j_j [18] Re: DrFidel
80tka, kterou máme je v starší než já-akvárku je 21let a je stále v pohodě(a to je lepené průsvitným silikonem, který podle pseudoodborníků proroste řasou a voda vyteče)... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 21:17 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: DrFidel
Někde jsem četl, že výrobce dává záruku 10 let na lepidlo. Mám akvárko přes 10 let a neteče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 21:12 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: DrFidel
Záruka je na něj většinou 3-5 let a vydrží bezproblémově minimálně 10 let.... ale záleží na tlouštce spárů a řasách :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 21:09 DrFidel – Jak dlouho vydrží lepené akva
Chystám se koupit akvárium na inzerát, je 3 roky staré a lepené transparentním silikonem. Ty lepené spáry prý nejsou narušené řasami akvárium prý perfektně těsní. Zajímalo by mně jestli nemáte někdo zkušenost jak dlouho takové akvárium vydrží aby neteklo, ne spíš, jestli ho nemám preventivně nějak znovu přelepit. Nerad bych vyplavil sousedy i když je nemám moc rád. Díky předem za odpověď. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4939x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3995-jak-dlouho-vydrzi-lepene-akvarium?od=51