Uhnívající rostliny
Je pravda, že do dna občas sáhnu.živiny nesežerou kytky, tak se snažím maximum dostat ven při odkalování. Jsou tam ale i anubiasy na dekoraci, kterých se odkalování netýká a taky nerostou. Ve dvou nádržích stejný problém. Jedna má 200l a druhá 50. svítí tam akvazářivky. Málo světla ale vylučuju, protože červený kytky, který potřebujou světla hodně, rostou.
ještě mě napadá, neryješ moc často do dna u rostlin (třeba u odkalování), případně jestli je často nepřesazuješ, zrovna valisnerky a sagittarie maj rády klid, stonkovkám to až tak nevadí
Ještě napište velikost nádrže a použité osvětlení.
...sa mi nezda ze dkh mas vecsie ako gh malo by to byt naopak...
Takhle to nefunguje.
GH můžete mít i 0 a zároveň KH třeba 10.
je to podle testovacích proužků od sera. Uznávám, že to logiku moc nedává, je to asi o jednotkách. nedávno mi dělali rozbor v akva obchodě z druhého akvária, kde byly trochu problémy a vyšlo to následovně: "Výsledky našich testů jsou: Ph 7,5, NO2 1,6mg/l, NO3 50mg/l, uhličitanová tvrdost 10kh a celková tvrdost 9dh.".
Abychom ale neutekli od toho, proč červené rostliny rostou a zelené ne.
A testy mas ake , lebo sa mi nezda ze dkh mas vecsie ako gh malo by to byt naopak aspo podla mna.
NO3 je hodně, přes 30. Uhličitanová tvrdost 10, ph 7, celková tvrdost 7. Testy na p a fe nemam.
Náročná červená kytka (viz odkaz) ale roste, tak myslím, že nepotřebuje něco, co zelená ano.
rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_cv_splendida
Zrvá to dlouho, v řádu měsíců.
Jinak díky moc za reakce.
chtělo by to víc informací, problém asi nebude jen v barvě kytek. Jak dlouho to takhle pozoruješ?
Zaměřil bych se na množství světla v nádrži a klasickou rovnici světlo x živiny.
0 05.01.2012 22:01 PVC Zdravím, mám problém s rostlinami.
Zelené rostliny nerostou - valisnerky a šípatky
Červené rostliny rostou - splendida
zelené řasy rostou strašně rychle
Napadá Vás, čím by to mohlo být? Co potřebují zelené a červené ne?
Starší reakce
Doporučuji denně měnit 30% vody, protože tou operací s výměnou dna je narušená nitrifikace a je možné, že bude docházet ke zvyšování N látek, tak se tou výměnou bude tento stav udržovat v rozumných mezích, tak aby to nemělo neblahý vliv na rybí osádku.
0 15.12.2011 22:50 trdlovidlo Tak po přečtení spousty rad příběhu a doporučení jsem to vzal z gruntu, Přidal jsem ještě 2 18w zářivky a vyměnil komplet dno za písek z řeky a když už jsem tam byl a měl jsem to zasviněný hnusem tak jsem tam vzal i pár rostlinek, z řasama to už horší být nemůže. Propral jsem je a dal dovnitř, pro jistotu jem dal methylen blue, kvůli bakteriím a parazitům, vyměnil asi 15 l vody a zatim dobrý. Tak uvydíme. Za týden dam vedět jak to pokračuje. Původní kamení mělo spoustu vápníku a ve zverimexu neřekli ani pumpička, když jsem ho kupoval.
Starší reakce
Jde o starší listy ale všiml jsem si že to někdy udělají i nové listy.Zkusil jsem hnojivo Sera Florena 25ml na 100 l vody. Dal jsem jen 20 ml mám strach abych něco neposral. V návodu je každý tyden opakovat ale mě se to moc nelíbí. Zdá se mi to moc brzy po sobě.
Zakladám, foto bude asi až v piatok./prac. vyt./
Založ si prezentaci, takhle od boku radit moc nejde. Chce to více informací.
Valisnerie začali odhnivat od krčkov ,postupne od vonkajších listov. Korene ostali posledné, svetlohnedé.
Nezahnívá ti dno. Jakou barvu mají kořeny rostlin?
0 04.12.2011 18:30 vlomko – uhnívající rostlinky
Dobrý večer. V priebehu 2 mesiacov mi uplne uhnili Valisnerie. Dovtedy som ich vyhadzoval po kýbloch. Po nich odchádzaju dalšie druhy , ako tak ostavajú len Cryptocoryny.Nič som v akva nezmenil, došli živiny? Dík za reakcie.
...Zkusím prvně to železo... Potom dam vědět jak to dopadlo...
Určitě dejte!
A jak je to se stářím těch postižených listů - jde o starší nebo mladé listy?
Pokud to není nezbytně nutný, tak ten filtr nech dělat svoji práci až do doby, než viditelně sníží svůj výkon(voda sotva vytéká). Pokud se tak chová po těch 4 dnech, tak bych se zamyslel nad jinou filtrací. Čerpací hlava s kostkou biomolitanu udělá velmi dobrou službu.
Děkuji všem za své názory. Zkusím prvně to železo a zredukuji nějak i ty ryby. Ještě jednou děkuji,nečekal jsem že reakce budou tak brzy.Jde vidět že todle forum , plní svůj učel velice dobře. Potom dam vědět jak to dopadlo.
1x za 14 dní výměna cca 30 - 40 litru vody , každý třetí den vyčištění filtru , skla dle potřeby
Proč čistíte každé 3 dni filtr? Dno v akváriu je plné mramoru. Jestli platí to co máte napsáno v profilu nádrže, tak na jednu rybu máte asi 3 litry vody. To není zrovna moc.
...Každopádně - pohnojit!...
Ano, ale jde o to čím a jak. Aby to člověk nakonec "nepohnojil"...
..Na té fotce se mi zdá ta žilnatina hodně znatelná i u ostatních listů...
Musíte umět rozlišit mezi "defektem" (vzniklým např. nedostatky ve výživě ap.) a přirozenou vlastností daného druhu rostliny...
(O železe a jeho významu ve výživě akvarijních rostlin jsem tady utrousil tolik poznámek, že k dalším nemám valné chuti.
)
Ona je to s hnojením vždycky sázka do loterie. Na té fotce se mi zdá ta žilnatina hodně znatelná i u ostatních listů. Ne vždy to ale musí být nutně nedostatkem správného železa, ale třeba i tvrdostí vody , nebo jiným nedokonalým chemismem, kytka to železo, i když ho má dost, prostě nemusí vstřebat. Každopádně - pohnojit!
Lehkým přihnojením obohaceným jílem ke kořenům by se nemělo nic pokazit.
Z té fotky to není zcela zřejmé, takže jen tipuji, že se jedná o starší list. Pokud se nepletu, potom o deficit Fe velmi pravděpodobně nepůjde. Může jít o deficit Mg, ale bez znalosti podmínek v daném akva je to jen spekulace.
zkus pod něj nacpat jílovou kulučku s hojivem....třeba od RATAJ nebo tak něco. Působí to poněrně rychle
tomu echináči chybí Fe a další stopovky by mu přišly vhod...
Pokud máš vodu a světlo OK, tak to tipuju na železo. Tmavě zelené žilky, světlá tkáň okolo, mohlo by to tak být.
0 04.12.2011 16:11 akbul Chtěl bych poradit co te rostline chybí
Starší reakce
0 27.11.2011 00:03 grunda [1781] - Cichlidy protalon je i na sinici, je to docela účinný, nejlíp ještě v kombinaci s tmou
ale stejně myslím, že to chce nastudovat hodně materiálu a doporučuju nechodit do zveráče pro rady ale poučen pro konkrétní věc. Tady je spousta informací.
EDIT: a nejdražší není nejlepší, kupříkladu speciální akva zářivky stojí zaprd
Tyhle ryby ti zničily rostliny?
Takže vyměň dno, zasaď nové (nebo i přeživší rostliny), zjisti si co máš za vodu. Pak se můžeš rozhodnout co dál.
Znovu Ti opakuji, že to chce něco nastudovat a nebude ani nutný používat všelijaký zázračný vodičky, který Ti možná pomůžou odstranit následek, ale neodstraní příčinu těch problémů, takže za nějakej čas to bude stejný a možná i horší. To Tě nestraším, spíš chci podpořit v studijní akvititě.
To je starý akvárko. Tet mam jen 3 mečovky, 1 skaláru a ancistruse. Osvětlení je tet 2x20w od aqua zářivky a tu drť mam překrytou pískem. Tohle mi dali ve zverimexu Protalon-707. Tak se v pondělí vrátim a koupim něco na tu sinici. Začalo to tim co2, tak jsem ho hnet odpojil a tet silně vzduchuji. Takže bude lepší to celí zlikvidovat a začít znovu? Tedy mimo ryb.
Nezačal jsi zrovna nejlépe. Z akvária jsi udělal rybí polévku a jako dno použil mramorovou drť. Zhoršil jsi to ještě pomocí CO2 a přípravků na řasy když máš sinici. 5w na 80 litrů je tedy trochu málo Takže bych asi začal znovu, vyměnil dno, omezil ryby a přidal světlo.
Chtělo by to nějakou aktuální fotku a aktualizovat prezentaci. To hnusný mazlavý co popisuješ bude nejspíš sinice. Je docela dobrý vědět co se asi stane, když přidám(uberu) to, či ono, takže nebude od věci si něco přečíst, třeba
www.horacovoakvarium.cz/… 0 26.11.2011 20:40 trdlovidlo – Rostliny nerostou
Zdravym všechny. Mam problém s rostlinami. Zasadil jsem rostliny a ryby je všechny vytrhali. Tak jsem dal výce substrátu, tet se lámou a vůbec nerostou. Tak jsem dal zářivkový osvětlení pro rostliny aby jim to šlo líp a občas pohnojil ať tekutým tak tabletovým hnojivem a pořát nic. Tet jsem skusil kvasnicoví co2 a rostliny jsou na tom ještě hůř a rozjela se mi tam hnusná mazlavá řasa takovýho rozzahu že už dávam druhý přípravek proti řasám a pořát se množí. Poradí mi někdo?
Starší reakce
Předpokládám, že po přidání substrátu jsi, především nestonkové, rostlinky popotáhl, aby nebyly v písku "utopené". Pokud ne, může to být jedna z příčin nezdarů.
Jak jsem napsal - na prohlížení rybek to stačí.
0 17.11.2011 09:53 Pavel mě právě připadá že je tam světla dost.posílám aktuální fotku v příloze.Koupil jsem hotový akva už od jednoho akvaristy a mu se takhle rostlinky dařili. Víc zařivek se tam už nevleze. Jedině, jestli se dají koupit silnější. A s tím uhníváním, myslíte, že je problém ve světle? Jinak původně jsem tam měl vrstvu asi 3cm šterku 3cm a teď jsem přidal 3cm šterku si 3-4mm
ked ide o to osvetlenie?
tak v skalariu to mam stejne -2x18W na 160L vody
cez leto (kedze je akva pri okne) to este ako tak ide...
ale ako pise Sid -pre rastliny je to viacmenej utrpenie
no podla mna su povecsine emersne pestovane -tak to opadavanie sp.listov je vcelku normalne
to osvetlenie -ako pise Tudy
este dodam ze ked sa doplna substrat? -tak je dobre najprv poriadne odkalit -teda aspon miesta kam sa pridava...
tiez nie je dobre ak je moc jemny...
2x 18W na 160 l akva je dobré akorát tak k prohlížení rybek, ne k pěstování rostlin.
Přežívat mohou jen ty na světlo nejméně náročné, (anubias, některé kryptokoryny, bahnatka bezstopečná...), ostatní nemají nárok.
Přidat reakci
1 ...... [14] ...... 20 21
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24762x