Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kdy začít hnojit nové akvárium?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Kdy začít hnojit nové akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 22:43 Žena Bobika [1] Re: Mislow
Mám taky od rataje, na NO2 asi dobrá, tam jen řešíš, jak moc to je růžové a čím míň, tím líp. Ale pH je třeba problém, protože tam ten barevný rozdíl FAKT nepoznám :-) :) Každopádně díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 22:40 Muž Mislow [304] Re: Bobika
Svitivost 152 W? W udavaji prikon, pokud se nepletu, svitivost je v lumenech. Pokud mas 18 W led lampu, tak vetsinou (ne vzdy, zalezi na typu chipu ci diod) se to da prirovnat k akvarijni zarivce rekneme nekde kolem 40 W. Ale to je jen odhad na zaklade zkusenosti s beznymi produkty..... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 22:36 Muž Mislow [304] Re: Bobika
Ono pokdus se rozhodnes pro hnojeni, tak je vzdy lepe si dusicnany (dusitany samozrejme take), hlidat. Vetsina kapenkovych testu by mela byt v poradku, ja pouzivam testy od Nutrafinu a jsem spokojeny. Trochu si myslim probehly diskuse nad testy od Rataje a kolega vlk9 koupil i test, na znacku si nevzpominam, ktery mu vykazoval nulove hodnoty i roztoku KNO3, takze asi ne uplne vsechny budou perfektni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 22:35 Žena Bobika [1] Re: Mislow
Ono to tak asi bude, teď jsem tu schválně hrabala v tech mých poznámkách a opravdu tu mám svítivost 152W.. což je necelý dvojnásobek, jak říkáš. Kolik je pak "intenzivní" světlo? Lampa stála asi litr ale když vidím technické parametry, fakt jich tady je hodně (myšleno nic) tak to nebude žádná hitparáda. Mě to takhle stavěl známý a já v tu dobu věděla o rybičkách prd. Koupila jsem si pár tlamovců, ti začali růst a množit se a už jim to bylo malé, tak šli pryč a vzniklo tohle.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 22:30 Muž Mislow [304] Re: Bobika
Tak tomu bych vubec neveril, 4.5 x vice nez bezna zarivka, tedy pokud myslis beznou akvarijni zarivku. Schvalne jsem si pred nejakym casem srovnaval nektere udaje na zaklade lumenu a pro bezne akvarijni led lampy a akvarijni zarviky mi vychazelo neco pres 2 x tolik ve svitivosti led, ale jak rikam, muselo by se presne znat, jaky typ led pouzivas, navic i akvarijni zarivky se ve svitivosti lisi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 22:27 Žena Bobika [1] Re: Mislow
jakým testem změřím takhle přesné množství? Co používate??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 22:26 Muž Mislow [304] Re: romant
S tim souhlasim. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 22:26 Žena Bobika [1] Re: dusíkaté látky, světlo, tvrdosti - testy
Dusíkaté látky na nule myšleno NO2 dusitany a když jich je málo, tak je to ok. Svítivost - Když vezmu, že 18W zářivky se rovná 4W LED (přibižné číslo uvání několik elekter a diskuzí na webwch kutilů co porovnávají svítivost zářivky, žárovky a led)tzn. 4,5x víc než jedna běžná zářivka, je to tak? Tvrdost dGH 16,to uvídí vodárna ale moc jí nevěřím, dKH okolo 10, to mi říkal p. Rataj osobně. Ale asi je lepší mít vlastní hodnoty, píšeš testy od sera nebo jbl, ano?
Vůbec bych tuhle debatu nevyvolávala, kdyby se mi během dvou dnů neudělala na kořeni zelená vlasovitá řasa.. prý je z málo CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 22:06 R Muž romant [27987] Re: Mislow
Tak když už tady dáváš čísla, tak ty dusičnany jsou jako ideální kompromis někde kolem 20mg/l, tedy jako potravu rostlinám a jako akceptovatelné drtivou většinou i citlivějších ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 22:00 Muž Mislow [304] Re: Bobika
Nevim, jak jsi to prepocitavala, zrejme mas udaje o lumenech a srovnavala jsi. Asi budes mit velmi vykonne led chipy. V prezentaci je 18 W led osvetleni. Pri beznych produktech na trhu bych to nedaval o moc vyse nez 2x zarivka, ale ono opravdu zalezi jake led to je ... :-) Jinak dusicnany pod 50 mg/l, lepe jeste vice, zvlast v pripade, ze chces citlivejsi ryby jako napr. otici ... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 21:58 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Bobika
pokud vse roste, nemer nic:-). Ale je dobre znat take tvrdost (obe) zdrojove vody a hodnotu NO3. tu ale zmeris pouze drahymi testy jbl ci sera. Obejdes se ale i bez toho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 21:55 Muž Mislow [304] Re: KarlosS
Nechapu co myslis, doporucit zacaetcnikum aby nedavali ryby do akvaria, pokud je vysoky obsah dusicnanu? Pokud uz dotycna ma testy a tudiz si i tyto hodnoty meri, tak nevidim na tom nic spatneho. Poznamka o dusitanech? Ja je radej mam na nule, i minimalni hodnoty blizko nuly nejsou pro vetsinu ryb nebezpecne, ale i tak. Navic to nevypada, ze by to byla takova zacatecnice bez urcitych znalosti o zabehu filtru, takze to beru jako automatickou vec. Spis se mi jedna o to, ze jsou tam nektere narocnejsi rostlinky, tak osobne bych radej chvili vydrzel jak se ujmou, nez se pak v akvarku znovu prehraboval uz s rybama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2015 21:52 R Muž romant [27987] Re: Bobika
Dusíkaté látky, tedy dusičnany na nule značí, že buď rostliny stíhají vše sežrat a nebo filtr nefunguje, jak má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 21:50 Žena Bobika [1] Re: KarlosS
Akva není nové, jen vzhled. Celý nitrifikační proces nabíhat nemusí protože filtry včetně bakterií jsou z původního akvárka a žijí, voda je už třetí den křišťálová. Jen řeším, co si mám nastudovat, abych pochopila jak měřit množství hnojiv a jaké látky sledovat.
Popřípadě, když se teď tváří že je v pořádku, tak po jakých hodnotách mám jít. Dusíkaté látky jsou na nule, takže filtr jde dobře, Ph je mezi 6,6 - 6,8 (přesně nevím, barevné spektrum na testu je na prd), co dál si mám změřit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2015 21:42 Žena Bobika [1] Re: Mislow - světlo
Proč myslíš, že světlo není intenzivní? Když jsem přepočítávala svítivost, vyšlo mi, že na 103l by mělo stačit 82W (při 0,8W na litr)a tohle světlo dává 152W což je skoro dvojnásobek. I to je málo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2015 21:41 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Mislow
nemotej zacatecnikum hlavu a nastuduj si nitrifikacni proces pri zabehu aq ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 21:39 Muž Mislow [304] Re: vaaclav
A ja bych rekl, ze dusitany by nemely byt na zadne hodnote a dusicnanu bych ve svym akvu taky moc nechtel, kdyz tam mam ryby, treba takovych 100 mg/l urcite ne .. napr. ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.10.2015 21:36 R Muž vaclav [14623] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mislow
Řekl bych překlep, protože klesnout do rozumných hodnot musí dusitany a ne dusičnany. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 19:55 Muž Mislow [304] Re: Bobika
Ahoj, nevim jak ti tam pujde ta blyxa, kdyz nesytis a to svetlo taky neni vylozene intenzivni, pro mene narocne rostlinky v pohode, ale u te blyxy si nejsem jisty. Hnojit muzes zacit klidne hned, ale s rybama bych pockal. Normalne bych ti poradil nehnojit dokud to nebude potreba ... ale ta blyxa .... :-D Kazdopadne tam nedavej ryby, dokud ti dusicnany nepoklesnou do rozumnych hodnot. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2015 19:47 R Muž romant [27987] Re: Bobika
Začal bych třeba u tohoto hnojiva. akvarijni-hnojivo.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 19:19 Žena Bobika [1] – hnojení, testy a tak
Dobrý den všem, mám prosbu. Založila jsem své první květinové akvárium. Vše jede, voda je nádherná, řasa dle očekávání ale přeci jen se v něčem nevyznám. Jaké testy a co vlastně mám v AQ sledovat aby vše fungovalo k prospěchu ryb i květin. Mám načtené základy o parametrech vody a vztahu co2 a kyslíku ale nevyznám se v dalším hnojení. V tuhle chvíli mám test Ph a dusíkatých látek. Protože v AQ nejsou žádné rybičky přidávám CO2 Vital v tekuté formě a ve dně jsou jílové kuličky od Rataje. Řekněte mi, stačí to zatím?? Když totiž vidím, kolik všeho možného tam lijete, tak mám pocit, že dělám něco špatně. Poraďte mi prosím co je dobré ještě sledovat. Množství železa, fosforu, CO2... ??? A hlavně jak..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 22:38 Muž Mislow [304] Re: stanki
Ja osobne ziji ve skotsku, vim, ze jsou ruzne druhy PMMD, pouzil bych to, ktere je komplexni, tzn. obsahuje jak NPK, tak i mikroprvky jako zelezo, horcik apod. Takove by melo byt, ale opravdu toto hnojivo neznam, to ti spis poradi jini. Pridavat urcite prvky oddelene, to je spis pro pokrocile akvaristy, kteri uz ze svych zkusenosti dokazou vysledovat, co akvarku chybi, pokud mas PMMD bez dusicnanu, muzes je pridavat pomoci KNO3. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 22:20 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?Re: Mislow
ale aj tie PMDD balicky su vselijake typy. Su s NO3, bez s fosforom a bez a podobne. Netusim ktory si vybrat. Doma mam zakladny bez NO3 co mi je asi nanic. Alebo ktora latka co ovplivnuje v akva?
mam feropol a 2x tento balicek
33g MgSO4 · 7H2O - síran horečnatý heptahydrát
20g K2SO4 - síran draselný
9,6 g plantex CSM + B ( zmes mikroprvkov ) - stabilné Ph 5 až 6,2

Alebo potrebujem aj fosfor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 22:11 Muž Mislow [304] Re: stanki
Tak na tohle tu mame jiny odborniky, nejsem zadnej expert. Pokud mas opravdu dusicnany na nule, tak je potreba prihnojit, to je jasna vec, pac to jsou ziviny. Nejjednodussi reseni je asi pouzit komplexni PMMD, jak radil romant. Zacni pridavat pozvolna mensi mnozstvi a po par dnech si dusicnany premer, zkus zvednout jejich koncentraci na takovych 10 - 20 mg/l, to by mohlo stacit. Ze zacatku si to muzes kontrolovat testem, tak zjistis, jak rostlinky dusicnany spotrebovavaji a jak mas nastavit pravidelnost hnojeni. Lepe je hnojit casteji v mensich davkach.
Dalsimi vecmi, jako kolik ma byt drasliku, fosforu apod. bych se ze zacatku prilis nezatezoval, pokud pouzijes komplexni hnojivo, tak budes mit jak mikroprvky, tak makroprvky zastoupene v nem. Zacit premysleto o takovych vecech je cas, pokud se objevi nejake problemy s rustem rostlin. A i v tom pripade je nekdy nejlepsi reseni se rostlinky, ktere se nedari, proste zbavit a nahradit ji jinou, ktera pujde, nez delat hokusy pokusy, ale to je na situaci, zkusenostech, zajmu o vec apod. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 22:01 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?Re: Mislow
takze mi ostava len ich otrhat :) No lepsie nech su aj hore aj v dne jak nikde.
A mozem po tyzdni zacat vnojit v novom akva ked mam hodnoty na nule? a co je najlepsie alebo najjednoduchsie? mam ten spominany ferropol JBL. Aky je vas nazor nanho? A tym PMDD balickom stale njako nerozumiem a bojim sa ich .
Ak som pochopil pre rastliny treba 3 ziviny, NPK. cize meranim to bude NO3,fosfor a Kčko zistim ako? Vlastne musim prist na optimum namiesanie aby bolo vsetkych troch veci akurat?
Ale napriklad nie vsetky balicky maju fosfor. Tie tri zakladne ma asi Popis PPS Pro

Zloženie:

K2SO4 - 29 g

KNO3 - 33 g

KH2PO4 - 3 g

MgSO4 - 20 g

Co vy nato? stoho by som si mohol doplnat co mi treba? a ktomu to zelezo zvlast?
- 11g Fe mix plus - obsahuje 4 druhy železa stabilné Ph 5 až 9

alebo bude niekto taky dobry a da nejaky link kde najdem presne popisane ako to funguje alebo visvetli? Len nie rozpisanu temu ktoru neprecitam ani do vianoc :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 20:46 Muž Mislow [304] Re: stanki
Pro spoustu rostlinek je to normalni, tvorba "vzdusnych" korenu, mej na pameti, ze egerie je v podstate plovoucka. ;-) Ale je to normalni u hodne stonovek, jako treba althenanthera, hygrophilla apod. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 20:39 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?Re: Mislow
test mam od rataja. A test funguje spravne. V malom 30l som mal 7 zivorodky a tam som NO3 namerar stale dost :-D A tiez mam este jeden rychly test na pasiku 6v jednom esha aqva. Akva je nove, piesok poriadne premity, substrat a do 450L som dal len nedavno 7 male neonky ale tie skoro nic nenahnoja. Este sa tam nema co rozkladat. Akurat pouzivam denne hnojivo JBL feropol 24H ktore som mal v takom sete (substratjbl, jbl feropol24h, jbl feropol). Akurat kvoli nulam som vcera uz nalial aj feropol ale len petinovu davku. V navode pisu ze by som to mal pouzit az po mesiaci co je dost cudne. PMDD mam 2 balicky ale bez no3, to som chcel skusat v malom akva ale nebolo casu. A tie korene neviete preco mi tak sialene rastu? niecoho maju malo alebo vela? nech si rastu ale v piesku a ne pri vrcholoch rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 21:56 Muž Mislow [304] Re: stanki
Ahoj, jaky pouzivas test na dusicnany? Kolega vlk9 si nedavno koupil jeden a ten mu meril nulu i roztoku KNO3. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 21:41 R Muž vaclav [14623] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: stanki
Nevím čím to měříš ale mít NO3 na nule je dost nebezpečná záležitost. Až namnožíš rostliny při používání CO2 bych se snažil o nějaké měřitelné minimální hodnoty mimo NO2. Stačí si sehnat hnojivo PMDD. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 12:06 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku caute, mam zalozene nove akva 450l. Dnes po tyzdni som meral hodnoty vody. GH-7 ,KH-5, PH-6,8, NO2-0, NO3-0, FE-0, Fosfor-0. Mam tam substrat jbl basic 7,5l a natom piesok. Zatial pridavam len denne hnojivo co bolo v sete od jbl 5kvapiek denne. Co2 z vlase pri svieteni. Rastlinky zatial bublinkuju pri zasvieteni. Feropol je odporucany podla navodu az po par tyzdnoch. Rybky len 7 neonky male a jedna bojovnica. Je to podla vas zatial v poriadku? mne sa zdaju hodnoty male/ziadne. Nemal by som zacat hnojik aj ked pomenej? je dobre mat no3 na nule? a tiez ma stve ze rastlinky dost pustaju korene. Mam vecsinou rychlorastuce. Napriklad egeria za tyzden pustila z kazdeho druheho vetvenia korienok 10-15cm co sa mi nepaci a dufam ze to nebudem musiet pravidelne strihat :-O
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2015 21:23 Lukot Re:
doplil som rybky ako som pisal tym padom bude viac no3 a pridal som dalsich 36w svetla takze mam cca 0,5W/1L vody okrem toho som dal cierne pozadie
vsetko mam rozpisane o nadrzi v profile aj s nanjovsou foto ... neskutocne to taha oci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.07.2015 13:28 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Lukot
ty plovoucky zloutnou, kdyz jim chybi N. Je to skvely indikator. Dopln NO3 pomoci KNO3 - sanytr. Bez zakladnich mereni a znalosti se do toho ale nepoustej a porid nenarocne rostliny = anubiasy, hnedovky, echinodory, kryptokoryny, zakrutichy, pripadne ze stonkovek mokranku mnohosemennou, bahnatku bezstopecnou a dalsi ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 17:38 R Muž Silent [5949] Re: Lukot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 17:33 Lukot Re: romant
co je to PMDD ? no , ked sa bavilo o prihnojovani, isiel som cestou producentov, doplnil som 15 neoniek a 5 guram bielych , buduci tyzden dorobim svetlo a malo by to byt OK. a mam aj rastlinky plavajuce, netusim ich nazov dal mi ich jeden akvarista od ktoreho som bral rybky , taky malicky trojlistok a s malickym korienkom do vody... su zozltnute tak je asi malo zivin...

chudatka rybky, neviem co im spravili ci im robia vykyvy teplt a krmia lacnymi sra...mi ale neonky som kupil vyblednute take chudatka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.07.2015 15:45 R Muž romant [27987] Re: Lukot
Hnojení máš docela nastavený tzv. přes ryby a to decentní světlo by mohlo dávat rovnítko mezi producenty a spotřebitele a je docela možný, že hnojení, tedy spíše dohnojování nebude ve tvém případě vůbec potřeba. Osobně bych akvo, který je stále v kategorii čerstváček jenom sledoval a neuchyloval se hned, když nějaký rostlina neporoste podle představ, k dodávání živin z venku. Jak zde zaznělo, základ jsou dusičnany, ty bych si pohlídal, tedy tím že bych měl na hladině nějaké plovoucí rostliny a podle toho jak prosperují, rostou, žloutnou, bych se orientoval a event. přilepšoval tím KNO3. Sycením CO2 z venku se toho moc nezkazí, jenom bych dbal na kontinuitu vývoje, aby když se začne, už to běželo tak nějak automaticky a nedocházelo k výkyvům. Posílení světla bude mít za následek větší potřebu rostlin po živinách a zde již to přihnojení s největší poravděpodobností nutné bude. Osobně bych se pro jednoduchost a komplexnost vydal cestou PMDD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 08:51 Lukot Re: Mislow
tak nesvieti mi priamo na akva len poobede na mozno 1/5
a keby som pridal este 36W nebolo by to uz moc pre rybky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 22:28 Muž Mislow [304] Re: Lukot
Tak zalezi, kde ti akvo stoji. Ja mam treba jednu cast akvarka osvicenou pres okno a tam se mi v lete dela zelena prisedla a i trochu vlaknite .... a to mam osvetleni docela nic moc a navic jednotku vysoko nad akvem ... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 22:21 Lukot Re: Mislow
tak ja dufam ze cez den si este beru svetlo zo slnka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 22:01 Muž Mislow [304] Re: Lukot
Je to priblizne 0.3 W/l, pri takovem osvetleni se vetsinou nesyti. :-) Nerikam, ze je to malo, ale ze ti syceni neplni ten ucel, co by jsi si asi pral pri takove intenzite, kdyz to das aspon na 0.5 W/l, spis vic, tak pak CO2 vyuzijes lepe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 21:44 Lukot Re: Mislow
waw., takze tych 72W je malo ??? sak vonku je tma a mam osvetlenu celu miestnost ako by bol den :-D.. to som este rozmyslal ze jednu trubicu vmenim za farebnu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 21:31 Muž Mislow [304] Re: Lukot
Jestli treba ci ne, to je tezka otazka ... Mas tam zivny substrat, tak v nem zrejme neco bude, neco dodaji ryby .... Pokud jsou udaje aktualni z prezentace, tak tam mas dohromady 72 W na nejakych pres 200 l vody v osvetleni. To je low tech intenzita a da se v tom pripade i zpochybnit ucinnost syceni .... Pokud chces sytit, tak bych pridal na svetle. Zatim si myslim, ze KNO3 by melo stacit, pokud mas malo dusicnanu. Vsak koukej na rostlinky, co se bude dit. :-) Ale to je jen soukromy nazor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 11:19 Lukot Re: Mislow
myslel som nejake komplexnejsiehnojivo, ci take netreba ? ano NO2 su nulove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 21:51 Muž Mislow [304] Re: Lukot
Tak valisnerka snad ani co2 nepotrebuje ... NO2 by melo byt na nule a NO3 pokud neni, tak je treba pridat, to by mohlo rostlinkam chybet. Klidne muzes zkusit KNO3 .... Hlavne opatrne a postupne a neprehnat to, ale pokud nemas nejak extra citlivy rybky, tak bych to na tech cirka 20 mg/l vytahnul. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 21:45 Lukot Re: Mislow
no2 a no3 uz mi pasiky pomaly vobec nezafarbia ani trosku takze minima.. a rastlinky sa tahaju do vysky... zatial len valisnernia stagnuje. mozno tym ze co2 mam na opacnej strane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 21:39 Muž Mislow [304] Re: Lukot
Tak vony substraty jsou ruzny, to se fakt tezko odhaduje, pokud nejsi zrovna chemik a nemas doma sadu na mereni vsech mikroprvku. :-D Par roku se mi zda docela prestreleny, ale ono to taky zalezi na hustote osazeni akvarka, zarybneni, apod. Asi bych se ridil hodnotou dusicnanu a pozoroval rostlinky jak jdou. Ale na rostlinky jsou tu jiny kapacity .... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 21:22 Lukot Re: Mislow
no nutriplant substrat.. tam sice pisu zepar rokov netreba nic.. ale tomu neverim :-D a dusicnany su uplne v pohodicke
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 21:21 Muž Mislow [304] Re: Lukot
Ahoj, ja bych si hlavne pred zacatkem hnojeni premeril dusicnany, hnojit bych zacal az zacnou padat prilis dolu. Max. bych mozna premyslel nad pridavanim mikroprvku, ale ono taky zalezi co je tam za substrat apod. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 21:14 Lukot
zdravim v 220l spolocenskom akva ktore bezi zhruba mesiac uz mam aj gupky neonky pancierniky atd.. svietim 9h mam novy substrat 10L .. pridavam aj co2 s domaceho biokvasu.. akurat som prestrihaval rastlinky lebo uz trcali s vody . pri merani vody som zistil ze hodnoty GH a KH sa znizuju... je to tym ze rastliny s vody vytahali látky? preba prihnojovat uz alebo ked je novy substrat tak netreba ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 10:44 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: meleri
Přidej CO2 nebo uber světlo. Moc světla = vysoká poptávka po živinách ,které když nejsou uspokojeny tak kytky strádají a nastoupí řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 12:56 meleri
ahoj, mam akvarium mesic a neco a odzacatku hnojim a pouzivam co 2, vsecchno bylo v pohode, kytky rostly skvele, kazdy tyden jsem musela protrhavat, ale najednou se zasekly a nerostou,objevila se zelena rasa. Muze to byt tim, ze kytkam chybi zelezo? Je pravda, ze ve tvrde vode a vysokem pH je velmi malo zeleza(cetla jsem to na diskuzi uz davno)?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 9502x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/386-kdy-zacit-hnojit-nove-akvarium?od=51