Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmička červenoploutvá - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Parmička červenoploutvá - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 13:32 Muž Banung [28] – soužití

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2017 23:55 Muž Banung [28] – článek
Pěkný článek o přizpůsobení akvária pro p červnoploutvé:

sites.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2017 22:28 R Muž ctibum [6876] Re: Banung
Jojo. Ale jen ze dna. Otík a dvě lorikarie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2017 21:14 Muž Banung [28] Re: ctibum
Pak jí hráblo znamená co? Útočila na ostatní ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2017 19:15 R Muž ctibum [6876] Re: Banung
U mě byla naprosto v pohodě a výstavní 5-6 měsíců. Pak jí hráblo... Ale třeba jsm jen měl smůlu. Držím palce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2017 19:08 Muž Banung [28]
Přidám nějaké zkušenosti:

1) nežerou vůbec nic z toho co jim nabízím (tetramin, mražené dafnie, salát) Furt jen šmejděj po listech, tloustnou a kaděj :-)

2) Doukoupil jsem další 4 kusy. Čekal jsem, že se situace zklidní, ale první Parmička je po chvíli začala drsně prohánět všechny. Dvě hodiny v kuse. Tak jsem jí separoval a situace se výrazně zklidnila.
Nyní se sice prohání, občas jakoby třou, ale je to daleko více v klidu. Například se stane, že se pošťuchuí dvě, tři dominantní ryby a přidá se k nim ta nejslabší. Nebo se jich "tře" najednou 5 "na stojáka" v jeskyňce.

3) po dnu je situace jakoby klidnější, žádná ryba se zatím neschovává, žádná nemá potrhané ploutve ani kousance atd. Sleduji nejslabšího samce. Přidal jsem úkryty.

Jsou to naprosto super ryby X-)
Snad to takhle vydrží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 23:21 Muž Banung [28] Re: vaclav
Přečetl a také jsem si přečetl ten odkaz co jsem poslal výše ;-)
Někdy se snesou, někdy ne. Šance, že ano, je tak 20%.

Ale mě se tak líbí :-)

A pán v Hornbachu se víc divil, že k nim chci dát krevetky, než že by se nesnesly. Když se znají od mala hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.05.2017 23:18 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Banung
To jsi si nepřečetl v atlase že jsou to poměrně agresivní ryby a hlavně mezi sebou. rybicky.net/atlasryb/labeo_cervenoploutve :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 22:56 Muž Banung [28] Re: Nicky
Fotka k příspěvku 3 čtyřcentimetrové ryby ve 200 litrech = zajížděcí rybičky ;-)

Dokoupil jsem tedy dvě parmičky. Zpočátku to vypadalo nadějně. třely se o sebe, plavaly spolu předváděly se před sebou. Pak ale ta původní začala důrazně vysvětlovat těm dvěma novým, že jí patří celé akvárium.
Kdybych koupil všechny tři najednou, tak by to možná bylo víc v pohodě.


Tak jsem jí separoval do cedníku a uvidím, jak se budou snášet ty dvě.

Nechápu, jak mohla za jeden týden v mém akváriu o tolik přerůst ty druhé dvě. (Všechny jsou ze stejné várky a byly +- stejně velké)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 22:23 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Banung
To je tam chceš dát teďka, když máš akva založené 27.4.?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 14:11 Muž Banung [28] Re: NHKG
Hmm. Zajímavé.
Zde je hodně příspěvků od snášenlivosti parmiček červenoploutvých:
www.akvarko.cz/…
Jinak rostlinky čistí opravdu důkladně. Vůbec nekrmím a furt je tlustá. Asi žere plíseň z kořenu...

Zkusím koupit ještě dvě, a když to nepůjde, tak je daruji.

Takže se můžete hlásit, kdo má zájem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.05.2017 21:30 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Banung
Hned jak jsem je koupil, tak po sobě jely. V obchodě, jak jsou desítky ryb v 60 litrech, tak nic moc nehrozí. Protože pokud narveš hodně ryb jednoho druhu do omezeného prostoru, tak potlačíš jejich přirozené chování a většinou jsou k sobě navzájem mírné. Někdy se toho využívá u akvárií s cichlidami.
Třeba sumečci co jsem dříve měl v obchodě tvořili krásné hejno a plavali bok po boku všichni natočení stejným směrem. Koupil jsem 3ks a u mě v akváriu po chvilce každý zabral jeden úkryt (největší ryba ten nejlepší) a bránil ho před ostatními...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 21:23 Muž Banung [28] Re: NHKG
a v jakém věku a velikosti se ta agresivita projevila?
V Hornbachu je také mají víc v malém akváriu...
Nicméně je to zajímavá myšlenka, co jsi nastínil.
Původně jsem chtěl jednu červenoploutvou a 4 černopruhé, což je prý také blbě.
Takže 2 - 3 červenoploutvé by to řešily..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 21:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Banung
Ve svých začátcích jsem 2 p. červenoploutvé v akváriu 70*40*40cm a ta slabší byla bita, věčně zalezlá a vyrostla o pár centimetrů menší. V tvém akváriu by to bylo lepší, ale stejně nejsem zastáncem kupování 2 ryb, co se budou prát. Když koupíš 3 a více, tak se ta agresivita více rozprostře. Na druhou stranu bude méně místa pro teritoria jednotlivých ryb.
Takže za mě ano, ale dokoupit 2-3. Když chvíli počkáš, třeba se najde někdo, kdo je choval ve skupině a napíše své zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 20:25 Muž Banung [28] Re: NHKG
Chtěl jsem napsat červenoploutvou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 20:02 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Banung
2 by se vešly, ale ta slabší bude hodně bita. Moc ji neuvidíš a v horším případě to ani nepřežije. Nedoporučuju!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 20:01 Muž Banung [28] – 2ks do akvária 200l?
Pořídil jsem si jednu Parmičku červenoocasou do akvária a hrozně se mi zalíbila.
Asi nakonec nebudu pořizovat žádné čichavce a zaměřím se jen na parmičky.

Mám akvárium podlouhlé s dostatkem úkrytů. (rozměry v prezentaci) Myslíte, že by se tam vešly 2?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2015 20:43 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Erik
tehotná isto nie, poštuduj si o tom niečo, živorodka to nie je, aby bola ,,tehotná"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 17:46 Erik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Myslíte že je těhotná nebo přežraná. Díky Erik
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 21:43 džíno Re: romant
Nemocná ? To si nemyslím. Chová se totiž úplně normálně,ale hlavně jsem takové viděl v moc krásném obchodě s rybkama v Šumperku. Tam jsem viděl i takové finesy jako UV lampy,počítačem řízené dávkování PH,žrádlo čištěné v ozónu atd. Dokonce jsem tam viděl i čerstvě narozený malý rejnoky! Takže si yslím,že o rybách budou něco vědět. (doufám :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 21:48 R Muž romant [27983] Re: džíno
Je tady taky varianta, že ta nafouklá je nemocná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 20:10 džíno – parmičky
Prosím vás,když mám jednou parmičku štíhlou a druhá je jak nafouklej balonek s ploutvema,znamená to že mám holku a kluka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 20:05 kakalinek Re: mch.sokolov
ja viem ..ale nemam lepsi fotak ..je normalne zboku ..ale uznaj ze mu dole vidno len dve plutvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 19:47 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: kakalinek
no nevim ani jestli je na boku,hřbetu,břiše,hrozná fotka ano hmm X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 19:43 kakalinek – labejske pohlavie
Fotka k příspěvku no ja mam teraz tiez taku dilemu ..kupila som si dve labea cervenoplutve a tiez netusim co je co ..ale ked som sa na ne lepsie pozrela, tak jedno nema tie stredne (tusim brusne) plutvy ..to asi nebude rozlisovaci znak ..ale skor nejaka mala anomalia, nie?
a cierne ciarky som tam nenasla na analnej ziadne..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2007 10:49 Muž reaver [16] - RostlinyRe: petrus
na analnej plutve (dufam ze tak sa hovori poslednej plutve na bruchu , hned pred chvostovou)
je cierny pasik u samcov, samice by ju mali mat cisto cervenu , bez ciernej farby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2007 09:54 Vrubouš Re: matlala
Ano,na slova hormonalni rozmnozeni sem si nemohl vzpomenou.Na Slovensku takhle rozmnozuji Perovce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2007 09:17 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Vrubouš
přesněji se tomu říká poloumělé rozmnožování
je to pomocí aplikace hypofyzárních hormonů, to není nic pro začátečníka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2007 07:15 Vrubouš Re: Roman
Romane,jak myslis v hejnu?Frenatusy se nedoporucuji chovat v hejnu (vsichni vime proc),a uz vubec neverim podle toho zaplneni jikrama...Tyhle ryby se vytiraji umele,ze se jim pichne inkejce na podporu vyvoje jiker.Nechce se mi tomu nejak moc verit :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2007 23:20 Muž Roman [100] - CichlidyRe: petrus
Poznat se to dá u pohlavně vyspělých jedinců a to ve většískupiě ryb.Samice bývají plnější v bříšku díky jikrám.ale poznat to jde málo a taky musí být trošku o hladu.On totiž nažranej samec taky může splést úsudek.Jsem taky chlap i když vypadám jako v 7 měsíci ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2007 20:08 Vrubouš Re: petrus
Asi nijak,jsou to importy,takze je to tezke...Snad velikost?Tvar tela?...???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2007 20:04 petrus – Pohlaví
Pls,jak poznám jestli je labeo černoploutvé kluk,nebo holka X-) .Děkuji mooooc potlesk

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1507x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3793-parmicka-cervenoploutva