Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Atyopsis moluccensis - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Atyopsis moluccensis - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2023 07:13 R Muž afc1886 [14655] Re: dbestus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2023 06:03 dbestus – Krevety molucke
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Potrebuji pomoc. Koupil jsem si do akvaria 2 dospele krevety molucke pohlavi neznam. Uz je mam pres rok a jedne z nich se objevil hnedy flek na miste kde maji vejce.
Tak jsem si to vyhledal a opravdu to byly vejce ale docetl jsem se ze se mnozi pouze v brakicke vode a ve sladke je to nemozne.
Tak nevim jestli to jsou vejce nebo ne.
Dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2019 21:03 Anďaska Re: Jifi
Tak nevšímají si ani cherrinek, tak chci ty molucky zkusit taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2019 20:47 Muž Jifi [675] Re: Anďaska
S těma akarama a cichlidama, které tam máš - myslíš, že nechají ty krevety na pokoji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2019 18:46 Anďaska – Krevetka molucká
Ahoj, máte prosím někdo zkušenosti s těmito krevetkami? Mohla bych mít 2 ks v mojí nádrži Šmírákov?
Díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.09.2017 12:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jifi
No jak jsem psal ... toť má zkušenost....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 12:29 Muž Jifi [675] Re: LiborSprysl
K tomu krmení sekanými nitěnkami - právě fakt, že se jim podávají sekané, se dá vyložit tak, že Atyopsis není predátor, že spíše žere něco malinkého, co k němu proud zanese. Ale je pravda, že malá krevetka může připlavat sama.
Taky se o Atyopsisech píše, že vyžadují opravdu hodně drobnou potravu, tak jsem si myslel, že se živí jen opravdu mrňavými kousky a že by ty nitěnky musely být nasekané skoro na kaši.
Ale taky je pravda, že čerstvě vylíhlá mláďata řasožravých krevetek jsou hodně drobná.
Každopádně díky za rady. Popřemýšlím, jestli pár kousků těch Atyopsisů pořídit nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.09.2017 12:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jifi
No tak asi autor v atlasu má jinou zkušenost... ale už jen tím, že je krmená nítěnkou, byť sekanou, z logiky je jasné, že když někde potká poléhavající mládě, tak ho slupne bez skrupulí...To je stejné, jako když bude napsáno, že kapr je býložravec... což primárně je, ale ryba mu chutná taky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 12:11 Muž Jifi [675] Re: LiborSprysl
Díky ještě jednou.
S tím lovem mrňousů od Neocaridin jsi mě dost zaskočil. Ve zdejším atlasu se píše "Je mírumilovná a neškodná jak k rybám tak i ostatním krevetkám, včetně mláďat."
Tak jsem si říkal, že by ty Atyopsisy byly hezkou dominantou akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 12:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jifi
Tak ono bude také záležet, jak velcí jedinci zrovna budou k mání ... nejsem si moc jistý se spolužitím s těmi řasožravými, z toho důvodu, že nejspíš budou lovit jejich mimina (mně lovily i malinké potěry, když se povalovaly na dosah)... ale pokud bude v akvárku dost skrývaček, tak za mne klidně čtyři...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 11:50 Muž Jifi [675] Re: LiborSprysl
Díky.
A kolik kousků bys mně doporučil do akvárka 80*35*40 cm? Daly by se tam pořídit 3 nebo i 4 tyto krevety? Zatím mám v akvárku jen Neocaridiny, ale chci do něho pořídit ještě hejno Boraras brigittae.
Ty Neocaridiny v pohodě vydrží, i když jsme 2 týdny z domu a nikdo je ničím nekrmí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2017 08:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jifi
Dva týdny bez potravy ve funkčním akváriu dají bez problémů... ideální je pro ně krmení třeba pro běžné ryby, ale mají rády třeba sekané nítěnky... Tím, že nejsou řasožravé, je třeba ně pamatovat...ale překrmování je kontraproduktivní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2017 18:23 Muž Jifi [675] – Čím je krmíte?
Chci se zeptat těch z vás, kteří tyto krevety máte v akvárku - čím je krmíte?
Jak často je krmíte?
A jak řešíte nepřítomnost doma (dovolená, ...)?
Rád bych pár jedinců pořídil, ale napřed chci vědět, čím a jak je krmit a jestli taky vydrží, když budu na dovolené (jestli by jim stačilo, co by případně našly v akvárku) ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2016 13:16 Muž Jifi [675] Re: Jozka
Doporučuju přečíst tyto informace:
www.krevetkus.cz/…
Je to náročnější druh.
Taky bys musel denně krmit. A jinak než jak krmíš ty malé krevetky.
Já mám s malými krevetkami dohromady ještě Caridina multidentata (japonica). Ty jsou až moc živé a 112 l akvárko (hrubý objem) není ani trošku velké. Jak se svlíkne nějaká samice, tak samci lítají po celém akvárku jak tryskomyši. Totéž, když nahážu kousky tablet (žrádlo). Japonské krevety lítají jak splašené po celém akvárku a legračně se o žrádlo i poperou, pokud bych tam naházel málo kousků.
Jinak považuju ty japonské krevety za nenáročné. Ale potřebují prostor. Jsou opravdu hodně živé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 13:10 Žena Turbínka [2558] Re: Jozka
Udělej prezentaci se spoustou fotek, podle toho jak to vypadá by se mohlo dát něco vymyslet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 12:40 Jozka Re: Turbínka
A nemas navrh jakyho tvorecka pridat k malym krevetkam aby tam byl nejaky kontrast ve velikosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 12:38 Žena Turbínka [2558] Re: Jozka
Nejde o decentnostnost krmení, baští hlavně plankton, který nachytají z proudu a na sušeném molucky dlouho neuživíš. Ty dvě by brzy brouzdaly po dně, hledaly zbytky a trápily by se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 12:29 Jozka Re: Turbínka
Myslis ze i kdhz je krmim decentne kazdej den, ze by se jim tam nelibilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2016 12:22 Žena Turbínka [2558] Re: Jozka
Malé krevety molucky nezlikvidují, ale dlouhodobě si v 60 l nenajdou dostatek potravy. Nedávala bych je tam, ne kvůli neocaridinám, ale právě kvůli moluckám samotným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 12:17 Jozka – Novy obyvatele
Dobry den, chci se zeptat jestli by bylo mozny ke 20 neoc. krevetkam pridat 2 krevetky molucky v 60 litrech s dostatecnou filtraci a skalou z lavovych kamenu naproti nemu, dostatecne osazene dno i mech na kamenech, malym krevetkam se dari a behem mesice cekaa 5 z nich mlady a tak by me zajimalo, jestli by pripadne molucky znacne nezredukovaly mlady poter. Dekuji za rady :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 19:33 Brucelee Re: jamajcan
Diky moc za odpoved!! Zatim jsem pozoroval jen jednou ze schanely potravu na dne a to po vymene vody. Jinak bastej pomoci lapani vejirky v proudu. Mam teplotu 26 a menim vodu kazdy vikend a to 30% v akva 120l. Zatim rostou pekne a behem mesice jsrm nasel dve svlecky. Tak snad to tak pujde dal v pohode. Je to super tvorecek a je husty jak pohybuje ruznymy castmy tela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2015 14:39 jamajcan Re: Brucelee
Do 10-12 cm dorůst vůbec nemusí.Je to velikost dosahovaná při optimálních podmínkách/potrava,teplota, objem a kvalita vody/. Záleží na tom, jestli jim bude dostupný dostatek potravy v proudu vody.Jinak ji budou nuceny sbírat ze dna,pokud tam vůbec něco najdou, což není ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 07:42 Brucelee
Ahoj. Koupil jsem si 3 krevetky m. v horbachu a to za tech 150. Cenu neresim, hlavne ze budou ok. Byly velky tak 3cm. Mam je mesic a dve vyrostli o centak, centak a pul. Moc si preji aby se meli dobre, a proto se chci zeptet: je to optimalni cas na takovi rust? A za jak dlouho dorostou do tech 10cm? Diky moc za odpoved!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 00:36 Žena Turbínka [2558] Re: Já
Tvé akvo už mi přijde dosti na hraně, zvláště v počtu endlerek 10 + drobtina je docela dost bordelářů, vycházím z údajů v neaktualizované prezentaci. Osobně bych tam krevetu moluckou nedávala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 00:25 Re: Turbínka
Takže jsem to já DANMAZUR.Akorát jsem tu dlouho nebyl a já zapoměl heslo(však já ho najdu).No co se změnilo.Zjistil jsem že se mi nedaří ani trochu těm stonkovkam(všechny zvadly).Za to se výrazně daří echinodorum těm plovouckam a tem rasokoulim.Tak sem doprostřed před filtr dál dva velké(tak akorát)echináče a vlevo E.quadricostatusy 4kusy.A kousek místa si necham a jestli zůstane tak tam něco dám.A mám vplanu až se to rozroste tam dat tam někde nějaký mech.Přemýšlel sem o koupě té molucky 1kus.Je to na hranicích co se týče velikosti akva a už jsem viděl v prezentacich ve stejně velkých akva 1xmolucku.Akorát nemusí to byt správné(nikoho nechci urazit).Tak furt o tom přemýšlím a zvažují to až sem se nakonec rozhodl tady napsat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 00:10 Žena Turbínka [2558] Re: Já
Podle toho jaké je akvárium, jak je zaběhnuté a jaká je zbývající osádka, fitrace, atd. Dost by pomohla prezentace než tento křížový výslech. Vzhledem k velikosti litráže bych tam více jak jednu nedávala (dostatek potravy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 00:00
Ahoj,pls poraďte.Stačila by do 54litrovky 1krevetka molucka jako taková korunka nebo by jí bylo smutno?Maximálně bych tam dal dvě (vzhledem k velikosti krevetky,velikosti akva a zbývající osádce akva).Díky za odpověď. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 21:48 Muž zervan [1123] - Rostliny
Zaujala ma táto krevetka, zatiaľ som si kúpil jednu, či sa jej bude u mňa páčiť a dariť, potom prípadne pribudne ešte pár. Mám ju v akváriu len pár hodín, zatiaľ behá len po dne prízemia a svojimi 4 "rukami" s vejárikmi jemne prepiera vrchné zrnká kremičitého piesku a jedlé rastlinné zbytky pojedá. Je pre ňu takýto spôsob obživy vyhovujúci? Samozrejme, keď kŕmim ryby, tak je vo vode veľa prachu z krmiva (hlavne z tej "pizze" TetraPro Energy Crisps), to môže filtrovať, ale ide o to, že zametanie dna mi pripadá ako mimoriadne záslužná činnosť, tak by som bol rád, keby sa tomu venovala i naďalej :-)

Mimochodom, vie táto krevetka aj plávať ako malé druhy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.01.2014 19:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Lucka
Lucko, do dvoustovky je 5-6 kousků naprosto v pohodě. Jen je potřeba pro ně vytvořit prostředí, aby sis jich užila. Podle mých zkušeností jim nejlépe vyhovuje, když uděláš hezký proud od výtoku z filtru a do tohoto proudu umístíš něco, na čem mohou sedět. Nejlepší je nějaký kořen nebo větev, ale může to být i nějaká rostlina. Chce to udělat dostatečné místo, aby se tam vedle sebe vlezly, pak je budeš moct celý den sledovat, jak sedí a "cvičí spartakiádu", jak já říkám těm jejich srandovním pohybům při lovu planktonu.
Edit:Ještě je dobré dát si pozor, odkud tyto krevetky kupuješ. Nejen kvůli ceně, ale i kvůli jejich kvalitě. Já mám velmi dobré zkušenosti s harpunářem, který ti tady odepisoval. Má nejen levné, ale taky kvalitní molucky, takže ti mohou dělat radost řadu let.
Edit 2: No, a ještě jedna věc - A.moluccensis je přes svou velikost pořád velmi křehké a plaché stvoření. Chceš-li tedy, aby u tebe byly spokojené a aby sis jich užila, je dobré chovat je s rybkama, které se běžně doporučují k malým krevetkám - nějaké malé rasborky nebo trpasličí dánia a podobně. Větší rybky ti je budou plašit a okusovat... a i když krevetkám nožky dorůstají, tak pokud jí rybka okouše nožičky, tak krevetka umře hlady dřív, než jí stačí nové nohy dorůst. Na to spousta lidí při jejich velikosti zapomíná a pak se diví, když najdou molucky sušené někde na podlaze, protože jim před rybama utekly mimo akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2014 15:56 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: harpunar
No tak ty máš za levno :-D
Ale já je krom burzy viděl prodávat asi jen v hornbachu a tam jsou za 150 pokud vím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2014 15:13 harpunar Re: Lucka
Jen na okraj-já je prodávám na burzách po 70 kč. Za 150 je gabonenska alespoň 10cm velká... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2014 12:50 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Lucka
Myslím že počet mužeš prizpůsobit svým financím palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 12:34 Lucka Re: harpunar
no, zase je potřeba vzít v úvahu, že si nemůžu dovolit koupit 20 krevet po cca 150 Kč :-D takže těch 5 by neměl být problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.01.2014 12:04 harpunar Re: Lucka
Do 200l klidně i dvacet těchto krevet a co se týče hejnování,jak píšeš,je to spíše o tom že nejrasěji parkují u filtru a mnohdy si některá vleze i do výtoku s něj a tam vydrží i půl dne. Tam totiž chytají mikroorganismy. Takže tak..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 11:56 Lucka – kreveta molucká - kolik?
Ahojte, myslíte, že můžu mít 4 nebo 5 krevetek moluckých? Budou se v tomto počtu cítit dobře? Není to málo/moc? Akva 200L. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 00:19 Žena LinaDee [167] - Aquascaping – Molucka a drápatečky
Zdravím, snesla by se molucka s drápatečkama nebo by ji žabáci zlikvidovali i když je větší? nemám s podobnými experimenty zkušenost, tak se radši ptám...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2013 19:31 jamajcan Re: smidakkuba
20l je pro ně málo.Pro Aty.Molu.počítej min.50-60L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2013 19:30 Muž MaxoSK [3] - MiniakváriaRe: smidakkuba
No to by jej bolo asi tesno ja by som povedal že minimum je 50l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2013 19:29 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: smidakkuba
Zakladní objem by měl být aspoň 50 litrů, 20 litrový akvárium je na ni dost malé. Doporučuji pořídit si třeba Caridina multidentata, jsou sice menší než molucká, ale ty by se do toho objemu hodili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 19:26 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Ahoj chci se zeptat kdo s touto krevetou má zkušenosti. Jaký je nezbytný objem akvária pro tuto krevetu. Uvažoval jsem že bych koupil jednu jako takovou zvláštnost do 20l ale to asi pro ni bude malý.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 05:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: navik
smich již několikrát jsem zmiňoval v růzých fórech, že mi převody nejdou...když jsem pak koukal na to co jsem psal, tak jsem si to myslel, ale zdálo se mi to ještě menší množství, než měřitelné mimo laboratoř a jak vidno měl jsem pravdu smich Takže jsem rád, že se Karel nezbláznil, jak plynulo z příspěvku vyplašeného Libora...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 18:30 Muž navik [908] - SumciRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: ...tři miliontiny běžně točíte ve vodovodní vodě...:-P
Nejedná se o tři miliontiny, to by byly 3 ppm, nýbrž tři "miliardtiny" ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2013 17:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Souky má pravdu...tři miliontiny běžně točíte ve vodovodní vodě...takže to je spíš Karlovo sdělení, že je tam mědi tak málo, že se z toho není nutné poto... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 13:11 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: souky
No, ono taky krevetky zabíjí stopové množství Cu... jak moc stopové nevím, ale rozhodně raději někomu věnuji hnojivo za 133,-Kč, než si vytrávit krevetky za tisíce... A věř, že mi nejde o ty prachy, ale o to, že nesnáším, když mi krevetky umírají (např. když mi je zabíjely ty protivné ploštěnky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2013 13:01 Muž souky [592] - RostlinyRe: malyLibor
nejsem zrovna chemik, ale hodnota 0,003 ppm mi přijde skoro jako stopové množství (0,0000003%) snad sem trefil počet nul
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 11:53 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
Bohužel, kvalita mého zraku je špatná už spoustu let. Ale číst pod lupou dokážu. A toto mne právě překvapilo. Já Colour Fe+ od Rataje kupoval a používal právě proto, že mi jaksi v akva chybí železo a že tam nebyla měď. A na tom Colour Fe+, co mi od něj přivezl kamarád, je červeně zvýrazněno NOVINKA, je to jiná lahvička - s dávkovačem, jen cena a název zůstaly stejné. No a na etiketě je složení, velmi podrobné, a mimo jiné je tam uvedeno Cu 0,003ppm. Nevím, co znamená to číslo, ale pokud mne paměť neklame, tak Cu je cuprum neboli měď. O její potřebě pro rostliny nemám ponětí, ale že krevetkám škodí i ve velmi malých koncentracích vím... takže tuto krásnou lahvičku holt daruji někomu, kdo krevetky nechová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 05:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
No nevím...zatímco všechny kvalitní firmy od mědi v akvaristice ustupují (lépe by bylo psát ustoupily v minulých dvou letech) , nějak se mi moc výrazně nechce věřit tomu, že by Karel v rámci zkvalitňování svých služeb měď začal přidávat do hnojiv, a dokonce tak činil bez výrazného upozornění. Ba dokonce mám pochybnost, zda je měď pro akvarijní rostliny nějak významným prvkem, pročež by ji Karel přidávat začal. Ale to je téma spíš pro rostlinomilce, než pro mne. O její toxicitě v akvaristice toho bylo popsáno dost...Čímž samozřejmě nezpochybňuji vaši schopnost číst, či číst pod lupou, či kvalitu vašeho zraku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 01:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
Vynašel jsem to na flaštičce, kterou mi kamarád od Rataje přivezl. Musel jsem si na to vzít lupu... a raději jsem si to ještě jednou teď s lupou v ruce ověřil. Už to není to, co má nafoceno ve svém shopu a na co jsem byl zvyklý... a složení už je také jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 06:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
A to že je nově do hnojiva přidávána měď jste vynašel kde? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 00:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MaxoSK
Nejlepší hnojivo u těchhle krevetek je žádné hnojivo. Já donedávna používal Colour Fe+ od Rataje, ale upravil recepturu a je v tom teď nově i měď, tak už se bojím používat. Občas dávám Proflor od Dajana, tam by snad mělo být mědi minimum a dávám čtvrtinu doporučené dávky a zatím v pohodě. Ale hnojím opravdu málokdy, tak 1x za měsíc.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2607x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3742-atyopsis-moluccensis-chov