Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dezinfekce techniky

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Dezinfekce techniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.01.2019 02:53 Muž nekdo [355] Re: vlka
A když přijde z Německa, tak desinfikujete ?
A když přijde z Čech, tak desinfikujete ?
A co ze Slovenska ?
V tomto duchu ....
Oplachnutí ničemu ještě neuškodilo ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 21:44 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: vlka
Nič som zatiaľ nejak špeciálne neunúval. Ale opláchnutie určite neuškodí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 21:30 Muž vlka [3455] – dotázek
Přeji hezký večer. Když vám dorazí zboží z Číny, nebo cokoli,co má přijít „do vody“ dezinfikujete nějak? Sterilizujete nějak? Nebo jen omejt - a v čem - a do akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.12.2018 22:26 Maq Re: Smetany
Hypermangan hypermangá i když je letitý. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 22:24 Muž Smetany [1226] Re: Maq
No hypermangan asi někde mám ale bude letitý :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 22:21 Maq Re: Smetany
Peroxid vodíku ani hypermangan taky nemáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 21:55 Muž Smetany [1226]
Chtěl bych se zeptat jestli něčemu vadí desinfekce ethanolem? Potřebuji přehodit topítko z akva do akva a Savo nemám po ruce. Jde mi konkrétně o jeden druh dost otravné řasy který si nechci přenést.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 18:25 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: aa
Udělej to klidně třikrát, ale je to zbytečné, pokud to uděláš jednou za to pořádně. Samozřejmě vždy důkladně vypláchnout. Kontrolovat tě osobně nemůžu a ani nechci, takže ti věřit budu. Na fórech je člověk odkázán na to, co je psáno v okamžik, kdy to čte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 17:22 Žena aa [2] Re: Zoidik
Máš pravdu, ale pro upřesnění: je pravda, že propadlé břicho jde vidět, ale záleží jak se daří tu rybu vyfotit. Vždycky mi zdrhají dozadu a tak mám často rozmazané fotky nebo ze špatného úhlu, takže není nic vidět. A k té údržbě: 1/3 vody týdně samozřejmě měním, protože vím, že se tím dá zabránit spoustě problémů, jen jsem to tam zapomněla napsat. Ten problém vznikl kvůli špatnému filtru a ten problém jsem tady taky někde řešila. Ale nemusíš mi to věřit. Teď se chci ještě zeptat: uškodí, když tu desinfekci budu pro jistotu tak 3x opakovat? A nemělo by se to i po opláchnutí nechat ještě chvíli vyprchat a pak až znova založit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2014 14:56 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: aa
Jednou píšeš, že na rybách nebylo nic poznat, že byly od pohledu v pořádku. Pak ti romant popíše příznaky a napíšeš, že se to dělo, ale na fotce by to vidět nešlo. Přijde mi, že si docela protiřečíš. Propadlé břícha poznat na fotkách jdou. Jestli chceš mermomoci dezinfikovat, tak udělej co ti napsal Surdo, o důkladném vypláchnutí snad nemusí být ani moc řeč a je to samozřejmost. Jak znovu založíš akvárko, tak se zaměř prosím tě na údržbu. Jestli se jedná o těch 180 litrů co máš v archivované prezentaci a údržbu praktikuješ, cituji "Údržba: 1x za 2 týdny odkalování, týden mezitím čištění filtru" Tak se o akvárium nestaráš zrovna moc vzorně. Vodu měň pravidelně každý týden 1/3 objemu a filtr čisti až si sám o to řekne výrazným snížením průtoku. Spoustu problémů si člověk přivodí sám celkově nevhodným přístupem k akváriu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2014 09:50 Žena aa [2] Re: romant
To, co popisuješ, se dělo, ale na fotce by to vidět nešlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 19:57 Muž Surdo [35] Re: aa
citát z ich stránky:

Čistenie a dezinfekcia plôch a povrchov

Slúži na čistenie a dezinfekciu podláh, nábytku, kuchynského a hygienického náradia. Použite roztok z 1l SAVO Original a 10 l vody. Silné znečistenie najskôr mechanicky odstráňte. Hračky, predmety a plochy, ktoré prichádzajú do styku s potravinami, opláchnite po 30 minútach pitnou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2014 19:53 R Muž romant [27987] Re: aa
Tak pokud se na jejich vzhledu nic nezměnilo, tak to nebyly vnitřní paraziti. Ryby mají světlý, až bílý jakoby dutý výkaly, který se delší dobu drží u řitního otvoru a jsou pohublý, mají propadlý břicha, nepřijímají potravu a straní se party. Tak nějak se projevují vnitřní paraziti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 19:13 Žena aa [2] Re: romant
Fotky ti už asi nepošlu, nemám čeho. Kromě toho se na jejich vzhledu nic nezměnilo, takže na fotkách by nic vidět nebylo. Poradíš mi něco k tomu savu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 19:05 R Muž romant [27987] Re: aa
Protože, kdyby se jednalo jenom o jeden druh, mohlo by jít třeba o špatný parametry vody, který danýmu druhu nesedí a proto se u nich ty vnitřní paraziti rozjedou snáze, ale když všechny a nezabral na ně ani několikrát Flagellol, potom ryby utratit, vše z akvária vyprat v Savu a znovuzaložit, ale před tím mě do SZ pošli nějaký fotky postižených ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 19:04 radim Re: aa
vodnatelnost, která je vidět na fotkách v prezentaci jsi řešila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 18:02 Žena aa [2] Re: romant
Komplet. Proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 16:30 R Muž romant [27987] Re: aa
Jsou postižený všechny ryby komplet a nebo jenom ty živorodky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 16:07 Žena aa [2] Re: romant
Flagellol jsem zkoušela asi 5x a nic se nezlepšilo, takže budu desinfikovat. Máte někdo nějakou radu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 15:59 R Muž romant [27987] Re: aa
A co nejdříve akvo přeléčit adekvátním léčivem, který bude likvidovat i případné přítomné cysty parazita? Měl bch na mysli třeba Flagellol a teprve potom, když se situace nebude lepšit, začít přemejšlet o totálce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 15:01 Muž maryn [40] Re: aa
A nezměnila jsi něco v tom posledním měsící? Např. údržbu, chemii, hnojení, krmivo atd... Dávala si v tom posledním měsíci či dvou něco nového do akva? (ryby, rostliny, dekorace z jiného akva atd.) Vnitřní paraziti se neobjeví jen tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 14:47 Žena aa [2] Re: Designer
Takhle mi chcíply už 4 za poslední měsíc. Nepomohlo odkalení a výměny vody. Myslím, že totální desinfekce je na místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2014 13:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: aa
Poradne bych odkalil a parkrat vymenil vodu. To ze odejde jedna ryba, a vlastne z neznamych pricin, je neco jineho, nez kdyz odchazeji vsechny a maji nejake zretelnejsi priznaky, treba vodnatelnost.

EDIT: Takhle dokaze odejit i clovek, nic mu neni, zadne priznaky, a druhy den je mrtvy, proste se nekde urve nejaky cucek a neco pricpe. A rybe se to muze stat taky. Jedna bez priznaku mrtva ryba rika, at si das pozor, jestli se v akvariu neco nedeje, jestli nebudou dalsi, ale nic jineho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.08.2014 13:10 Muž maryn [40] Re: aa
A to se jenom domníváš, že to byli vnitřní paraziti? Mohlo to být asi tak 1000 jiných důvodů a desinfikovat celé akva mi příjde jako blbost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 13:03 Žena aa [2] Re: Designer
A co mi teda radíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2014 10:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: aa
Cele akvarko uplne znovu, to je opravdu az posledni reseni pri hodne velkem prusvihu. Kdyz to budes delat po kazde takove udalosti, budes ho zakladat stale dokola, a to nikam nevede.

I kdyby slo o vnitrni parazity, doneses si nove ryby a mas je zpet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 09:34 Žena aa [2] Re: Johan
Protože jsem tam mám vnitřní parazity.Moje plata bez vnějších příznaků zdechla a v akva bylo jen 10 mg/l dusičnanů. Byla tam sama a byl jí jenom rok. Tak si myslím, že to vniřní paraziti jsou a potřebuju desinfikovat. Můžu se zeptat del jakého příbalového letáku? Myslela jsem si, že se to dělá normálním savem v nějakém poměru s vodou nebo tak nějak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2014 21:53 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: aa
Dle příbalového letáku + po dezinfekci několikrát propláchnout.
Mohu se zeptat, proč potřebujete vše dezinfikovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2014 19:03 Žena aa [2]
Ahoj, potřebuju od základů vydesinfikovat akva savem, poradíte mi, jak se to dělá? Něco jsem o tom četla, ale chtěla bych vědět Vaše zkušenosti, rady a jak to mám dělat. Vím, že to do desinfekce techniky tak úplně nepatří, ale nenašla jsem nic lepšího

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 15:44 R Muž romant [27987] Re: markéta
Ale ta ryba neměla žádnou nakažlivou nemoc, ona jenom neustála ty zvýšený koncentrace N látek a udusila se, protože jsi o to akvárium prozatím špatně pečovala. Jistě jsi poučena a příště už se polepšíš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 15:41 markéta Re: romant
nakonec ne :( a nebude to moc další rybka chytit?pokud byla nějak nemocná z těch rostlin třeba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 15:37 R Muž romant [27987] Re: markéta
Tak ten beťák to nakonec neustál. Dovybav akvárium patřičnou technikou, vyměň vodu a jinou speciální desinfekci nebude třeba.
Edit: Novou rybu alespoň 14 dní nekupuj, ať se ten bublifuk může alespoň trošku zaběhnout a potom až jí koupíš, tak týden častěji měnit vodu, než najedeš na týdenní standart. výměnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 15:18 markéta
prosím jak se desinfikujou pomůcky a květiny po zesnulé rybičce ?... děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2011 17:29 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: tom
Pokud máš problém s přemnožením šneků tak to nevyřešíš tím že je zabiješ...dříve nebo později si je stejně zase zatáhněš s něčím do akva, problém vyřešíš údržbou a tím, že se naučíš krmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 17:19 filipsi Re: tom
Ja tam porad nevidim ten problem. V cem je? Nebo v nicem a sneci jen proste existuji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 17:09 Muž Yirka [9126] Re: tom
Jednak tak jak píše romant, a druhak - šneci přece do nádrže patří. V přírodě tomu není jinak. Jejich množství se dá poměrně dobře udržet na uzdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 17:01 R Muž romant [27987] Re: tom
Šneci se obvykle nepřemnoží jenom tak z ničeho nic. Ovšem když k množení mají vhodný podmínky, tak to potom jede. Chce to neflákat údržbu akva a nedávat jim tím moc prostoru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 16:59 tom Re: filipsi
no sneci sem zatahl pres nejakou kytku a ane a ne se zbavit sneku po jedne aplikaci to vypadalo ze zmizely ale byli porad ne uz tolik ale byli i po druhe aplikaci sneci stale
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 16:44 filipsi Re: tom
tom napsal: zdravím chci přendat filtr ze starého akva do nového ve starem byl problem se sněky ..
Jake povahy byl ten problem? Jak se projevoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 16:44 tom Re: romant
no ucinej tak na 80 procent
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2011 16:40 R Muž romant [27987] Re: tom
Tak náplně toho filtru neponičíš, ale otázkou zůstává co to udělá s nitrifikačníma bakteriema, který jsou v těch náplních toho filtru. Nevím co se píše v návodu toho Gastropexu, ale byl bych v tomto směru obezřetný a spíš bych předpokládal, že to pro ty bakterie nebude dobrý. hmm
EDIT: Napadá mě, že pokud byl ten prostředek aplikován do vody, kde ten filtr doteď pracoval, tak by tam žádný zárodky šneků bejt neměli, pokud je účinný. Tak potom by ta operace byla asi zbytečnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 16:34 tom – deseinfekce filtr ... zničení šněků
zdravím chci přendat filtr ze starého akva do nového ve starem byl problem se sněky ...nechci si je zanest do noveho je to ehaim s naplnemi , hodlám ho ponořit na chvili do rostoku GASTROPEXU aby zahubyl zarodky sněku ... ale jde mi o to zda neponíčím náplně ve filtru

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 21:09 Muž filipsi [1295] Re: Silent
On totiz chlornan pri reakci s kyselinou uvolni chlor. A to zadouci reakce neni (edit - proto ta stabilizace v roztoku hydroxidu). Proto bych take doporucil oplachnout to co bylo vystavene savu (po dukladnem oplachnuti vodou), nejakou velmi zredenou kyyelinou. Zbavime se tak vsech eventuelnich zbytku chlornanu (ktery nestihl nic zoxidovat). Ale pri beznem pouziti to nutne neni, to jen aby se nekdo absolutne nespolehal na to, ze mu za pul hodiny vznikne sul, kdyz namoci koren do kybliku s deci sava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 20:45 R Muž Silent [5949] Re: filipsi
Když to říkáš :) . Pochopil bych kdyby bylo napsáno "stabilizováno zředěným roztokem hydroxidu". Nejsem chemik a rozumím tomu jako koza petrželi. Rád se nechám poučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 20:41 Muž filipsi [1295] Re: Silent
No stabilizovany je prave tim hydroxidem (chlornan) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 19:22 R Muž Silent [5949] Re: filipsi
Je to někde na stránkách výrobce. Rozklad samozřejmě začíná hned, ale účinnost Sava trvá cca půl hodiny pak je rozloženo na zmíněné látky a stává se neúčinným. Napsal jsem to nepřesně. Uznávám. stydim
Trochu jsem si proštudoval bezpečnostní list Sava original a jako složení píšou že se jedná o zředěný roztok chlornanu sodného stabilizovaného ve zředěném roztoku hydroxidu sodného. Ovšem čím je stabilizovaný to už uvedeno není. Přesto si myslím, že Savo je nejlepší způsob dezinfekce akvária. Jen je třeba opatrně dávkovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 19:17 Muž filipsi [1295] Re: Silent
Co ho donuti to udelat za pul hodiny??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2010 17:00 R Muž Silent [5949] Re: xxx
Savo original. Jiné nepoužívám. Stačí naředit podle návodu, vymýt pak pořádně vypláchnout a můžeš zakládat. Savo se totiž po půlhodině rozkládá na sůl, vodu a kyslík, tudíž neškodné látky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 16:49 xxx Re: Silent
jde o to ze je na nem trochu kamene vodniho a ras tak ho chci vydrhnout hele to savo jaký a po jaké dobe tammudu nalit vodu a zacit se zakladanim po tom savu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 15:18 R Muž Silent [5949] Re: xxxx
Umýt ho lze octovou vodou která dobře rozpouští vodní usazeniny. Vydesinfikovat nádrž lze roztokem Sava, ale nepřijde mi to nutné. Rybí nemoci a paraziti v naprosté většině nesnáší vysušení.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2041x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3618