Dešťová voda
To muze platit pouze u prachu. Jine skodlivinu se slucuji s vodou uz v mracich. Na prachu se voda sráží a ta padá na zem. Bejt ovzduší bez prachu, tak nespadne ani kapka.
To co vám spadne na hlavu nepochází od vás, ale ze sta až tisíce kilometrové vzdálenosti. To co vypouštíme tady jde vysoko do atmosféry a spadne někde nad Tatrami nebo Ukrajinou (samozřejmě řádně rozptýleno). A to co nestihne takhle uniknout tak to je smeteno prvními chvílemi deště.
Jelikož to je pořád dokola, tak jsem domluvil
.
Jenze ten vzduch je tu znecisteny porad.Exhalace znecistuji ovzdusi nepretrzite. To muze platit pouze u prachu. Jine skodlivinu se slucuji s vodou uz v mracich.
Samozřejmě chytat vodu při prvních minutách deště nebo jen při tzv. mžení je docela neuvážené. Protože to co od vás nevystoupá do vyšších vrstev atmosféry a nespadne nad Tatrami, tento krátký déšť smete na vás. Ale deštěm se vzduch rychle vyčistí To už tu ale opakuju několikrát..
Edit: já vás přesvědčovat nechci.. používejte si vodu jakou chcete
.
To je nejaky vtip?
Znova opakuji, ze je tady v regionu NEJVETSI ZNECISTENI V EVROPE!!!
Hur jsou natom jiz jen prumyslove oblasti v CINE! Takze proc by tu mela byt destova voda cista?
To stou zeleni je pravda, ve mestech je ji dost, jenze ta zivotni prostredi zadnym zasadnim zpusobem nezlepsuje. S temi tisici tunami exhalaci tech par stromu nic nezmuze. Bohuzel.>>>>>>PS: A ktem rybam: velke jsou proto, ze je tu poctive prikrmujeme.
Já ředím normall vodu s dešťovou...
V Karviné a Ostravě sem byl několikrát a hodně mě fascinuje. Hlavně množství zeleně, síla přírody a množství chráněných a ohrožených druhů.
Zkuste se zamyslet nad tím co byste vlastně chytal za vodu. Samozřejmě chytat vodu při prvních minutách deště nebo jen při tzv. mžení je docela neuvážené. Protože to co od vás nevystoupá do vyšších vrstev atmosféry a nespadne nad Tatrami, tento krátký déšť smete na vás. Ale deštěm se vzduch rychle vyčistí a padá voda jako ta balená, jen trošku měkčí.
Co si představujete, že se s vodou všechno dělá? Vše je o penězích a tak čím míně do ní zasáhnou tím "lépe". Když to je z povrchových vod tak většinou akorát přefiltrují, aby nám tam neplavaly rybičky, trošku obohatí a nachlorují.
P.S. Na Karvinsku jsou v rybnících největší ryby (ke svému věku) v české republice, takže to tam s vodou asi nebude tak závadné, jak si myslíte
.
Tak tak .... a cistejsia uz nebude...
- cez nieco prefiltrovat...
Karel IV mi mluvi za mne.
A jen tak pro informaci. Voda , ktera tece z kohoutku prochazi upravou a to nejednou.
Pokud chces videt, co nam tu prsi z nebe, pozyvam te na navstevu. Nejlepe prijed bilym autem, vecer ho umyjeme, zajdem na pivko a rano provedeme ohledani "na miste cinu". Mittal, Koksovna , Trinecke zelezarny, chemicke zavody v Ostrave, Bohumine, haldy hlusiny vetsi nez Sv.Kopecek, hlavni silnicni tah na Slovensko a do Polska...atd. To vse v okruhu cca. 20 km. Jeste bys lil vodu z Karvine do akvarka? Ja ne.
Lze použít , a když je zachycena do nádrže s rostlinami , které ji upraví , tak se v ní plžům mají-li vhodnou výživu daří. Může se částečně připouštěním míchat i s tvrdší vodou , ale není to nutné.
Kdysi sem používal mojí vodovodní tvrdou vodu a u šneků bylo vidět, jak jim korodují ulity. Dnes používám dešťovku, kde akorát mírně zvednu alkalitu a šneci šneci mají nádherné ulity. Ono tam bude hrát roli asi ještě něco jiného.
Kdysi jsem dešťovou vodu zkoušel a pak se velmi divil, jak je možné, že obsah např. dusitanů není nulový. Občas nebylo výjimkou naměřit až 0,4 mg/l NO2- u odstáté dešťovky!!! A nebylo to ani v průmyslové oblasti, ani v místech s hustou dopravou, ale opravdu srážky jednou za čas "přinesly" nějaký ten sajrajt odjinud...
V Karviné bych dešťovku ani nepokoušel, Mittal Steel je blíž než Beskydy...
Proč čistit střechu? Déšť jí od prachu vyčistí.
Nevím proč si lidé myslí, že voda co jim teče z oblohy v sobě obsahuje škodliviny z místa kam padá. Ty jsou sebrány už po prvních chvílích deště. Například kyselé deště o kterých se dost mluvilo a které nám odlesnily hory nepocházely od nás, ale z Německa. Ty od nás trápily Slováky atd.
Co si myslíte, že vám teče z vodovodu? Dost často má ta voda původ z přehradních nádrží a nevidím důvod proč by byla jiná dešťová voda na Karvinsku a v přehradě v Beskydech.
Ty bydlis pod Tatrama, tobe je hej! Jenze ja bydlim v regionu s nejvetsim znecistenim v Evrope. Pocinaje poletavym prachem a konce tetrabenzenem. Takovou vodu bych do akvarka urcite nelil. A v Praze, odkud je smerovan dotaz, to o moc lepsi nebude.
Neznam nikoho, kdo po zime cisti strechu od "sajrajtu". A rozdil mezi destovkou a vodou z kohoutku?
Zkus se napit a uvidis sam....
Je nekde na netu rozbor destovky? Docela by me zajimalo, co vsechno se v ni da najit
.
no radši bych použila z vodovodu,protože se ta deštová setkává po cestě na zem setkává s různým sajrajtem
Jde o to jak to myslíš. Tito šneci se například s úspěchem od jara do léta dávají do venkovních jezírek a nádrží a prospívají tam velmi, mnoho chovatelů na podzim zahlcuje akvaristiky slovenými šneky. Pokud by to bylo do čistě dešťové vody (neznám důvod) byl by tam kolegou zmiňovaný problém s nedostatkem Ca.
To nie je dobry napad....-oni potrebuju tvrdsiu vodu....vapnik...na stavbu ulit.
dazdova voda je dobra len treba vzdy pockat tak 2 hodiny nech odtecie sajrajt a prach zo strechy a potom ked sa ryna precisti mozes liat vpohode do akva.
Sajrajtem? Přitom co dnes prší z nebe? To se dá říct akorát v zimě, když je topná sezóna a to stačí akorát nechat ji odstát. Nevím co si představujete, že nám lítá v ovzduší a proč by to nebylo i ve vodě z kohoutku.
Pritom co dneska prsi z nebe, bych to moc nedoporucoval. Jestli ji budes nabirat nekde ze sudu, kde predtim ztekla po strechach, ktere jsou pokryte vselijakym sajrajtem.......Osobne uprednostnim vodu z vodovodu.
Mohu pouzit destovou vodu ke snekum??Jestli jim bude vhodna?neni moc kysela?atd Napiste jake s ni mate zkusenosti
Starší reakce
jajaapaja napsal: nachytám ji do hoboků
Co je to hobok?
Jak mi jednou říkal jednen starý akvarista - chovatel neonek, teter atd.. : To já se takle podivám jak dou mrkay, a když vidím, že jde ten správnej, tak to chytám.
Dešťovku nebo sněhovku používám už přes třicet let.A nikdy jsem nepozoroval že by měla špatnej vliv na ryby nebo na rostliny.nachytám ji do hoboků.Přes vlastně udělanej filtr ve kterém je aktivní uhlí a dvaceticentimetrová vložka z molitanu.dešťovku přefitruji do dalšího hoboku.Voda vydrží několik měsícu aníž by se kazila.Pak sní ředím naší hodně tvrdou vodu.
a co to jsou ty 2,4dinitrofenolu, atrazinu nějaké pesicidy, nebo co?
Jak pise yirka. Uvedomme si, kde se berou potucky, reky, co piji vsechna zvirata .... Samozrejme, ze se stoupajicim znecistenim planety je obecne cistota vody horsi a horsi, ale uvedomme si, kolik 2,4dinitrofenolu, atrazinu ... existuje na svete, a kolik na svete spadne kazdy den srazek. Mimochodem, jak ten 2,4dinitrofenol odstrani v upravne vody pro vas vodovod?
Jde o to nakolik je časopis v tomto důvěryhodny, jestli jen nehází cizími termíny ve snaze o honbu za senzacemi. Aby to nemělo platnost jako rady některých prodavačů.
Asi taky záleží, ve které oblasti se dešťová voda používá.
Nejde taky použít to, co steče okapem po malé přepršce, ale chce to pořádný slejvák a počkat ještě aspoň těch deset minut.
Dešťovku používám a problém s tím žádný nemám.
S dešťovou vodou mám dobré zkušenosti a nikdy to nemělo špatný vliv na rybky v akva. Spíše naopak.
Starší reakce
To můžeš, otázka je proč? Jsi si jist, že voda ze sebraného sněhu bude lepší než z vodovodu? Nebo potřebuješ speciální vodu pro výtěry?
Navíc vidím v tvém profilu zájem o živorodky a ty spíš přivítají tvrdší vodu...
0 24.02.2009 08:59 pigi94 A jeste otazka. Muzu dat do akvaria vodu, ktera byla roztopena ze snehuu?
Starší reakce
0 17.01.2009 13:51 zabak – deštová voda
já jí nikdy neupravuju. je to zbytečné pokud vyloženě neodchováváte ryby. Pokud je ta voda čerstvá a ne jen zbytkova tak se neni ceho bat.
0 17.01.2009 11:47 Tóna – Dešťovka
I Já chytám dešťovku a v akva se mi rybky pěkně třou.PH je mírně pod 7, no prostě super
A co bys dělal, kdyby ti z kohoutku tekla voda s pH kolem 7.5 a 28-32 dGH (podle počasí)? Kdybych chtěl přizpůsobit výběr ryb téhle vodě a svým prostorovým možnostem, tak bych mohl mít z biotopů tak maximálně Tanganiku s několika Lamprologus similis. Sice bych z toho dokázal udělat pěkný akva, ale můj šálek čaje to není.
Ono de spíš o parametry
. Hold né každému teče z vodovodu voda, "tvrdá, měkká", jakou potřebuje.
0 17.01.2009 10:50 vitek38 nevím proč používat dešťovou vodu, pokud chcete mermomocí ušetřit tak můžete, ale podle mě vodovodní voda není zase tak drahá a jestli mícháním ušetříte 1/3 vody tak budíž. Jinak se vyprchání chlóru a chemie je dobré vodovodní vodu napouštět slabým čurkem do kbelíku, může se přidat i provzdušňování a za 1-2 hpdiny je voda použitelná do akva.
To jsem zrovna nemyslel. To je vcelku jasne.
Já používám dešťovku často.ve dně kyblu vyvrtám několik dir.Dovnitř jsem naskládal vrstvu molitanu.
dešťovku mám schovanou v sudu i několik měsícu.Po týdnu sednou případné nečistoty ke dnu a pak ji filtruji přes molitany.Zatím se mi vše dařilo.Míchám z vodovodní vodou 2 díly vody vodovodní a 1 díl dešťovky.
Může obsahovat nejrůznější nečistoty.
Ma destovka i nejakou nevyhodu?
dešťovka je dobrá voda dávám jí čerstvou a nepřevařenou.Nikdy jsem s ní neměl problém.A také dávám snih a ten mýchám z teplou studniční vodou.
Nejlepší je prudká bouřková voda.
Taky používám dešťovku - sbírám ji asi 15 minut po začátku děště, až je vzduch relativně vyčištěn. Nemám žádný problém. Také ji ze střechy vedu do jezírka a opět vše ok...
Starší reakce
0 03.09.2008 08:45 Michal – moje zkušenosti s deštovkou
s dešťovkou mám dobré zkušenosti - viz
www.dobranalada.cz/…. Pokud delší dobu neprší, používám alespoň Aquasafe
Starší reakce
A co koupit osmozu? Nestoji to majlant, a mas klid, jednou se ta destovka muze nepovest, a skoda by osmozu asi zaplatila nekolikrat, nemluve o smutku.
Takže deštovku v klidu mužu nalejt do akva ?
Starší reakce
Což oto,použít se dá,ale samozřejmě záleží na okolnostech,na místě,na průmyslu v okolí,atd.Když jsem kdysi odchovával např cihlidky,tetry a pod,chytal jsem dešťovku běžně,ale není nad čistou demivodu,následně upravenou zpět na určitou tvrdost.Pokud trváš na dešťovce,nechytej ji hned po prvních kapkách,počkej pár minut,než oprší nečistoty ze střechy,z okapů a pod,až poté chytej.Kdysi jsem byl párkrát pro legraci sousedům,že jsem před deštěm ostřikoval střechu hadicí
To jen z důvodu,abych nachytal dešťovky co nejvíce.
Přidat reakci
1 ...... ...... [4] 5
Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 6823x