Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dešťová voda

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Dešťová voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 15:40 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: grizly
To muze platit pouze u prachu. Jine skodlivinu se slucuji s vodou uz v mracich. Na prachu se voda sráží a ta padá na zem. Bejt ovzduší bez prachu, tak nespadne ani kapka.

To co vám spadne na hlavu nepochází od vás, ale ze sta až tisíce kilometrové vzdálenosti. To co vypouštíme tady jde vysoko do atmosféry a spadne někde nad Tatrami nebo Ukrajinou (samozřejmě řádně rozptýleno). A to co nestihne takhle uniknout tak to je smeteno prvními chvílemi deště.

Jelikož to je pořád dokola, tak jsem domluvil ahoj .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 15:34 Muž grizly [145] Re: Johan
Jenze ten vzduch je tu znecisteny porad.Exhalace znecistuji ovzdusi nepretrzite. To muze platit pouze u prachu. Jine skodlivinu se slucuji s vodou uz v mracich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 14:44 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: grizly
Samozřejmě chytat vodu při prvních minutách deště nebo jen při tzv. mžení je docela neuvážené. Protože to co od vás nevystoupá do vyšších vrstev atmosféry a nespadne nad Tatrami, tento krátký déšť smete na vás. Ale deštěm se vzduch rychle vyčistí To už tu ale opakuju několikrát..
Edit: já vás přesvědčovat nechci.. používejte si vodu jakou chcete :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.06.2009 13:58 Muž grizly [145] Re: Johan
To je nejaky vtip? rozzureny Znova opakuji, ze je tady v regionu NEJVETSI ZNECISTENI V EVROPE!!!
Hur jsou natom jiz jen prumyslove oblasti v CINE! Takze proc by tu mela byt destova voda cista?
To stou zeleni je pravda, ve mestech je ji dost, jenze ta zivotni prostredi zadnym zasadnim zpusobem nezlepsuje. S temi tisici tunami exhalaci tech par stromu nic nezmuze. Bohuzel.>>>>>>PS: A ktem rybam: velke jsou proto, ze je tu poctive prikrmujeme. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2009 13:38 forepa Re: Jirkaass
Já ředím normall vodu s dešťovou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2009 13:28 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: grizly
V Karviné a Ostravě sem byl několikrát a hodně mě fascinuje. Hlavně množství zeleně, síla přírody a množství chráněných a ohrožených druhů.
Zkuste se zamyslet nad tím co byste vlastně chytal za vodu. Samozřejmě chytat vodu při prvních minutách deště nebo jen při tzv. mžení je docela neuvážené. Protože to co od vás nevystoupá do vyšších vrstev atmosféry a nespadne nad Tatrami, tento krátký déšť smete na vás. Ale deštěm se vzduch rychle vyčistí a padá voda jako ta balená, jen trošku měkčí.
Co si představujete, že se s vodou všechno dělá? Vše je o penězích a tak čím míně do ní zasáhnou tím "lépe". Když to je z povrchových vod tak většinou akorát přefiltrují, aby nám tam neplavaly rybičky, trošku obohatí a nachlorují.

P.S. Na Karvinsku jsou v rybnících největší ryby (ke svému věku) v české republice, takže to tam s vodou asi nebude tak závadné, jak si myslíte :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 13:15 Muž kortezhugo [983] Re: grizly
Tak tak .... a cistejsia uz nebude... ano - cez nieco prefiltrovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 13:09 Muž grizly [145] Re: Johan
Karel IV mi mluvi za mne.
A jen tak pro informaci. Voda , ktera tece z kohoutku prochazi upravou a to nejednou.
Pokud chces videt, co nam tu prsi z nebe, pozyvam te na navstevu. Nejlepe prijed bilym autem, vecer ho umyjeme, zajdem na pivko a rano provedeme ohledani "na miste cinu". Mittal, Koksovna , Trinecke zelezarny, chemicke zavody v Ostrave, Bohumine, haldy hlusiny vetsi nez Sv.Kopecek, hlavni silnicni tah na Slovensko a do Polska...atd. To vse v okruhu cca. 20 km. Jeste bys lil vodu z Karvine do akvarka? Ja ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 00:46 0 Re: Jirkaass
Lze použít , a když je zachycena do nádrže s rostlinami , které ji upraví , tak se v ní plžům mají-li vhodnou výživu daří. Může se částečně připouštěním míchat i s tvrdší vodou , ale není to nutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.06.2009 23:00 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: kortezhugo
Kdysi sem používal mojí vodovodní tvrdou vodu a u šneků bylo vidět, jak jim korodují ulity. Dnes používám dešťovku, kde akorát mírně zvednu alkalitu a šneci šneci mají nádherné ulity. Ono tam bude hrát roli asi ještě něco jiného.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2009 22:34 KarelV Re: Johan
Kdysi jsem dešťovou vodu zkoušel a pak se velmi divil, jak je možné, že obsah např. dusitanů není nulový. Občas nebylo výjimkou naměřit až 0,4 mg/l NO2- u odstáté dešťovky!!! A nebylo to ani v průmyslové oblasti, ani v místech s hustou dopravou, ale opravdu srážky jednou za čas "přinesly" nějaký ten sajrajt odjinud...
V Karviné bych dešťovku ani nepokoušel, Mittal Steel je blíž než Beskydy... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2009 21:34 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: grizly
Proč čistit střechu? Déšť jí od prachu vyčistí.
Nevím proč si lidé myslí, že voda co jim teče z oblohy v sobě obsahuje škodliviny z místa kam padá. Ty jsou sebrány už po prvních chvílích deště. Například kyselé deště o kterých se dost mluvilo a které nám odlesnily hory nepocházely od nás, ale z Německa. Ty od nás trápily Slováky atd.
Co si myslíte, že vám teče z vodovodu? Dost často má ta voda původ z přehradních nádrží a nevidím důvod proč by byla jiná dešťová voda na Karvinsku a v přehradě v Beskydech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.06.2009 21:04 Muž grizly [145] Re: metal
Ty bydlis pod Tatrama, tobe je hej! Jenze ja bydlim v regionu s nejvetsim znecistenim v Evrope. Pocinaje poletavym prachem a konce tetrabenzenem. Takovou vodu bych do akvarka urcite nelil. A v Praze, odkud je smerovan dotaz, to o moc lepsi nebude. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 21:00 Muž grizly [145] Re: Johan
Neznam nikoho, kdo po zime cisti strechu od "sajrajtu". A rozdil mezi destovkou a vodou z kohoutku?
Zkus se napit a uvidis sam.... :-) Je nekde na netu rozbor destovky? Docela by me zajimalo, co vsechno se v ni da najit ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2009 18:39 Verouš Re: Johan
no radši bych použila z vodovodu,protože se ta deštová setkává po cestě na zem setkává s různým sajrajtem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 16:37 Muž Yirka [9126] Re: Jirkaass
Jde o to jak to myslíš. Tito šneci se například s úspěchem od jara do léta dávají do venkovních jezírek a nádrží a prospívají tam velmi, mnoho chovatelů na podzim zahlcuje akvaristiky slovenými šneky. Pokud by to bylo do čistě dešťové vody (neznám důvod) byl by tam kolegou zmiňovaný problém s nedostatkem Ca.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2009 15:24 Muž kortezhugo [983] Re: Jirkaass
To nie je dobry napad....-oni potrebuju tvrdsiu vodu....vapnik...na stavbu ulit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 15:11 Muž metal [96] - CichlidyRe: jirkaass
dazdova voda je dobra len treba vzdy pockat tak 2 hodiny nech odtecie sajrajt a prach zo strechy a potom ked sa ryna precisti mozes liat vpohode do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2009 14:58 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: grizly
Sajrajtem? Přitom co dnes prší z nebe? To se dá říct akorát v zimě, když je topná sezóna a to stačí akorát nechat ji odstát. Nevím co si představujete, že nám lítá v ovzduší a proč by to nebylo i ve vodě z kohoutku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 14:51 Muž grizly [145] Re: Jirkaass
Pritom co dneska prsi z nebe, bych to moc nedoporucoval. Jestli ji budes nabirat nekde ze sudu, kde predtim ztekla po strechach, ktere jsou pokryte vselijakym sajrajtem.......Osobne uprednostnim vodu z vodovodu. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 14:30 Muž Jirkaass [35] – Deštová voda
Mohu pouzit destovou vodu ke snekum??Jestli jim bude vhodna?neni moc kysela?atd Napiste jake s ni mate zkusenosti

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 09:46 Muž jirka.p [60] Re: pe25tr
Hobok je nádrž na vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 09:42 pe25tr Re: jajaapaja
jajaapaja napsal: nachytám ji do hoboků
Co je to hobok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 07:19 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Hanča
Jak mi jednou říkal jednen starý akvarista - chovatel neonek, teter atd.. : To já se takle podivám jak dou mrkay, a když vidím, že jde ten správnej, tak to chytám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 21:35 Muž jajaapaja [174] Re: Hanča
Dešťovku nebo sněhovku používám už přes třicet let.A nikdy jsem nepozoroval že by měla špatnej vliv na ryby nebo na rostliny.nachytám ji do hoboků.Přes vlastně udělanej filtr ve kterém je aktivní uhlí a dvaceticentimetrová vložka z molitanu.dešťovku přefitruji do dalšího hoboku.Voda vydrží několik měsícu aníž by se kazila.Pak sní ředím naší hodně tvrdou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 21:30 Muž Yirka [9126] Re: Snofrev
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 21:20 Muž Snofrev [54] Re: Hanča
a co to jsou ty 2,4dinitrofenolu, atrazinu nějaké pesicidy, nebo co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 21:03 Muž filipsi [1295] Re: Hanča
Jak pise yirka. Uvedomme si, kde se berou potucky, reky, co piji vsechna zvirata .... Samozrejme, ze se stoupajicim znecistenim planety je obecne cistota vody horsi a horsi, ale uvedomme si, kolik 2,4dinitrofenolu, atrazinu ... existuje na svete, a kolik na svete spadne kazdy den srazek. Mimochodem, jak ten 2,4dinitrofenol odstrani v upravne vody pro vas vodovod? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 19:44 Muž Yirka [9126] Re: Hanča
Jde o to nakolik je časopis v tomto důvěryhodny, jestli jen nehází cizími termíny ve snaze o honbu za senzacemi. Aby to nemělo platnost jako rady některých prodavačů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 18:17 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: Hanča
Asi taky záleží, ve které oblasti se dešťová voda používá.

Nejde taky použít to, co steče okapem po malé přepršce, ale chce to pořádný slejvák a počkat ještě aspoň těch deset minut.

Dešťovku používám a problém s tím žádný nemám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 18:12 Muž jirka.p [60] Re: Hanča
S dešťovou vodou mám dobré zkušenosti a nikdy to nemělo špatný vliv na rybky v akva. Spíše naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 18:01 Hanča – 100 plus 1
Ahoj akvaristi! Včera jsem si koupila nové 100 plus 1 (takovy asi zajímavostní časopis...) a v něm jsem objevila kratičký článek o škodlivosti deštové vody. Článek má název JED Z NEBES a jsou v něm pojmy kterým moc nerozumím např.: 2,4dinitrofenol,atrazin a pod. ale větě U ZVÍŘAT PŮSOBÍ TOXICKY NA NERVOVÝ SYSTÉM ,JÁTRA A LEDVINY. rozumí snad každý...U několika akvaristů jsem viděla že používají deštovou vodu a tak by mě zajímaly jejich názory jestli je to vážně tak horké... hop ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 09:28 Muž Yirka [9126] Re: pigi94
To můžeš, otázka je proč? Jsi si jist, že voda ze sebraného sněhu bude lepší než z vodovodu? Nebo potřebuješ speciální vodu pro výtěry?
Navíc vidím v tvém profilu zájem o živorodky a ty spíš přivítají tvrdší vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 08:59 pigi94
A jeste otazka. Muzu dat do akvaria vodu, ktera byla roztopena ze snehuu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 13:51 zabak – deštová voda
já jí nikdy neupravuju. je to zbytečné pokud vyloženě neodchováváte ryby. Pokud je ta voda čerstvá a ne jen zbytkova tak se neni ceho bat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 11:47 Tóna – Dešťovka
I Já chytám dešťovku a v akva se mi rybky pěkně třou.PH je mírně pod 7, no prostě super palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 11:30 V Re: vitek38
A co bys dělal, kdyby ti z kohoutku tekla voda s pH kolem 7.5 a 28-32 dGH (podle počasí)? Kdybych chtěl přizpůsobit výběr ryb téhle vodě a svým prostorovým možnostem, tak bych mohl mít z biotopů tak maximálně Tanganiku s několika Lamprologus similis. Sice bych z toho dokázal udělat pěkný akva, ale můj šálek čaje to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 10:56 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: vitek38
Ono de spíš o parametry ;-) . Hold né každému teče z vodovodu voda, "tvrdá, měkká", jakou potřebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 10:50 vitek38
nevím proč používat dešťovou vodu, pokud chcete mermomocí ušetřit tak můžete, ale podle mě vodovodní voda není zase tak drahá a jestli mícháním ušetříte 1/3 vody tak budíž. Jinak se vyprchání chlóru a chemie je dobré vodovodní vodu napouštět slabým čurkem do kbelíku, může se přidat i provzdušňování a za 1-2 hpdiny je voda použitelná do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 23:13 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: ezechiel
To jsem zrovna nemyslel. To je vcelku jasne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 23:13 Muž jajaapaja [174] – Dešťovka
Já používám dešťovku často.ve dně kyblu vyvrtám několik dir.Dovnitř jsem naskládal vrstvu molitanu.
dešťovku mám schovanou v sudu i několik měsícu.Po týdnu sednou případné nečistoty ke dnu a pak ji filtruji přes molitany.Zatím se mi vše dařilo.Míchám z vodovodní vodou 2 díly vody vodovodní a 1 díl dešťovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 23:09 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: ondra
Může obsahovat nejrůznější nečistoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 22:57 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: ezechiel
Ma destovka i nejakou nevyhodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 22:48 Muž venca21 [-1] - CichlidyRe: ondra
dešťovka je dobrá voda dávám jí čerstvou a nepřevařenou.Nikdy jsem s ní neměl problém.A také dávám snih a ten mýchám z teplou studniční vodou. ano Nejlepší je prudká bouřková voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 22:23 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: ondra
Taky používám dešťovku - sbírám ji asi 15 minut po začátku děště, až je vzduch relativně vyčištěn. Nemám žádný problém. Také ji ze střechy vedu do jezírka a opět vše ok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 22:16 Muž ondra [168] - Živorodky
Používám dešťovou vodu už dlouho a jsem s ní spokojený. Jen je trochu narocny odber. Kdyz je sucho, tak vyčistim sud a pak cekam. Jednou se musi naplnit sud, aby se omyla strecha, pak vylit a teprvepak chytat vodu do aq. Da se i pri velkych destich, kdyz trva druhy az treti den. Nekde jsem videl, ze je potreba si davat pozor na to kdyz soused topi drevem. Chtel bych upozornit, ze kour z plynoveho topeni sice neni videt, ale je podstatne skodlivejsi. Ale to sem asi nepatri.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 08:45 Michal – moje zkušenosti s deštovkou
s dešťovkou mám dobré zkušenosti - viz www.dobranalada.cz/…. Pokud delší dobu neprší, používám alespoň Aquasafe

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 22:32 Muž filipsi [1295] Re: BC/.Killer
A co koupit osmozu? Nestoji to majlant, a mas klid, jednou se ta destovka muze nepovest, a skoda by osmozu asi zaplatila nekolikrat, nemluve o smutku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 22:24 Muž BC/.Killer [4] - Mořské rybyRe: tercovec5
Takže deštovku v klidu mužu nalejt do akva ? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 22:12 tercovec5 Re: BC/.Killer
Což oto,použít se dá,ale samozřejmě záleží na okolnostech,na místě,na průmyslu v okolí,atd.Když jsem kdysi odchovával např cihlidky,tetry a pod,chytal jsem dešťovku běžně,ale není nad čistou demivodu,následně upravenou zpět na určitou tvrdost.Pokud trváš na dešťovce,nechytej ji hned po prvních kapkách,počkej pár minut,než oprší nečistoty ze střechy,z okapů a pod,až poté chytej.Kdysi jsem byl párkrát pro legraci sousedům,že jsem před deštěm ostřikoval střechu hadicí:-)To jen z důvodu,abych nachytal dešťovky co nejvíce. :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 6817x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3616-destova-voda?od=151