Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Blyxa - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Blyxa - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 16:18 Muž vanis [2] Re:
co ji tam mam tak jedu co2 z kvasnic ale jen do obracene petky takze se vstrebava jen hladinou v petce. nekomu roste i ve slabsim svetle a bez co2 takze to tipuju spis na slozeni vody.nasel sem doma nejakou archivni smes mikroprvku z pmdd tak zkusim lehce prihnojit, zkusil bych samotne zelezo ale to bych tam musel nasypat hrebiky:-D dik za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2010 11:44 Muž Pet [56] Re: vanis
Blyxa má ráda hodně měkkou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 08:39 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: vanis
V případě blyxy bych to viděl nejspíš na nedostatek železa, či jinéhé mikroprvku...Světla máte dostatek, ale ta ludwigie a heterathera jí nejspíš ukrajují nezbytné živiny.Pokud jste předtím opravdu nehnojil, asi bych zkusil nějaké hnojivo v podobě tablet či kuliček od JBL,Rataje,Dennerle či Hobby dohse aplikovat přímo do substrátu pod blyxu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 08:04 Žena Miluška [9]
Fotka k příspěvku Mám blyxu v akvárku asi měsíc, koupila jsem jí mimochodem na burze v Plzni, zatím roste dobře, mám tam dvě zasazený za sebou, ta vpředu má listy do červene a ta zadní krásně zelené, svítím 2x15W + úsporka 11W na 80l a hnojím CO2. Tahle rostlinka mě dostala, pokud dobře půjde, chtěla bych po novém roce v novém akva jich mít mnohem více ahoj ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 06:30 králas Re: stetinka
Jak jsi přišel na to, že 3x18W na 112l je málo ;-)
for vanis: na nějaký výpočet 0,5W na 1l je zavádějící a vůbec se toho nedrž!
Myslím si, že to světlo je v normě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 03:04 Muž grizly [145] Re: vanis
Já ji mám ve stejném oběmu s zářivkama 2x18W, CO2 neaplikuju a nehnojím. Má 15 cm, zarostla mi nejen kryptokorýny, které měly být dominantní rostlinou v akva, ale i celé akvárko, nevím co s ní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 17:51 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: vanis
zmeraj si hodnoty no3,umna sa jej dary az pri 10mg/L a viac. a samozrejme dostatok mikroprvkov.hodi sa dat aj neake korenove hnojivo napr:bivoj,sera tablets.lebo prijma vetsinou ziviny cez korene.a nema rada odkalovanie okolo jej korienkov.samozrejme dostatok svetla a co2. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 17:09 Žena stetinka [270] Re: vanis
na blixu je to málo světla a bez COčka prý také neprosperuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 17:02 Muž vanis [2] – Blyxa Japonika male zkroucene listy
Fotka k příspěvku Zdravim zkusene akvaristy, asi 14 dni mam blyxu a nove listy jsou male hodne kroucene a malo zelene. zda se ze nedostatek nejakeho prvku. zatim nehnojim, svetlo 3*18W/112 litru, ostatni rostliny prostpivaji v poradku. nasel by se nekdo kdo se s podobnym pripadem setkal a poskytl by tip na reseni?:)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 20:25 Usine Re: Těhňajs
Ne. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 18:25 Těhňajs
Fotka k příspěvku Jak oddělit blyxu? Stačí když novou odnož ustřihnu a zasadím jinde? Neublížím nějak původní rostlině?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 15:34 Muž Eff [417] - RostlinyRe: lipier
Prohnojením dna v rostlinném akváriu nic nepokazíš. Světlo asi bude slabší ale pokud zajistíš, že blixu nebude nic stínit, mohla by ses s tím poprat. Jakékoliv vhodné jemější dno bude v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 15:29 lipier Re: milosak
planujem kupit vacsie akvarium a tam by som chcel do popredia blixu tak preto sa snazim zistit co bude pre nu najlepsie, chcel by som kupit original so zabudovanym svetlom v kryte ale asi intenzita svetla nebude urcite okolo 0,7 w/liter a prerabat kryt sa mi zase nechce... ale snad postaci co svetlo co tam bude... skusim dat do popredia nejaky tmavy strk jemnejsej zrnitosti a uvidim... snad sa zadari... ake ziviny mam zamiesat do strku??? poradte.... dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 15:18 Muž milosak [66] - RostlinyRe: lipier
Taky si myslím, že o podloží zas tak nejde.Já jí mám v hrubší Fujizune a zdá se, že roste.
Není to žádný rychlík, ale roste.Podotýkám ještě, že svítim 0.7 W/l a hnojim CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 15:08 Mrakoplash Re: lipier
Osobně si myslím, že je lepší pěstovat to čemu se daří bez velkých úprav a že kvůli jedné rostlině to nemá moc smysl řešit.

Všem koho se optáš ta rostlinka jít může a tobě jít nemusí a můžete mít oba stejné dno i stejné postupy. Ono jde mimo jiné i o vodu, tu stejnou mít s největší pravděpodobností nebudete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 14:50 lipier Re: obok
obok a davas aj co2 alebo nehnojis?? kupovat sa mi to nechce kvali jednej rastlinke a vyrabat to tiez nie, nechcem otravit akvarium... ten cierny piesok by bol mozno dobry len musim zohnat u nas na slovensku... alebo v akvaristike pozriet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 14:46 lipier Re: arnošt
ja som ju mal v dne co mam aj teraz, mozte pozriet moje akva a vobec sa jej nedarilo, pritom ostatnym rastlinkam sa dari...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 14:45 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: lipier
substrát radši jemnější, ale mnohem důležitější je dostatek světla, živin a také je vhodné přihnojování CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 14:36 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: lipier
Ja ji mam v Fujizune, a taky v pohode... Kazdopadne to neni o dne... Mam ji taky v Nano, kde je Sulawesi (0,7 - 1mm) a tam se ji moc nedari...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 14:30 obok Re: lipier
mám křemičitý písek o zrnitosti 1-2 mm v černé barvě www.flexiobklady.cz/… a v pohodě mi roste.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 14:26 lipier – Dno pre blixu japonicu
Zdravim, potreboval by som poradit ake dno mam pouzit na rastlinku blixa japonica, zdrnitost, ci radsej tmavsie, svetlejsie... dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 14:06 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: milosak
Při silnějším osvětlení bývají mladé listy blyxy do červena, tudíž na úpadek bych to neviděl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 13:26 Muž milosak [66] - Rostliny
Dobrý den
Asi před týdnem jsem zakoupil od Rataje tuto rostlinku.V současné době vypadá dost uboze,ale pozoruji
jakoby ze středu vyrůstající nové listy s červeným žilkováním, nebo to je jenom další fáze
pokračujícího úpadku??
Nejsem si jist, jestli se to vytvořilo na starých listech, nebo na nových submerzních. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 22:45 Muž milosak [66] - RostlinyRe: vóťa87
Abych upřesnil ta fujizuna je něco kolem 5mm i více.Bohužel měl jsem dva pytle, jeden s menší
frakcí a druhý s větší a samozřejmě tu menší jsem dal na dno tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 21:25 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Johan
Celkově mi přijde b. aubertii mnohem odolnější a nenáročnější než b.japonica, bohužel vzrůstem je vhodná spíše do zadních partií a k drobným rybám, díky své křehkosti...Jinak nevím o jak hrubé fujizumě se zde bavíme, pokud by opravdu drobné kobercovky nepřicházely v úvahu, tak bych se nebál zkusit lobelia cardinalis "mini" nebo jak všelijak se její zakrslá forma nazývá...Je vcelku nenáročná, moc nepřerůstá a pokud ano, není níc snažščího než jí zastřihnout, čímž se dále pak větví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 13:17 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: H.
Když se kouknete na akvária s terčovcema, tak je tam často pěstovaná.. A jak je ohromná.
Popř. B. aubetii by měla tuto teplotu snášet lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 13:10 Muž milosak [66] - RostlinyRe: H.
Podle atlasu až 28 st. takže asi těch 30 snese.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 09:54 H.
Já bych se rád zeptal, jestli tato rostlinka snese teplotu kolem 31°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.12.2009 16:40 Muž Horác [3942] Re: milosak
milous napsal: Hmmm 20 cm je moc :-) to by se mně nelíbilo
No ... vona blyxa taky není zrovna typická kobercovka - viz např. www.akvarko.cz/… :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2009 16:15 Usine Re: milosak
Podle mě má daleko krásnější barvu než echináč. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2009 11:22 Muž milosak [66] - RostlinyRe: Usine
Hmmm 20 cm je moc :-) to by se mně nelíbilo :-O Prozatím ho nechám k nastolení rovnováhy.
b.japonica bude asi lépe použitelná do popředí ?Škoda,že neni svěže zelená.Chtělo by to vidět
ve skutečnosti a ne na monitoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2009 10:48 Usine Re: milosak
Jako kobercovka je jen na začátku, pokud se mu daří rychle se rozroste ale rostliny si moc konkurují a špatně se udržují. Některé vyrostou okolo 20 cm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2009 10:34 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: milosak
E. isthmicus? Asi podle podmínek. U mne svého času kolem 20cm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2009 07:43 Muž milosak [66] - RostlinyRe: Usine
Václave díky za tvůj čas :-)
To jsi myslel, jako že echin. isth. poroste časem do výšky? Já ho mám nyní zhruba do 10cm výšky
a mým záměrem je vytvořit svěže zelený koberec právě kolem této výšky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 22:38 Usine Re: milous
Moc se to srovnávat nedá. Echinodorus isthmicmus se množí odnožemi a má světle zelené páskovité listy. Blyxa japonica má podstatně užší listy z černým lemováním i zbarvením žilek. množí se také odnožemi, ale ne po dně, ale vytváří aspoň u mě jakoby kouli. Pokud má intenzivní světlo zbarvuje se do červena. Říká se o ni že je to náročná rostlina na rozdíl od echiníče. Mám CO2 takže u mě roste Blyxa japonica velmi dobře až překotně. Echinodorus isthmicmus jsem také měl, ze začátku je to skoro kobercovka, ale časem vyroste a musí se hodně protrhávat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 18:52 Muž milosak [66] - Rostliny
Zdravim, můžete někdo srovnat b. japonicu třeba s touto rostlinou?

rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_isthmicus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 17:59 Usine Re: Chrostík
www.rataj-spk.cz
Já už jsem jí rozdal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 17:37 Chrostík – Blyxa japonica, kde sehnat.
Chtěl bych se zeptat, zda-li někdo nemá přebytky Blyxa japonica. Již delší dobu tyto rostlinky sháním a (zatím) marně. Popřípadě bych rád poprosil o radu, kde se dají tyto rostlinky sehnat.
Díky všem za radu.
Pěkný vánoce a šťastný nový rok všem akvaristům přeje Ch. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 10:32 zeryk Re: trodat
já ji mám asi 5 měsíc.Dostal jsem 2 ks a roste šíleným způsobem. během 14 dnů udělá další 2 -3 nove, roztrhnu a zasadím vedle. Teď budu dávat jednomu nějaké množství. Někdo říká, že je náročná ale koho znám a má ji, tak mu roste jako zvody :-), Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 10:27 trodat – blyxa japonica
Dobrý den,chtěl bych se zeptat na tuto rostlinku,něco jsem si tu našel ,ale chci se zeptat budu mít větší akva 520L a chtěl bych jí využít jako koberec do popředí CO2 a PMMD zajištěno ,myslíte že je to vhodná rostlina (prosím především o radu těch kteří jí pěstují nebo pěstovali) nebo existuje lepší varianta (o riccii neuvažuji).Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 17:40 Radka Re: Frigo112
PMMD je dobré ,ale chce to asi častěji.Změř si vodu kolik je tam dusičnanů a fosforu a podle toho vyber které složky PMMD budeš přidávat.Je to trochu o hledání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 17:35 Frigo112 Re: Radka
ach, a jake hnojivo by bolo najvhodnejsie hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 17:34 Radka Re: Frigo112
U té Blyxy se asi nevyhneš přihnojování a přidávání CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 17:25 Frigo112
ja mam tiez blixu, a mne moc neraste. svetlo ma 20W na 9l davam iba obcas PMDD, co mam urobit aby pekne rastla?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [4]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 8729x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3609-blyxa-pestovani?od=151