Dafnie
Krmivo o ničem. Nízké nutriční hodnoty. Spíš balast na pročištění trávicího traktu.
Starší reakce
Teď jsem tam byl a nabral vodu do sklenky, neplave v ní nic, ale našel jsem na dně sklenice ephippium, takže perloočky tam jistě budou, snad. Ještě počkám, ale oproti včerejšku je kaluž poloviční.
To znamená, že se časem teprve objeví.
Ano minulý i předminulý rok tam bylo velké množství červených dafnií. Ale vždy jsem je chytal v červenci až bylo dost teplo.
Je to u cesty, ale ne moc zatěžované komunikace tak jedno–dvě auta za minutu.
A v předchozích letech tam byly? Když ne, tak čekáš marně. Naber vodu do čiré sklenky a podívej se proti světlu, zda tam něco poskakuje. Další podmínkou je, aby voda nebyla kontaminována čímkoliv, co může být toxické. Podstatným vlivem je i přiměřená teplota vody po jistou dobu, aby se nastartoval vývoj pro víceré druhy korýšovitého planktonu.
Zdravím
Nevypozoroval někdo z vás, za jak dlouho se objeví perloočky v sezónní vysychající kaluži? U nás je napuštěná kaluž deštěm asi dva týdny a stále nic, jen jsem tam byl dnes a plula tam pouze jedna černá tečka asi 1cm velká nějaký brouk nejspíš.
Starší reakce
Perloočky nežijí přisedle na podkladu , prakticky musí být neustále v pohybu , foto je dost neostré -pravděpodobně půjde o nějaký druh lasturnatek - ryby je většinou nežerou , mají moc tvrdou schránku
0 18.01.2019 18:54 Kriri – Perloocko?
Zdravim, ryby jsem krmila celou dobu mrazenym zuvym krmivem-nitenky, dafnie...
Myslim , ze neprekrmuji, ale na stenach akva se mi objevily tyto bile tecky.
Nejsou to prave perloocka? Maji uvnitr tela bilou tecku a mekke telo.
Starší reakce
Díky za informace.
Zatím jsem částečně napustil 25L akva odpadní vodou z většího akvária. Počítám, že by to mělo být lepší než dávat čistou odstátou vodu.
z hlediska výživy je nejlepší sehnat si násadu moiny, jednak má vyšší teplotní optima, vyšší obsah bílkovin, takže vyšší výživnou hodnotu. V práci je krmíme tímto
zoolando.at/… , mražená spirulina - mikronizovaná, takže kousky jsou opravdu malé a korýši je mohou přijmout. Stačí rozmíchat v trošce vody a stříkačkou nakrmit. Občas přidáváme i droždí. V chovných nádobách lehce vzduchujeme a je tam taky třeba měnit podle potřeby vodu. Tu spirulinu prodává pan Grygera nakrmryby.cz , ale nevím jestli i ty malé blistry, my bereme do BZ půlkilovky.
Viz modrý rámeček.
Já bych to chtěl jako příkrm abych podpořil chuť na potomky u rasbor, ale bojím se to tam dávat rovnou z rybníka, abych si tam nezatáhnul nějaký neřády.
Tak chci vybrat jen pár kandidátů pro založení sterilního chovu.
Jakej druh je nejpravděpodobnější že ulovím v obecním rybníku?
vaclav napsal: V zimě se o zelenou vodu nepokoušej myslíš kvôli slabej intenzite svetla?
V zimě se o zelenou vodu nepokoušej ale můžeš krmit kvasnicemi (ne sušené) a pak se zeptej
rybicky.net/profil/28895 čím to krmí v botance myslím že to byly nějaké vločky ale asi kecám.
Ahoj,
chtěl bych se pokusit doma chovat hronatku velkou jako přilepšení pro rasbory. Takže zjišťuju informace jaké prostředí jí připravit a zaujmul mě příspěvek z 31.12.2016 13:38 jak je tam zelená voda.
Jak takovou jednobuněčnou zelenou řasu vypěstuju teď v zimě? V létě sem měl akvárko se zbytkama rostlin a šnekama za oknem a jediné čeho sem docílil byla taková ta vláknitá zelená řasa.
Starší reakce
Dej to do mrazáku. Moli zmrznou. Nakonec z toho pro tetry může být lepší krmení, než ty dafnie.
Starší reakce
na slunci, jak se to řekne.. samozřejmě přímo na slunci celej den to je blbost...
ale slunce potřebujou pár hodin a já to dělám tak, že je nechám v bytě a skrz okna na ně svítí slunce tak tři hodiny přímo do kýble
To mi nepřijde moc dobré ani kvůli rybám. Jestli ti tam dafnie přežívají několik dní. Tak to znamená, že jsou ryby prasknutí několik dní. Což asi nebude v běžným chovu žádoucí.
To Strakááč: Opravdu je dáváš na sluníčko? Já jsem je v domění že čím vyšší teplota tím méně kyslíku ve vodě dával na chodbu kde je v bytě nejchladněji. Tam mi vydžely zpravidla nejdéle.
To by ovšem znamenalo, že mívám v akvárku víc živo, než si myslím. Protože podobné dávky jsem dával vždycky a s tímhle jsem se ještě nesetkal. Obvykle v něm dafnie několik málo dní vydrží. Ostatně dneska ráno jsem se díval, že mi živé zmizely ze dvou (a to druhé je s pavíma očkama, kam jsem jich dal raději dost málo - mám jich tam moc a bojím se, že s dalšími spoluobyvateli by se už rybičky začaly dusit), ale v dalších ještě žijí.
musíš pomalu tzn nalej jen maličko.. oni tuším žerou řasy.. teda jen uszuju podle lovu.. když je lovim v zeleným rybníku tak jsou obří a je jich tam fakt moc... když je lovím v klasickým celkem čistým rybníku, tak jsou maličkatý průhledný a je jich celkem málo...
když je hodíš do akvária, který je čistý (bez řas) tak ti pomřou hlady.. dobrý je, je mít ve větším kýblu s vodou v kterej jsi je chytil a v tej ti vydrží dlouho to dát na slunce a před krmením je propláchnout v čistej vodě a hodit je do akva jen trošku klidně na dvakrát (odpoledne a před zhasnutím) ryby je stihnou sežrat a případný mrtvolky na dně o ty se postaraj ryby co žerou ze dna...
Zdar,
dneska jsem byl na lovu a úlovek hodil do akvária s tím, že rybičky (molly) budou dva nebo tři dny praskat ve švěch. Skutečně si daly říct, ale dafnie začaly dost rychle umírat, jako by se všechny nahrnuly k jedné spodní hraně akvária, kde mi moc neproudí voda (
photos.app.goo.gl/… ) a za pár hodin nebyla jediná živá. Všechno to leželo chcíplé na dně a většinou zapadané do toho nejhustšiho houští rostlinek, co mám. To jsem ještě nezažil. Chvíli mi připadalo, že se chtějí prohrabat kamínkama k živnému substrátu.
Jediné, co mě napadá že by je mohlo zabít, že jsem nedávno léčil kombem esha 2000 + exit + gdx. Od té doby sice už proběhly dvě částečné výměny vody, ale... beru to jako varování a čekají mě teď každodenní výměny vody a hloubkové odkalování.
někdo kdo bydlí v praze a shání dafnie, doporučuji prosek
youtu.be/… malá ukázka z toho jak se loví.
Kvasnicemi ale ne sušené. Rozdělat ve vodě a opatrně lít aby jsi nepřekrmil, to jdou rychle dopryč. Jinak samozřejmě zelenou vodou to je v létě dostupnější než v zimě.
Dobrý den, nevíte někdo prosím čím mám krmit dafnie.Děkuji
Starší reakce
Já to nakydám na plastové plato, co mi zbylo z adventního kalendáře, žádný extra postup. Vypadaj o tolik lépe, než ty kupované!
Starší reakce
No má to větší, na chodbě a vzduchuje. Takže já bych v pětilitrovce v kuchyni, potažmo na balkóně měl vzduchovat tim spíš, což? I když na ten balkón je dávat asi nebudu, jižní strana vnitrobloku, za jasnýho dne 35-40°...
No už tam vzduch je, na minimum. Kluci je chtějí vědecky pozorovat...
Já počítám, že se jednou tejdně stavím pro dávku na Proseku.
Vodu tedy vodovodní.
Žrát jsem jim dal asi 3mm kousek kvasnic rozpuštěný v deci vody a z toho půl čajový lžičky.
Ještě tu mám bezprizorní 25l akvo, tak je tam možná nastěhuju...
Tak díky za rady
ale Václav to má také mnohonásobně větší, navíc to má na chodbě, takže i teplota je nižší, čím vyšší teplota, tím víc vzduchovat, a taky je dobrý nechat je ve vodovodní vodě a ne v tý kde si je nalovil, já je měl doma v 45 litrovým akvárku a mohla tam bejt tak 1 decka dafnií, byly tada bez vzduchu, ale držely tak do jednoho tejdne, nekrmil jsem je vůbec, to tu vodu akorát zatíží, měl jsem je pouze na zkrmení. Ale teď už rovnou lovím jen to, co se dá ihned zkrmit.
Příště je zkus rozdělit do několika lavórů, stavebních belíků, prostě něčeho s velkou hladinovou plochou, hlavně tu plochu.
Vzduch. Řekl bych, že spotřebovávají fakt hodně vzduchu. A v té pětilitrovce máš určitě mnohem více dafnií než je koncentrace v rybníce.
Já je měl loni na balkónu 20l akva s dafniemi, ale žilo mi jich tam tak do 50 kusů. Ale fakt celé léto.
0 13.06.2017 08:48 R ctibum [7091] Zdravíčko
V neděli jsem nalovil dafnie, dal je do pětilitrovky od okurek, tři litry původní vody, dva litry vodovodní. Jelikož doma nebyly kvasnice, dostaly první příkrm až v pondělí odpoledne, ale to už byla převážná většina po smrti.
Sklenice při pokojové teplotě cca 25°C, bez vzduchování.
Dá se říct, kde se stala chyba?
Neplánuju velkochov, ale rád bych je udržel naživu týden až dva, pokud možno.
Na zelenou vodu už mám založeno, kvasnice už také.
Díky
Starší reakce
no a u čichavců se nemusíš ani bát nezmarů - ti je zvládnou zpacifikovat
... tak ať se daří!
Už jsem na to přišla
Vylovím pár dafnií kyblíkem, přeleju přes síto, přeleju přes hadr a tam mi uvíznou ty dafnie a voda odteče. Čichavcům to šmakuje.
no - asi ano, ale spíše se množí pučením - tedy nepohlavně - a tedy "sedí" na rostlinách a kořenech/větvích - dá se vyřešit/zmírnit probém i tak, že to doma přeleješ do něčeho hlubokého a bereš pak jen shora - ale jistěže to na 100% není ... nakonec pro dospělé rybky to tak velké nebezpečí není ...
motýlek napsal: je to trochu složitější - najít místo, kde vítr odfouká nečistoty z hladiny, nabrat do něčeho nejlépe průhledného tak 3-5 litrů vody a prohlédnout, co v tom plave za potvůrky ... a když to vypadá čistě, tak začít lovit - ale ne hluboko, protože to by sis mohla donést také nezmary ...
Ohledně nezmarů (ono by bylo lepší hořit třeba o žahavcích obecně) ...
... nějak jsem nepochopil tu radu nelovit hluboko... a co vajíčka? V klidné vodě sice leží na dně, ale je otázka, zda proudění vody při lovu je nezvedne... Tam kde nezmar je, je prakticky jistota, že si ho domů přineseme...
je to trochu složitější - najít místo, kde vítr odfouká nečistoty z hladiny, nabrat do něčeho nejlépe průhledného tak 3-5 litrů vody a prohlédnout, co v tom plave za potvůrky
... a když to vypadá čistě, tak začít lovit - ale ne hluboko, protože to by sis mohla donést také nezmary ... doma to rozleji do více nádob a občas vodu promíchám, aby se okysličila, můžeš i vzduchovat ...
pokud si není akvarista jist nezávadností takové potravy, je lepší počkat na teplo, dát na zahradu sud s vodou a nechat nalíhnout komáří larvy ...
Ahoj chtěla bych se zeptat kdy je nejvhodnější lovit dafnie (kdy jich je nejvíc). Na jaře, v létě, na podzim, v zimě... ? Nebo např. po dešti či za sluníčka... jo a jak to děláte, já když chytám dafnie tak mám pak síťku plnou hnusu a dafnií málo, přitom vidím v jezírku, že je jich tam strašně moc... Přeceďujete to nějak? Mohu použít k lovu i silonku navlečenou na síť? Jak mám postupovat? Mám si přinést kýbl s vodou k jezírku, vylovit dafnie do kýblu, přenést do domu k akvárku a zase přecedit přes síťku, nebo můžu jít rovnou od jezírka se síťkou do akvárka? Jak to děláte?
Díky, chci zpestřit mým rybám jídelníček, mívají jen vločkové, když nitěnky nemohou.
Starší reakce
Jarní nálada ani ne, protože teď mají moje ryby období zimního klidu. Teplota vody u ryb v rybárně má nyní v průměru +16°C a provoz funguje s nepříliš vydatným krmením za těchto snížených teplot a jen nutnými výměnami vody.
Tu zelenou vodu mám jen v té jedné nádržce pro případ potřeby, jinak samozřejmě u ryb udržuji vodu čistou - viz foto s Poecilia obscura a Gambusia affinis v těch menších plastových nádržích.
U větších nádrží je na hladině vidět zapojený porost okřehku, který dobře roste i při nižších teplotách a pomáhá mi odstraňovat z vody dusíkaté látky, ať nemusím příliš často měnit vodu a navíc se pod tímto pokryvem ryby cítí bezpečněji a nemají takovou snahu vyskakovat z nádrží.
Tak je vidno, ve tvých nádržích panuje stále svěží jarní nálada.
Ve žrádle musí plavat ty dafnie, aby se masověji množily. Tím žrádlem je zelená voda, která se dá produkovat i v tomto čase, jako je vidět na fotu, které jsem pořídil před deseti minutami a schválně nabral z té vody do té menší nádobky pro zřetelné rozlišení. Použitelné pro dafnie i žábronožky.
Tomuhle se mezi rybama říká "plavat ve žrádle".
Máš to hezké. Ryby má v akvárku každý ňouma.
Starší reakce
1 27.11.2016 18:25 R vaclav [14818] - Echinodory + stonkové rostliny Starší reakce
Strojek napsal: jestli to dobre chapu tak je i krmis?? co jim pridavas .. dnes poridil sud na zahradu jen pro dafnie a perlorodky..nebo jak se ty druhy jmenuji ..
Tak takhle je to... koukám besídka o dafniích se pěkně rozvinula... a šup jsme u perlorodek...
... jo tak jsem čekal nějaký návod, jak je v dělat v sudě, že získám nějakou černou perlu a ono nic... Buchanky to byly...
... já jsem teda vloni měl mezi dafniemi i dost koreter a patentek, ale až tak v od půlky prázdnin...
Přidat reakci
[1] ...... 4
Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 8872x