Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dafnie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Dafnie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 21:05 Deepinpeat Re: MonterMonty
No já jak mám ty přírodní díry, tak z toho cedim od vířníků přes buchanky až po nějaký pidi dafky. A od tý doby co jsem potkal v jedný nádrži asi 3 cm šídlo, tak si dávam sakra pozor. + Opravdu když si tu larvu pustíš do kýble kde jsou třeba komáří larvy, tak vidíš, kolik jich vyžere. Neskutečná škodná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 20:54 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Deepinpeat
Tak to je jiná , já tou dafnou cpu už odrostlejší potěr , na vykulence je to moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 20:47 Deepinpeat Re: MonterMonty
pozor, já to zakrejvam sítí se 1 cm okama, takže komáři tam můžou. To je ale to nejvetší co tam může. Těch vážek a šídel tam lítá nesmysl a prostě stejně jako tu kontaminaci způsobenou ptákama si to nemůžu dovolit. Když se ti dostane jedna larva vážky do nádrže kde máš 1000 ks potěru čichavců, tak je to jedno. Když se dostane někam kde máš 10 nebo mín ks potěru něčeho takřka nesehnatelnýho, co je dvacet dní velký jako buchanka, tak je tam i každá buchanka špatně, natož když Tě vybere 3 mm velká vážka. Tak je to prostě na houby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2016 20:41 Deepinpeat Re: Strojek
No hele, ono dost těžko se Ti podaří chytit někde něco čistého. Dafnie a buchanky většinou nějak fungovat budou i společně. Spíš se připrav, že podle momentální hojnosti potravy a teploty nebo vůbec prostě třeba roční doby něco převládne a někdy zase něco jiného. některé velké druhy buchanek jsou ale dost řezníci a dokážou uštípat malé komáří larvy. Dokonce se někdy používají ke kontrole populací komárů, nebo se to alespoň zkoušelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 20:40 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Deepinpeat
To já bych to zas tak nehrotil s tím zakrýváním , já to mám dva roky otevřené bez problémů , občas se tam napije i kočka :-D , zatáh jsem si tam z akva ty šneky - to se ukázalo jako dobrej tah , zatáhl jsem tam z akva i šeryny - tím se ukázalo , že někteří chovatelé z těchto tvorů dělají zbytečné hysterky- co setýká kvality vody a teploty v chovu - několik desítek jich tam přežilo dlouhodobé teploty k 5° , několik pár otužilců i první zamrznutí- cca 2cm tlustá krusta ledu i po stěnách sudu - pak jsem to přemístil do sklepa kde nemrzne ,
největší škodnou byl asi zavlečenej potěrák gupky - tak bachratou čudlu jsi ještě neviděl , kam se hrabou balon molly smich odkrytý sud má ještě výhodu v tom že tam v pozdějším létě začnou klást i komáři , ovšem takové culexy raději před skrmením zmrazit , - vony se ty potvory dokážou neskutečně rychle vylíhnout v teplé akva vodě ,zvlášt když se nějakej "schová" třeba mezi plovoučky kde ho ryby nenajdou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 20:25 Muž Strojek [141] Re: Deepinpeat
jj blbe jsem to napsal myslel jsem dafnie a buchanky .. vasky by asi prilitnout mohly kousek je rybnik ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2016 20:19 Deepinpeat Re: Strojek
Tak perlorodky tam určitě chcípnou :). Ale perloočky tam být můžou, to jsou totiž dafnie, stejně jako hrotnatky a další podobné názvy. Rozhodně to od sebe nepoznáš, důežité je, že tam něco bude. Vzájemně si to konkurovat může, ale to nevadí dokud nevyhraje nějaký druh, který je mizerný. Doporučuju vysadit to co tam chceš (adekvátně velký druh pro dané ryby, který se bude dostatečně množit), to může trvat pár pokusů, než se to chytne a povede. Rozhodně pokud jsou tam vážky a šídla tak doporučuju zakrýt nějakou perlinkou nebo podobnou sítí. Jejich larvy parazitují na kultuře v sudu a navíc jsou bezpečné pro potěr. Zakrytí zabrání i ptákům, aby tam chodili pít a nosili tam z kdejaké louže a rybníka jiné druhy planktonu, které tam nechceš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 20:15 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Deepinpeat
no vidíš , mě ty slepičáky příjdou už moc
EDIT : podstatný je že mi ta informace utkvěla v hlavě-odku pochází ,to už jení podstané smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 20:12 Muž Strojek [141] Re: MonterMonty
a muzou bejt v tom sudu i ty dafnie a perlorodky a sem tam samozrejme i komari larvy ?? .. tech se urcite neubranim ..nebudou si navzajem konkurovat a pozirat ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 20:12 R Muž romant [27981] Re: Deepinpeat
Však jasně, jenomže my kluci sedlácký co chodí lovit plankton na vesnický nádrže, prostě používáme ty slepičáky. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2016 20:11 Deepinpeat Re: MonterMonty
no vždyt jsem to psal na skalárforu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 20:09 Deepinpeat Re: romant
Jo to je ten slepičák, akorát když nemáš domácí slepičák, tak nějakej komerčně pytlovanej z velkochovů, to bych dal radši ty chemikálie. + Ti to dává možnost mít optimální poměry makroprvků na začátku a kontrolu nad dávkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 20:06 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Deepinpeat
Ve velkochovech ,odkud se pak do krámů vozí mražené "čokolády" , prej hnojí vodu dafnám superfosfátem a ledkem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2016 20:05 R Muž romant [27981] Re: MonterMonty
KNO3 a fosfor, to je přeci ten slepičák. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.06.2016 20:04 Deepinpeat Re: MonterMonty
MonterMonty napsal: přidal KNO3 a fosfor šikovnej kluk :) přírodě se v uzavřených systémech musí pomáhat :-D

Edit: Ale ty kopřivy jsou super a jdou na nich i velké objemy. Nejlepší je dát na začátek ty minerální hnojiva, aby to rychle zezelenalo a pak dohazovat ty kytičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2016 19:57 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Strojek
Žádný rostliny - akorát budou brát dusíky řase , tady to musíš úplně otočit než v akvárku , dusíky jsou žádané - bez nich nebude řasa

TO: Romant - slepičáky jsem nezkoušel - ty prej jsou lepší na komáří larvy ale takovejch pět rozšmelcovanejch kopřiv do 200L jednou za měsíc - to by šlo potlesk
jakékoli listy akvarostlin - které nebudou schopny růstu , listy z vytrhané mrkve na zahrádce - prostě přírodní biologický odpad - s mírou samo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 19:49 R Muž romant [27981] Re: MonterMonty
Jj, slepičáky jsou slepičáky. :) ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 19:49 Muž Strojek [141] Re: MonterMonty
no neco na tom zrejme bude ... opravdu diky za navod .. tak to opravdu tak opatrne zkusim .. ze zacatku radeji moc opatrne .. a snad na to prijdu jako ty .. ty uz to mas asi v oku ...jeste jednou diky .. jo a okruzakum taky budu trochu te mnamky pridavat ..mozna dam na dno i nejakou tu rostlinku ..aspon v kvetinaci..a vzduchujes tam nebo vubec ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2016 19:41 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Strojek
nevím jestli si uvědomuješ , jak velká taková bakterie kvasnice je , a jak velkou "hubu" taková dafna může mít , nakonec jsem se dočetl že nemá ani zuby aby mohla něco "rozžvejkat"
takže at jsem zkoušel drtit cokoli jakkoli , bylo z toho dost odpadu kterej stejně skončil na dně a sežrali ho okružáci , i ty různé pudry pro potěr , jsou značně neekonomické a taky asi bude hodně odpadu
tak kdybych měl popsat nějako míru kolik kvasnic - řeknu půl centimetru velkou krychličku kvasnic do litru vlažné vody , dokonale rozmíchat - rozpustit , pak přilejt do vody s dafnou , udělá se takovej mírnej bílej zákal - jako nálevník v akvu - pokud to do tří dnů zmizí a voda bude zas průhledná , nakrmit znovu , až se násada namnoží tak zvětšovat dávku
raději každé dva dny kousíček , než jednou týdně moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 19:27 Muž Strojek [141] Re: MonterMonty
super - diky za napad.. jeden sud skoro nepouzivam a tam je voda uz skoro jak brcal .. budu jim ji tam pridavat a pak jim muzu prisypavat i spirulinu v prasku, kterou jsem si nadrtil v hmordiri .. kvasnicei asi davat nebudu toho bych se bal ... jo a okruzaky tam dam taky...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2016 19:21 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: vaaclav
Taky možnost palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.06.2016 19:21 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Strojek
no když je nebudeš krmit ,tak v uzavřené nádobě těžko seženou něco k snědku , krmí se zelenou vodou - nejlépe - jako v přírodě -pak je to asi nejhodnotnější krmivo , pak se dá přikrmovat kvasnicemi rozpuštěnými ve vodě , různými komerčními pudry pro potěry ,
já do průhlednýho 10l kýble odkalil akvárko , přidal KNO3 a fosfor a dal to na sluníčko , za čtyři dny je to brčál zelenej , nastřídačku jsem to prokládal kvasnicema - kousek se rozpustí ve sklenici vody ,přidá se špetka cukru a nechá se to hodku stát , kvasnice se namnoží a je jich markantně více - jen se s tím musí opatrně jinak to v sudu začne kvasit a je po násadě , taky v tom sudu mám haldu okružáků , ti hoblujou řasy ze stěn sudu (dafnie to neumí , filtruje vodu) okružáci do vody samo kaděj a to zas prospívá zelenému zákalu a řase , kolikrát jsem to měsíc nenakrmil a pořád to žilo , jen teda 200L sud je tak třikrát do tejdne nakrmit okrasné akvárko s deseti rybami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 19:14 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: BuldozerGT86
Máš je kousek od sebe (Prosek) stačí jednou hrábnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 19:07 Muž Strojek [141] Re: MonterMonty
jestli to dobre chapu tak je i krmis?? co jim pridavas .. dnes poridil sud na zahradu jen pro dafnie a perlorodky..nebo jak se ty druhy jmenuji ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 19:03 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: BuldozerGT86
Dafnie mám taky v sudu , vono stačilo i koupit platíčko mražených a do řádně zařasené vody v sudu ho prostě vyklopit , to by v tom byl čert aby tam nebylo alespoň pět životaschopných vajíček :-D , no pak už stačí jen krmit a krmit a lovit ... je jich letos možná opravdu více , ale já jak to dokrmuji uměle ,tak to nedokážu tak relevantně posoudit.
u nás konečně opustili vesnický rezervoár rabáři , nějak jim tam to množení nešlo , a jelikož nádrž vypustili do mrtě ,v době kdy je nejvetší boom planktonu , tak jsem tam po znovu napuštění začal nosit dafnu ze sudů , včera jsem tam hráb jen punčochou a je jí opravdu hromada, takže sudy asi vypustím a budu chodit lovit .
Pokud sháníš násadu , přijeď si zítra vcečer do Malešic , napustím ti petflašku , když se o to budeš dobře starat , do měsíce máš hromadu krmení , je to jen omezeno množstvím vody , někde jsem četl že 30 samic na litr vody je strop, pak to začne samo chcípat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 13:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: BuldozerGT86
Komárů je už druhý rok málo, ale dafnií dost... je fakt, že letos kolonii jiřiček posílily rovněž vlašťovky a přibývá na zahradě kvanta hmyzožravých ptáků a netopýrů, takže se není co divit nedostatku komárů...dafnií je letos hodně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 12:36 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: LiborSprysl
Ale to tam máš více než jen dafnie? Komaří larvy atd? mám plastovej sud a i vanu tak bych to v tom mohl taky množit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 11:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: BuldozerGT86
A co ti mám popisovat??? V zimě to zmrzne, na jaře rozmrzne... Plechové sudy na zimu vypouštím, v plastu to zůstává furt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 11:14 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: LiborSprysl
A to je máš v zimě venku? popiš mi to prosím tě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 10:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: BuldozerGT86
Mám letitou násadu... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 10:06 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: LiborSprysl
To je jako vrazíš do sudu nebo se tam sami objeví? chtěl bych je taky živé ať nemusím kupovat mražené. Díky v tomhle jsem uplně mimo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 07:49 Muž LiborSprysl [9015]
Letos teda se dafniím daří... :-( Od té doby co jsem vypustil vodu jimi i hnojím zahradu, jak hustá je populace v sudech a barelech... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.06.2016 22:15 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Rado00000001
ikdyž to foto není moc ostré , tipnu to na některou z lasturnatek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 21:53 Rado00000001 Re: Poweres
Ja to mam zatiaľ vedľa akva v pol litrovej nádobe, a dnes som len pipetou pár hodil do akva a do sekundy bolo po nich, razborkám chutia, :-) ale rad by som vedel čo to je :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2016 21:19 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: Rado00000001
Tohle dafnie neni.taky jsem to zavlekl do akva,pavi oka to nezraly a nemohl sem se toho zbavit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 20:22 Rado00000001 – Čo to je?
Fotka k příspěvku Toto asi nieje dafnia, však? Je to tak 1mm veľké, ale dafnia má také trhavé pohyby, toto pláva plynulo, nevie niekto o čo ide? stydim
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 18:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: Slaviakk
Nejlépe z místa kde zjistíte výskyt nějakého druhu dafnie :-)... na zahradě mám čtyři barely... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 17:26 Slaviakk Re: LiborSprysl
odkial zozeniem nasadu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 17:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: Slaviak
Základ je násada... :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 17:13 Slaviak – Dafnie
Mozte mi poradit ako doma mozem napriklad na okne,alebo vo velkom sude vypestovat dafnie?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2015 07:24 sachlj Re: RoFr
Sekeru mám. Poradíš jak? Konkrétně, jak do misky za oknem kde je zelená, brčálová voda se zeleným slizem voda (snažím se o to) dostat živé organizmy, blechy, mikry..no prostě přírodu z rybníka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 22:51 RoFr Re: sachlj
Sekerou, sekerou ....
(Mám na mysli to nasazení těch dafnií...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 18:45 sachlj Re: RBSC
To ano ale ty chci pro terčovce a skaláry. dafnie pro ty malé prcky...
otázku jsem myslel takto. Mám na velmi slunném okně v kanceláři na parapetu plastovou misku. Původně v ní byla odnož kytky na kořenění. Ta voda se mi zazelenala sama ale pro jistotu jsem do ní přidal i násadu chlorelly. Voda je teď tak zelená že připomíná brněnskou přehradu před 5 ti roky v létě. Jak do tohoto žabince teď nasadit dafnie ? bude stačit když tak hodím hrst hlíny, nějaký list ? nebo jak je tam dostanu přírodní cestou ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 16:22 RBSC Re: sachlj
rybicky.net/clanky/303-

Co to zkusit nejdřív s těmi žábronožkami?...když už je máš objednané...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 15:19 sachlj – Dafnie v paneláku v zimě.
Otázka na zkušenější. Daly by se dafnie vyprodukovat doma v paneláku ? Jak je domů dostat? Čím je krmit ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2014 22:10 Muž Chem [837]
Fotka k příspěvku Víkendový úlovek - 5 litrů dafnií... a ryby mají zas co žrát.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 16:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Petr
No jestli pán trefí k Řáholci, tak není velký problém... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 15:49 Petr Re: LiborSprysl
a daroval by si mi něco, abych je mohl vypustit do našeho jezírka? nebo za nějakou úplatu? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 16:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: Petr
Máme, je to jedno z dobrých řešení...jen občas trochu křupou mezi zuby... ;-) :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 14:37 Petr – Dafnie
Čau, nemáte někdo dafnie. máme koupací jezírko (bez ryb) a chtěl jsem je vyzkoušet jako čističe/požírače řas. dojel bych. nemáte s tím někdo zkušenost?
díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 8849x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3551-dafnie?od=51