Ty dva plovoucí tropické druhy, co tam na hladině máš, svůj účel nesplní. Osaď okraje rozmanitou "domácí" mokřadní flórou. K tomu se hodí například bazanovec kytkokvětý, šmel okoličnatý, mokro-milné kosatce, sítiny, doplňkově prustka, vachta a celá řada dalších druhů.
Pomohlo by, mít tam větší množství perlooček, ovšem při rybí obsádce nemají šanci k trvalé přítomnosti, leda, že by byl zooplankton, nebo ryby ve vymezené síťové sádce, případně mohou přežívat nejmenší formy buchanek, ale jejich filtrační schopnost je malá.
Až bude pobřežní okraje lemovat vodní i břehová vegetace, tak mezi vodními rostlinami a prorůstajícími kořeny, by mohl prosperovat částečně přisedlý druh dafnie, která s biologickou filtrací vody, taktéž pomáhá a zároveň poslouží rybám, jako zdroj přirozeného živého krmiva . Mám je v hojném počtu ve svém rybníčku s akvarijními rybami.
Ten růžkatec - Ceratophyllum, pokud nejsou přítomny ryby, které ho ničí, tvoří přílišnou uhnívající a ve vodě nepříjemnou odpadní biomasu, proto se musí včas odstraňovat starší části lodyh, jinak jej raději nedoporučuji vysazovat.
Přidáno foto s některými zástupci vodní flóry.