Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Komáří larvy

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Komáří larvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2006 15:45 Mr.BP – Černé komáří larvy
Jo jo jo souhlas, černé komáří larvy jsou fajn, ale nesmíte mít tak aktivního tatíka jako já. Kdysi před lety, když jsem v létě po dobu mé nepřítomnosti svěřil péči o akvárium tatíkovy, tak on hrdinně na zahradě v sudu na dešťovku nalovil černé komáří larvy a šup s němi do AQ, trošku to ovšem přehnal s množstvím a pak se divil, že mají v obýváků pořád tolik komárů... smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 13:30 Roman Re: Gina216
Nejspíš asi jo.Pokud bude málo zamraženo.Když tenhle prevít přežije i naši běžnou zimu,tak musí mít do určité míry schopnost po roztátí oživnout a množit se. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 11:33 Gina216 Re: jack
Můžou rybky chytnout krupičku i z mražených larev?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2006 23:20 jack Re: Gina216
taj ja bych řek že dokud nezkrmíš,když jsou zmražené nezkazí se....... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2006 20:34 Gina216 Re: jack
Tak vám moc někuji..A ještě dotaz. Jak dlouho můžou zůstat zmražené???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2006 20:31 jack Re: Gina216
Jasně že je můžeš zmrazit. Dej je i s trochou ale opravdu jen trochu vody do igelitovího pytlíku a do mrazáku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2006 19:52 Gina216 – komáří larvy
TRyby jsem larvama krmila. Moc jim to chutnalo. Ale v sudu už jich ubývá ( líhnou se z nich komáři. Myslíte že je můžu zmrazit? A jak nejlépe??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2006 18:28 Voloďka Re: Gina216
Tak hurá do akvárka. Napřed důkladně vyměnit a proplachovat vodu ve které dřív byly až bude čistá a nebude smrdět a šup k rybkám.Ale pozor na předávkování. Abys pak neměl v pokoji moc lítajících komárů. Jak hned přestanou mít rybky o ně zájem (v tu chvíli), tak už jim to nedávej. A dávej jen ty nejmenší jestli máš malé rybky. Někdy to nemohou sníst jak jsou velký... :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2006 14:41 neo Re. Gina216
Komáří larva má tyčinkovité tělíčko, takovou chlupatou hlavu a trubičku u zadečku. Ony se nahoře nadechují a jestli jim tenhle stručný popis odpovídá tak jsou to mladí komáři. X-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2006 12:30 Gina216 – Komáří Larvy
Mám ve vaně ( je to něco jako sud) nějaký vodní potvory. Vůbec nevím co to je, asi komáří larvy. Je to asi 0,5 - 1 cm dlouhý, trošku černý a trošku průhledný. Vždycky když příjdu k vaně (ke sudu) oni zmizí na dno. Co to může být? foto dodám později...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2006 16:33 dalik – patentky,komari larvy
vite jak jste se bavili otom sudě tak ja bydlim v bpanelaku a nevite jestli by se daly nějak chovat živé larvy nebo něco ziveho co by ryby žraly u nas doma v panelaku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2006 12:44 GAGAL – LOV
Dnes jsem byl na lovu komárů a musím říct, že docela slušný úlovek. Právě teď jsou v té nej kvalitě tak lovu zdar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2006 12:34 Miro.m Re: Max
Lieky k larvám komárov nedávam.Larvy komárov sa vyvíjajú len v nezávadnej vode.Pri účinnej dávke liekov larvy chcípnu,malá dávka zas nemá význam.Živá larva komára je znakom nezávadného prostredia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2006 00:03 tatoch Re: Max
Chemii nebrat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2006 22:59 Max Re: B.L.
A když už s epřece bojíte ,že si do akva zanesete nemoc,tak je nejlepší dát tam pár kapek Preventinu(takový modrý roztok)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2006 19:22 GAGAL Re: B.L.
S tím líhnutím je to maličko složitější. Nikdy totiž nevíte, jak je larva stará a někdy se mi stává, že larvy se líhnou již v láhvi než je donesu domů. Tento problém vyřeší těsné krycí sklo.Jinak larvy je nejlepší chytat brzy z jara vývoj je pomalejší a k vylíhnutí v akva. zpravidla nedochází. Larvy jsou v tůních již v březnu v poměrně chladné vodě. Pro většinu tropických ryb jsou larvy komárů přirozenou potravou, proto se jedná o opravdu nejlepší krmivo, které můžete rybám nabídnout. Larvy komárů nežijí v přírodě společně s rybami proto riziko přenosu nemoci je téměř minimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.04.2006 20:31 B.L. Re: Voloďka
I kdybych tam dala víc larev komárů a ryby bych přecpala,tak stejně by se nestihly komáři přeměnit v dospělce,protože ryby nejsou přecpaný dlouho než pár hodin(ani snad to ne) a přeměna trvá několik dní,takže až rybám za chvíli zase vyhládne,tak se o ně postaraj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2006 22:49 Muž vena [52] Re: KSR
U ryb bych nečekal že se stihnou dospět a přeměnit se.Mě ale kladou dospělci vajička v vodní želvě a tam to stíhaj a já nevyčistim akva a pak je na zdi hejno komárů. :-( neznám nic lepšího než být v únoru poštípanej od komárů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2006 21:03 Žena Voloďka [59] - TetryRe: KSR
No, když do akvárka jich tam dáš mrtě, že to rybky nesežerou a budou přecpaný, tak třeba i jo. Ale myslím si,že víš, že se nemají ryby překrmovat, takže se Ti nevylíhnou! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2006 20:48 B.L. Re: KSR
Tak možná asi jo,ale u ryb to nestihnou se přeměnit. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2006 20:26 KSR – Larvy
Nevim,je to asi blbost,ale můžou se ty larvy,který šoupnu do aqva pak vylíhnout a "vyletět" ven z akvárka??? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2006 16:25 Miro m. Re: B.L.
Na prepláchnutie komárích lariev zo suda stačí čistá voda.Krmim s nimi už roky a je to v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.04.2006 15:18 Muž vena [52] Re: neo
Jasne tech bych se vubec nebál. Těma krmim taky, ale líhnou se mi doma u vodní želvy. Každoročně mam komáry i v únoru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2006 12:26 neo Re: tatoch
Takže komaři larvy ze sudu jsou nezavadny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2006 12:23 vena Re: B.L.
živé krmení z přírody se vždycky používalo - dafnie,nítěnky,komáří larvy.Doporučuje se nechytat nic tam,kde se chovají ryby ( z důvodu nemocí né proto že je to tam napsaný).Ten kdo má vzácnější ryby doporučuju zamrazit.Jenže to pak ochudíte ryby o možnost chytat živé brebery :-) .Krmil sem živym dlouho a nebyl problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2006 11:48 Lesánek – sud
Někde jsem četl, že když se do toho sudu s vodou přihodí pár kuřinců, tak tam těch larev bude o hodně víc než v normální vodě, asi se tam vytvoří nějaký živiny. Nebo jinde jsem zase četl že na červený komáří larvy-patentky je dobrý do vody hodit nějaký kopřivy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2006 10:36 tatoch Re: B.L.
Riziko je vždy z neznámých zdrojů ale pokud máš na zahrádce sud s vodou tak tam bych se nebál nachytat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2006 23:39 Lesánek Re: B.L.
Jestli chces mít jistotu že si do akvárka nic nezatáhneš tak ty larvy nebo to co nachytáš dej zmrazit a nemusíš se bát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2006 20:56 VVV Re: B.L.
Čistou vodou! X-)To bohatě stačí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2006 20:38 B.L. – Nachytané potvory
Když si nachytám na vodě komáří larvy,čím je propláchnout,abych je dala bez rizik akvarijním rybám?
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [4]

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 7302x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3439-komari-larvy?od=151