Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Komáří larvy

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Komáří larvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 23:33 Žena @ effel [0] ...
to dudak: Moskytiéra mě nenapadla, ale je to výborný nápad! Děkuji! V Ikea za 129 korun, rozstříhám , z jedné strany uchytím lampou, zbylé části kolíčkem a bude pokoj. Estetické to nebude, ale aspoň nebudu mít komáří líheň přímo v domě.

to Ctibum: želvárium právě žádný kryt nemá, jen lampu.

Až to uvedu do provozu, dám vědět jak to zabírá :)

edit: tak moje maminka váš nápad zdokonalila a chce dát moskytiéru i na sud pod mým oknem. Teď se mi chce úplně zpívat. Takový jednoduchý nápad a mě to blbce nenapadlo. potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 22:05 R Muž @ ctibum [2785] - Snažím se to nezahubit...Re: effel
Tak pokud máte pod oknem chovnou komáří stanici, tak asi nemá cenu řešit, jak se jich zbavit, ale zabránit jim v přístupu. Jak je řešený kryt? Ta moskytiéra je dobrý nápad. Jak je řešený kryt želvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.06.2018 21:46 Muž @ dudak [1370] Re: effel
pokud to myslíte tak, že vám do nádrže lítají komáři zvenku a kladou vajíčka, ač si to nedovedu moc dobře představit, neříkám že to není možné ( co by za to jiní dali), volil bych jako nejjednoduší řešení krycí sklo, nebo aspoň nějakou "moskitiéru"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 21:41 Žena @ effel [0] Re: dudak
Jsem si naprosto jistá, že jsou to komáří larvy. Na zahradě máme sud na dešťovku, kde je maminka celkem úspěšně pěstuje celé roky. Vím to moc dobře, protože je mám přímo pod okny. Vzhledem k tomu, že přes léto máme otevřený celý dům, nevidím problém v tom najít komářici a komára a naklást vajíčka. Takže prosím, máte nějakou radu jak tomu zabránit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 20:57 Muž @ dudak [1370] Re: effel
Nepleťte si komáří larvy s ploštěnkami. Komáří larva, aby se mohla množit potřebuje dokončit vývoj, změnit se v komára najít jedince opačného pohlaví, naklást vajíčka do vody. Rozhodně to netrvá 2 dny. Pokud tam máte ploštěnky, dá se to vyřešit panacurem, no planaria, či jinými přípravky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 20:07 Žena @ effel [0] – komáří larvy
Dobrý den,

mám problém, v želváriu se mi množí komáří larvy. Je jedno jak moc to čistím, že tam mám silný filtr, za dva dny je jich voda plná a každý den měnit vodu nestíhám a ani želva takové stresy moc ráda nemá. A co je horší, želva s nimi má docela problém. Někdy z ní mám pocit, že se jich dokonce štítí, je buď na ostrůvku až moc dlouho a nebo pod ním, kam ty larvy neplavou, ve volném prostoru je teď už jen za žrádlem. Navíc je od té doby opuchlá. Za 36 let co ji máme, jsme tohle nikdy nemuseli řešit. Má někdo nějakou radu, co s tím? Napadá mě chemie, ale zas nechci ublížit želvě. Za veškeré rady budu vděčná.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 18:32 R Muž @ romant [26532] Re: Aneta Kozlová
Ano. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 18:31 Aneta Kozlová – Komáří larva
Dobrá den, smich
mohu si komáry nachytat např. v rybníce a dát je rybkám popřípadě betě bojovnici a žebrovníkům?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 10:34 R Muž @ vaaclav [7924] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pítik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 08:21 Muž @ Pítik [13] - Amerika – filtrování larev od nečistot
přátelé, chci se zeptat. vždycky nachytám komáří larvy a mezi tím mi plave různý bordel. na dně i na hladině. Neznáte někdo nějaký trik, jak je odfiltrovat od bordelu, prosím?

Já to vždycky přelívám pomalu a když plave komár, tak tam podstrčím misku, ale mohl bych jim pomalu dávat jména, jak se s nimi mazlím kus po kuse . Přitom na burze jsem je koupil za 10,- uplně čisté.
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2016 16:51 R Muž @ romant [26532] Re: Mojzo1111
V obchodech prodáváno pod názvem patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2016 16:35 Muž @ LiborSprysl [8757] Re: Mojzo1111
Komáří larvy. Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 15:54 Muž @ Mojzo1111 [5]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Neviete niekto ake su to cervi? Mozem tym krmit rybky? Mam ich doma plno v sude s dazdovou vodov.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.07.2015 15:47 Muž @ LiborSprysl [8757] Re: visek
visek napsal: jda se pouzit neco misto sena? slepicak nemam a ty moje slepice jsou k nicemu

Marjá... smich hoď tam tu trávu klidně čerstvou... zkvasí úplně stejně jako suchá... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2015 15:27 Muž @ Yirka [7463] Re: visek
Pár hrstí trávy je snad všude a usušíš jo třeba na parapetu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2015 15:03 Muž @ visek [45] - CichlidyRe: Yirka
u nas ne
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.07.2015 14:55 Muž @ Yirka [7463] Re: visek
Seno v tomto období vyrobíš za pár hodin....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2015 13:45 Muž @ visek [45] - Cichlidy
jda se pouzit neco misto sena? slepicak nemam a ty moje slepice jsou k nicemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2015 04:15 Muž @ LiborSprysl [8757] Re: mamlon123
mamlon123 napsal: a taky komáři tak vysoko nelítaj ne? a pravda, v kýblu musí něco být k snědku
Ani komár není překvapivě blb a jak Ludvík potvrzuje... on létá tam, kde je co k žrádlu... teda spíš komářice... :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.07.2015 23:20 Muž @ 0 [684] - Obecné.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Larvy se živí bakteriemi, proto je dešťovka s trochou ponořeného sena pro komáry lákavá k odložení vajíček.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2015 21:37 Muž @ ludvik [1032] - Zde jsem skončil. Tam, kde mizí články nemám co pohledávat.Re: mamlon123
Bydlím v sedmém patře. Sice jich tu moc nemívám (což může být spíš prostředím), ale i tuhle výšku prokazatelně zvládnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2015 21:30 Muž @ Tojsouvěci [960] - Kytky s čudlamaRe: visek
Voda se zbytky organického původu komáry přiláká,stačí akva voda,nebo výplach s fitrů,případně 100%ní slepičák.Já mám okapovou dešťovku a docela mi množení komárů u domu vadí.Černé komáří larvy a patentky,pro zpestření jídelníčku nejsou problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   29.07.2015 20:45 Muž @ mamlon123 [8] Re: ludvik
a taky komáři tak vysoko nelítaj ne? a pravda, v kýblu musí něco být k snědku
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.07.2015 18:55 Muž @ ludvik [1032] - Zde jsem skončil. Tam, kde mizí články nemám co pohledávat.Re: visek
A měly tam co žrát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2015 17:21 Muž @ visek [45] - Cichlidy
ja jsem zkusil nechat na balkone kybl .bydlim ve 3 patre.vubec nic se neukazalo.nevim proc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.07.2015 15:33 Muž @ Deepinpeat [636] Re: CorpseOnHoliday
Neobživnou, ale je to škoda. S tou trochou motivace kterou komáří larvy poskytnou se můžete krásně naučit krmit tolik, aby v nádrži nic nezůstalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2015 15:33 Muž @ NHKG [2877] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: CorpseOnHoliday
Jaké jsou ryby v akváriu a jak moc je zarostlé? V normálním akváriu je životnost larev palr sekund. Ryby je hned sežerou. Vůbec bych je nemrazil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2015 15:25 CorpseOnHoliday - Jihoamerické Cichlidy a eLka
Ahoj, máme na chatě mraky komářích larev ve starém kovovém hornickém vagonu (dešťová voda). Dala bych je do akvária živé, ale nemáme kryt, tak se bojím, že by se vylíhly... Mám malé plastové kelímky, tak kdybych je do nich dala a zamrazila a pak zase rozmrazila, neobživnou mi pak? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2015 20:37 Muž @ Pítik [13] - AmerikaRe: Pítik
stačí, když dáš kýbl na zahradu nebo balkon. ale je lepší když je ve stínu, na místě kam nejde v létě moc slunce

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2015 19:04 Muž @ Pítik [13] - AmerikaRe: Pítik
a nevíte, jak je to na rozkoši se sinicemi? rybáři mě varovali, ale jistí si nebyli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2015 09:14 Muž @ Pítik [13] - Amerika – lov komářích larev
přátelé nemáte někdo zkušenost s lovem komářích larev na rozkoši? Loni jsem zkoušel chytat na balkoně cca 150cm nad zemí do kýblu na balkoně na sídlišti a chytil jsem jen zelenou řasu. Neměla by být nádoba v nějakém stiném zákoutí? V článcích jsem moc moudra nezískal.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.05.2014 22:30 Muž @ dudak [1370] Re: deck
Tak zrovna u endlerek jsou komáří larvy jejich přirozeným krmivem v přírodě, paví oka se kvůli hubení komárů dokonce i vysazovaly do nových lokalit. Já bych se nebál krmit klidně častěji, ale je dobré dát pozor na množství, aby to stihli vždy vše sníst. Larvy se v teplé vodě líhnou docela rychle, a když pak po bytě lítaj komáři, tak to není úplně ono. Kdysi jsem s nimi krmil hodně a právě kvůli komárům doma, mi to tenkrát rodiče zakázali, takže jsem je potom už jen mrazil. Nejspíš půjde o rod Culex, tedy ty nepříjemné, jejichž samičky sají krev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 22:18 Muž @ deck [85] - Všeobecně akvariaRe: VitaValke
Ja si myslim, že se nemá nic přehánět. Jednou týdně mi příde ideální. No ale třeba napíše někdo skušenější a poradí líp ;-) Určitě ale super krmení palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 21:11 Muž @ VitaValke [7] - MalawiRe: romant
tak jim moc šmakuje, jak často se tím může krmit? denně? obden, jednou týdně? normálně dostávají vločkové a jednou týdně mražené patentky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.05.2014 15:23 R Muž @ romant [26532] Re: VitaValke
Výborný krmení, potěru se nic nestane, jenom to nechce krmit moc, aby nebyl ráno černej strop v místnosti s akváriem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 15:01 Muž @ VitaValke [7] - Malawi – komáří larvy
Fotka k příspěvku mám v jezírku přemnoženo asi komářích larv, můžu je dát rybám? zkoušel jsem tam hrábnout cedníkem a pár jsem jich do akva hodil a rybky je hned sluply, mám Danie a Endlerky. můžu to bez obav dávat nebo je to nebezpečný třeba pro potěr endlerek?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2013 06:17 Muž @ LiborSprysl [8757] Re: malvinator
Krmit se samozřejmě může i živými...Obavy, že by se larvy přemnožily jsou liché smich Bát se by bylo možno spíš toho, že se z nich vylíhnou komáři... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 19:23 Muž @ malvinator [0]
A má se krmit mrtvýma komáříma larvami nebo se může i živýma bojím se, že když tam dám živý rybky je nesní a přemnoží se mi tam ryby mám neonky, parmička pětipruhá, tetra křivopruhá,krunýřovce,fantom černý a tetra sweglesova co myslíte ?? ještě nikdy jsem nezkoušel krmit ničím jen vločkami .. vím, že je to chyba proto se jí chci pokusit napravit .!!

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.07.2012 13:59 Muž @ malyLibor [5355] - AsieRe: LiborSprysl
Můj skromný názor, nijak nepodložený výzkumy, ale pouhopouhým pozorováním.
1) Tou lopatkou hnoje vytvoříš ve vodě vhodné podmínky a potravu pro dafnie. Jejich vajíčka jsou drobňoučká a mohou běžně poletovat vzduchem se spoustatou dalších miniaturních věciček. Pokud spadnou do sudu, kde není hnůj, nemají co žrát a jsou sežrány jiným planktonem - např. třeba larvami komárů. Pokud však spadnou do tvého sudu s lopatkou hnoje, mají tím vytvořeny ideální podmínky a začnou růst a množit se, dokud mají co žrát. Žádné neposkvrněné početí.
2) Nicméně nevylučuji ani to, že se ty dafnie rodí z toho hnoje. Nikoliv tedy z něj, ale hnůj je přeci jen lepkavý. Miniaturní vajíčka dafnií poletují vzduchem a na hnůj se nalepí. Nejsou však splněny podmínky pro jejich život, proto se nelíhnou. Jakmile s lopatkou hnoje spadnou do vody, začnou se líhnout růst a množit.
Je to pouze úvaha založená na základě dlouholetého pozorování různých vod, od kyble s vodou až po zaplavené kamenolomy a život v nich.
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2012 07:07 host - AsieRe: LiborSprysl
OTTUV slovník naučný:

Množí se dělením nebo konjugací. Bičíky jejich slouží pohybu a k přivádění potravy. Podobné bičíky vyskytují se též u spor některých kořenonožců a Sporozoí, jenže u těchto obou skupin v dospělém stavu mizejí, kdežto u bičíkovců trvají po celý život. Živí se buď po způsobu rostlin anebo po způsobu zvířat. Náležejí sem formy, které botanikové čítají do říše rostlinné, hlavně pro přítomnost chlorophyllu a holophytický způsob výživy, a jest vskutku často dosti obtížno rozhodnouti, zda zástupci této skupiny náležejí živočichům či rostlinám. Tato okolnost zavdala Haecklovi podnět k zavedení skupiny Protista. Čítá se sem 5 skupin: 1. Autoflagellata, 2. Choanoflagellata, 3. Dinoflagellata, 4. Cystoflagellata a 5. Catallacta. 1. Autoflagellata mají bičíky 1 až více, vždycky volné bez límce. Jsou tvaru kulovitého, vejčitého nebo vřetenitého, po případě jsou metabolická (měnlivého tvaru těla). Pellicula buď vůbec není anebo jest vyvinuta a často zřetelně a spirálně pruhována (Euglenoidea). Zvláště tuhá jest u Chloropoltiny. Někdy jsou opatřeni stonkem (na př. Anthophysa) aneb rosolovitým obalem (na př. Spongomonadina) anebo skořápkou (na př. Dinobryon). Bičíky jsou v různé velikosti, pravidlem na přídě těla, u rodu Paranema na př. velice dlouhé, u rodu Dendromas na př. velmi kratičké. U některých forem parasitujících (na př. Trichomonas) jest vyvinuta zvláštní undulující membrana. Potravu přijímají ústním otvorem, a není-li ho, oblévají ji svým tělem. Někteří živí se po způsobu rostlin. Jsou přítomny vacuoly kontraktilni i nekontraktilní. Jádro jest vždycky jen jedno, centrální neb excentrické, kulaté, váčkovité, s jasným obsahem a hojnými pruhy. Tělo bývá různě zbarveno, pigment jeho pak jest uložen ve zvláštních chromatoforech (zelené, žluté neb hnědé barvy), jichž činnost jest tatáž jako u rostlin. Dále se tu vyskytují zrnka paramylová, uhlohydrátu to podobného škrobu. Na předním konci těla na basi bičíku bývá pigmentová skvrna obyčejně červená, zvaná »očkœ (příkladem Euglena). Množí se dělením, obyčejně podélným, a to nejčastěji ve stavu encystace, který předcházívá konjugace. Někdy se encystují, aniž se děje dělení, jen k ochraně. Většinou žijí ve sladké, řídčeji ve slané vodě.

Hele neprovokuj, nejsem studovanej biolog a tak i chyba v pojmu se může vloudit. Co takhle třeba Protogen? Suchá kultura nálevníka? Když krmíš potěr žábrou a zafujtajbluješ nádrž, odkudpak připlave tetrahymena? HA? No a myslím, že je nejvyšší čas jít taky něco dělat. smich :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2012 06:55 Muž @ LiborSprysl [8757] Re: LiborSprysl
Tedy pravda...spory...ne mezi námi smich ...zapomněl jsem na výtrusovce... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2012 05:46 Muž @ LiborSprysl [8757] Re: host
host napsal: Libore, ty kluku zlej, všechno je to o kontaminaci. Voda a luft jsou pěkný prevíti. Už jsi psal o těžkých kovech a jiných sajrajtech a s s tím živým je to to samé. Když budeš mít vše sterilní nebudeš mít žádný život. U sousedů to nyní rozštípl JAP, krupice může lítat vzduchem a je to doložené! Ostatně, proč se doporučuje zakrytí akvárií? Kvůli aerosolu kterým je možnost přenosu chorob. Stejné je to i s nálevníkem, trocha spor přenesená na čemkoli a čímkoli a můžeš krmit. A na tom neposkvrněném početí trvám! Moc hezké chvilky! :-D
A už mne nezlob! love

Stejné je to i s nálevníkem, trocha spor přenesená na čemkoli a čímkoli a můžeš krmit.
Už jsem na to neměl neměl včera čas a tys pak zmizel...Trocha spor...Sporami se množí plísně, houby...nálevníci se množí převážně dělením, někdy pohlavně. Takže tos mne teda fakt nepřesvědčil, jak je to s tím jejich objevením se v té vodě, do které strčím snopek sena... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 15:06 Muž @ LiborSprysl [8757] Re: host
No jo, jenže ta metr a půl plastu nezdolá...ta hadice. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.05.2012 14:27 Žena @ Žabka [387]
A čo hmyz? Šlo by to? Najprv sadne včielka niekde do kokteil baru na rybníku a potom príde na kokteil k nám do sudu.. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 14:18 host – Re: Plecos
Plecosi, aby nedošlo k mýlce, vzduchem je myšleno částečně \"obrazně\". Musí tam být něco, co tu násadu dodá. Nakousl jsem ptáčka, třeba labuť nebo husa či aspoň ta kachna by mohla stačit. :-) :-D

Ps.: Když se tam Libor přetahuje s hadicema užovkovitýma, proč ne? Taky se pohybuje ve vodě (ta hadice). :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 12:31 Muž @ Plecos [307] Re: LiborSprysl
Hm... tak buď ta vajíčka přežijí i savový útok a nebo se ti tam občas vykoupá nějaká kachna a nebo tam mácháš plavky, když si jdeš zaplavat někam do rybníka :-)
Vyplachuješ tam nějaké věci, co příjdou s vodou s blechami do styku, popř. umyješ ruce...
Nevím, kožovec vzduchem asi teda jo, ale že by i blechy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 11:24 host Re: LiborSprysl
Buď rád, že jsou. Já musím každý den na rybník.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 10:58 Muž @ LiborSprysl [8757] Re: host
No jo Peťo, tak to přiskotačily z mokré hlíny...Já fakt nevím, jak k nim přijdu, ale prostě jsou tam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 10:55 Muž @ LiborSprysl [8757] Re: Plecos
Přes zimu jsou v té nádrži morčata...takže jak říkáš...na jaře jde i do savového úklidu...No tak nevím synci, jak je to možné... :-( :-O coze
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2012 09:30 host Re: host
Ještě dva pěkné články o Dafniích:

vvv.vesmir.cz/…
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Krmení Přidat příspěvek • Zobrazeno 5665x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/3439-komari-larvy