Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lepidlo do akvária

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Lepidlo do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 21:05 Muž Sewer [99] Re: Lea
Předevčírem jsem lepil "vrtulku" ve filtru vteřiňákem a taky bez problémů ... chemoprenu bych se taky nebál ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 19:56 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: filipsi
Presne tak. Ja sekundove lepidlo pouzivam v AQ od vtedy ako som zacal s akvaristikou a nemozem povedat, zeby boli stym problemy. Nemaju byt preco....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 19:44 Muž filipsi [1295] Re: Lea
Obecne se skodlivost lepidel, laku, barev, atd na akva nesmyslne precenuje. Staci se na to divat s trochou rozumu, podivat se na slozeni, dukladne rozmysled, co je pouzite za rozpoustedla a slozky, za jak dlouho se rozpoustedla vypari, kolik hmoty zbyde. Pro klid duse obzvlast uzkostlivych nekolikrat tu vodu v kyblu nechat stat a vylit.
Trocha rozumu k tomu ... clovek casto nema problem dat do akva filtr z ciny s neznameho plastu, pouzit odkalovac ...., ale jak dojde na to neco do akva slepit vterinovym lepidlem, hned se mu jezi vlasy hruzou :-D Proc?? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 13:54 Žena Lea [1]
Chtěla bych se zeptat. Přítel mi vyrobil na dolívání vody do akva kýbl s vývodem, na který se nasadí hadice a voda bude do akva sama odtékat. Ale spojku do kýble přilepil Chemoprenem. Nedalo mi to, do akva nepoužila a hledala návod k Chemoprenu. Je na něm upozornění o škodlivosti ve vodním prostředí. Ale všechna upozornění jsou tak nějak uvedena hlavně pro "čerstvý" spoj. A proto by mě zajímalo, zda může být i v zaschnutém stavu pro akvárium nebezpečné. Lepidla je minimum, avšak v tomto kýblu by se nechávala voda den odstát, takže by to lepidlo do vody vypouštět něco přes celou tu dobu odstávání mohlo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 18:22 Muž filipsi [1295] Re: Bart Simpson
Silikon na plexiskle (i mnoha kamenech) drzi velice spatne. Spis bych kameny na nej lepil nejakym epoxy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 16:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bart Simpson
do akvarii se pouziva potravinarsky silikon, bezne silikony mohou obsahovat a nasledne vylucovat ruzne neprijemné látky - např. sanitární silikony obsahují různé fungicidy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 16:43 Jeenda Re: Bart Simpson
ne musí to být přímo akvarijní silikon a nesmí se snim na nanášení na kameny šetřit, jinak ti to popadá a všechno bude k ničemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 16:34 Bart Simpson Re: jajaapaja
jo díky a mužu použít normální silikon??co má táta?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 16:23 Muž jajaapaja [174] Re: Bart Simpson
Neprocházej forum a koukni do rad tam máš přímo vídeo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 16:19 Bart Simpson Re: Jeenda
Díky moc a nalepit na sklo nebo plexisklo???a čím ještě normálním silikonem??tatka je klempíř takže silikonu mám dost
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 15:58 Jeenda Re: Bart Simpson
břidlici najdeš u řeky, v lese atd.. mám břidlicové pozadí v 360litrovém akva a parada lepil jsem to bílým silikonem na plexi a vše je ok. a plexi jsem rozdělil na 3 díly ať to do akva dostanu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 12:37 Bart Simpson Můžu lepit vteřinovým lepidlem kameny do pozadí|?
no o tom jsem taky přemýšlel že bych udělal 3d ale nevím jak procházel jsem forum a nevím jak udělt.....unás epoxy 1200 nemají......
Edit: a nebo ještě pozadí z břidlice by se mi líbilo ale u nás nikde břidlici nemají.... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 12:33 Muž Yirka [9123] Re: Bart Simpson
A co když ti ta tapeta odejde, provlhčí se atd nebo se ti přestane líbit. Co uděláš s napevno nalepenými kameny na zadním skle? Ještě to dobře rozvaž než se rozhodneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2010 12:19 Jack Re: Bart Simpson
Tak tim padem vterinove lepidlo ne... pouzit akva. silikon. Doba tuhnuti cca 12-24h.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 12:17 Bart Simpson Re: Yirka
to vím ale jak už jsem říkal že je tam tapeta kterou chci vidět a jenom na některích místech prilepit pár kamenu aby to vipadalo líp protože mezi těma rostlinama je taková skále a na ni bych nalepil pár kamenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2010 12:13 Muž Yirka [9123] Re: Bart Simpson
Ale to se dělá většinou jinak. Kameny či cokoliv se mimo nádrž nalepí na podložku (nejlépe plexi) a pak se celé vsune k zadní stěně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 12:08 Bart Simpson Re: Štěpán
je to 300 litrové akvarium je tam z venku tapeta s rostlinama a skálou a chci tam nalepit ze vnitřku akvaria kameny aby to líp vypadalo..... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2010 12:04 luckyluck Re: Bart Simpson
No teoreticky ano, ale muselo by to být takové lepidlo které není toxické pry ryby..., ale já jsem lepil kameny siloknem na sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 12:04 Štěpán Re: Bart Simpson
Ne. Vteřinové lepidlo je svinstvo. Z čeho to pozadí je, jak je tlusté, jak je velké akvárium? V malých akváriích člověk pozadím jenom ubere místo rybám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 11:54 Bart Simpson – Můžu lepit vteřinovým lepidlem kameny do pozadí|?
čau může nalepovat vteřinovým lepidlem kameny do akvaria????Díky :-O
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 16:18 Muž filipsi [1295] Re: Beddy
Tavnych lepidel je mnoho, mala ukazka treba zde www.g3.cz/…
Obsahuji ruzne veci, a take mnoho aditiv, podle urceni. To, ze nedojde k chemicke zmene, neznamena, ze jsou vsechna pro vodni zivocichy neskodna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 15:43 Beddy Re: Skorica
Náplně do tavnejch pistolí jsou na bázi kopolymeru ethylen vinyl acetátu. Není to anitak lepidlo jako pájka, při tavení nedochází k chemický změně - jen se roztaví a zase ztuhne. Takže nehrozí vyloučení jakejchkoliv látek do vody, natož aby to otrávilo rybičky. Pro lepení jakýhokoliv pozadí dobrá alternativa, řekl bych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 14:44 Muž filipsi [1295] Re: Skorica
Do tavne pistole existuje nepreberne mnozstvi ruznych tavnych lepidel. U skoro zadneho z nich by problem byt nemel, ale stoprocentne ti to nikdo rict nemuze. Je treba prostudovat slozeni a produktovy list.
"normalni silikon" - co to znamena? Akva silikon je normalni silikon. Nejaky problem by teoreticky mohl nastat pri pouziti vetsich mnozstvi silikonu s ruznymi prisadami (napr. obvyklych fungicidu u sanitarniho silikonu). Ale ja mam napr. lepenou bridlici do akva sanitarnim silikonem. Zadny problem. Nicmene cena za "akva" neni nijak velka (proc by take byla, kdyz je rozdil absence ruznych pridavku), tak proc nekoupit pro klid duse ten?
Pozor ale na to, co cim k cemu drzi (silena formulace. proste na to, na co je dane lepidlo urcene). Je nesmyslne chtit silikonem slepit treba plesisklo. Proste primarne vybirat k lepeni to, co drzi, az pak se koukat na slozeni a vybirat podle akva. Nepostupovat tak, ze do akva patri silikon, tak v akva budu lepit vse silikonem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 14:31 Skorica
Jak je to s tou tavnou pistolí nebude to lepidlo vadit rybám a nebo třeba normální silikon?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 15:22 NNNTomas Re: Zdenek58
Já jen říkám, že se to musí udělat pořádně, tak aby to vyhovovalo(i normám), pak je to nezbečné(jako nový kabel).

Mě spadla taky lampička do akva, šáhl(reflexivně) jsem pro ni, a dostal ji :) ale žiju dodones...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 22:58 jirikovar Re: Štěpán
Souhlasím s Václavem do smršťovačky a zavařit a nebál bych se toho mimochodem nekupovat obyč smršťovačku ale s lepidlem u vnitř vulkanizační páska je tak dobrá na opravu kabelu ve zdi popřípadě zadělání spoje koaxu venku aby nenavlhnul rozhodně takto nedoporučuji spravovat kabel do vody .............. prostě zavařit nejlepe někým kdo to dělal je škoda vyhodit zařizeni s prasklou izolací když dnes již jsou na opravy velice dobré věcičky ........ mimochodem k zalejvání kaučukem a podobně /zalejvací hmotou / na gumovej kabel se neni čemu divit že začal probíjet neviděl jsem kvalitní spojku zalejvanou ktera dřív nebo později bouchla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 21:44 Muž kristian [80] Re: Štěpán
Mohu jen souhlasit. 230V v akvariu neni sranda. Sam jsem zazil pad svetelne rampy do 400L. Nikomu bych to nepral zazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 21:41 Zdenek58 Re: NNNTomas
Zažil jsem elektrikáře, který napojoval kabel u ponorného čerpadla, které se dávalo do vrtu o pár metrů níže, než bylo původně... Spoj zalil kaučukem do nějaké krabice, obalil to vším možným... A vydrželo to půl roku, než to začlo probíjet rozzureny .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 19:07 Štěpán Re: NNNTomas
POKUD NĚKDO CHCE RISKOVAT ŽIVOT, TAK AŤ SI TO DĚLÁ SÁM ALE NERADÍ TO DRUHÝM!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 18:55 NNNTomas Re: Štěpán
A jak se napojují kabely v na dně oceánu,atp.? :)
Vícevrstvě, vulkanizačně, a kabel je jak nový...Samozřejmě,pokud dotyčný ví,jak a čím...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 18:13 Štěpán Re: RAP
Přesně tak - pokud je ta prasklina pod vodou tak se filtr bohužel už NEMŮŽE POUŽÍVAT! Nořit spotřebiče na 230V do vody je nebezpečné už samo o sobě, a s porušenou izolací naprosto nepřijatelné a život ohrožující!

Jak může elektrikář Václav radit spravovat porušenou izolaci na kabelu 230V pod vodou nechápu!!!

Žádám Rexe aby z bezpečnostních důvodů znemožnil přispívat nepřihlášeným lidem, protože už pak nejdou kontaktovat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 18:03 RAP Re: paja
Mě takhle praskla izolační vrstva(izolace jednotlivých drátů neporušena) taky u filtru a letěl do popelnice, přestože jinak byl plně funkční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 15:30 guzii Re: paja
No já bych to asi zapatlal akvaristickým silikonem a zatentoval tou smrštitelnou bužírkou (žutovkou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 15:17 NNNTomas Re: paja
Jenom smrštovací bužírkou bych to nedělal - rozhodně to není vodotěsné. Spíš zkusit tu vulkanizační a prez ní pro sichr smrštovačku, a třeba dvě ruzně dlouhé vrtvy na sebe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 14:39 paja Re: Usine
tak moc diky za napady filtr uz mam spravenej tou paskou a je to zavareny nakou pistoli tomu nerozumim xD ale moc diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 18:53 Usine Re: pajik95
Kupovat celou kvalitní pásku tě vyjde poměrně draho. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 18:38 pajik95 Re: Usine
aha takze ta paska neskodi rybam ani vode a tak jenom se musi koupit ta ktera de do vody jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 18:32 Usine Re: paja
Není to moc vodotěsný spoj. Záleží jakou pásku použiješ, nejsou všechny stejné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 18:04 paja Re: Usine
jo tak diky ale jeste :-) proc tou paskou ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 17:51 Usine Re: paja
Vulkanizační páskou bych to nedělal. Jdou koupit smršťovací bužírky které se teplem přilepí na kabel. Má to jeden háček, aby jsi ji nasadil na kabel musíš ustřihnout vidlici. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 17:38 paja – ...
ahoj sory ze píšu sem ale nechtěla sem zakládat novou místnost ...chtěla bych se zeptat: mam filtr u kterýho mi napraskla ta šňůra co se dává do zasuvky ale praskla tam,kde to má být ponořené ve vodě a tak se to musí slepit tak se chci zeptat jestli se to může slepit vulkanizační páskou jako jestli ta páska může do vody jestli to nic neudělá rybičkám předem díky moc za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2007 01:51 Muž Miky [14] Re: gjp0210
Nebo kup akvarijní silikon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 22:28 Kai Re: gjp0210
Ahoj.Lepidlo z tavné pistole je po zatvrdnutí naprosto neškodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 22:24 gjp0210 – Lepidlo do akvária
Chtěla bych k sobě splepit různé kousky dekorace. Dekorace bude přímo v akváriú. Můžu použít normální lepidlo z tavné pistole(ryby na něj nebudou moct, nebudou ho okusovat), nebo musím použít speciální lepidlo na akvaristiku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2006 11:57 Mates Re: kyblikojd
Tak jsem to udělal tou tavnou pistolí a drží to. Tak díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2006 19:01 blek Re: Horác
Asi jsem to někde zaslechl. Protože jsem tomu nevěřil, tak jsem to i vyzkoušel. Možná je to napsaný i na těch patronách. Z plastu se silikon vždycky oloupe. Pokud nechceš používat lepidla co ten materiál nějak rozleptají a slepí, je nejlepší plast zdrsnit smirkem a pak na to vzít tou tavnou pistoli. Na nějaké vodovedení mimo akvárko k externímu filtru bych ale asi zvolil profikolínka se rychlospojkami, v tvém případě je riziko příliš velký. :-)
Edit: nemyslel jsem pochopitelně šikovnost ,ale velikost toho tvého"prcka" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2006 18:29 Štěpán Re: Horác
Teda, nejsem chemik, ale nebude to tím, že jedno je sloučenina polární a druhá nepolární?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2006 18:15 Muž Horác [3942] Re: blek
Čau bleku! Člověče, to mě zajímá! To máš ze sebe nebo jsi to někde vyčet? Já jsem si silikonem lepil vnější přepad. Samozřejmě plastovej. A za boha to nedrželo. Zkusil jsem to celkem třikrát a nic. Tak jsem se na to vybod. Chceš říct, že to není tím, že bych byl až tak levej, ale tím, že to prostě nejde? A nevíš proč? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2006 15:24 kyblikojd Re: Mates
Použij tu tavnou pistoli jak ti tu radí, já ji použil na trubky filtru také a vše je v pohodě a drží, je to i rychle studené, takže to nemusíš např nechávat den schnout nebo tak... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2006 15:12 blek Re: Janik
silikonem plastové díly neslepíš ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 6636x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3408-lepidlo-do-akvaria?od=51