Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Aponogeton - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Aponogeton - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 23:25 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Semtex
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ten můj zrovna několik květů má
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:31 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Uz nekomu ten A. ulvaceus vykvetl a mel seminka? A uz se vam stao, ze jste jej museli zazimovat, nebo nejevil zatim zadny znamky unavy a roste si divoce zbesile dal? Jednou zacas orezu par listu a delam z nej salat, pochoutka :-P

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 14:27 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: vóťa87
Já mám A Ulvaceus, teď odkvétá. Mám jej asi měsíc. Rostl pěkně rychle (asi 5 velkých listů). V posledních 14 dnech ale starší listy zhnědli a rozpadávají se. Dalši dva nové listy sice vyrostli, ale pomalu a jsou žluté. Znamená to, že se hodí do spánku, nebo jí něco chybí, či přebívá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 20:31 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: DavidDizzer
S tou teplotou pro pěstování je to zavádějící, dle mého názoru, rostě i při 26°C bez problému, víceméně nejdůležitějším okamžikem tohodle aponogetonu je doba, kdy vyžene květy...pak už je jen otázkou pár týdnů, kdy odkvete, začne tvořit mladé hlízky a pomalu přestane růst, listy se rozpadnou...v tento okamžik je nejlepší vyjmout mateční hlízy zabalit do minerální vlny či podobného materiálu a nechat odpočinout při teplote mezi 10-15°C a to na dobu pár měsíců, rostlinka se pak většinou probudí sama, pokud však hlíza dříve nezahnije...jak se mi to u některých stalo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 18:43 Usine Re: Primainfo
Nejdřív si udělej slabý roztok hypermanganu, světle fialový a rostlinu do něj na pár hodin potop. Po opláchnutí jí můžeš dát do akva. Případné zbarvení kořenů do světle hněda nevadí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 17:09 Muž Primainfo [6]
Ahoj, zajímá mě, jak to z hlízou této rostlinky zaonačit, když ji přinesu z obchodu. Jestli ji mohu vymáchat v hypermanganu nebo v čem a na jak dlouho? Abych si něco nezatáhl do akviša. ;-)
Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 15:18 Muž chytek [29] - Ryby brakických vodRe: Usine
Děkuji všem za informace. Byl jsem informován, že se má hlíza ihned po odumření listů vyjmout z akvária ještě s kvalitními kořeny a uchovat ji zabalenou ve stále vlhkém kusu látky. Pokud se to někomu podařilo, dejte vědět. díky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 18:19 Usine Re: chytek
Rostlina do velmi měkké vody, nejlépe se jí daří při středním světle v ne příliš teplé vodě + CO2. Pravidelný klid ve vodě 16 - 22 stupňů a na tmavém místě. Toliko Christel Kasselmann. P. Rataj, ale tvrdí že jí uchovat pro další rok nejde a je lepší koupit rostlinu novou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 17:45 Muž DavidDizzer [26] Re: chytek
Podele mne je to jedno, četl jsem to na internetu, stačí aby byla teplota vody i vzduchu od 20- tak do 25°C , ještě nějaká otázka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 14:59 Muž chytek [29] - Ryby brakických vod – Aponogeton madagascariensis - hlíza
Jaký je roční cyklus této Kalatky? Kdy a jakým způsobem přechovat hlízy, aby z nich znovu obrazily listy?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 15:27 Muž Horác [3942] Re: frmol
Nerad Vám kazím radost, ale při tom zmíněném "zazimování" prý drtivá většina hlíz aponogetonů chytne nějakou plíseň či co ...
(nemám osobní zkušenost)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 14:59 Muž frmol [14] Re: gose
ja tomu svemu uz jsem musel orezal pulku olisteni, roste jak dabel, ted ma 3 vyhony a kvete

ted jo, ale u hlizovitych jednou za cas vsechny listy odejdou, pak je dobry vyndat hlizy, ocistit a nechat jo oddechnout nekde v chladu a pak za mesic nebo dva muze zpet do vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 14:20 gose
tak už mám Aponogeton madagascariensis z hornbachu 16dnía daří se mu moc dobře.mám ho v akváriu 500 litrů s gupkama,při teplote 23stupnů a má 4 nové listy,o délce tak 30-35 cm.prostě krása.tak pokud poroste takhle dál tak vám sem dám za měsíc foto. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 21:18 Muž frmol [14] Re: frmol
tak A.ulvaceus po necelem tydnu roste jak das, pustil uz asi 5 listu 50cm dlouhych, nevic co kdyz tak bude pokracovat, za dalsi tyden muze zabrat pres tretinu 120cm dlouheho aq
takze si porizujte fakt pouze do obr aq
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 21:44 vóťa Re: Wampi
Ano v Hornbachu na Černém mostě je mají, dokonce několik druhů, avšak tam je ten zásadní rozdíl!mají vcelku dosti rozdílné nároky na kvalitu vody...a okem jsou od sebe téměř nerozeznatelné, tudíž ač jste třeba přesvědčení že máte zrovna madagascariensis, nemusí tomu tak být...ty rostliny o kterých tu mluvíme, jsou do Dennerleho, tudíž cenou se pohybují výš, ale jsou vcelku dosti kvalitní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 21:41 Žena Wampi [54] Re: gose
Aponogeton madagascariensis jsem na Černém mostě viděla pokaždé když tam jedu, takže potvrzuji , že ho tam mají. A. ulvaceus mi tak nějak přerůstá možnosti akva , má 60 cm a divoce kvete. Musím říct, že zabírá čím dál tím víc místa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 20:48 Muž frmol [14] Re: gose
ja ho koupil v nedeli taky na Cernem moste, a roste jak divy, uz ma asi listy 50cm, snad vydrzi
Edit: sorry , ja kupoval A.ulvaceus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 20:11 gose
tak já jsem ji dnes sehnal za 89kč v hornbachu v Praze na černém mostě a je uplně nádherná.zatím jich tam je dost.tak doufám že ji udržím při životě potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2007 15:43 pecka Re: Norton
Tak ph je tu 7 dKH (TVRDOST VODY) 4 a více nevim a když vyměnuji vodu tak přidávám od tetry aqva-safe potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2007 15:18 Muž Norton [109] Re: peck
Promiň pecko, škoda jen, že to není ostřejší. Jinak gratuliji. Jaké parametry má mělnická voda, nebo spíš, voda, kterou používáš?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2007 15:13 pecka Re: Norton
Tak jse koukni na mé stránky já ji tam mam vyfocenou trošku je ta fotka rozmazaná ale je vidět a ta fotka je někdy z vánoc takže je ještě malá ale půjčím jsi digi foták a dám ji jsem vzrostlou :-P :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2007 15:02 Muž Norton [109] Re: pecka
Polák, Rataj st. i Schauermannová o Aponogeton madagascariensis trvdí, že vyžaduje velmi měkkou vodu 1-2°dKH s velmi nízkým obsahem dusíkatých látek. A pokud se jedná o Aqua Daho, tak snad jedině osobní odběr. Ikdyž, vzledem k mé vodě si o ni nechám jen zdát... budu muset být spokojen s Aponogeton crispus... hmm
Pecka, ukaž fotku, ať se pokocháme také!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2007 13:59 pecka
Já jí mám a je fakt moc pěkná. Dosttal jsem jí k vánocům a od té doby mi vyrostlo tak 10 listů a celkově jse zazelenala. Je fakt nádherná. ano ano ano ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 18:41 Dussy Re: Anonym
sorry kdyz sem si objednaval rostlinky tak jumeli bylo to tak 10.10. 2006
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 18:00 Muž [] Re: Dussy
je sice uvedená v přehledu, ale na objednávce píšou, že jí nemají (červený čtvereček), jinak bych si jí už dávno objednal. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 17:54 Dussy Re: Anonym
dyt ju maji na aqua daho za 130, me se moc nelibi vypada to jak eichonodorus pzranej od krunyrovcu
to uz sem me libi vic ulvaceus ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 17:26 Muž [] Re: Usine
Bohužel jí nemám, je to něco jako Mt. Everest pro horolezce, ale chtěl bych jí mít. Nikde jí nenabízí, ani na netu, ani jinde. Alespoň si o ní můžeme poklábosit a zjistit, jestli jí někdo má. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 12:13 Sidonius Re: Usine
MRP se zmiňoval, že ji získal... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 10:58 Usine Re: Anonym
Zatím jsem ji nikdy neviděl prodávat jinak je to jedna z nejkrásnějších rostlin v akvaristice. Jen jednou byl o ní článek v nějaké prezentaci. Ty ji máš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 01:17 Muž [] – Aponogeton madagascariensis
Máte někdo ve své nádrži Aponogeton madagascariensis? Jaké máte zkušenosti s touhle zajímavou kytkou?
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 2756x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/338?od=51