Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kolik rostlinek

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Kolik rostlinek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2022 11:31 Žena Beastie [333] Re: Vodnice
Nevím odkud jste, ale minimálně dva anubiasy (cca 10cm) s mírnou ruduchou můžu darovat, mám kýbl růžkatce, kýbl najasu (opět s řasou, je to takový vabank), nějakou ricci, okřehek,...
Kdyby se toho člověk nebál, většina z nás má přebytků na zaplnění celého akva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2022 11:10 Muž Lojza007 [1212] Re: Vodnice
Já bych to koupil po jednom nebo ideálně pořídil od někoho, kdo tady daruje přebytky. Ono se to rozroste, akorát to chvíli bude trvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2022 10:55 Žena Vodnice [0] – Kolik rostlinek
Mám akvárium 100x50x50. Mám vytipované tyto rostlinky: růžkatec, egeria densa, anubias var. nana, kryptokoryna, bakuma drobnolistá, stolístek, mokřanka a šípatka. Jen nevím, kolik kusů košíčků objednat. Můžete poradit. Nemám zkrátka odhad. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2020 20:47 Muž Zdendasss [15] Re: Veverca
Dej si tam nějaký co rychle rostou a zároveň by jsi měla vybírat rostliny podle toho jak jsou náročné na světlo Co2 hnojení a tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2020 19:10 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Veverca
Ahoj,
otázka by měla znít spíše Jaké než Kolik...
Podívej se na rozšířený filtr v atlasu rostlin, zadej max.velikost a další klíčové parametry a pak vybírej, co se Ti líbí. Výběr je dnes bez nadsázky obří. Do 30L doporučuji jemně členěné rostliny/listy, určitě ne žádné masivní listy, preferuj nejdrobnější variety. Často se zapomíná na přiměřenost a měřítko.
No a čím více, tím lépe. On stejně časem převáží jeden-dva dominantní druhy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2020 19:04 R Muž ctibum [6945] Re: Veverca
Říká se "dej jich tolik, až budeš mít pocit, že už se tam žádná nevejde a potom ještě alespoň třetinu přidej"... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2020 18:04 R Muž afc1886 [14829] Re: Veverca
Nechtěj po mě počet, prostě čím víc tím líp. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2020 17:26 Veverca Re: afc1886
A kolik by rostlinek tedy mělo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2020 16:15 R Muž afc1886 [14829] Re: Veverca
Nejde o to, kolik druhů, ale aby jich bylo dost. Třeba jen jeden druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2020 14:45 Veverca
Zdravím.
Kolik druhů rostlin je ideální koupit do 30l??
Děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2018 21:39 Muž Fantomik [38] Re: Jarry
Tak jsem si pro rostlinky nakonec dojel a přivezl polovinu. A i tu jsem skoro neměl kam dát. A Echinodory nechám až se mi to trochu zajede...
Holt nemám ještě ten odhad, kolik toho zasázím z tolika košíčků. :-D
Každopádně díky za info. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.06.2018 12:51 Žena drvi [2894] Re: Fantomik
Echinodory bych dávala jen jako solitéry, do akva těchhle rozměrů určitě, i těch 6 - 8 košíčků ostatních rostlin mi přijde zbytečně moc. I když u rostlin většinou platí...lépe více nežli méně ;-) , třeba se některým nebude dařit, jen to není zrovna levný pokus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2018 22:00 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Fantomik
Taky se mi zdá těch echinodorů dost. Ono se to hodně rozkoření.
Zase po delší době někdo, kdo má hodně rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2018 21:51 Muž Jarry [1438] Re: Fantomik
Je toho hodně, v košíku je odhadem 8-10 stonků u stonkovek a tak 3 rostliny u Echinodorů. Možná si zkus nakreslit rozmístění rostlin na dno (stačí tužkou na papír), abys viděl, kolik místa pro každý druh budeš v akváriu mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2018 21:10 Muž Fantomik [38] Re: NHKG
Košíčky... Vím, že tam jsou asi 3 druhy náročnější. Říkal jsem si, že je tam i tak zkusím. Ale říkáš, že toho bude moc? Tak já uberu. ;-)
A zkušenosti -s akvaristikou ano, s velkým množstvím rostlin ještě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2018 17:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Fantomik
Je myšlen počet rostlin/stonků nebo počet košíčků? Pokud počet košíčků, tak si myslím, že toho máš moc. Pokud počet rostlin/stonků, tak bych u Hygrophila polysperma, Bacopa monnieri a Sagittaria subulata ještě pár kousků přidal.
Ono je dost otázkou co od toho čekáš a jaké máš zkušenosti. Některé z těch kytek nejsou úplně nenáročné a pokud nemáš zkušenosti, dost hrozí, že se něco nepovede (kytky pochcípají, kalamity řas a sinice a podobně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2018 16:49 Muž Fantomik [38] – Rostliny do 150l
Nepředpokládám, že se tím bude chtít někdo zabývat. :-D Ale když na to mrknete, mám si tohle všechno nakoupit do nového akva? 120x35x40cm (sušený substrát, zatím CO ne, jen tekutý uhlík,tekuté hnojivo, světlo "libovolné")

Echinodorus quadricostatus 8x
Marsilea hirsuta 7x
Echinodorus Jan Harbich 3x
Egeria densa 8x
Ludwigia repens super red 3x
Hygrophila pinnatifida 3x
Echinodorus vesuvius 3x
Hygrophila polysperma 6x
Bacopa monnieri 6x
Sagittaria subulata 4x
Cryptocoryne nevillii 4x
Vallisneria Corksrew 6x

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 09:52 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: cervajz
...Až rostliny zakoření a povyrostou, bude naopak odkalování pro rostliny prospěšné...
Proč myslíte? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 08:51 Muž cervajz [0] - CichlidyRe: cednicek
Vzledem k tomu, že se většinou sází mladé rostlinky o pár listech, doporučuju jich vysázet co nejvíc.Čím menší spon, tím rychleji nádrž zaroste a snadněji se vytvoří rovnováha. Odkalování ze začátku je ptákovina (začátek = 2 měsíce) pouze bych odsával těsně u dna. Až rostliny zakoření a povyrostou, bude naopak odkalování pro rostliny prospěšné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 23:04 Fugee Re: expd
Odkalování mi přijde ze začátku dost zbytečné. ;))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 22:54 Muž expd [0] Re: cednicek
tak aby se dalo dobře odkalovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 20:36 R Muž romant [27987] Re: cednicek
Ze začátku akva určitě čím víc, tím líp. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 20:35 cednicek
prosím o radu jak moc je potřeba osázet dno akvárka živými rostlinami, někde se píše až 80%. Nebo nasázet pár a počkat jak se rozrostou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 23:03 Muž sollik [257] - CichlidyRe: nimbo
Z vlastní zkušenosti ti mohu doporučit: Ze začátku naber všechno co seženeš (zadarmo, za babku v inzerci, od ostatních akvaristů) a nacpi to do akvárka. Co nejvíc rostlin bez ohledu na layout. Až se nádrž zajede můžeš postupně přistoupit k redukci různých druhů a množství rostlin a přizpůsobení nádrže svým představám. Hlavně opatrně a pomalu, ne jako já, když jsem po roce bezproblémového provozu naráz vyhodil ohromný trs Cryptocoryne Aponogetifolia a skoro všechny stonkovky a zasadil Echinodory. V ten okamžik se rozjel kolotoč řas, sinic atd. Teď po půlroce boje se zdá, že se situace zlepšuje, ale fakt to chce s rozumem a pomalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 22:34 Muž nimbo [3] Re: romant
V tunajšom atlase a po prečítaní fóra som vyberal. Okrem tých pancierničkov a ancíka sú to všetko ryby aj rastliny z Ázie. To by som aj chcel zachovať. Nejaký návrh na rastlinky, ktoré by som tam mohol doplniť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 20:42 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: nimbo
Tak tak, Vallisnerku Giganeteu mám a i vmých 60 cm na výšku vklidu proroste ještě i na hladině dalších 30cm navíc. Jinak jako velmi rozšířené a krásně stabilní kytky se dávají i echinodory, těch je spousta forem a hodně vydrží. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 19:10 R Muž romant [27987] Re: nimbo
Tu Kryptokorynu a Valisnerku bych do takovéto nádrže nedával. Jsou to dost vzrůstný rostliny a jsou určený do vyšších nádrží. Obecně je dobrý se držet při zakládání akvária pravidla, že osázet klidně 80% dna se do budoucna určitě vyplatí. Na začátek je ideální převaha rychlerosotoucích stonovek, jako je třeba ta Hygrophyla a další. Zdejší atlas je dobrým pomocníkem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 19:02 Muž nimbo [3]
Ahoj, potreboval by som poradiť. Budem zakladať 80l akva. Dno 70x30, výška vodného stĺpca 35cm, osvetlenie 2x24W(830,840), ryby colisa lalia, Trigonostigma heteromorpha, ancistrus a corydoras. Rastlinky som si vybral cryptocoryne aponogetifolia, petchii, wendtii var. brown. Hygrophilla polysperma a difformis, vallisneria gigantea a taxiphyllum barbieri. Je toto zloženie optimálne a bude pre rastliny dosť svetla? Zhruba aký počet jednotlivých druhov? Uvítam každú radu. Nerád by som začal zo zlého konca. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 20:43 Muž chicko [124] Re: gamermichal
čím víc hodláš krmit, tím víc rostlinek :-D, hlavně nepřerybnit, živorodky se přerybní brzo sami od sebe :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2011 20:19 R Muž romant [27987] Re: gamermichal
Čím víc, tím líp. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 20:18 gamermichal – jakourostlinu
kolik rostlin do akvária s živorodkami :-O ano ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 21:13 Usine Re: j0hny
To časem zjistíš sám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 19:52 Muž j0hny [86] Re: Usine
Koli comu tak vela coze na zaciatok dam aj valisnerie a skusim pozriet kto co daruje...
Prebytku zivin sa nebojim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 18:57 Usine Re: j0hny
Do nově založeného akvária by jsi měl dát až 70% rychle rostoucích rostlin. Bohužel tvůj seznam rostlin je přesně naopak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 05:49 Mrakoplash Re: j0hny
Ber v úvahu i možnost, že ne všem kytkám se bude dařit. Tohle se ti tam vejde jak nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 18:47 Muž kortezhugo [983] Re: j0hny
podla mna ti to tam "vlezie" v pohode... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 18:22 Muž j0hny [86]
Kolko rastliniek (malych az strednych) by ste dali do 120L vody ? Citam na AD same chvaly a jak je problem to vsecko zasadit, ale jak obzeram nadrze, niektory tam maju aj 50 rastlin na 200 litrov coze
Chcel by som z nasledovnych vsetko po 2 kosiky:
Ceratophyllum demersum
Anubias afzeli
Anubias barteri nana
Cryptocoryne wendtii
Crypt. tropica
Sagittaria subulata
Sagittaria platiphylla
Cladophora aegagrophila
Lilaeopsis mauritiana
Crinum calamistratum bude 1, dominanta uprostred akvaria, alebo 2 vedla seba.
Nemam toho moc ? Staci mi to aj po 1 kosicku ?
Vopred dik za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2007 20:56 Athaya Re: kittie
kup si take rastlinky, ktore sa rychlo a plosne rozrastu. :-) npr. hygrophila difformis alebo cabombi, limnophily,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2007 20:46 Radka Re: kittie
Ty echinodory by šly ,budou hodně velké,takže zaplní dost místa.Valisnerie bych doporučila mít ve větší skupince ,alespoň 10 kusů.U ludwigie aspoň 15 stonků.Ta mechová koule se v tak velkém akva ztratí,kdyžtak udělat skupinu 3-4 kusů.Ta pistia je dobrá na odebírání živin,ale pozor na to aby nestínila rostlinky.Ještě bych na začátek přidala rychlerostoucí rostlinky na odebírání živin,třeba Heterantheru nebo Egerii-aspoň 10 stonků.Pěkné by bylo přidat nějaké nizoučké rostliny ,třeba Sagittarii Subulatu-to ale záleží na Vašem vkusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.06.2007 19:56 Muž Horác [3942] Re: kittie
Znovu musím opakovat, že veškeré vzorečky pro výpočet optimálního množství rybek či rostlin v akváriu jsou jen hrubě orientační, v případě rostlin bych neváhal použít slovo NESMYSLNÉ. Žádný takový vzorec přece nemůže zohlednit rozdíl mezi velkou solitérní rostlinou (např. Echinodorus bleherae), malou kryprokorynou nebo stonkovou rostlinou. Když stonkovky, tak jedině v trsech. Když valisnerie, tak po skupinách. Pak jdou ale samozřejmě veškeré vzorečky do kopru - ledaže bychom trs (skupinu) lodyžnatých rostlin jednoho druhu počítali jako jednu rostlinu. Pak by to (snad) mohlo (přibližně) fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2007 18:37 kittie Re: Radka
anubias barteri nana, echinodorus amazonicus, africanus a harbich, valisneria corksrew a torta, mechová koule, ludwigia repens, pistia strationes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2007 10:18 Radka Re: kittie
Napiš,které druhy rostlin sis vybrala.Tak ti můžeme lépe poradit kolik kusů a případně jaké další druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2007 07:58 Muž Pet [56] Re: kittie
Jestli mohu poradit, tak na rostlinkách bych rozhodně nešetřil. Podle mých zkušeností, pokud se chceš vyhnout počátečním problémům s řasou a se zákalem, je třeba do akvária hned na začátku nacpat rostlinek, co se vejde. Zvláště stonkové rychle rostoucí jsou vhodné. Časem, až se akvárko zaběhne, můžeš tento počet zredukovat. Kolik to bude kusů, záleží na velikosti rostlin. Když jsem před dvěma měsíci zakládal nové akvárium 700 litrů, osadil jsem celé dno rostlinami. Teď jsem postupně odstranil ty, které tam v budoucnu nechci. Fungovaly pouze jako startovací materiál. A fungovaly dokonale.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2007 07:12 kittie – kolik rostlinek
právě se tu mořím kolik rostlinek do 300l akvárka, už jsem prohledala úplně všechno a podle jistých výpočtů by to mělo být 120ks :-( , ale to přece nejde, já mám totiž zatím plán jenom na nějakejch 20 hmm a když se mrknu na jiný akva bejvá tam většinou otazník místo počtu kusů, poraďte mi prosím.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1951x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3372