Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cyklop

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Cyklop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 21:10 Muž Tonys [16] Re: Nobody
Jo souhlas většian bakerijí a parazitů je schopna přežít i -60°C a některé bakterie klidně i -250°C. Chtlě ybch vědět kdy začne lovná sezóna dafnii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 21:08 David Re: Nobody
V tom případě mám asi extra mrazák, za 28 let co chovám ryby (z toho posledních 12 let pěstírna) jsem žádnou nemoc s krmení nezaznamenal. Krmeno 80% živé, 15% mražené, 5% a to jen výjimečně vločky, granule atp. Kromě pár nezmarů jsem nic nezaznamenal. Ale krmivo lovím na vodní ploše bez ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 20:59 Nobody Re: David
Myslíte?U mraženého chytnete úplně stejné choroby jako u živého.Mražením se bohužel původci nemocí,ve většině případů,nezahubí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 22:24 David Re: makovecj
Jen vyhazování peněz. Netvrdím, že určitá opatrnost u živého krmení není na místě, ale u mraženého a artemií to považuji za naprostou zbytečnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 21:17 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: oldkiwinka
u nás celou zimu :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 17:55 oldkiwinka
Fotka k příspěvku Tak když už se tohle téma otevřelo...
Hlásím že minimálně u nás v Litovli už jsou :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 11:52 makovecj – Dezinfekce
Pokud se krmí soustavně živím krmením,tak rybky získají jakousi imunitu,takže jedn je v pohodě a druhý,který loví jen příležitostně má úhyn,onodium,ploštěnky,nezmary apd.Na nezmary je přípravek
stop-hydrin a desinfekce na ostatní,mražený jsou v pohodě,ale rybky mají raději živé krmení,někde tady je popsaná lepší desimfekce ,před zkrmováním,právě se jí snažím někde oběvit.
www.aquar.cz/… Na této adrese je správný postup,jak zacházet s živým krmením. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 15:18 oldkiwinka
sezona blech v litovli skončila, u ostatních už taky.
ale i tak se zeptám, jak ste dopadli letos na lovu?(já mám zásoby na zimu v mražáku) :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 09:38 Bizon Re: Bodik
souhlasím já už jezdím na dafnie 10 let,párkrát jsem přivezl nezmary ale jinak nic a když jsem krmil živým tak se to množilo jako blázen a já nevěděl co s potěrem.jestli máte strach kvůli infekci nebo tak něčemu stačí si donést vodovodní vodu s přídavkem preventinu blechy se vykoupou a je vše OK. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 11:15 Muž Bodík [0] Re: Zephyr
já bych se toho krmení živýma perloočkama tolik nebál, kdysi nás táta posílal na rybník pravidelně a za ty roky jsem dovlekl max. 1x nezmara...a ryby se po živých mohly utlouct...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 08:40 Zephyr
hmm to so věci......... krmit blechama ................ coze
já taky využívám přírodní zdroje když chytnu muchu tak ji šupnu do akva, ale nejčastěji tam hodím pěkného rousňáka tak 8/9 cm pěkňe tlustého :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 18:20 oldkiwinka Re: Sprachys
To same mame my v bečce.vylovim,proplachnu vodovodni vodou,zmrazim a zkusim.jinak stale sou jeste ty blechy i v mrazaku i v tom potucku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 18:16 Muž Sprachys [48] Re: oldkiwinka
v sudu to je porad prazdny.. i kdyz sem tam nejakej pakomar.... kdezto v jedny kytce na zahrade, ktera je porad zalita tak v ty misce jich je hrozne moc... akorat ta voda je docela fuj takze je musim prebrat, vyndat spejli do cisty vody a jeste je radsi zamrazim.... ale je toho stracne moc... naberu 1 kelimek od jogurtu a je tam toho snad tisic! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2007 21:15 oldkiwinka
ted mame jeste neco na zahrade v becce,kde je ta voda tak 1-2 mesice.ale neivm co to je.myslite,ze bych to mohla dat rybkam?vypada to jako blecha velikosti

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 23:11 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Digger
ty jablka se nechávají hnít místo těch hovínek ze slepic či holubů.je to budoucí potrava pro larvy.A pokud to někdo má u baráku v sudu, je to menší kentus. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 13:38 Digger Re: Sprachys
Pane Kryplak, pokud mohu poradit, tak prostě čekejte. V sudu na zahradě budete mít pravděpodobně (minimálně do začátku) komáří larvy. Stačí jim voda, žádné přísady. Jestli chcete chovat perloočky tak doporučuji donést si "násadu" z přírody a do sudu dát trochu hnoje kvůli živinám pro řasy - krmivo pro perloočky. Žádnou čerstvou organickou hmotu, pod vodou by mohla spíše hnít, takže sud bude páchnout jako žumpa a nic v něm nevydrží. Nebo to nebudete chtít dávat do akvária ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2007 08:51 Žena Dorianna [2] Re: oldkiwinka
Neboj, hýbat se nebudou. Ještě to tak...!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2007 07:31 oldkiwinka Re: Sprachys
no to me nenapadlo dat top do bonboniery, taky to muzu skusit.me jako nejrychejsi spusob napadly vrsky.ovsem bude nejhorsi,aby mi je nasi nevyhodili i kdyz o tom vi.a jeste dotaz i kdyz hodne blbej:kdyz vyndam blechy,rozmrazim,hybat se nebudou,ze?:-( a nejlepsi je, ze mam v akvarku i poter plat, tak se taky krmi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 23:24 Muž Sprachys [48]
taky se chystam na lov :-) pujdu na to s puncochou na obruci ;-) ale budu krmit jen mrazenym abych si nezanesl nejaky svinstvo ;-) uz mam pripraveny obal od toffifee :-) jako tvoritko na led palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 23:04 oldkiwinka
a jeste dotaz:neni to nezakone?lovit v rekach zivocichy?ja osobne lovim na slepem toku reky moravy nebo ceho.tak ricka ma sirku asi 3 m.nejsem jedina,kdo tam lovi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 23:02 oldkiwinka Re: Rybous
najdete se nejakou cistou a neznecistenou vodu-ja na to narazila,kdyz sme byli skrouzkem venku a znamy to tam lovil,vezmete si treba jako ja dutou tycku,okolo 1,5-2 m dlouhou,sezenete si obyc akvaristickou sitku, vlepite nebo jako ja jenom vlozite napevno do tycky a jdete na to.lovite ve vode,nikoliv u dne.blechy jsou šedé v síťce, ale ve vodě jsou to bílo průhledné kulaté asi 1-2 mm velké potvůrky.anebo jiny nastavec.nekdo pouzije puncochu a da ji do zelezneho kruhu a na konci udela suk.a pak jde na lov.ja to udelala se sitkou a slo to taky.tak hodne zdaru na lovu.zitra dopoledne jdu asi zase.uz si aji mrazim.dala jsem trosku vody do vrsku od plastovych lahvi a pak dost blech.a do mrazaku.behem 2 hodin zemreli.a jsou zmrazeni.ale je mi jich lito.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 22:53 Rybous
a jako jak je mám nalovit? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 19:32 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Ondrej
Ano. Dafnie, cyklop... Prostě vodní blechy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 19:23 Ondrej Re: oldkiwinka
Co znamena krmit blechama - tim myslite nejake perloocky nebo takove ty skakave zviratka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 17:38 oldkiwinka Re: anonym
tak na tom miste,kde sme lovili lovil i znamy.tak sme se ho zeptali a rikal,ze za tech par let,co taam lovi si do akvarka nic nezanesl.tak uz me svym dali na zkousku.a cpou.pak cast zmrazim na horsi casy.at zbyde i na zimu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 17:22 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Anonym
Pěkně jim napcat bříška. :-D Ne, vážně, jediný problém co může nastat je, že si s živou potravou zaneseš do akvária nějakou nemoc, případně živočicha. Rozumným kompromisem je "blechy" zmrazit a krmit mraženým. Je to "skoro" jako krmit živým a minimalizuješ možnost zavlečení nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 17:11 Anonym – krmení blechama.
Byly jsme s kamoskou na blechách.nemohou ty blechy něco udělat rybám?myslím ty,co žijí ve vodě,ne ty co mají psy.děkujeme za odpověď.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 2865x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3191-cyklop?od=51