Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cyklop

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Cyklop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 13:26 ClitoLynx
u nás (Humpolecko) je to tak, že na rybnících, co patří svazu je potřeba povolenka na lov planktonu, znám člověka, řekl bych o dost tvrdšího, než jsou všichni e-svalovci dokupy, co měl za mávání síťkou ve vodě problémy dost nepříjemný. u rybníků soukromých je to pak na každém majiteli. ono se řekne pár blešek, ale je dobré si jednak uvědomit to, že kdyby to dělal každej a pak taky a to hlavně, když něco není moje nebo tam není výslovně něco dovoleno, tak tam nemám co strkat pracky, není-liž;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 07:48 Muž motýlek [275] Re: David
zkus prodejnu s entomologickými potřebami - u nás ve Zlíně je to Kabourek ... jinde nevím - je to ideální hustota pro síťku na motýly, cena ale okolo 300 CZK ... pak si ohneš asi 3-4 mm průměr drát, navlečeš a celé to nacpeš zahnutými spojenými konci do nějaké trubky ... pro amatérské použití to stačí - mám to tak už roky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 19:10 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: ŠtefanT
Kdysi, to jsem měl ještě zuby, možná i pár mléčných, jsme je do síťky ze silonek chodili chytat. Mě to nic nestálo, jen mámu nervy, když zjistila, že ji zase jedny silonky ubyly :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2016 19:00 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: David
V dámském zboží. Prodávají to pod názvem dámské silonky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 18:36 David Re: caarpio
Nevíte kde bych koupil sít na daphnie

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 14:46 Muž caarpio [17] – blechy v okoli chrudime.a prelouce
nevite kam by se mohlo zajit na krnmeni uz jsem zkousel asi 5nadrzi a nic moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 13:07 R Muž romant [27987] Re: bonsator
Dají, ale musíš zalovit hlouběji pod ledem a bude jich jen omezené množství a bude záležet, jak hodně je burelu u dna rybníka, protože ho zřejmě trošku zvedneš, ale dá se. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 13:04 Muž bonsator [1] - Jezírkové ryby
Chci se zeptat,dají se teď v zimě nachytat blechy? Chodil jsem,jako malý kluk s tátou,ale nepamatuju si v zimě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 06:55 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Snofrev
Popravdě vám nemůže vzít ani povolenku, vy ste povinen jí jenom předložit k nahlédnutí, ale do ruky už jí dávat nemusíte, na to musí čekat až na policii, takže pochybuju, že může vzít soukromý majetek.
Edit: Jej, fakt to tam je napsaný. tak to se od mých rybářských let něco změnilo, nebo jen jako vždy je rybářký řád kničemu, páč nekoriguje se zákony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 22:06 Muž Snofrev [54] Re: Nobody
K tomu Vám povím (napíši) pouze jedno, přečtěte si zákon 99/2004 Sb. z 10.2.2004, ještě Vám poradím, že to je §16 Oprávnění rybářské stráže pak zde začněte psát o tom co rybářská stráž může a co ne.

Odkaz na stránku s citací zákona jsem vkládal níže.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 20:35 Nobody Re: Snofrev
U nás je rybníků 6.Z toho 1 patří armádě,2 soukromé a 3 obecní.Nic nepatří státu nebo pozemkovému úřadu.

"Pokud nemáte povolení k lovu jakýchkoliv živočichů, tak je rybářská stráž oprávněná vám v tom jednání zabránit, klidně i tím, že vám vezme lovící pomůcky (čili kýblíček a síťku)."

Toto tvrzení myslíte vážně?
Na Váš soukromý majetek nemůže sáhnout městská a dokonce ani státní policie.
Rybniční stráž má více pravomocí než policie?
A jak už jsem Vám napsal předtím - rybniční stráž má nárok na ukázání povolení k lovu ryb,ale ne občanky!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 20:54 Muž Snofrev [54] Re: Nobody
Ano, ve většině případů jsou rybníky ve vlastnictví Pozemkových fondů, tedy státu a to znamená, že tam neplatí zákon?
Právě proto, že je ve vlastnictní státu, tak tam platí zákony, podle kterých postupeje i rybářská stráž a pokud tam cokoliv lovíte, tak k tomu máte mít oprávnění.
Navíc pokuty nedávaj rybáři, ale Městské úřady - odbor životního prostředí.

Pokud nemáte povolení k lovu jakýchkoliv živočichů, tak je rybářská stráž oprávněná vám v tom jednání zabránit, klidně i tím, že vám vezme lovící pomůcky (čili kýblíček a síťku).
Neřešili jsme lov ryb.Tam je to jasné.V potoce nebo řece budu těžko lovit plankton. :-)
bral jsem to všeobecně, chovný revír to může být tak jako tak a přitom jsem u takových nikdy žádnou ceduli neviděl, proto jsem psal, že si nejsem zcela jist, zda chovný rybník musí být označen cedulí

ale jinak se tu asi dohadujem jen o principu, ikdyž vím, že spousta rybářů asi na lidi se síťkama hodně nadává
já se domnívám, že rybník ve kterém je plankton v takovém množství, že se ho vyplatí chytat do síťky, je špatně zarybněn a rybáři se o něj špatně staraj (teď nemluvím o chovném)
asi právě proto jsem už hodně dlouho žádnýho síťkaře neviděl, leda na rybníčkách uprostřed obcí, kde to je asi všem ouplně jedno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 20:24 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: mch.sokolov
Přesně. Vždyť je to všehno "jen" o zdravém rozumu palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 20:21 Nobody Re: Snofrev
Neřešili jsme lov ryb.Tam je to jasné.V potoce nebo řece budu těžko lovit plankton. :-)

"když bude mít někdo na svý zahrádce jezírko a v něm plankton, tak to znamená, že si tam klidně můžete jít nějaký chytit?"
To těžko.V tomto případě se jedná o soukromý majetek.U soukromého rybníka-domluvím se s majitelem.
Ale obecní nebo státní není ve vlastnictví soukromé osoby a tudíž musí být přístupný všem.Jen pokud je správně označen toto neplatí,např.chovný s příslušným upozorněním na zákaz lovu.
Stále hovoříme o lovení planktonu.Také je obrovský rozdíl mezi lovem planktonu pro vlastní potřebu a nebo pro další obchod.
Tady je totiž ten největší problém-ten rybník není majetkem rybářů,pouze ho obhospodařují se svolením majitele,ale tváří se,že je to jejich výhradní majetek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 09:42 Muž Snofrev [54] Re: Nobody
hmmm v pořádku, takže když na nějakym obchoďáku nebude napsáno, KRÁDEŽE ZAKÁZÁNY, tak to znamená, že si tam může každý vzít co chce?

když bude mít někdo na svý zahrádce jezírko a v něm plankton, tak to znamená, že si tam klidně můžete jít nějaký chytit?

proboha proberte se

ach jo, mně je to jedno, dělejte si co chcete, já jsem svůj názor, řekl
hovořilo se tu o tom, že rybářskej zákon neupravuje lov ostatních vodních živočichů, já jsem vám sem hodil citaci, že ten zákon to upravuje a je tam toho o tom mnohem víc
to, že vy nevíte jak a myslíte si, že maximálně vylijete kýbl zpět do vody, tak prosím
jen jsem v podstatě upozorňoval na to, že můžete dostat pokutu 50 litrů, v případě, že by vám bylo dokázáno, že tak činíte jako právnická osoba, tak to jde myslím až do miliónů

nikoho tu přemlouvat nehodlám, ať si každej dělá co chce, ale taky za to musí nést připadné následky, jen jsem upozornil na to, že většinou by stačilo otevřít pusu a někomu to říct

Co se značení týče, nevím zda podle zákona musí být chovný rybník oznečen, ale tady u nás všechny označený jsou, u všech je cedule ZÁKAZ LOVU RYB A OSTATNÍCH VODNÍCH ŽOVOČIVHŮ.Ono označit takto rybník není nijak složité, ale také není složité tu ceduli sundat.Horší je to ale třeba u řek nebo potoků, tam to značený není, ani nevím jak by to kdyžtak vypadalo (každejch 100m cedule? :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 08:22 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Snofrev
každý rybnik(chovný) by měl mit označeni ZÁKAZ LOVU PLANKTONU aspoň tady u nás tomu tak je:-)většina akvaristů tady jsou zároveň rybáři a nikdy jsem se nesetkal že by nákej rybář řekl,že se nesmi lovit plankton na určitém rybniku,pokud to neni označený!sám chodim na ''rybnik'' tak jako dalšich 90% Sokolovských akvaristů,kde máme mraky blech,dafnii,koreter,patentek,takže i kdyby tam udělal nákej chytrej cedulku se zákazem a nebo že musim mit určitý rozměr siťky,tak by se solidně vykoupal ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 22:29 Nobody Re: Snofrev
1) Takže 30 cm je hromadný odchyt?Tak to si mohu v pohodě vzít síť o délce aspoň 10-20m a budu na tom stejně s pokutou?To by byl hromadný odchyt! ;-)
2) označení chovných revírů...zjišťovat?
Nepotřebuji něco zjišťovat,pokud to není označené!(taky nedostanete pokutu za špatné parkování,pokud to parkoviště nebylo označeno). smich
Ach ti rybáři,kteří si vykládají zákon po svém.
K tomuto tématu mám skvělý příběh.Rybáři versus policie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 21:54 Muž Snofrev [54] Re: Nobody
do síťky 30cm nechytáš ty blechy po jedný, takže tím pádem je to hromadný
teda podle mě, všichni víme jak jsou naše zákony vytvořeny, takže určitě se z toho dá nějak vylést
na druhou stranu, asi těžko by se něco takového dostalo k soudu

k tomu označení chovných revírů, jak se pravý: "Neznalost neomlouvá" způsoby jak to zjisti určitě existujou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 20:30 Nobody Re: Snofrev
Ono to tak jasné moc není. :-(
Podle toho zákona asi těžko síťkou(průměr 30cm)lovím hromadně nebo na udici(plankton)§3 odst.2.V §13 se v podstatě hovoří jen o rybách,ne o planktonu.Kontrolovat mohou jen lístek,ne občanku!
Samozřejmě uznávám,že je blbost(porušení zákona)lovit plankton na chovných rybnících,ale musí být označeny,aby to bylo jasné! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 11:57 Muž MatesKGB [4] Re: Snofrev
JO JO doceal trefnej názor :-P přece jenom se jedná o kyblík s breberkama smich
No já chodím lovit do nějaké nádrže od mého bydliště vzdálené asi 20km a abych pravdu řekl tak vubec nevím jestli to nádrž chovná, jestli je obecní, soukromá a pod..a už vůbec ne kde tam najdu nějakýho člověka který by mi byl schopnej na tyto otázky odpovědět tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 11:27 Muž Snofrev [54] Re: MatesKGB
cheche, mooc supr názor
přesnej prototyp českýho človíčka, když mě nikdo nevidí, tak si dělám cokoliv co chci, jakmile mě někdo uvidí, tak prostě na chvilku přestanu, případně se omluvim a vše je v pořádku,
za hodinu mohu zas

co by vám udělalo zeptat se na místní organizaci některého z členů vedení rybářské organizace?
myslím, že s naprostou většinou z nich se domluvíte i na lovení planktonu v chovném rybníce (samozřejmě né na takovém kde je nasazen plůdek), pokud nebudete lovit každý den

s tímhle Vaším názorem jděte do oněch míst, přesně takhle se chová skoro celej národ, lidi si dělaj co chtěj a jakmile si jim někdo dovolí říct, že jednají protiprávně a že za to mohou dostat i pokutu, tak jen nadávají a vymlouvají se a oni přeci nic nedělají
právě takoví jako jste vy si tu pokutu až 50.000,- zaslouží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 11:05 Muž MatesKGB [4] Re: Snofrev
HHH nevím co tady všeci řešíte do podrobna smich prostě lovíme krmeníčko a lovit budem a když náhodou na nás někdo vlitné tak to hold vylijeme z kýblu či jené nádoby zpět do vody a omluvíme se hop a hned jak kontrola odejde tak můžem chytat znova ;-)
přece jen chytáme nějakej bordel, neé žádný kapříky nebo pstroužky i když chytat pstruhy do ruk je obrovska zábava, hlavně když člověk pod břehem zápasí s 54 cm velkým jedincem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 07:34 Muž Snofrev [54] Re: Johan
jen tak na okraj
zákon č. 99/2004 z 10.2.2004
§ 1
Předmět úpravy
(1) Tento zákon upravuje
a)
chov, ochranu a lov ryb, pěstování a lov vodních organizmů a ochranu jejich života a životního prostředí,
...

kdo má zájem, může se podívat tady: www.kraj-lbc.cz/…

pokud bych to vzal do důsledků, tak na chovných rybnicích, nesmí chytat nikdo nic, bez souhlasu místní organizace
na normální sportovní vodě, může chytat každej kdo má rybářský lístek cokoliv co nezakuzuje zákon, ale musí mít u sebe povolenku a zapsanou návšťevu u vody

nicméně v reálu, pokud nelovíš nějaký breberky na chovnym rybníku, tak tě rybářská stráž ve většině případů nechá napokoji, ale jen, když tam neudeš chodit každý den X-)

chovný rybníky poznáš lehce, u každýho musí být cedule, "Zákaz lovu ryb a jiných vodních živočichů"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 01:13 havs Re: Johan
Ono na rybníku, kde jsou dvouletí kapři bude asi každému jedno, když tam příjdu s kyblíkem. Horší na nějaké louži, kde je potěr, tam mě asi poženou zákon, nezákon (už s ohledem na pohodu a bezpečí rybek.
A kvůlima nemocem je stejně lepší louže bez ryb a kam nelítají ani kačeny a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 23:10 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: irza
Taky asi jde o stupeň ochrany toho kterého místa ano . Leta chytám "blechy" ve vyhlášené račí rezervaci (mám tam chajdu hned u vody) a co pamatuju, akvaristi se síťkami zde nevadili nikdy nikomu ;-). Ještě perlička: před pár lety mi v síťce uvízlo cca čtyřmilimetrové bílé ráče a zjistil jsem to až doma při krmení, kdy začalo rejdit akvárkem. Měl jsem zato, že ho holt ryby sežerou, co se dá dělat (jak taky tu čudlu odlovit, že jo?). A ono houby! Za dva roky (v teplovodním akvárku!) tento rak říční (!!) naopak začal žrát ty ryby (hajzlik jeden, tenkrát už pěkně velikej !!!). Jasně, že putoval po nezbytné aklimatizaci zpátky do rybníku. Vopičák. A došlo by k tomu už z jara roku prvního, kdyby tehdy nedošlo k průsaku hnojiv do vody, čehož následkem tam většina raků uhynula :-( . Rok následující už bylo všechno v pohodě a tak se stěhoval. Doufám, že se má dobře X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 22:47 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Nobody
No však, ale sbírat brouky v lese můžu.. tak proč né lovit blechy v rybníku=)).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 22:27 Nobody Re: Johan
Možná to bude velmi podobné lesnímu.Statní lesy nebo obecní.Těžko tam mohu lovit zvěř,snad jedině foťákem.Sbírat houby nebo jiné lesní plodiny...?zákon nezakazuje.
Jen si,podle mě,občas hlavně svaz rybářů,vysvětluje zákony podle svého.Přitom porybný má tak malá práva(mnohem menší než obecní policie),bez přítomnosti policie se Vás nemůže ani dotknout. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 22:21 irza Re: Johan
Mozna chranene uzemi tam snad,ale kacak tam tomu moc neverim mozna belevolence porybnejch ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 22:15 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: SAA
Na ryby už nechodím asi pět let, tak si ho moc nepamatuju, ale nic takového jsem tam nečet. Pamatuju si zakázané způsoby lovu a jiné, ale o planktonce tam nic nebylo ;-) . Kdyby se vám chtělo, nechcete tu odcitovat tu pasáž, která se toho týká? Kolem vody lovím furt a tak by mě zajímalo, co se tam píše. Už k tomu totiž nemám přístup. Ale i kdyby to tam bylo (což doufám není), nevím o co se to v zákoně opírá....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 22:10 irza Re: SAA
Uz dlouho lovim na rybnikach potlesk porybnej tam byl , ale jak vidi sitku a kybl tak pokeca a de dal palec u nas neni problem hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 21:53 Nobody Re: SAA
Ono s tím rybářským řádem(kromě lovu ryb)to není tak horké,jak píšete.Není to zákon,který se vztahuje na plankton.
Co není přímo v zákoně...?A většina těchto rybníků patří obcím..-pokud není soukromý,takže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 18:36 Muž SAA [9]
Přečtěte si rybářský řád. Zjistíte, že bez povolenky nesmíš na svazových vodách lovit nic , ani plankton a bentos, na soukromých vodách si pravdila zavádí majitel. Jinak k chovu planktonu - v zahraničí se o něm dost diskutuje. Právě zkouším perloočky (vypadá to slibně, ale nerad bych to zakriknul). Je třeba "zelená voda" a krmit se má taky Spirulinou, dá se sehnat prášková.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 10:36 Muž MatesKGB [4]
Joooo uz nejakou dobu hledam na netu kdy nejlepe lovit perloocky a konecne jsem narazil na toto ano koukam ze uz nejakou dobu uspesne lovite palec dnes tedy taky vyrazim jne jeste musim vyrobit nejakou lovici aparaturu :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 19:02 palo Re: Kolco
Ja neviem presne, že čo sú to za potvory, ale boli v blízkosti brehu rieky tak som ich pozbieral. Ale rybkám som ich dal tak poobede a tie ktoré rybky nezožrali tak ešte stále poskakujú. Ale gupky sa o ne idú potrhať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 17:58 Muž Kolco [57] Re:: palo
Nejsem si zcela jist,co máte na mysli,pod pojmem "blechy",ale konkrétně perloočky špatně snášejí teplotní skok z tůně do teplého akvária.Odolnější jsou buchanky a úplně suprové jsou koretry,ty vydrží tak dlouho,než je ryby vyžerou i několik dní.U černých komářích larev hrozí,že při překrmení se Vám v teple akvária rychle vylíhnou komáři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 17:47 palo Re: oldkiwinka
Prečo, myslíš že v akváriu zdochnú tie blchy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 17:03 oldkiwinka Re: palo
Je lepší dávat dávky takové, aby je ryby sblajzly za několik minut. Doufej, že je sežerou a nezačne to tam chcípat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 15:36 palo Re: oldkiwinka
Vyskúšal som rybám dať živé a išli sa o tie blchy potrhať. Tak som ich rozdelil do 4 akvárií a je to. Asi som ich tam dal veľa, lebo ryby ich ešte nezožrali. Ale v akváriu prežijú tie blchy, nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 11:32 oldkiwinka Re: palo
Při životě je udržíš; ale těžce pokud jich bude moc v malém prostoru jen silným vzduchováním... Živé je mimochodem lepší, ale ani mražené neztrácí vyživující hodnoty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 11:27 palo – BLCHY
Zdravím. Nazbieral som v rieke blchy(sú to tie dafnie, tuším) a neviem ako ich mám uskladniť. Mám ich nechať živé alebo zmraziť? Čo je lepšie pre ryby živé alebo mrazené blchy. Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 20:51 oldkiwinka Re: Johan
slunce tam občas svítí, kouskem. okružáci tam jsou, ok, vyndám tu řasu... Chci to zkusit, aspoň budu mít další zábavu:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 20:48 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: oldkiwinka
buchanky, perloočky a jiní se živěj především filtrací. Ten žabí vlas bych vyndal a dal tam nějaké šneky na redukci nárostových řas. Na to aby se měli fajn potřebují řasy, které plavou ve vodním sloupci, aby je mohly vychytávat. Asi bych jim na dno něco dal, ale když tam budou šneci, tak se začas na dně utvoří dost detritu. Vodu jim měnit není třeba, jen dolejt tu, kterou odleješ při krmení ryb. Ale myslím, že se nebudou množit tak moc, aby se s nima dalo nějak víc krmit. Ta nádrž by musela být velká, né zavařovačka, ale třeba se ti to povede. (jo, a slunce tam svítit musí, aby se tvořily řasy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 19:45 oldkiwinka – uchovávání
Zdravím všechny.
Po bližším zkoumání, co že to vlastně je naloveno - buchanky, jsem zkusila dát pár (asi 20-30 kousků) do velké sklinky od okurek (3-4 litry). Je to umístěné na okně, kde nesvítí slunce, voda je čistá, je tam trochu zelené vláknité řasy, a teplota přes den 18-20°C. Je možné, aby se tam množily, popřípadě přežily podzim a zimu? Čím se dají krmit? Vodu bych samozřejmě měnila (1/4-1/3 za týden, dva, za odstátou, aby se k nim dostalo co nejmenší množství chloru). Popřípadě, je jim lepší dát na dno nějaký písek, bahno, aj., jestli to k životu nějak potřebují?
Předem děkuji všem za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2008 19:56 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Komáři se už taky pomalu "rozmnožují" Tak si konečně ryby pochutnají. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2008 19:04 Nobody Re: David
Tak to máte štěstí,že můžete lovit tam,kde nejsou ryby. :)
Já mám jen v okolí obce a v obci 10 vodních ploch,ale bohužel všude jsou ryby. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2008 17:12 David Re: Tonys
Zákonem to zakázané není. Ale některé MO rybářského svazu mohou na svých revírech lov planktonu zakázat a nebo vydávat zvláštní povolení k odlovu planktonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2008 15:47 Muž Tonys [16]
Lidi co ví te o tom že lovení dafnií je zákonem zakázané? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2008 15:40 Muž dajos [10]
myslíte že to svinstvo máme i u nás v plastovém rybníku?? celou zimu stál jinak tam přes léto vyměňujeme asi 1/4 vody za 14 dní..vím že jak jsme to jednou vypouštěli byli na dně něco jako když housenky asi nitěnky či co.. jo a máme tam kapry karasy ploticu perlíny a jeseny bestak to ti jeseni sežerou ne?? jakési humus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 21:19 David Re: Tonys
Nevím jak dafnie, ale buchanek je hromada. Za březen jsem namrazil 15 litrů. Ale hlavní nápor začne až v květnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 21:11 David Re: Tonys
začala už před měsícem

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 2865x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3191-cyklop