Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby v kouli

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ryby v kouli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 08:02 R Muž Silent [5949] Re: LiborSprysl
Tak až teď jsem viděl to video a musím s Tebou souhlasit. Ta nádrž je přes svůj atypický tvar opravdu obří (5000 galonů je už nějaký objem) a kdo trochu zná habitat těchto tlamovců tak ví jak jsou nahuštěni i v v jezerech. Jen by mně jako "akvarijního technika" zajímalo technické zázemí celého projektu. Protože jak píšeš tohle nekonstruoval žádný blb :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.10.2012 04:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Paul
Je to o něco více než 18 750 litrů vody, takže se tam nějaká ta rybka vejde...A mimochodem, je to geniálně konstruované. Není pravda, že by ryby musely být stresované, ony odplouvají od "středového" útesu do prostoru a zase se k němu vracejí...To má smysl! Dívejte se pozorně, ten střed je zdrojem úkrytů...Většina ryb je nastavená tak, že hledí od středu do prostoru, nebo je ke středovému útesu bokem, ale jen ne mnoho jich volně plave v prostoru. Tahle to vypadá na záběrech pod vodou z jezera...Dominatní ryby mají úkryt, slabší se musí postarat o sebe samotné a být třeba dostatečně rychlé. Tu nádrž - byť atypickou a účelovou - nekonstruoval žádný blb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 17:40 Luky89
Koule je k ničemu. Nedá se to pořádně čistit od řas. Ta údržba celkově je na zcvoknutí. Špatně se do toho sahá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   02.10.2012 16:48 Muž Paul [2] - AsieRe: scorpion75
Chudáci ryby, je jich tam strašně moc. A musejí být z toho vystresované.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:32 Žena sivon [1694] - PlžiRe: scorpion075
Nevím jak to přijde lidem chovajícím tyto druhy ryb, ale mně připadá, že musí být totálně vystresované - žádné úkryty a okolo pořád někdo chodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2012 22:28 Muž exit [116] - RostlinyRe: scorpion075
Trochu moc ryb na můj vkus.Spíš to vypadá jak rybí polívka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 18:25 Muž scorpion075 [254] - Afrika
Tohle není přímo koule, ale spíš válec. Přesto myslím, že zajímavá podívaná. Co vy na to? www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.01.2012 16:36 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: philipt
A proč? Mít 25l kouli, uprostřed pár dekorativních vápencových kamenů s jemným pískem, krásný kobereček z eleocharisu a spoustu prohánějících se razborek bornejských. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 13:33 philipt
do koule naozaj radsej ziadne rybky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.07.2011 19:58 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: romant
přesně tak,jak píše romant..já taky mám kouli,cca 15 litrů,hlavně teda kvůli rostlinkám-těch je teda hodně...,ale občas tam objevím malou tetru diamantovou,kterou asi odsaji z velkého akva a kde by neměla šanci vyrůst.Tak ji prostě nechám tam až do velikosti cca 2 cm,kdy jí už nebezpečí ve velkém akvu nehrozí.Nefiltruju,nevzduchuju,jen vyměnuju (občas) stydim vodu.zrovna v ní mám dalšího malého nájemníka. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2011 13:44 R Muž romant [27987] Re: katterinecka
Jasně, souhlas. Uvedl jsem jenom to co mě napadlo jako první a asi nejčastější řešení. Jak už jsem psal, nemyslím si, že je problém v tom tvaru, ale ve velikostech, tak aby se správně volila jak rybí osádka tak vybavení té nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.07.2011 13:28 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romant
taky bych takovou nádrž trochu rozčlenila rostlinami nebo malými kořeny, aby přecejen neměla jen prázdnou kouli. Kdoví jestli se rybka v takovém tvaru může opravdu zcvoknout, ale rozhodně by to pro ni bylo takhle lepší a neplavala by jen dokola. Ona i třeba prázdná dvacítka obvyklého tvaru kvádru není pro rybu nic pěkného aby tam trávila sama celý život.
Do nějaké větší koule by mohlo být pěkné hejno mikrorazborek nebo krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   03.07.2011 12:35 R Muž romant [27987] Re: gabka2813
Když čtu pojem "rybka v kouli", tak se mě vybaví závojnatka, tak to je naprosto nevhodná kombinace. Další možnost je Beta a to už by se dalo, za předpokladu časté výměny vody a plovoucích rostlin by tam ani to vzduchování být nemuselo. Je dobrý počítat s objemem alespoň 15 a více litrů. Ten kulatý tvar nebude pro to aby se tam rybka cítila dobře rozhodující, nejdůležitější je ten objem a péče o takovou to nádrž. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2011 12:25 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: gabka2813
Toto prostředi je pro rybu poměrně stresující, málokdy někdo použije kouli obrovskou, aby dopad na rybu byl co nejmenší, tento dekorativí výstřelek nemám zrovna moc společného s akvaristikou a pokud by chtěl někdo chovat rybku v kouli měl by přesně vědět co dělá a vše tomu uspůsobit, pokud se jedná jen o nápada někoho kdo toto viděl ve filmu, tak tento přístup chování ryb nedoporučuji. Pro přepravu atp. se to dá ještě zkousnout.
Jinak vzduchování je určitě namístě, dokonce i filtrace případně měnit často vodu, ale jak jsem řekl pokud někdo nemá příliš ponětí o čem akvaristika je, tak by se do něčeho takového neměl pouštět, protože jinak takto chované rybě zvěstuji krátký a útrpný život. ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2011 11:10 gabka2813 pomoc
chtela bych mit rybku v kouli a chci se zeptat jestli potřebuje vzduchovaní? sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 15:45 Muž vlasolis [2] – ZÁLEŽÍ NA PROSTŘEDÍ.
Ryby taky neplavou v kouli jen dokola.Pokud jim tam člověk poskytne vhodné podmínky a dodrží všechny zásady, samozřejmě s pečlivějším výběrem rybí osádky.Týrání to podle mne není.Přijde mi, že se z toho dělá to největší zlo, a to zcela zbytečně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.07.2009 09:13 Muž Yirka [9126] Re: eda
Také se mi to nelíbí a považuji to za extra nepraktické. Nicméně by mne zajímal odkaz na tu odbornou literaturu na kterou se odvoláváš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 15:11 eda Re: kristian
newim no .......reknu to takhle...NIC....co sem cetl v odborne literature tak rybky v tom zblaznej(po mem vysvetleno) tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2009 16:54 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: kristian
ale vypadíá zajmavě až nato čištení ale určite by se to dalo na neco použít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2009 15:36 Muž kristian [80]
Jenom pridam jednu silenost co jsem nasel na internetu

www.octopusstudios.com/…

V zivote bych si to nekoupil. :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 13:01 Muž Yirka [9126] Re: gargamis
Škoda žes z toho neudělal instruktážní video, bylo by to věrohodnější. Ještě jsi potom mohl zkusit dát nějakou svoji rybky na zkoušku do toho kulatého zda nepopalve jen dohranata. ;-)
Ale dost humoru.
Nejsem žádným zastáncem koulovitých akvárií, na druhou stranu nepůjdu s fanglí proti nim protestovat. Nicméně podívám-li se na tu 50ti litrovou kouli na fotce a odmyslím-li si ty umělé kytky, pak je to koulovitý nadstandard, vybavený filtrem, krytem s osvětlením a zřejmě i topením. Při osázení živými rostlinami a obsazení vhodnými rybkami či jinými živočichy bude klidně dobře fungovat. Přece jen padesát litrů je padesát litrů.(Při vědomí obtížné údržby).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 09:46 gargamis Re: V
kekulatýmu akva kamarád v něm mněl páreček mečovek a když se mi povedlo rozmluvit mu to a dáljsem mu normální akva byly ztoho tak zblblý že plavali pořád v kruhu uprostřed :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 09:46 V Re: Sid
Tak v tom případě Závojnatky do jezírka, umělý kytky do koše, mušli do vitríny. Doprostřed zasadit Anubias nebo Echinodorus nebo... Kolem pohodit nějakou tu řasokouli... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 08:25 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: V
Hlavně kytkám by se mohlo dařit, ne?! :-O Čas od času je vydrbat v horké vodě a jsou stále jako nové... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 07:55 V Re: mnammnam
3 (nebo 4?) závojnatky v 50 l je hrůza, ale jinak to až tak strašný není. Pro začátek stačí, když šoupne závojnatky do jezírka. Zbytek by mohl celkem fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 21:07 Muž filipsi [1295] Re: mnammnam
Kdyz ho presvedcis, aby sly zavojnatky pryc, nema moc cenu menit 50l kouli za 60l hranate, s rozumnym osazenim rybami.
Finta neexistuje, pote, co rozumne rady odmitne, pockat, az si nabije drzku a v akva mu nastane katastrofa. Pokud bude mit jeste zajem, poradit mu znovu priste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 20:59 Muž mnammnam [23] Re: filipsi
60 L ale zavojnatky by putovali bud naspet do akvaristyky alebo susedovy do jazierka ale nic sa nekona mozno mi mozes dat nejaku fintu na prehovorenie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 20:54 Muž filipsi [1295] Re: mnammnam
A pro zajimavost, jak velke akva si mu planoval poridit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 20:44 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: mnammnam
Tohle je neštěstí i bez ohledu na tvar takového "zařízení"... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 20:40 Muž mnammnam [23] Re: Johan
Fotka k příspěvku Ja videl mynuli mesiac toto u kamarata. Tozhovaram mu to a uz mne stoho drbe. Ale neda si poradit. Ma to zhruba 45 - 50 L a to vsetky rybki ani nieje vidiet!
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 20:35 V Re: avast
avast napsal: No já to o tom zcvoknutí taky někde slyšel a ne jednou...
To já taky. Ale vždycky se jednalo jenom o výkřiky bez jakýchkoliv důkazů.

Koule je extrémně nepraktická co se týká instalace techniky, ale o její škodlivosti pro ryby nejsou žádné známé důkazy. Takže pokud chce někdo dát ryby do dostatečně velké koule (1), tak proč ne.

(1) Což je pro mně koule přibližně opsaná kolem klasického hranolu přiměřené velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2009 20:33 Muž filipsi [1295] Re: avast
Kdysi take bylo vseobecne zname, ze zeme je placata, rikalo to docela dost lidi, nekteri pry dokonce prepadli pres okraj, a mnozi o tom jen slyseli.
Mnohokrat opakovana hloupost zije vlastnim zivotem, tak si obcas pojdme hrat na Galilea, zvlast kdyz dnes osud Bruna snad nehrozi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 20:31 Agis – Ma ehm ...tupost
To ja jsem byla tak ´´tupa´´ ze jsem verila memu doopravdy genialnimu tatinkovi smich ...A koupila si kouly ...Ta mi ihned praskla...Tk jsem si koupila dalsi smich ...A ted slouzi jako mala dekorace plna nejakyho harabundi :) ...Tk jsem se teda zmohla a kooupila si konecne normalni akvarko ...v kterem se darilo jenom gupkam :) ...Inu ...Zacatky byvaj velmi hruzostrasne ...:) ...Po techto nevalnych zkusenostech jsem se rozhodla a dala se do cteni knih ...(Coz mi preblem nedelalo...Sama o sobe ctu hodne a moc rada :) )...A na Vanoce mi uz pod stromeckem lezelo akvarko a prislusenstvi ...Ale nedoporucuji set..Ja sama ho nemela ale dle reakci ostatnich jsem dosla k tomu nazoru,ze vzdy se tam najde nejaka nesrovnalost coz se tyce napr.: osvetleni nebo mallo vykonnemu filtru :) ...Netusim co me napadlo to sem psat ...Mozna to tu ani nikoho nezajima :) Ale ja doufam ze nikoho uz snad nenapadne chovat rybky v kulatych akvarkach :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 19:40 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: avast
Jde o to, že ten, kdo si koupí kouli, si většinou koupí i závojnatku. A to už bych se zcvoknul i já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 19:35 Muž avast [49] Re: V
No já to o tom zcvoknutí taky někde slyšel a ne jednou, takže na tom asi něco pravdy bude.. A navíc mi říkal táta že jeho kámoš měl kulatý aqua a ta ryba se prostě "zcvokla" a "jezdila" furt dokolečka jak prdlá.. A někde sem četl že se to může(!) považovat za týrání zvířat, takže na kulatý akvárka bacha.. Takže na tom asi něco pravdy bude..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2009 18:14 V Re: caja08
caja008 napsal:...do kulatého akvárka... se vam tam ta ryba zachvíli scvokne
To jsi zjistil jak? Nevím ani o důkazech, které by tuhle doměnku potvrzovaly, ani o těch které by to vyvracely. A hledal jsem několikrát a důkladně. Tzn. veškerá prohlášení tohoto typu jsou jenom prázdný výkřiky.
ani se tam pořádně nedá zavést vzduch, filtr nic
Ano, tohle je argument s reálnými kořeny. Jenom bych škrtnul vzduchování (v 90 % nádrží zbytečnost) a místo toho přihodil topení a osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 15:38 caja008
Nevim jestli to tady už někdo nepsal. Ale: do kulatého akvárka dejte asi tak sneky a sneky a mozná asi tak rostlinku. Kulatý akvárko je ten největší nesmysl co kdy lidská hlava vymyslela. Nejenom že vam se tam ta ryba zachvíli scvokne ale ani se tam pořádně nedá zavést vzduch,filtr nic. no

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 21:39 Lexi Re: teabe
Beťáci se opravdu prodávají v kelímcích nebo se drží v jednom akváriu v oddělených boxech, sice nic moc, ale je to jenom na prodej. A většinou je větší poptávka než nabídka, takže se tam moc nezdrží. Prodavač by pak měl vysvětlit, co a jak pro správný chov. Je to tak jak ve smíšených zverimexech s akvaristikou, tak v čistě profi akvaristikách. A to že leží na dně, není známkou toho, že dodělávají, to Betta sp. prostě dělá. Samozřejmě je možné, když se zmiňuješ i o mrtvých, že tam nějaký problém byl. Ale jinak co popisuješ, je běžné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 09:15 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: kalcas
Rostlinky a šnek úplně stačí, kdyby to bylo větší tak snad krevetky. Pokud chce mamča rybicku tak stačí elementka 30x20x20 a je z toho perfektní miniakva pro minirybky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 14:21 Muž pařa:) [2] Re: pard
to tam ti okružáci dlouho nepobudou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 13:45 Muž pard [5] - LabyrintkyRe: kalcas
Do kulatého maximálně krevetky, ale tři litry je už moc málo. Takže zbývají šneci: možná Clea helena, určitě okružáci. A jako rostlinu asi Jávský mech nebo řasokouli, případně rychle rostoucí; Egeria densa a podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 13:26 Piky Re: pařa:)
Ano, když se chovají ve velmi malých nádržích(pod 2 l), nejsou pak vhodní na odchov mladých, s tím souhlasím a souhlasím i s tím, že pod 5 litrů se necítí asi nejlíp, ale když chceš diskutovat tak zkus tohle: www.splendenspower.cz/… , řeší se tam bettária pro více samců. Když spočítáš objem dle nákresu vyjde ti přibližně 3,2 litru a má tohle vyrobené chovatel od kterého kupuju nádherné samce a který vyhrává se svými kusy výstavy jako Vivárium Mělník atd.
Upozorňuju že ty samečky má samotné, topení má dělané pro celé to skupenství dohromady, takže jim to pak neubírá objem, což je asi důležité.
Takže abychom si rozuměli - já 3l nedoporučuju, v žádném případě ne kouli, když už tak malé akva někdo chce. Ale říkám, že betta by tam, když se o ni budou starat klidně přežila. Ale dle poučky 1cm ryby = 1l vody je to málo a doporučila bych min. 6 l, spíš větší. A pak ještě jeden odkaz: tam se řeší velikost nádrže www.splendenspower.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 12:36 Muž pařa:) [2] Re: Piky
Cituji z splendenspower.cz: U takových kusů hrozí, že byly po celý život drženy v podobných „bettáriích“ (maličké nádrže s objemem do 5 litrů, zpravidla však jen 2 nebo i méně litrů), ze kterých si právě vybíráte. Samci chovaní dlouhodobě v takových podmínkách ztrácejí hodně ze své životní vitality. Snad ti to bude stačit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 11:57 Piky Re: Hatomi
Já nenapsala že 3 litry je ideální a už vůbec sem nedoporučovala kouli. 3 l pro bettu jí opravdu stačí, neříkám že se bude cítit fajn a nedoporučuju to, ale hádat se nebudu.
Neříkám, že betta kit nebo jak se ty mini akva jmenují jsou pěkné, nelíbí se mi a svoje betty mám v min. 20l, ale dle chovatelů a splendenspower.cz (rozhodně tam ti lidé vědí o bettách víc než všeobecný akvarista) je pro chov dostačující i 1,5l ovšem!!! záleží na rozměrech a potřebuje i vybavení a topení.
Je rozdíl v úzkém a vysokém akva, kde se ryba ani neotočí a v akva kde bude nižší sloupec vody ale ryba si i zaplave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 06:57 Žena Imii [45] Re: Piky
Když tam nechce nic trápit, ať tam dá kytky a třeba šneka ;) Já tu mám před s sebou kouli o objemu nějakých 9 litrů a nic moc. Narodilo se mi totiž moc molly (gold i black) a neměla jsem je kam dát, tak jsou prozatím v kouli, ale čistění je strašný, filtr molitanovej tam nedrží a topítko se tam nevecpe ... a to je to 9litrů ... 3litry mi přijde jako fakt kravina ... maximálně na ty kytičky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 23:00 Muž teabe [4] - ŽivorodkyRe: Hatomi
Dnes jsem byl v jedné akvaristice,kde betty prodávají..Měli jich tam kolem 20.Nádržka měla cca šířku+výšku 10cm.Z těch 20 jsem 6 napočítal,co ležely u dna a dodělávaly.2 mrtvé už ani nepočítám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 22:49 Muž Miras [111] Re: Piky
nechtěl bych být tou Betou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 22:32 Žena Hatomi [27] Re: Piky
A kde bereš tu jistotu,že bettě 3l stačí? To,že jí prodávají v "kelímkách od jogurtů" přece neznamená,že si jí doma můžu umístit do nádržky jen o trochu větší než je petláhev(o tom,že je kulatá ani nemluvím)Vždyť když do toho dáš filtr tak ti čistého objemu zbydou sotva dva litry a to je pro plnohodnotný život sakra málo... Stejně tak mě šokuje tohle "speciální akvárko pro betty : www.vse-pro-zviratka.cz/…... ¨Bojovnice sice může být v malém akvárku,ale tohle jsou přehnané extrémy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 22:00 Piky Re: kalcas
Do 3 litru se muze dat betta. Je to v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 21:57 Muž MichalK [16] Re: kalcas
Do takového akva bych nedal ani jednu mikro rasborku!

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5209x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/314-ryby-v-kouli