Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Kančík - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 10:20 Muž Wrata [21] Re: takos
me se "nafukuje" kdyz je plna jiker. Soucasne se ji delaj na bocich takove jako pupinky cervene a bile.. Prvne jsem byl vyplasenej ,ze je nemocna..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 08:01 kreten Re: takos
I ryby trpí na nádorová oenemocnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 07:58 Muž karelpavel [18] Re: takos
Odlovit do karantény a sledovat změny ,zahájit hladovku tak na cca 5 dní. Jestli to má rychlý průběh, tak to bych tipoval na infekci :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 00:23 takos Re: karelpavel
Fotka k příspěvku Díky za odpověď, je to čím dál tím horší co se týče toho nafouknutí už jí z toho odstávají i šupiny na brichu a skoro u hřbetu. Jinak se v celku chová normálně, je to divné. Má chut i k jídlu :) Dneska jsem si ale všiml že její plachost je fuč, fláká se jen tak u dna po avárku a neschovává se přdemnou. Samec na ni ta trochu kašle asi se mu už nezamlouvá :) no dost srandy. Jak ji mohu pomoci??? Prosím, nerad bych o ní přišel. Dík Jirka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 11:30 RAP Re: takos
Příčin může být více. Nemusí jít hned nutně o vodnatelnost. Pokud se chová normálně, neplašil bych se. Maximálně bych jim zkusil dát 2-3dny hladovku nebo týden krmit minimálně. Když nic jiného, rybám to prospěje.
Co se týče přidání jiné samice místo této, mělo by to jít bez výraznějších problémů. Tento druh tak zdomácněl, že stačí dát k sobě samce se samicí. Ovšem nerad bych aby to vzal někdo jako návod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2010 22:52 Muž karelpavel [18] Re: takos
Lepší by byla fotka z boku a pozorované změny , pokud by si chtěl rozšířit debatu o vodnatosti. Takhle může ryba vypadat z více příčin palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 20:30 takos – Nadměrně nafouklé břicho Kančíka příčnopruhého
Fotka k příspěvku Ahoj, mám samičku Kančíka, už cca 14dní je nafouklá viz.foto Má se k světu a prohání i samce mám pár. Už se několikrát vytřela ale tohle se mi nezdá, už je to přese jenom 14 dní a nic se neděje a to je divné nevíte co s tím. Četl jsem něco o vodnatosti. Co vy nato? Nerad bych se jí vzdal. Zbyl by mi jenom 10cm velký samec toho asi do páru z žádnou jinou nedám :( Dík Jirka
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2007 01:13 Muž Miky [14] Re: MorfeusDC
No třeba ji zabyl ten PREVENT je to chemická sračka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 22:20 RAP Re: MorfeusDC
Opravdu si nemyslím, že úmrtí souvisí se změnou barvy. Změna barvy až po vytření je běžná! Jestliže umřela v 5l nádrži, je chyba tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 10:29 MorfeusDC – Úmrti ELLIOTI
30.6.2007 -cas 20.00hod jsem zjistil ze mi umrela samice Kancik Elliotuv.Po tom cojstemi poradili jsem zjistil dlouhym pozorovanim tohoto paru ze scernani samice neni tim za se samec a samice nesnesou nebo zabi se napadali atak jsem posoudil ze to bude necim jinym mozna jsem si pomyslel ze to bude tim trenim jenze . Poprvi mi scernala nekdy kolem 22.5.07 ato po trenim , takze jsem ji oddelil od samecka do vyterky pouzil jsem PREVENT od PETdiana . dle navodu jsem do 5l nadrzky dal obsah Prevenrinu a cekal posoudil jsem ze je nemocna ,trochu ji cerna ocasni ploutev zesvetlala atak jsem mel domeni ze jeto v poradku.A 25.6.2007 se mi vytreli znovu a zase scernala jen stim rozdilem ze scernala cela zmeriljsem ph-ok 7,5 tvrdost vody v cajku , oddelil jsem ji a pouzil opet preventyn ale smula 30.6.07 plavala na hladine chudinka. Takze otázka zní. Jak to?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 20:52 Muž Roman [100] - CichlidyRe: MorfeusDC
To bude tím třením,jak mají být prckové,nebo se už vylíhly, nahodí opravdu tuto barvu.Pokud je orvaná, tak to bude asi menší neshodou v páru, nebo při hlídání před ostatníma rybama. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 21:16 MorfeusDC Re: Roman
No to asi ne protoze se mi vytreli 22.5.07 a vsim jsem si toho as za3-4 dny tak nevim zatim jsem nezjistil nic ale plave sice ma takovou ridci ploutev a mensi nez mnela no uvidime jinak dik za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 17:01 Muž Roman [100] - CichlidyRe: MorfeusDC
mě takto černají samice středoamerických kančíků připravených na tření.U H.carpintis má potom pár zcela bílej předek a černej zadek těla.Pokud ji není nic viditelnýho v chování, těšil bych se na budoucí potomky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 08:12 MorfeusDC – Sčernala mi samice ThorichtisEllioti
Fotka k příspěvku Prosím poradi mi nekdo co se stalo.Dnes jsem se probudil a vsim sem si ze samici scernala cast tela(od poloviny tela k ocasni ploutvi)jeto nemoc?a jak se da vylecit?comam delat?
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 2099x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3130-kancik-nemoc-?od=51