Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Malé bílé částice ve vodě

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Malé bílé částice ve vodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 20:29 Muž Strojek [141] Re: Martin2035
podle me je to cerstve zalozene s osadkou ..menit, menit tyden 1/3 a pak obden ..moc nekrmit ..a pridat rostlinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 20:26 Muž CurvyTriangle [0] – Rozpory..
Fotka k příspěvku Opět zdravím.. Jak mi bylo poraděno v sekci začátečník, v čerstvě založeném akvárku budu pravidelně cca. týden vyměňovat 1/3 vody denně, po vyměnění vody se ve vodě začaly objevovat bílé částičky (jako prach ve vzduchu), lidé tu jako reakce píšou, ať se nevyměňuje voda, ale já ji mám vyměňovat, co vy na to? Mam tyto částičky ignorovat a přežít ten týden s nima? Nebo mám méně vyměňovat vodu?? :-) :) VIZ. OBRÁZEK
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 10:15 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: bulawaio
Jestli to jsou nálevníci tak stačí chvilku neměnit vodu, tvoří se při zakládáni a velkých výměnách vody ... ale klidně to může být i ten prach jestli nemáš zakrytou hladinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 10:07 Muž bulawaio [92] Re: Johan
to by mohli, nicméně nemá někdo nějaký zdroj, za jakých podmínek se tvoří či tak něco? Věsměs tu koluje spoustu zvěstí o tom,že je to vždy při založení akva, dále pak při velkých výměnách atd... možná je to docela zajímavé téma na článek, kdyby měl nějaký bilog chuť něco napsat, určitě by to dost lidí zajímalo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 08:06 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: meleri
Oni to můžou být nálevníci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 07:43 Muž bulawaio [92] Re: meleri
něco podobného jsem taky u sebe zaznamenal. Osobně to davám do souvislosti s výměnou vody. Něco jako když člověk napustí teplou vodu a ta je taková kalná. Stává se to v panelácích, ale fyzikálně to vysvětlit neumim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 12:46 R Muž romant [27987] Re: meleri
Zkusil bych několik dní nekrmit a do akva nijak nezasahovat, mohl by to souviset s krmením, prostě moc, a ne zcela funkční, nestíhající nitrifikace(bakterie to nezvládají rozkládat), ale to jsem si trošku zateoretizoval, ber to jako jednu z možností, nemáš prezentaci aby se dalo něčeho chytit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 12:35 Žena meleri [12] - Amerika
Ahoj nevite co to je,, male bile castice v akvarku,, jdou videt jen velmi zblizka, zadny zakal... prirovnala bych to k zrnkum prachu ktery nekdy vidime ve vzduchu...., muze to mit vliv na tvorbu ras.? Mam to jen ve vetsim akva,, v malem vubec ne., nerekla bych ze to jsou cervi,, vypada to proste jak prach.. dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 10:23 R Muž romant [27987] Re: alda
No, testy budou stačit opravdu základní NO2(to Tě bude zajímat teď nejvíce), NO3, Ph. Ten povlak na hladině, může bejt tzv. slepá hladina, podívej se do příslušnýho vlákna a pokud nemáš filtr nastavenej tak, že hejbe hladinou, čeří ji, tak to tak udělej. Můžeš teď v začátku často měnit vodu, klidně obden 1/3 akvária, budeš se zbavovat těch škodlivin který v akváriu vznikají a akvárium je už(prozatím) nespracuje. Zaregistrovat se a mít prezenatci, to je velmi dobrej nápad. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 10:15 alda Re: romant
AHA tak to abych si koupil co nejdriv testy ze?...diky za radu a na ty sneky se zajdu podivat u nas...uz jsem mnel strach ze to je nejaka plysena ja musim cele akvarko vypustit!!...jeste mam tam od vcera lehky film na ladine..dal jsem tam v easy life tak myslimze to je z toho?...musim se tady konecne zaregistrovat ano ....je to fakt super ze tady lidi pomuzou a poradi!diky moc! palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 10:09 R Muž romant [27987] Re: alda
V pořádku, to bude v pohodě, až tam přibudou živočichové, dávej je tam potom postupně po malejch skupinkách, aby se nitrifikace mohla správně upevňovat a nedošlo ke skokovýnu jednorázovýmu zvýšení N látek. Prostě si s tím fungující akvárium kde bude pevně ustanoven biologická rovnováha poradí. Velmi dobrými pomocníky na údržbu rostlin jsou šneci, třeba Okružáci a na údržbu dna Piskořky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 10:04 alda Re: romant
Fotka k příspěvku nn az tak ze 14 dni...je to tahle rostlina
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 09:57 R Muž romant [27987] Re: alda
Už v tom akváriu jsou nějací živočichové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 09:51 alda – prach
ahoj vsichni..mam 14 dni akvo a ted se mi zda jako by byl ve vode prach nebo co...na te nejhornejsi rostlince je nahore takovej bilej prach ktery pri pohybu te rostlinky prasi do akvaria.....HE???....co to muze byt?..nenasel jsem to ani jako tema tady....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 13:42 R Muž romant [27987] Re: tomikaaa
Odkalit dno, kořen dočasně pryč, rybám spíše hladovku, krmit takovým množstvím krmiva, který jsou schopný do 20 vteřin skonzumovat a na dno aby toho moc nedopadávalo, krmit jednou denně, jeden den v týdnu nekrmit vůbec a pravidelně týdně měnit min. 1/3 vody. To jestli bude nutný redukovat i rybí osádku se ukáže až po zaběhnutí té kostky biomolitanu. Tu pauzu ve svícení možno dělat delší, klidně dvojnásobnou. Přidáním rychlejirostoucích rostlin se taktéž nedá nic skazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 12:37 tomikaaa Re: romant
jasne, to uz viem ...
sera nitrivec netreba pridat ?
a s tymto mozu suvisiet tie rasy ?
hlavne ta cierna ma stve, aj som upravil svietenie, teraz svietim 4h, 1,5h pauza a dalsie 4h ... je to dobre ? a kupil som slimaka neritinu zebru - ale na koreni sa jej neskutocne zapacilo, asi ju prelozim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 12:01 R Muž romant [27987] Re: tomikaaa
Pokud to budeš měnit kus za kus, tak nejdříve ten stávající pořádně vymáchej ve vodě až bude žádně špinavá a v tý samý vodě taktéž řádně proper ten novej molitam, čímž si ho lehce naočkuješ nitrifikačníma bakteriema. Po nainstalování budeš muset tak 7-10 dní často měnit vodu(obden, či denně), protože ten novej molitan to zřejmě nebude stíhat a budou se hromadit N látky a tou výměnou vody je budeš odstraňovat a tu činnost filtru suplovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 11:54 tomikaaa Re: romant
prekrmovanie - davam im velmi malo, pozeru to do 2' - ale je pravda, ze tie zivorodky strasne vela kadia ... - tam vidim velky problem - musim este daco dat prec - to som uz aj daval, ale stale je tam 16 rybiek, aj ked 4 tetry toho vela nenaspinia

biomolitan uz mam doma asi 2 tyzdne - 10 * 8 * 16, je nacase ho asi pouzit - tento sa zanasa po 3 tyzdnoch, co je malo

filter necham povodny, len dam spodny kryt dole, origo molitan vyhodim a nahradim ho vyrezanim z noveho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 11:33 R Muž romant [27987] Re: tomikaaa
Osobně si myslím, že Tvůj problém je kombinace překrmování a nestíhajícího filtru. Máš v akvárku slušný znečišťovatele a ten filtr je z kategorie "honič vody". Pokud jsi to identifikoval jako hlístice, tak rybky si na nich pochutnají, ale chce to něco udělat s tou hygienou akvária. Jako rozumnou filtraci bych to viděl na klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu www.exo-eko.cz/… zverimex.topfirma.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 11:17 tomikaaa Re: romant
ahoj,

podla vsetkeho su to tie hlistice, z coho mohli vzniknut ?
takze vobec nic nemenit, akurat menej krmit a rybky ich pozeru ?
a vsetky tie "spinky" vo vode - prach, to su akoze male hlistice ?

dakujem,
Tomas
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 09:54 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: tomikaaa
Ty bílý červíci budou pravděpodobně neškodné hlístice ;-)
rybicky.net/forum/9517
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 09:49 Žena petulinakk [2016] Re: tomikaaa
Podle popisu by onen červ mohla být ploštěnka, je to ono?
rybicky.net/fotogalerie.php…

Pokud ty vířící částice jsou živé, hleden ve zdejším atlasu ostatních živočichů - lasturnatka, hrotnatka...
Podobné téma např. tady rybicky.net/forum/3604…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 09:26 tomikaaa – castice vo vode + biele cervy ?
Caute,

akva mam zalozene od 18.12., posledny tyzden pozorujem, ze vo vode su nejake ciastocky, ako keby prach, voda je cira a cista, ale ked si sadnem blizko, tak riadne vidno ako keby sa v nej daco hmyrilo - neviem si to vysvetlit - co by to mohlo byt ?

a 2. vec uz som si asi 2x vsimol, take biele 1cm dlhe a ani nie 1mm hrube biele cervy ? najprv som si myslel, ze je to spina, ale ono sa to riadne hybe a rybky to hned pozeru ...

vodu menim pravidelne, kazde 2 tyzdne 14 dni, v poslednej dobe sa objavila cierna roduha a zelena na prednom skle, dakujem vopred za napady,
Tomas

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 12:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RadioactiWe
Stejne bys je vetsinu dne nevidel smich . Rano se placati na skle, a chvili po rozsviceni nekam zmizi, cert vi kam :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 12:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Denver
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 12:01 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Denver
Nieje to na škodu. Ja by som ich u mňa uvidel rád ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 11:19 Žena Denver [1] Re: kortezhugo
tak to je přesně ono. A jak se toho prosím zbavit? Nebo to není na škodu mít v akváriu? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 10:09 Muž kortezhugo [983] Re: Denver
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 09:47 Žena Denver [1] Re: Designer
Pokusím se vyfotit, jak se objeví blíž. Je to malé, tak 2 mm, a dívala jsem se přes lupu, plazí se, mají i chapadýlka, a mají takovou tmavou skvrnu uprostřed těla. Vypadá to na toho šneka. Ale v tom případě mám asi invazi. Ještě zkusím dodat co nejdřív fotku. Díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 09:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Denver
No pod timhle popisem si clovek muze predstavit ledacos, pac jako bilou tecku nekdo popise neco 100um velkeho, a nekdo jiny 5mm. ;-) Z toho popisu to mohou byt treba i mali sneci. Jiste, cloveka takovehle veci v akvarku nekdy vydesi. Takze pomalu, klidek, vydychat, napit trosku vody (nebo i neceho tvrdsiho), lupu do ruky (jestli neni, stoji par kacek a vyplati se ji mit)... a poprosime lepsi popis :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 08:14 Žena Denver [1]
Ahoj, prosím poraďte. Na skle a na pár rostlinách se mi přichycují takové bílé tečky, a vypadá to, jakoby měly nažloutlý vnitřek.. Je to nějaký parazit? Nevím, jestli se hýbou, ale jednou na skle jsou, za chvíli ne, tak asi jo. (nedávno jsem léčila krupičku, ale na rybách to není). Díky moc za rady, jestli někdo víte, co by to mohlo být.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 10:27 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: macymesser
Ja mám tiež 126 litrové akvarko, ale 5 pancíkov kropenatých je podľa mňa veľa. Ja mám dvoch, zatiaľ malých, ale keď vyrastú, bude im to akurát. Neviem si predstaviť piatich a ešte k tomu 5 tiež veľkých skalárov a 5 ancíkov. Veď to musia byť jak sardinky v konzerve. Treba si najprv prečítať, koľko a akých rýb do koľko litrov vody. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 22:44 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tudy
Nezmaři se jen tak ve vodě nevznáší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 22:43 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: macymesser
Pro jemnou filtraci bys musel jako poslední filtrační médium dát ještě vatu (filtrační), ale tím se ti zase zkrátí interval čištění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 20:58 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: macymesser
Zdravím, filtr mi běží 6 týdnu od založení beze známky ucpávání, je třeba dodržet termín 2 měsíce dle návodu na čerpací hlavě nebo opravdu stačí filtr čistit teprve při znatelném poklesu průtoku? Popř. čistit jen čerpací hlavu (kostku nechat "špinavou")?
EDIT: Záleží jaké částečky, nejsou to nezmaři ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 20:08 macymesser – filtrovaní
Zdravím.Mám problém s filtrováním.Mám 126 l akva a používám fluval 205.V koších mám keramicke válečky a molitan.Přesto mám ve vodě po celém akvariu nějaké malé částečky.Mám tam 10neonek,3 skaláry,4 molly,6 gupek,5 ancíku a 5 sumečku kropenatých.Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 21:58 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: Milda
Nuz, mozno je to to vlockove krmivo, co ti filter vzdy rozmeta po celom akva (pre tych, co nevedia, o com je rec, rozkliknite si to cislo za menom "Milda" a pozrite si prispevky z 13.3. pod vtedy pouzivanym menom "Ales").
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 21:40 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Milda
no mozna budeme potrebovat nejaky blizsi info k nadrzi, ono se pak lip radi. ale asi byste si bublinek z filtru vsimnul, teda myslim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 21:34 Milda Re: stevo12
tak ted jste mě zaskočili, že by to byly bublinky z filtru? je to strašně malinký a opravdu to vzhledově vypadá škaredě, je to jak vodní prach kdyby se mi tam výřil... Na fotce to nejde dobře vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 21:27 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: stevo112
no tak to me nenapadlo. nebo spis me nenapadlo, ze by si dotycny nevsiml, ze to jsou bublinky :-) po celym akva a bublinky z filtru? no uvidime reakci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 21:19 stevo112 Re: Milda
ja to mam tiez... ide mi to z filtra ... bublinky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 21:10 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Milda
predpokladam, ze voda to v sobe nema (z kohoutku), kdyz ji menite :-) nahodou foto by nebylo? muze to byt binec z potravy, treba nemate dostatecnou filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 19:32 Milda – bílé "tečky" ve vodě
dobrý den, může mi někdo říct, proč mám pořád v akva takové bílé tečky, přípomínající mouku nebo prach, prostě mi to tam lítá po celeém akva, není to jen na některých místech,je to ve vodě.......Vodu měním jednou týdně...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 08:40 Muž Yirka [9126] Re: miloon
Jak už bylo uvedeno, vypínat filtr na delší dobu je pro nádrž a její obyvatele nebezpečné. Pokud máš určité druhy ryb, musíš se s nějakými plovoucími nečistotami smířit, protože to vyplývá ze způsobu jejich života.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 20:58 PCNC Re: miloon
Filtr bych nechal určitě zapnutý. Při vypnutém se ti ty částečky jenom usadí a jakmile se da potom voda opět do pohybu tak to tam máš znova. Jestli to filtr není schopný ,,filtrovat" možná by pomohla změna náplně/vložky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 20:49 picnic Re: miloon
Co takhle rozčeřený povlak z hladiny. Když chvíli nefiltruju druhý,třetí den se mi vytvoří takový bílý mastný povlak(film) na hladině a s tím když hýbnete,-(vývod filtru nad hladinou nebo jiný mechanický poškození)... rozpadne se pod hladinou na takovýhle malý kousky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 20:33 Muž miloon [4] Re: Yirka
a keby to boli tie zvirene veci tak co pomoze nechat zapnuty filter alebo ho vypnut od vcera ho mam vypnuty aje to o trosku lepsie ale neviem ako dlho si mozem dovolit nechat ho vypnuty...a ono je to take jemnucke ze i ryby svojim plavanim to viria...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 20:18 Muž Yirka [9126] Re: miloon
Pokud už víš,že to nejsou zvířené mechanické částice dna, tak ti nezbyde než hledat dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 20:11 Muž miloon [4] – Re: miloon
ale ja nemam ziadne cervy!

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 4055x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3001-male-bile-castice-ve-vode