Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plovoucí rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Plovoucí rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 21:41 Muž miloon [4] – Re: kajo
v pohode...mam ich tiez a nevadi im to...rastu krasne a hlavne rychlo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 21:14 dest
zalezi na sile zarivek urcite bych je ale dal troku stranou nekam kde zarivky tolik nesvitej btw 10cm na ne muze bejt i malo kdyz se jim budedarit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 20:41 kajo – plavajuce rastliny a svetlo
zdravim chcem sa spytat dnes som si kupil Pistia stratioles Salvinia natans Eichhornia crassipes ale mam zakrite akvarium na rastlinach bolo napisane ze prve dni im mam tienit aby sa nespalil.žiarivky su odnich vzdialene cca 10cm nespalia sa mi na nich listy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2009 20:40 Muž matrix069 [79] – Re: sharon
Fotka k příspěvku Pistia vôbec nepotrebuje odvetraný kryt. Rastie aj pod krycími sklami,stačí cca 3 cm voľného priestoru nad hladinou. X-) (ups,pozerám,že to sa tu riešilo už hrooozne dávno)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 07:07 Muž Diego [72] – Re: motýlek
Ty ale na tom bicyklu cestuješ.....(do Vyškova,do Kroměříže) palec potlesk
Já ted taky budu muset sehnat nějakou tu ricii,protože se tam malinko usanila zelená řasa a já jsem nebyl dlouho doma,tak mi to ta řasa celou ricii zlikvidovala. rozzureny

Pro Barney:Když tam budeš mít tak silný proud,tak se s pěnovým hnízdem rozluč nebo zkus dát výtok fitru přímo do roku,tak jak to mám já.A pak je na hladine proud minimální.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 20:46 Joecz – Re: barney
to nemění nic na tom,že ten proud to hnízdo rozfouká a pohyb hladiny způsobí rozpraskání bublinek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 18:46 Muž Barney [61] – Re: Joecz
No když bude na hladině hodně spleti Ceratophyllum demersum, tak bych v tom neviděl problém, kdyžtak ji můžu přichitit vlascem ke sklu a je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 18:14 Joecz – Re: barney
a jak má čichavec postavit hnízdo, když mu to rozežene filtr? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 11:08 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: chicko
Utriculata g.? :-) Máte nejspíš na mysli Utricularia graminifolia... Ta by ale plavat neměla! ;-) :)
"...ale vzhledem k její ceně a dostupnosti..."
Cena je sice vyšší, ale s dostupností už to dnes není nikterak složité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 09:12 Muž Barney [61] – Re: chicko
Takže Ceratophyllum demersum teda ne ? Cabomby jsem měl, při mém osvětlení mi moc nerostly, Riccii zase prožene proud z filtru, takže tak no.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 09:04 Muž chicko [124]
trhulka plovoucí - riccie, cabomba a další jemnolisté. Dobrá je utriculata g., ale vzhledem k její ceně a dostupnosti.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 08:55 Muž Barney [61]
Děkuji za rady :-), teď jsem našel Ceratophyllum demersum, kdyžtak zde: rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum , že bych ji zasadil a postupem času by ležela na hladině ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 23:13 Muž ghostik [81] – Re: barney
Mne stavej hnizda o sto sest z Ricie. Mam ji plnou hladinu a oni nosej na kupicku :o)
Ale dokazou postavit hnizdo pod listem lotusu ci listy babelky. Udelaji tam velke penove hnizdo spevnene kousky cabomby a rotaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 23:06 Muž Barney [61] – Vhodná plovoucí rostlina pro Čichavce ?
Dobrý den/večer, mám takový problém, mám v akváriu jednoho Čichavce, ale přibude mu samička a ještě další pár, ale bohužel mému Limnobium spongia se nedaří a tak nevím jakou vhodnou rostlinu bych pro ně měl pořídit, prosím poraďte.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 18:34 DavidCZ
Muzes take nechat volne plavat rostliny neplovouci. Je to taky pekny a me napriklad, kdyz ceratophyllum zasadim do zeme, pusti litsky a neroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 18:24 DavidCZ
Pistia stratiotes- pododná dvoum dalsím s rozdílem, ze je mirne chlupata, semišová. Množí se rychle oodenky.Nekdy i seminky. Jeji mrtvé korinky obcas zaneradí akvarium. jestli chces poslu ti postou sazenicky. Foto muzes videt v mem akvariu. AponogetonsBiotop nebo :
www.tropickerostliny.cz/…
Limnobium spongia - Podobná pistii , ale má lesklé listy. Některé mají půvabné koreny .
www.rataj-spk.cz/…
Limnobium laevigatum -http://www.akvarijni.cz/foto/limnobium.jpg
Eichhornia Crassipes- Vodní Hyacint, nedávno zde někdo resil ze ho ma v akvariu. Je to mozné , ale je to kytka spise jezirkova.
www.anbg.gov.au/…
Vseobecne kazda kvetine, je a neni narocna, kdyz ji chutna tvoje voda tak roste a naopoak. K vuli plovouci kvetine bych nemenil slozeni vody, protoze kdyz se ji daří tak zaplní celou hladinu a zacnes ji vyndavat. Stoji 20. 30-40 korun. Jsou spise nenarocne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 16:54 Muž wladys [291] - Cichlidy
oldkiwi:
Pistia stratiotes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 16:46 oldkiwinka
já mám vodní růži.ale latinský název nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2007 16:34 Žena sharon [126]
Limnobium je podle mně relativně nejméně náročné a roste ve všech podmínkách, akorát je hodně křehké a nehodí se k velkým rostlinožravým rybám a taky ampulárie ho hodně poškozují. Pistie je taky dobrá, ale potřebuje stabilní teplotu vody a odvětraný kryt, jestiže je nad ní vysoká vlhkost vzduchu, uhnívají listy a při prudkých výkyvech teploty a "výživné" hodnoty vody (například při znovuzakládání akvária nebo výměny velké části vody) upadávají kořeny. pokud se situace stabilizuje, poměrně rychle se vzpamatuje. Okřehek může být buď peklo, někomu se množí závratnou rychlostí a dusí vše ostatní,někomu neroste vůbec, pro ryby je to vhodný doplněk potravy. Mám pocit, že se mu daří spíše v chladnější vodě. Ricii a nepukalku nekomentuju, nemám zkušenosti. Je možné jako plovoucí rostlinu použít také růžkatec ponořený, ten roste všude skvěle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 15:32 Muž Kurhell [7]
Já mám Limnobium spongia. Zrovna zítra ponesu tuhle rostlinu do akvaristiky. Po měsíci mám polovinu hladiny plnou. :o)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 15:28 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
okřehek,pistie,nepukalka.ricie. X-) např? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 15:24 VOJTA – Plovoucí ro stlinka !
Nemohly by ste mi někdo poradit, jak se nazývá nějaká plvoucí rostlinka ???CHtěl bych si nějakou pořídit ale netuším jak vypadá,jak je náročná a kolik stojí.Poradte mi pls !!!! X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 12:33 tonik666
Asi jak v kterých podmínkách. U mě, kde se pod krycími skly udržuje vysoká vlhkost, a ještě trochu proudí hladina, se mu k mému zklamání okřehku zas tak extra nedaří.
Pochybuji, že kdybych ústí filtru pustil na hladinu a vysbíral co se dá, že by za týden z okřehku něco zbylo.
Zato ale NO3 klesá, takže jsem ochoten vydržet i to, že se okřehek chytá všeho co se do akvária ponoří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 12:18 langosh
Okřehek bych doporučil pouze akvaristickým sadomasochistům ;-) . Pokud se ho jednou rozhodnete zbavit, věřte že to může být nadlický výkon... tone
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2007 11:13 tonik666
Mě teď roste na hladině velmi zajímavý mix - okřehek a Riccie. Okřehek kořínky prorůstá Riccii, takže je stabilnější a mírné proudění hladiny mu nevadí. Riccie nemá na výběr, takže jen prorůstá okřehkem na hladinu a obě rostliny slušně prosperují. Jen když se v takovém akvárku člověk máchá, tak má pak okřehek a Riccii "až za ušima" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 07:21 Žena sharon [126]
Nevím jak v akváriu, ale ve venkovních rybníčcích roste spolu s ostatními plovoucími rostlinami běžně. V akváriu to nejspíš bude o nedostatku živin pro všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 22:31 Sidonius
Nevím, jak se okřehek snese s jinými plovoucími rostlinami, ale s azolou se snáší dobře... :-)
Svého času jsem měl na hladině oba tyto druhy, (v "mixu" :)), a díky vodě plné živin, (přihnojoval jsem rostliny), nebylo možné poznat, který z těchto dvou druhů je větší plevel... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 22:06 Usine
To by ale potom lekníny nesnášely okřenek a ne naopak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 22:02 Zdenek.a
Já bych řekl, že okřehek může vytvářet tak hustý porost, že by mohl omezovat lekníny v růstu, ale je to jen můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 20:30 Usine
To se musíš zeptat těch co to tam napsaly. :-)
maliman | Archdevil
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 20:11 Muž wayn [79] – Lemna minor x ostatní plovoucí rostliny
Ve zdejším atlasu rostlin se u Lemna minor (Okřehek malý) mimo jiné píše: "Příliš se nesnáší s lekníny a jinými plovoucími rostlinami." Prozradí mi někdo proč?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [5]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7887x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2959-plovouci-rostliny?od=201